Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Inside, Outside felirat sincs? :D

Valaminek kéne lennie, ha már asszimetrikus.

Inside-outside természetesen van, de az még nem dönti el a forgásirányt. Az asszimetrikusságból adódóan az egyik oldal fordítva forog a másikhoz képest... Ha nem így lenne, külön kellene jobbost-balost gyártani (ha jól tudom, versenygumiknál van is ilyen).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, 3 gumi között tétovázok. 195/60r15 a méret, nyári.

(2003-as astra g caravan 1.4 njoy)

VREDESTEIN Sportrac 3

Pirelli p6

Bridgestone turanza er300

Startgumi.hu-n néztem, ott ebben a sorrendben drágultak. Nem fogok sokat menni az autóval, de szeretnék egy jó, megbízható gumit venni. A vredestein-nek tetszik jobban az ára és mondjuk, hogy a mintája is tetszik nekem. Adac tesztben mind3 elől végzett.

Van-e valakinek tapasztalata, akár pozitív akár negativ ezekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a segítséget.

--

relé

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, 3 gumi között tétovázok. 195/60r15 a méret, nyári.

(2003-as astra g caravan 1.4 njoy)

VREDESTEIN Sportrac 3

Pirelli p6

Bridgestone turanza er300

Startgumi.hu-n néztem, ott ebben a sorrendben drágultak. Nem fogok sokat menni az autóval, de szeretnék egy jó, megbízható gumit venni. A vredestein-nek tetszik jobban az ára és mondjuk, hogy a mintája is tetszik nekem. Adac tesztben mind3 elől végzett.

Van-e valakinek tapasztalata, akár pozitív akár negativ ezekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a segítséget.

--

relé

Üdv.!

Mint ahogy fentebb írtam, nekem nagyon bevált a Bridgestone. Abszolút komfortra van hangolva, emiatt kanyarban kissé ballonosnak tűnik, de nem sodródik, jól betapad. Kicsi a belső zaja is. A rossz magyar utakra szerintem ideális. A Pirelli is hasonló, de az egy kicsit közvetlenebb, feszesebb. A mintázat alapján kétségtelenül a Vredestein néz ki a legjobban, viszont –a „V” sebességindex miatt is – szerintem ez kophat a leggyorsabban, valamint a menetzaja is nagyobb lehet a másik kettőnél.

Szerintem: ha komfortot keresel: 1. Bridgestone, 2. Pirelli, 3. Vredestein. Ha a sportosabb megjelenés is komoly szempont: 1. Vredestein, 2. Bridgestone, 3. Pirelli.

Egyébként bármelyik jó választás lehet, egyikkel sem nyúlsz mellé... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én most beszéltem az Opel Maxabóval és várom tőlük a visszajelzést, hogy 195/60 15" gumi milyen áron van, mert állítólag akció van náluk 4 év feletti autókra.

Igen meglepődnék, ha olcsóbban beszerezhető lenne a szalonban a gumi, mint a Gumi Kereskedésekben.. :D

Link to comment
Megosztás:

VREDESTEIN Sportrac 3

Pirelli p6

Bridgestone turanza er300

Ha igazán jó gumit akarsz: MICHELIN ENERGY (A vagy B sorozat)

A Vredestein nem nagy durranás, jó középkategória, ez volt nekem az astrámon, annyira nem nagy szám.

Most Michelin -el járok, klasszissal és sokkal jobb gumi :D

Figyelj a garanciális háttérre, ez nagyon változó, van ahol a szerelési költséget beépítik a gumi árába és fordítva....

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Mint ahogy fentebb írtam, nekem nagyon bevált a Bridgestone. Abszolút komfortra van hangolva, emiatt kanyarban kissé ballonosnak tűnik, de nem sodródik, jól betapad. Kicsi a belső zaja is. A rossz magyar utakra szerintem ideális. A Pirelli is hasonló, de az egy kicsit közvetlenebb, feszesebb. A mintázat alapján kétségtelenül a Vredestein néz ki a legjobban, viszont –a „V” sebességindex miatt is – szerintem ez kophat a leggyorsabban, valamint a menetzaja is nagyobb lehet a másik kettőnél.

Szerintem: ha komfortot keresel: 1. Bridgestone, 2. Pirelli, 3. Vredestein. Ha a sportosabb megjelenés is komoly szempont: 1. Vredestein, 2. Bridgestone, 3. Pirelli.

Egyébként bármelyik jó választás lehet, egyikkel sem nyúlsz mellé... :D

Köszi a választ, hasonlót gondoltam én is.

Igazából nem sokat fogok menni az autóval, de ha megyek akkor nagyobb utak lennének (~300km egy irányba) + néha város. A hosszú utakból kifolyólag lehet, hogy jobb lenne a kisebb zaj, de ezt nemtudom elképzelni, hogy mennyivel másabb egyik mint a másik. A kopása nem hiszem, hogy gondot okoz, a kevés km(kb 10.000km fogok menni évente) miatt.

A vredestein felé húz a szivem, mivel az egy kicsivel olcsóbb és jobban néz ki(sajnos hú az ember :D ), de a másik kettő indokai is hasonlóan erősek :D

jó nehéz döntés lesz, de majd beszámolok róla, hogy mit álmodtam és majd arról is, hogy milyen lett az eredmény, de sajnos arra még várni kell...

--

relé

Link to comment
Megosztás:

És a többi márkával nem vagytok kibékülve? Pl.: Kleber, Fulda, Sava, Kormoran, Dunlop és társaik.

Dehogynem! Rele kolléga dobta fel ezt a három típust, azokról beszélgettünk. Rolónak pl. a Michelin jött be, másnak a Good Year... Hál' Istennek már túl vagyunk a „Stomil-Victoria korszakon”, olyan hihetetlenül nagy a választék, hogy az ember csak karcolgatni tudja a témát, és nagyon nehéz dönteni. Azért az szerencse, hogy nagy betlibe nem nagyon tud belefutni az ember, a hétköznapi, normális használat melletti normákat ma illik teljesíteni a gumimezőnynek. Az általad említett márkák – kivéve a Dunlopot – a „nagyok” (Bridgestone, Michelin, Pirelli, Good Year, Continental...) másodmárkái. Általában régebbi fejlesztésű, esetleg már kifutott prémium-márkás módosított mintázatokat gyártanak, ami önmagában nem rossz, csak már létezhet újabb, jobb fejlesztés – persze drágábban.

Szóval, szerintem érdemes először behatárolni a pénzkeretet, amit rá tudunk szánni gumivásárlásra, ezen belül pedig meg kell próbálni a prémium-gumik felé mozdulni.

Info-szerzésre esetleg: www.gumiteszt.com

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, hasonlót gondoltam én is.

Igazából nem sokat fogok menni az autóval, de ha megyek akkor nagyobb utak lennének (~300km egy irányba) + néha város. A hosszú utakból kifolyólag lehet, hogy jobb lenne a kisebb zaj, de ezt nemtudom elképzelni, hogy mennyivel másabb egyik mint a másik. A kopása nem hiszem, hogy gondot okoz, a kevés km(kb 10.000km fogok menni évente) miatt.

A vredestein felé húz a szivem, mivel az egy kicsivel olcsóbb és jobban néz ki(sajnos hú az ember :D ), de a másik kettő indokai is hasonlóan erősek :D

jó nehéz döntés lesz, de majd beszámolok róla, hogy mit álmodtam és majd arról is, hogy milyen lett az eredmény, de sajnos arra még várni kell...

--

relé

Esetleg tudom még ajánlani a Yokohama C drive-ot. Nekem ez van. Nem mai fejlesztés, és nem tudom árban hogy viszonyul a többihez, de baromi csendes és jók a tapadási tulajdonságai is.

Rákerestem a gumiteszt.com-on is:

http://www.einsehen.de/reifentestcom/cgi-b...p;&HU&0

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.