Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

miért necces télen 195/65-15 télen? Jobban tapad minta 185-ös, könyebben elindulsz, és gyorsabban megálsz, nagyobb felület, vagy rosszul gondolom? :huh:

Keskenyebb gumi esetén az autó súlya kisebb felületre oszlik el, nagyobb lesz a felületi nyomás. Ezáltal jobban belesüpped a gumi a hóba, nagyobb erővel nyomódik az úthoz, jobban tud kapaszkodni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Keskenyebb gumi esetén az autó súlya kisebb felületre oszlik el, nagyobb lesz a felületi nyomás. Ezáltal jobban belesüpped a gumi a hóba, nagyobb erővel nyomódik az úthoz, jobban tud kapaszkodni. :lol:

akkor a virsligumisok elönyben :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akkor minden 1.4 G Astra Classic-nak 4 csavaros a felnije gyárilag??????

Csak mert valaki mondta hogy látott 1.4-esben classicban G,5 csavarost,ezt nem hiszem el????

Valaki megcáfol????

Véletlenül nem osztókör módosítóval felrakott 5 "lukú" alufelni volt?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segitségeteket,illetve hozzászolásaitokat szeretném kérni,adott egy astra G,fél éves kevés km-rel,vettem uj alufelniket,kivan centirozva,kétszer is elvittem,és olyan 120 km/h környékén rázza a kormányt....

Mitöl lehet ez?

Nézegettem a felniket,és van bennük ez a tehermentesitö gyürü müanyagbol,és hát a felnibe ugye rendesen belepasszol,de a kerék agynál ott van pár mm,kotyogása ha ráteszem.

Szerintetek lehet ettöl?????

Érdemes lenne mondjuk esztergáltatnom bele másikakat,mondjuk rendesen lemérve és hogy jo passzos legyen?

Segithetne eza dolgon,vagy máshol kellene keresni a hiba okát????

Köszönöm segitségeiteket,és hozzászolásaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitségeteket,illetve hozzászolásaitokat szeretném kérni,adott egy astra G,fél éves kevés km-rel,vettem uj alufelniket,kivan centirozva,kétszer is elvittem,és olyan 120 km/h környékén rázza a kormányt....

Mitöl lehet ez?

Nézegettem a felniket,és van bennük ez a tehermentesitö gyürü müanyagbol,és hát a felnibe ugye rendesen belepasszol,de a kerék agynál ott van pár mm,kotyogása ha ráteszem.

Szerintetek lehet ettöl?????

Érdemes lenne mondjuk esztergáltatnom bele másikakat,mondjuk rendesen lemérve és hogy jo passzos legyen?

Segithetne eza dolgon,vagy máshol kellene keresni a hiba okát????

Köszönöm segitségeiteket,és hozzászolásaitokat!

én pont ezzel szopok rettenetesen nagyot.

ha atehermentesitó akár 1 tizeddel nagyobb akkor már rázhatja a kormányt. nekem 3 tizeddel volt nagyobb és 70 nél nem lehetett gyorsabban menni, mert féltem hogy szétesik az autó. én pont most esztergáltatok bele távtartót. 800 Ft/db

az alufelnik amiket árulnak szarok, és sose lehet kicentirozni, ez tapasztalat, én idáig csak új felnit vettem, és minddel szoptam.

A minőségi felni a jó, az nem ráz, csak az meg megfizethetetlen...

Link to comment
Megosztás:

én pont ezzel szopok rettenetesen nagyot.

A minőségi felni a jó, az nem ráz, csak az meg megfizethetetlen...

Na persze a minőség is relatív. Nekem Momo van /szerintem a magyar viszonyok között kiváló felni, de nyugatabbra a kommersz kategória felső régiójába tartozik/ meg vagyok vele elégedve. Jelenleg 2 görgőzésen átesett már...az útjaink ismert minősége miatt.

Link to comment
Megosztás:

én pont ezzel szopok rettenetesen nagyot.

ha atehermentesitó akár 1 tizeddel nagyobb akkor már rázhatja a kormányt. nekem 3 tizeddel volt nagyobb és 70 nél nem lehetett gyorsabban menni, mert féltem hogy szétesik az autó. én pont most esztergáltatok bele távtartót. 800 Ft/db

az alufelnik amiket árulnak szarok, és sose lehet kicentirozni, ez tapasztalat, én idáig csak új felnit vettem, és minddel szoptam.

A minőségi felni a jó, az nem ráz, csak az meg megfizethetetlen...

Köszi,akkor azért érdemes megprobálni a a tehermentesitö dolgot,egy más méretüvel ami jobban passzol........????

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Már én is a nyárin gurulok egy ideje, mert már nem bírtam elviselni a télinek a hangját, úgy szólt ebben a melegben.

Ha jön is a hideg, az nem baj csak hó ne legyen. Nyárinak még hidegben is jobb a tapadása, mint a télinek, az aquaplaning tulajdonságot meg össze sem lehet hasonlítani. A nyári klasszisokkal jobb. Szóval ha nincs hó, no para.

Azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez pontosan hogy is van?:

Ha volt baleseted, akkor a casco abban az esetben fizet, ha az évszaknak megfelelő gumi volt az autón. Ez 1000%! De ezt hogyan számolják? Most februárban ugye még tél van, de késő tavaszi hőmérséklet... (20 fokban nehogy már téliguminak kelljen lenni az autón, mert azt nem hiszem el :) )

Egy másik téma gumival kapcsolatban:

Egy gyorsasági motort vittünk műszakira! Azért nem kapta meg a papírokat, mert a hátsó gumi profilmélysége 1 mm volt :D

Azt mondta a vizsgáztató, hogy nem engedi át ilyen gumival, mert ha megállít a rendőr és látják, hogy most kapott műszakit, akkor a rendőr Őt is megbűnteti!?? Na neeee. Ezt ki hiszi el? Azzal a gumival vizsgáztatom le amelyikkel akarom, ha utána kicserélem egy rosszabb minőségűre (vagyis kopottra, ami nem feltétlenül rosszabb, mert szárazon még jobban tapad :D, esőben meg nem tudom, hogy ki motorozik:D) akkor Őt megbűntetik? Röhejes kifogás volt. De legalább az árát nem kérte el...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es Astra Classic II 1.4-re jó a 195/60 R15 88 T-s sebesség indexű téligumi? Vagy az már baj ha nem "H"-s sebességindexű? Nem megyek vele 200-zal szóval ha csak ennyi akkor ne mszámít, de ha stabilitáson is ront akkro nem veszem meg a T jelzésűt.

Bőven elég szerintem téliben a T sebességindex....Nekem a télimből 2 db Q-s van és semmi baj nincs vele....Stabilitás is rendben van....Bár a téligumijaimmal azért oda kell figyelnem a sebességre autópályán... :)

Link to comment
Megosztás:

Igen acél a felni. Majd ősszel még veszek hozzá 4 óccsó dísztárcsát hozzá, azt télre bőven jó lesz és legalább nem a gyári dísztárcsát nyúzom télen, meg mégis szebb mintha semmi nem lenne fenn.

Először újat akartam gumiból venni, de ahogy számolgattam 13-14 ezer/db alatt sehogy se jöttem volna ki akármilyen típust is nézegetek. Plusz még akkor a felni is min 10-15 között lett volna ha bontóba veszem. Szóval 75 helyett így azért 25-öt spóroltam. :) Ebből inkább majd veszek szélterelőket az ablakra meg asszem egy könyöktámaszt, meg még valami huzatot is kéne néznek a kocsiba, de hát az meg nagyon nem olcsó mulatság.

Link to comment
Megosztás:

én pont ezzel szopok rettenetesen nagyot.

ha atehermentesitó akár 1 tizeddel nagyobb akkor már rázhatja a kormányt. nekem 3 tizeddel volt nagyobb és 70 nél nem lehetett gyorsabban menni, mert féltem hogy szétesik az autó. én pont most esztergáltatok bele távtartót. 800 Ft/db

az alufelnik amiket árulnak szarok, és sose lehet kicentirozni, ez tapasztalat, én idáig csak új felnit vettem, és minddel szoptam.

A minőségi felni a jó, az nem ráz, csak az meg megfizethetetlen...

Csak jelzek hogy csináltattam uj tehermentesitöket,és azota szalad a járgány semmi rázkodás sincs.....hát megérte kiprobálni ezt a lehetöséget,nagyon!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.