Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Hello.

Ez a jelenség van nekem is.

1.4 meriva a drága.Ha valamit tudsz mondani a javitásrol azt szivesen veném.

Persze a javitási költség érdekelne a legjobban.

Ha a szívócsonk zörög akkor kell rá egy másik ami,ha új kb 70000-150000 ft,ha kevés kilométeres/ez fontos/bontott 20000-40000 ft. Ez csak az alkatrész.Az már a szerelőn múlik,hogy másfél két órás munkáért mit kér.

Link to comment
Megosztás:

Ha a szívócsonk zörög akkor kell rá egy másik ami,ha új kb 70000-150000 ft,ha kevés kilométeres/ez fontos/bontott 20000-40000 ft. Ez csak az alkatrész.Az már a szerelőn múlik,hogy másfél két órás munkáért mit kér.

Ha hagyom rajta azt az jelent valami problémát???

Link to comment
Megosztás:

Ez mondjuk más autóknál fordult elő és nem computerrel, de pl. Opel Vectra B2 1.8 benzin, gyújtástrafó ment ki valamelyik hengernél és azt sem villogta ki, pedig ki kellene. Dettó ugyanez volt egy 1.6i Renault Meganenál is, csak ott kettő is kiment.

Az nekem is furcsa, hogy az autóhoz van passzintva. Mondjuk, ja! Nem tehetsz bele mondjuk 2.5 dízel BMW computert, mert az BMW. Én azért kipróbálnám ha kivitelezhető lenne!

Egyébként meg a computer villogtatja a check engine lámpát. Ha pont az rossz ami villogtatja akkor nem biztos, hogy villog!

Nekem is gallyra ment a trafóm (X20XEV), mert nem adott szikrát a 4. hengernek, de hibakód semmi...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!az alábbi problémával fordulok hozzátok reménykedve abban hogy valaki már találkozott vele esetleg szakértője a témának.

2001-s évjáratú turbódízeles 2000s zafiráról van szó.Néha bevillan a szervízlámpa és olynkor picit mintha erőtlenebbnek érezném.De amint feljebb pörgetem elalszik a lámpa és el kezd rendesen húzni.

Tud valaki valamit erről legfőképpen valami biztatót mondani?Előre is köszönöm.

mailcímem:robyca@gmail.com

R

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Új vagyok itt, és előre elnézést ha már volt ilyen téma vagy válasz, kerestem de nem találtam

Egy 2004 es 1,6 101le merivánál olyan probléma jelentkezett, hogy az autó motorféken 3000 fordulat körül, akkor amikor a gázt visszavesszem teljesen vagy picit, a motor ránt egyet kettőt, olyan mintha nem kapna benzint. Felette nem csinálja csak 3000 fordulat alatt akkor sem mindig.

Mivel sok városi út van ki-be szállással indítgatással, azt vettem észre hogy az autó meleg nem indul rendesen csak ha mindig megvárom a motorellenőrző lápa kialvását. Tehát ha egy kb 2-3 perces leállás után újra indítok kivárás nélkül akkor az indító tekeri a motort vagy 10 másodpercig és csak utána remegve indul el a motor, szintén mintha nem kapna elég benzint...

Ha valaki tud tanácsot adni hogy merre induljak, kérem segítsen!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, és előre elnézést ha már volt ilyen téma vagy válasz, kerestem de nem találtam

Egy 2004 es 1,6 101le merivánál olyan probléma jelentkezett, hogy az autó motorféken 3000 fordulat körül, akkor amikor a gázt visszavesszem teljesen vagy picit, a motor ránt egyet kettőt, olyan mintha nem kapna benzint. Felette nem csinálja csak 3000 fordulat alatt akkor sem mindig.

Mivel sok városi út van ki-be szállással indítgatással, azt vettem észre hogy az autó meleg nem indul rendesen csak ha mindig megvárom a motorellenőrző lápa kialvását. Tehát ha egy kb 2-3 perces leállás után újra indítok kivárás nélkül akkor az indító tekeri a motort vagy 10 másodpercig és csak utána remegve indul el a motor, szintén mintha nem kapna elég benzint...

Ha valaki tud tanácsot adni hogy merre induljak, kérem segítsen!!!

Ne egyből inditsd mert meg kell várni hogy a tápszivattyú müködésbe lépjen ez 1-2s és nyomás legyen a injektorokba, mert ha egyből inditozol, akkor tényleg nehezebben indul be.

Gondolom pár pillanatot csak tudsz várni az inditással :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Corsás topicban feltettem, de ott nem jött válasz, így itt is megkérdem:

Z17DTH corsa, kis fordulaton, dugóban araszoláskor berángat.

Gyakorlatilag, mintha ~1500-ig csak on/off lenne a ház, alig lehet szépen adagolni.

Mi lehet a gond? EGR szelep? Ha jól tudom, ebből is ki lehet szedetni végleg az EGR-t, ha igen, ki tudja megcsinálni nekem?

Voltam diagnosztikán, hibakód nincs, injektorok végigpróbálva, jók.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A Zafira-s topic-osoktól kérdeztem már, azonban eddig nem jött válasz. Remélem itt többen olvassátok, és tudtok segíteni.

Zafira B 1,9 CDTI (150LE, manuális 6 fokozatú váltóval) autónk van, 2006-os.

Hétvégi indulás előtt arra lettem figyelmes, hogy gyújtáson négy visszajelző lámpa világít:

1. Motorolaj-nyomás

2. Generátor

3. Kipufogógáz-kibocsátás

4. Motorvezérlő elektronika, sebességváltó elektronika, indításgátló, dízelüzemanyag-szűrő (ennek ki kellene aludnia az útmutató szerint gyújtáson pár másodperc után)

Megpróbáltuk elindítani az autót, de nem sikerült.

Második próbálkozásra elindult, és csak járó motornál aludt el a 4. jelzésű visszajelző lámpa is. Innentől kezdve nem is foglalkoztunk a problémával.

20km autózás után megálltunk 1,5-2 órára, majd újra elindítottuk, ekkor sikerült elsőre, de továbbra is csak a motor elindítását követően aludt el a 4. visszajelző lámpa.

8-10km megtétele után üresben gurulva (~35-45km/h) kicsit felpörgött a motor (~1500/min-re) majd leállt, és világított mind a 4 visszajelző lámpa. Indítózva azonnal elindult.

Ettől kezdve részecskeszűrőt tisztított (a pillanatnyi fogyasztás 14-16L-es pillanatnyi fogyasztást mutatott városban 1500/perc környéki fordulatszámon). Az előző leállást követő ~5km után szintén üresben gurulva leállt a motor (tisztítás közben). Ezúttal nem indítóztunk, hanem 3. fokozatba téve a váltót és felengedve a tengelykapcsolót elindult a motor.

Ez a jelenség felettébb fura, mert ha lefulladt és sebességbe teszem, akkor nem indulhatna el újra.

(Továbbra is fent áll, hogy gyújtáskor mind a 4 visszajelző lámpa világít. Azonban arra vonatkozólag , hogy a 4. visszajelző miért világít folyamatosan, sem a gyárilag hozzáadott, sem a letölthető új kézikönyven nincs információ. Ha gyújtáskor villog, akkor az elektronikus indításgátló rendszer meghibásodott; a motort nem lehet elindítani. Ha járó motornál világít, akkor elromlott a motorvezérlő elektronika vagy a sebességváltó elektronika (manuális váltós autónk van, a motorvezérlő elektronika lehetne, de csak gyújtáskor világít, járó motornál kialszik). Ha folyamatosan világít, és mellette az InSP4 felirat is megjelenik, akkor vízteleníteni kell a dízelüzemanyag-szűrőt. Azonban nekünk NEM írja ki az InSP4-et.)

Gáz-fék opcióval megnézve két hibakódot mutatott: 010008 (ami a P0100), illetve a 161450.

Utóbbiról írtátok, hogy nem kell foglalkozni vele, azonban a 010008-ról semmi konkrétat nem találtam.

Légszűrő és üzemanyagszűrő-csere a hétvégén esedékes.

Tudnátok segíteni, mi legyen a következő lépés, merre érdemes tovább kutakodni?

Köszi!

Tibi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

8-10km megtétele után üresben gurulva (~35-45km/h) kicsit felpörgött a motor (~1500/min-re) majd leállt, és világított mind a 4 visszajelző lámpa. Indítózva azonnal elindult.

Ettől kezdve részecskeszűrőt tisztított (a pillanatnyi fogyasztás 14-16L-es pillanatnyi fogyasztást mutatott városban 1500/perc környéki fordulatszámon). Az előző leállást követő ~5km után szintén üresben gurulva leállt a motor (tisztítás közben). Ezúttal nem indítóztunk, hanem 3. fokozatba téve a váltót és felengedve a tengelykapcsolót elindult a motor.

Ez a jelenség felettébb fura, mert ha lefulladt és sebességbe teszem, akkor nem indulhatna el újra.

- Üresben nem gurulgatunk csak úgy. Főleg nem szűrőtisztítás közben. Ez vezetéstechnikai hiba.

- Néha ki kell vinni a városból és szabadjára engedni a lóerőket, had tisztuljon a motor ("fagyizás", ha érted :))

- A részecskeszűrő tisztításakor tartósan min. 40 km/h sebességgel kéne haladni. Ezt is könnyebb lakott területen kívül kivitelezni.

- A részecskeszűrő tisztításakor ilyen magas fogyasztási adatokkal ijesztget (pl. Astra H alapjáraton 3-3.5 l/100km pill. fogyasztás), de összességében nem lesz magas az átlagfogyasztás.

- Ha nem veszed le a gyújtást ( :o dízel autónál :D ), miért ne ugrana be a motor begurításra. Más kérdés, hogy mennyit árt neki.

Link to comment
Megosztás:

- Üresben nem gurulgatunk csak úgy. Főleg nem szűrőtisztítás közben. Ez vezetéstechnikai hiba.

- Néha ki kell vinni a városból és szabadjára engedni a lóerőket, had tisztuljon a motor ("fagyizás", ha érted :))

- A részecskeszűrő tisztításakor tartósan min. 40 km/h sebességgel kéne haladni. Ezt is könnyebb lakott területen kívül kivitelezni.

- A részecskeszűrő tisztításakor ilyen magas fogyasztási adatokkal ijesztget (pl. Astra H alapjáraton 3-3.5 l/100km pill. fogyasztás), de összességében nem lesz magas az átlagfogyasztás.

- Ha nem veszed le a gyújtást ( :o dízel autónál :D ), miért ne ugrana be a motor begurításra. Más kérdés, hogy mennyit árt neki.

Köszi a választ!

- Az első leállás még a tisztítás előtt volt.

- Előző nap tettünk az autóba ~300km-t (8-as főút, stb...). Szóval meg lett járatva.

- Világos, hogy annyival kellene haladni, de útközben ez kivitelezhetetlen (pl. fekvőrendőr, körforgalom, piros lámpa). És arról nem tehetek, hogy akkor jött rá a tisztítás...

- Tudom, csak a pillanatnyi fogyasztás ugrik meg, az átlag továbbra is 6L alatt maradt.

- Okés, hülye voltam... :)

Levegőszűrő-csere, levegőtömegszenzor-tisztítás, szívótorok-pucolás és gumicső ellenőrzés után kiüttetjük a hibát, és utána jelentkezem.

Tibi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy van egy 2007-es 1.4-es benzines merivám 63 ezer km-el.A problémám az, hogy inditás után a motor erős kopogo hangot ad 2-3mp-ig és az olaj nyomás lámpa is világit ahogy elalszik a hang is megszünik.5w40-es olaj van a motorba.Mit lehetne tenni, hogy ez a hang megszünjön mert már nagyon aggaszt.

SEGITSETEK!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy van egy 2007-es 1.4-es benzines merivám 63 ezer km-el.A problémám az, hogy inditás után a motor erős kopogo hangot ad 2-3mp-ig és az olaj nyomás lámpa is világit ahogy elalszik a hang is megszünik.5w40-es olaj van a motorba.Mit lehetne tenni, hogy ez a hang megszünjön mert már nagyon aggaszt.

SEGITSETEK!!!!!!

Ki cserélte az olajat?? Gondolom szervíz. Csak mert nálunk is a Fordba eljátszák hogy az olajat amit kapnak azt félreteszik és raknak bele sürübb olajat, vagy felét leengedik és fele olajat töltik csak hozzá. Ha sürübb az olaj akkor télen normális hogy nem egyből indul el a kenés.

Nézd meg az olaj szintet hideg állapotba, töröld meg a nivót, vissza és húzd ki (húzd végig az ujjadon és ha letudod törölni hogy nem látszodik meg akkor jó az olaj, de ha olajfoltos marad akkor már cserés), ha kevés van benne akkor azért nem egyből indul el a kenés, és kevés olaj hat a motorra is, mely kopogást okozhat.

Milyen benzint szoktál beletankolni az autóba??

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello!

Van egy Opel Omega A Caravan-unk, C20NE, Benzin-Gáz. Nem indul. Így kezte hogy az Engine lámpa világított és rángatott. Leált, nem indul. Kicseréltük a gyújtás rendszert (gyertya, elosztófedél, kábelek, gyertyapipa), Benzint kap. Be indul csak gáz adáskór leáll. Mi lehet a hiba szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Van egy Opel Omega A Caravan-unk, C20NE, Benzin-Gáz. Nem indul. Így kezte hogy az Engine lámpa világított és rángatott. Leált, nem indul. Kicseréltük a gyújtás rendszert (gyertya, elosztófedél, kábelek, gyertyapipa), Benzint kap. Be indul csak gáz adáskór leáll. Mi lehet a hiba szerintetek?

Hi!

Ha világított a Check Engine lámpa, akkor a motorvezérlőt ki lehetne faggatni, hogy mi baja, ezt megteheted egy Opel szervízben jó pénzért, vagy magad is kiolvashatod otthon, ha rendelkezel minimális műszaki érzékkel, infókat itt találsz a dologról :excl:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

A kocsim (Vectra 2.0i 1991-es) Egy ideje egyszer visszanyitott amikor bezártam, másodjára már úgy maradt. Most viszont minden alkalommal visszanyílik. Nem tudom bezárni.

Tapasztalat, esetleg tipp?

Nézd meg, hogy bezár-e mind a 4 központi zár, nincs-e szakadás a zárak vezetékében. Vagy mikrokapcsoló?

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg, hogy bezár-e mind a 4 központi zár, nincs-e szakadás a zárak vezetékében. Vagy mikrokapcsoló?

Hátööö annyira jutottam, hogy a jobb első ajtó kavar be, igaz nem szedtem szét semmit, mert ma is úton voltam vele.

Szóval, a központi zárra nem reagál, de belekavar. Ha nyitva van a lezárógomb, akkor nem tudom központizárral bezárni az autót és le sem megy, mint a többi. Ha előtte kézzel lenyomom, akkor be tudom zárni és ki is tudom nyitni a központit, de erre az az ajtó semmit sem reagál, marad bezárva.

Nem vagyok benne jártas, el tudná valaki mondani, hogy hol mit keressek?

Igazából autó elektronikát végeztem, de egy percet sem dolgoztam a szakmában. Elég sok dolog kiesett már azóta, hogy tanultam a szakmát.

Link to comment
Megosztás:

Hátööö annyira jutottam, hogy a jobb első ajtó kavar be, igaz nem szedtem szét semmit, mert ma is úton voltam vele.

Szóval, a központi zárra nem reagál, de belekavar. Ha nyitva van a lezárógomb, akkor nem tudom központizárral bezárni az autót és le sem megy, mint a többi. Ha előtte kézzel lenyomom, akkor be tudom zárni és ki is tudom nyitni a központit, de erre az az ajtó semmit sem reagál, marad bezárva.

Nem vagyok benne jártas, el tudná valaki mondani, hogy hol mit keressek?

Igazából autó elektronikát végeztem, de egy percet sem dolgoztam a szakmában. Elég sok dolog kiesett már azóta, hogy tanultam a szakmát.

Ezek szerint a mikrokapcsoló működik abban a zárban, csak a motor nem. Első körben nézd meg az ajtóátvezetőnél a vezetékeket abban a gumiátvezetőben, az előfordulhat, hogy eltört valamelyik vezeték. Ha ott minden rendben, akkor a zármotor lehet döglött.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint a mikrokapcsoló működik abban a zárban, csak a motor nem. Első körben nézd meg az ajtóátvezetőnél a vezetékeket abban a gumiátvezetőben, az előfordulhat, hogy eltört valamelyik vezeték. Ha ott minden rendben, akkor a zármotor lehet döglött.

Rendben, Köszönöm! Nekiesek.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Milyen gyakorisággal kell Zafira Y22DTR (2.2 DTi, 2003) motorban vezérműláncot cserélni? Érdemes (kell?) a láncot és a feszítőgörgőket az olajcserékkor ellenőriztetni? Mert szerintem az enyémben még nem volt ilyen (semmi nyoma a szervizkönyvben), és már 265 ezer fölött van benne. Egyszer egy szerelő azt mondta, hogy ráérek akkor foglalkozni vele, ha csörögni kezd.

Néhány napja azt tapasztalom, hogy a gyújtás levétele után "megremeg" az autó, mintha forogna még a motor egy nagyon picit. Lehet-e ez az elhanyagolt (?) vezérműlánc következménye?

SZERK: közben megtaláltam, hogy az első kérdésre tényleg az a válasz, hogy "majd, ha hangot ad". Azért az továbbra is foglalkoztat, hogy ha elkezd csörögni, mennyi időt lehet még közlekedni vele komolyabb károsodás nélkül? Egy főtengely-fordulatnyit? Vagy haza lehet jönni vele messzebb vidékről is?

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyakorisággal kell Zafira Y22DTR (2.2 DTi, 2003) motorban vezérműláncot cserélni? Érdemes (kell?) a láncot és a feszítőgörgőket az olajcserékkor ellenőriztetni? Mert szerintem az enyémben még nem volt ilyen (semmi nyoma a szervizkönyvben), és már 265 ezer fölött van benne. Egyszer egy szerelő azt mondta, hogy ráérek akkor foglalkozni vele, ha csörögni kezd.

Néhány napja azt tapasztalom, hogy a gyújtás levétele után "megremeg" az autó, mintha forogna még a motor egy nagyon picit. Lehet-e ez az elhanyagolt (?) vezérműlánc következménye?

SZERK: közben megtaláltam, hogy az első kérdésre tényleg az a válasz, hogy "majd, ha hangot ad". Azért az továbbra is foglalkoztat, hogy ha elkezd csörögni, mennyi időt lehet még közlekedni vele komolyabb károsodás nélkül? Egy főtengely-fordulatnyit? Vagy haza lehet jönni vele messzebb vidékről is?

Valamelyik bakod lehet elszállva és leállitáskor beleng a motor ahogy a kompresszió megfogja

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Karesz vagyok. (Új felhasználó) Most vettem egy 97-es Opel Astra f 1.6 16v Ecotec-ket. A problémám az hogy ha az autó eléri a üzemi hőfokot, elkezd rángatni mint a bolond. Hideg motornál semmi baja.

Ja és a kilométeróra mutató 90-ig ugrál. Utána abbahagya.

Mi lehet a gond?

Elég idegesítő hosszú távon. :lol:

Kérlek segítsetek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.