Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!!

Az én autóm egy Omega A 92-es kiadású benzin+ gázos szekér.Mióta meg vettem benzinnel csak döcögött,gázzal viszont kitűnően működött.Most valami oknál fogva benzinnel egyáltalán nem akar menni.

Akkor gurulgat ha épphogy nyomom a gáz pedált.Ha jobban lépem meg áll !Nem is pörög fel a motor!Hűtő csere után ki vágta mindig a biztimet,és az óra mellé kinyomott egy F betűt!Amúgy az autó nagyon sokat eszik! Egy ismerősömnek is ilyen van és össze hasonlítottuk . Ránézésre hiányzik az enyémből a lambdaszonda vezérlője.Lehetséges hogy az a baj? Amúgy valami 46-os hiba kódot ír!

Légyszi íjatok valamit hogy mi lehet a baj!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Az én autóm egy Omega A 92-es kiadású benzin+ gázos szekér.Mióta meg vettem benzinnel csak döcögött,gázzal viszont kitűnően működött.Most valami oknál fogva benzinnel egyáltalán nem akar menni.

Akkor gurulgat ha épphogy nyomom a gáz pedált.Ha jobban lépem meg áll !Nem is pörög fel a motor!Hűtő csere után ki vágta mindig a biztimet,és az óra mellé kinyomott egy F betűt!Amúgy az autó nagyon sokat eszik! Egy ismerősömnek is ilyen van és össze hasonlítottuk . Ránézésre hiányzik az enyémből a lambdaszonda vezérlője.Lehetséges hogy az a baj? Amúgy valami 46-os hiba kódot ír!

Légyszi íjatok valamit hogy mi lehet a baj!

Az F betű és a 46-os hibakód a kijelzőre vonatkozik. Olvassátok ki tech1-el a motorvezérlő hibakódját.

Lambdaszonda vezérlő mint olyan nem létezik, a lambdaszonda közvetlenül a motorvezérlőre van kötve.

Ha hiányzik a lambdaszonda, akkor az lehet az oka a hibának (vagyis az egyik oka).

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nem az a neve ,a szonda az meg van,de ami nálam hiányzik az egy fekete doboz a motor térben ami ha szembe álok vele a bal oldalon a doblemezre van felfogatva!

Nekem ilyenem nincs. De mond meg, milyen vezetékszínek mennek a csatijába, meg milyen motorról van szó (típuskód), és utánajárok

kapcsolási rajzon, mi az neked ott.

Link to comment
Megosztás:

Olvassátok ki tech1-el a motorvezérlő hibakódját.

Ma el vittem diagnosztikára és semmi hibát nem jelzett a gép!

A szervizben a szerelő azt mondta hogy a benzin szivattyúm romlott el!Biztos hogy azért nem megy benzinnel.

De gondolom nem azért olyan nagy a fogyasztásom 15-16l/100km

A motor típus kódja:C20NE, 2.0i 115LE

A lambda szondáról annyit hogy a szondárol elmenő kábel köteget követve el jutottam a motor térbe és onnan elvesztettem!

Van egy csomó kábelem amit egyszerűen lecsiptek!De lehet hogy neked van igazad és nem az a hiányos,de akkor mitől ehet még ennyit??

Bocs hogy ennyit akadékoskodom,de jól jönne a segítség!!

Link to comment
Megosztás:

Ma el vittem diagnosztikára és semmi hibát nem jelzett a gép!

A szervizben a szerelő azt mondta hogy a benzin szivattyúm romlott el!Biztos hogy azért nem megy benzinnel.

De gondolom nem azért olyan nagy a fogyasztásom 15-16l/100km

A motor típus kódja:C20NE, 2.0i 115LE

Kérdés, hogy az AC hogyan kapja a jelet a gázüzem miatt.A lambda pedig belemegy a motor kötegébe egy idő után.Ott meg elég nehéz kibogozni, hogy ki kivel van.

De ilyen magas fogyinál én néznék egy kompressziót is.Mondjuk gázból még belefér egy ekkora motornál.Anyumék Seatja is lazán beverte a 12-13L-t, pedig csak 1.6 8V volt.

Link to comment
Megosztás:

A szervizben a szerelő azt mondta hogy a benzin szivattyúm romlott el!Biztos hogy azért nem megy benzinnel.

De gondolom nem azért olyan nagy a fogyasztásom 15-16l/100km

No igen, ha sokat mész gázzal, akkor beállhat az AC, erről már hallottam. Néha ezért kell járatni benzinnel.

Az valszeg cserés lesz akkor.

A fogyasztás sok dolog miatt lehet annyi. Fals levegő, rossz injektor, lambda, légtömegmérő...

Link to comment
Megosztás:

No igen, ha sokat mész gázzal, akkor beállhat az AC, erről már hallottam. Néha ezért kell járatni benzinnel.

Az valszeg cserés lesz akkor.

A fogyasztás sok dolog miatt lehet annyi. Fals levegő, rossz injektor, lambda, légtömegmérő...

Ezeknél az injektoros rendszereknél nem úgy van, hogy benzinnel indul, majd később egy bizonyos fordulatszám átlépése után kapcsol át gázra?

Link to comment
Megosztás:

Két fajta rendszer van:

1. Landi-Renzo. Nem kapcsolja ki az elektromos ac-t gázüzemnél, ezért nem is megy tönkre, mivel nem tud beállni, kiszáradni. Ha sima szívórendszerű gáz van a gépben, akkor egy léptetőmotor szabályozza a gáz-levegő keveréket, a lambda szonda jelei alapján. Ha injektoros van, akkor ahhoz egy külön computert raktak be. Utóbbinál mindig benzinnel indít, és bizonyos (kb 2500) felett kapcsol gázra. Ha szívó van, akkor a gázüzemmód kapcsolótól függ, mert lehet olyat kérni, hogy mindig gázzal induljon.

2. Kar-Gas. Ez kikapcsolja az ac-t amitól az meg is hal nagyrészt. Ez álltalában benzinnel indít, de egy kis gomb megnyomásával indítás előtt át tudod váltani, hogy gázzal induljon.

Biztos van még rengeteg rendszer, de ezzel a kettővel van tapasztalatom. Ha most vetted a gépet, akkor egy reduktor feújítást megejthetsz ami kb 10e ft szereléssel együtt, mert ha sok (70e körül) van a reduktorban, akkor megkeményednek a gumi alkatrészek és nem tömít rendesen, csak ömlik a gáz a motorba.

A Rekordomnál (kargas) be volt állva az ac, és az összes injektorfúvóka le volt ragadva. Mindent cserélnem kellett.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Két fajta rendszer van:

1. Landi-Renzo. Nem kapcsolja ki az elektromos ac-t gázüzemnél, ezért nem is megy tönkre, mivel nem tud beállni, kiszáradni. Ha sima szívórendszerű gáz van a gépben, akkor egy léptetőmotor szabályozza a gáz-levegő keveréket, a lambda szonda jelei alapján. Ha injektoros van, akkor ahhoz egy külön computert raktak be. Utóbbinál mindig benzinnel indít, és bizonyos (kb 2500) felett kapcsol gázra. Ha szívó van, akkor a gázüzemmód kapcsolótól függ, mert lehet olyat kérni, hogy mindig gázzal induljon.

2. Kar-Gas. Ez kikapcsolja az ac-t amitól az meg is hal nagyrészt. Ez álltalában benzinnel indít, de egy kis gomb megnyomásával indítás előtt át tudod váltani, hogy gázzal induljon.

Biztos van még rengeteg rendszer, de ezzel a kettővel van tapasztalatom. Ha most vetted a gépet, akkor egy reduktor feújítást megejthetsz ami kb 10e ft szereléssel együtt, mert ha sok (70e körül) van a reduktorban, akkor megkeményednek a gumi alkatrészek és nem tömít rendesen, csak ömlik a gáz a motorba.

A Rekordomnál (kargas) be volt állva az ac, és az összes injektorfúvóka le volt ragadva. Mindent cserélnem kellett.

Ja, nekem Landi Renzo van, elméletileg 40 Celsius felett kapcsol át gázra, addig benzinnel megy. Mire kiérek a faluból, addigra már gázon vagyok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Tanácsot szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

2001/12. havi Opel Zafira 1.6 Comfortom van, ami 120 ezer km-t futott.

Az utóbbi időben nagyon megvadult az olajfogyás a motorjában, legutóbb 1 hét alatti 600 km (!) megtétele után a friss olajcserét követően teli állapotból minimum szint alá esett a nívópálca szerinti olajszont. (Gyári olajszűrőt és 5W30 Opel olajat használok.)

Ráadásul alapjáraton -és csak alapjáraton- kattog a motor, mégha tele is van olajjal.

Korábban a még korántsem ilyen mérvű problémával voltam már szerelőnél, aki 80 ezer Ft-ért felköszörültette a hengerfejet és tömítést cserélt, és nem tulajdonított jelentősséget az olajfogyásnak. Sőt a motort magát nem tartotta korántsem rossz állapotúnak vagy éppen laharcoltnak.

Az autó nem füstöl kormosat sem.

De ez nem lehet normális, még egy olyan laikus számára sem mint én.

Mit lehetne tenni? Kérem és köszönöm a segítő szándékú tanácsokat, mert nagyon nekikeseredtünk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi,

Bocs ha már volt ilyen kérdés (valszeg béna vagyok mert nem találtam meg),de tudna abban vki segíteni hogy lehetne átalakítani a mocimat (c18nz) központi befecskendezősről hengerenkéntire ?

Illetve ismertek vki aki tud ebben segíteni, csinált ilyet stb.

Köszi

P.

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Bocs ha már volt ilyen kérdés (valszeg béna vagyok mert nem találtam meg),de tudna abban vki segíteni hogy lehetne átalakítani a mocimat (c18nz) központi befecskendezősről hengerenkéntire ?

Illetve ismertek vki aki tud ebben segíteni, csinált ilyet stb.

Köszi

P.

C14NZ-t már alakítottak át itt a fórumon is C14SE-re, 1.8-asról még nem hallottam. De gondolom kb. ugyanaz a menete (már ha van egyáltalán olyan, hogy C18SE): SE hengerfej (felújítás után) átrak az összes sallangjaival, kábelköteg csere a motorvezérlővel együtt, AC-pumpa csere (a hengerenkénti injektoros motoroké 3bar-os), vákuumcsövek bekötése,aztán imádkozik...és örül :lol:

A Tuning topicban (F Astra tuning) le van írva a C14SE átalakítás, sztem nagyjából az vonatkozik erre is.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Van egy 2.3-as TD omegám de sajna főtengelyes lett! Valószinűleg hajtókar is sérült!

Valaki meg tudná mondani mennyibe kerülhet egy motorfelújítás?

Érdemes egy teljes motorgenerált csinálni rajta?

Szeretném megtartani az autót de nem tudom mennyiért csinálnak egy komplett motorgenerált!

Ha valaki tudja kérem írja meg!

Ja és hol érdemes megcsináltatni?

Előre is köszi!!

istvanovszki@is.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.