Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérédsem lenne, hogy a gumitípusoknál fel van tüntetve a terhelést jelző szám ( pl. BFGoodrich Profiler 2 ..../... R... 91 T) abból mekkorát érdemes venni? Legyen minél nagyobb ez a szám?

Nyári gumiból gáz ha én nem 60-ast hanem 65-öst veszek?

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérédsem lenne, hogy a gumitípusoknál fel van tüntetve a terhelést jelző szám ( pl. BFGoodrich Profiler 2 ..../... R... 91 T) abból mekkorát érdemes venni? Legyen minél nagyobb ez a szám?

Nyári gumiból gáz ha én nem 60-ast hanem 65-öst veszek?

Nem érdemes minél nagyobb terhelhetőségűt venni, mert a tapadása a ránehezedő súlyra van optimalizálva.

Tudnod kell a legnagyobb tengelyterhelésed, és abból tudhatod, mekkora kell legyen neked ez a szám. Nem

érdemes túlságosan túlméretezni.

Ha /60 helyett /65-öt veszel ugyanabban a szélességű és felniméretű gumiból, akkor nagyobb átmérőjű

lesz a kereked, ballonosabb a gumid. Sebességmérőd csalni fog kicsit, és az ABS is kicsit másképp

viselkedhet (bár ez alig észrevehető, inkább a tengelyenként eltérő gumitípusra érzékeny).

Link to comment
Megosztás:

Nem érdemes minél nagyobb terhelhetőségűt venni, mert a tapadása a ránehezedő súlyra van optimalizálva.

Tudnod kell a legnagyobb tengelyterhelésed, és abból tudhatod, mekkora kell legyen neked ez a szám. Nem

érdemes túlságosan túlméretezni.

Ha /60 helyett /65-öt veszel ugyanabban a szélességű és felniméretű gumiból, akkor nagyobb átmérőjű

lesz a kereked, ballonosabb a gumid. Sebességmérőd csalni fog kicsit, és az ABS is kicsit másképp

viselkedhet (bár ez alig észrevehető, inkább a tengelyenként eltérő gumitípusra érzékeny).

Köszi. Akkor 60-ast veszek. A tengelyterheléssel még nem foglalkoztam, de utána bogarászok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nálam okosabb ember segitségét szeretném kérni abban hogyha én 16" os

alufelnire 205/45 R16 os gumeszt kaptam nagyon gáz e egy 2007 es g astra alá.

a gyári gumiméret 195/60 R15,

Az egyik gumis azt monja nem gáz a másik meg azt hogy szét pörgi tőle magát mocim

Most akko hogy is van ez?

Ha valaki tud segitsen légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Az egyik gumis azt monja nem gáz a másik meg azt hogy szét pörgi tőle magát mocim

Most akko hogy is van ez?

Szétpörgi magát a moci? :sowwy: :lol: :lol:

Szerintem az a gumis foglalkozzon csak a kerékszereléssel, ne gondolkozzon túl sokat, még megárt neki :lol:

Kicsit kisebb lesz az átmérő, és a peremmagasság. Tehát kicsit csalni fog (jobban) felfelé a km óra, illetve

jobban kell vigyázni a kátyúknál, mert hamar szétvered a felnit. Mondjuk a 205/50 optimálisabb méret lenne.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata BF Goodrich Profiler2 "Michelin termék" jelölésű gumával kapcsolatban? Mérete:195/60 R15 88H

Sajnos most másra mégjobban kell a pénz, ezért max. 15.000,-Ft/db -ig tudok elmenni! Ezt ennyiért találtam gumisnál, a Startgumi.hu -n 13.990,-Ft/db + 850,-Ft/db házhozszállítás, azaz 14.840,-Ft/db. Csak új jöhet szóba, mert használtban nincs bizodalmam.

Véleményeiteket, javaslataitokat, pénzt :sowwy: köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nálam okosabb ember segitségét szeretném kérni abban hogyha én 16" os

alufelnire 205/45 R16 os gumeszt kaptam nagyon gáz e egy 2007 es g astra alá.

a gyári gumiméret 195/60 R15,

Az egyik gumis azt monja nem gáz a másik meg azt hogy szét pörgi tőle magát mocim

Most akko hogy is van ez?

Ha valaki tud segitsen légyszi!

Hali.205/50*16 hivatalosan ez a váltómérete a 195/60*15-nek,de ha Te is újonan vetted,akkor a gépkönyvben megtalálod az erre vonatkozó adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Nem érdemes minél nagyobb terhelhetőségűt venni, mert a tapadása a ránehezedő súlyra van optimalizálva.

Tudnod kell a legnagyobb tengelyterhelésed, és abból tudhatod, mekkora kell legyen neked ez a szám. Nem

érdemes túlságosan túlméretezni.

Ha /60 helyett /65-öt veszel ugyanabban a szélességű és felniméretű gumiból, akkor nagyobb átmérőjű

lesz a kereked, ballonosabb a gumid. Sebességmérőd csalni fog kicsit, és az ABS is kicsit másképp

viselkedhet (bár ez alig észrevehető, inkább a tengelyenként eltérő gumitípusra érzékeny).

Ezer köszönet!

Akkor marad a /45, az jobban tecccccik! :sowwy: :lol: :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Hali.205/50*16 hivatalosan ez a váltómérete a 195/60*15-nek,de ha Te is újonan vetted,akkor a gépkönyvben megtalálod az erre vonatkozó adatokat.

Köszike!

Ismerem a váltóméretét, csak arra lettem volna kiváncsi hogy nem e gáz a /45.

kössze!

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata BF Goodrich Profiler2 "Michelin termék" jelölésű gumával kapcsolatban? Mérete:195/60 R15 88H

Sajnos most másra mégjobban kell a pénz, ezért max. 15.000,-Ft/db -ig tudok elmenni! Ezt ennyiért találtam gumisnál, a Startgumi.hu -n 13.990,-Ft/db + 850,-Ft/db házhozszállítás, azaz 14.840,-Ft/db. Csak új jöhet szóba, mert használtban nincs bizodalmam.

Véleményeiteket, javaslataitokat, pénzt :sowwy: köszönöm!

Szia nézz körul a gumik.com on

Elég ismeretlen márkák de németországban nagyon sok oto fut velük. (pl: Nankang)

És jók az értékeléseik is nemzetközi szinten.

A kiirt árban benne van a hazaszállitási költség is.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia nézz körul a gumik.com on

Elég ismeretlen márkák de németországban nagyon sok oto fut velük. (pl: Nankang)

És jók az értékeléseik is nemzetközi szinten.

A kiirt árban benne van a hazaszállitási költség is.

Üdv!

Hankook 13-14 körül mozog attol függ hogy hol veszed.

80ezer km körül elmegy.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

Szevasztok

Van egy 2001-es opel astra g combim 1,7 dti

15"-os gyári kerekek helyett 14"-os van fent.

Ettől(?) 10-15 km/h -val többet mutat a kijelző mint a tényleges sebesség

mivel nem valószínű hogy felniket is veszek a közeljövőben, ezért az óraátállítás mellett döntötem.

a kérdés:

Miként lehet "belőni" a kmh-t hogy pontosan mutassa a sebességet?

angyobb gumit sem szeretnék mert 2 hónapja vettem új nyári garnitúrát....

köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Van egy 2001-es opel astra g combim 1,7 dti

15"-os gyári kerekek helyett 14"-os van fent.

Ettől(?) 10-15 km/h -val többet mutat a kijelző mint a tényleges sebesség

mivel nem valószínű hogy felniket is veszek a közeljövőben, ezért az óraátállítás mellett döntötem.

a kérdés:

Miként lehet "belőni" a kmh-t hogy pontosan mutassa a sebességet?

angyobb gumit sem szeretnék mert 2 hónapja vettem új nyári garnitúrát....

köszi előre is

Szia a 14" os kerekekkel már szerintem nagyon nem jársz jól, nemcsak a km órád fog csalni hanem a kocsi hasmagassága is nagyon lecssökken sztem, pláne caraván nál(mivel nem combi meg nem is kombi...B):)B) )

Én nagyon nem javasolnám a 14" bár a gumesztől is függ...

Link to comment
Megosztás:

Szia a 14" os kerekekkel már szerintem nagyon nem jársz jól, nemcsak a km órád fog csalni hanem a kocsi hasmagassága is nagyon lecssökken sztem, pláne caraván nál(mivel nem combi meg nem is kombi...B):):D )

Én nagyon nem javasolnám a 14" bár a gumesztől is függ...

Kell rá venni 15-ös felnit/gumit.

De hogyan van rajt 14'-es felni amikor 2001-ben már 15'-össel szerelték? B)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Kell rá venni 15-ös felnit/gumit.

De hogyan van rajt 14'-es felni amikor 2001-ben már 15'-össel szerelték? B)

olaszból jött a KICSIKE és ... nem tudom, nejem előző férjéé volt, eléggé legyilkolta amugy is, nem tudom miért van ez így, én meg szívok vele

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

4 csavaros 15-ös acélfelnit keresek Astra G Caravanra, lehetőleg Fehérvár-Siófok-Veszprém környékén.

Esetleg használt nyári 195-ös gumi is érdekelne, ha van jó áron.

Nézegettem itt a fórumon, hogy hány féle felnivel hozták ki a G-ket. Ezek hogy voltak sorban? Miért jobb-rosszabb a 4 csavaros az 5 csavarosnál? Nekem a 2004-es Caravanon 4 csavaros van, de a pontos méretét nem tudom. 6x15 vagy 6,5x15? (erre keresek most felniket)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

4 csavaros 15-ös acélfelnit keresek Astra G Caravanra, lehetőleg Fehérvár-Siófok-Veszprém környékén.

Esetleg használt nyári 195-ös gumi is érdekelne, ha van jó áron.

Nézegettem itt a fórumon, hogy hány féle felnivel hozták ki a G-ket. Ezek hogy voltak sorban? Miért jobb-rosszabb a 4 csavaros az 5 csavarosnál? Nekem a 2004-es Caravanon 4 csavaros van, de a pontos méretét nem tudom. 6x15 vagy 6,5x15? (erre keresek most felniket)

nem rosszabb, csak a 4 csavarosra az 5-öset nem tudod feltenni, és fordítva B)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

4 csavaros 15-ös acélfelnit keresek Astra G Caravanra, lehetőleg Fehérvár-Siófok-Veszprém környékén.

Esetleg használt nyári 195-ös gumi is érdekelne, ha van jó áron.

Nézegettem itt a fórumon, hogy hány féle felnivel hozták ki a G-ket. Ezek hogy voltak sorban? Miért jobb-rosszabb a 4 csavaros az 5 csavarosnál? Nekem a 2004-es Caravanon 4 csavaros van, de a pontos méretét nem tudom. 6x15 vagy 6,5x15? (erre keresek most felniket)

A pontos mérete:

6Jx15HR ET49 4x100x56.5

Link to comment
Megosztás:

A pontos mérete:

6Jx15HR ET49 4x100x56.5

Köszi a válaszokat!

Valaki használt már innen Regal gyártmányú gumit? A profilja nem néz ki rosszul, de az anyaga kérdéses.

Itt találtam, elég potom összegért: Regal 185/65 R15

Jót írnak róla, de lehet, csak marketing.

Fulda Ecocontact volt már fent valakinek?

Vélemények?

Amúgy gumisnál néztem papucsokat a verdára, és azt mondta, hogy a 195/65R15 gumi nagy a G Astrara, csak a /60 megy fel rá. Itt a fórumon többen hírdettek 195/65 méretűt erre a vasra. Akkor most mi az igazság? Homályosítsatok fel. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Valaki használt már innen Regal gyártmányú gumit? A profilja nem néz ki rosszul, de az anyaga kérdéses.

Itt találtam, elég potom összegért: Regal 185/65 R15

Jót írnak róla, de lehet, csak marketing.

Fulda Ecocontact volt már fent valakinek?

Vélemények?

Amúgy gumisnál néztem papucsokat a verdára, és azt mondta, hogy a 195/65R15 gumi nagy a G Astrara, csak a /60 megy fel rá. Itt a fórumon többen hírdettek 195/65 méretűt erre a vasra. Akkor most mi az igazság? Homályosítsatok fel. Köszi!

Igaza van a gumisnak! A gyári méret 195/60 R15 nyárra. Télre 185/65 R15 az ajánlott. Tehát az a méretű gumi, amivel kacérkodsz nem az Astra G/Classic II nyári mérete.

Az előző oldalon Opel16v a #1677-es hozzászólásában éppen a /60 v.s. /65 problémára reagált.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Vettél már nyárigumit? Megvetted a BF Goodrich gumikat? Ha nem akkro Én helyedben a GoodYeat Excellece-t venném. Ez a startgumin 14990+szállítás. És szerintem ezek szuper gumik.

Én amúgy ugyan oylan méretű télit vettem mint amilyen a nyári. Vagyis 195/60 R15 igaz csak T-s sebességindexű ha jól emlékszem. Még nempróbáltam mert tavasszal vettem a kocsit és akkor már nem tettem fel a gumikat.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem gumikat, kettő maradt bent a kapalban: Goodyear GT3 és Kleber Dynaxer HP2

Árban elég jók, tesztek alapján sem rosszak.

Ti mit javasolnátok inkább? Egy Caravanra kell, nem sportos autóra.

A méret a másik kérdés: 185/65 vagy 195/60?

Megér vajon kb 10e plusszt a nagyobb méret? (garnitúrában)

Elég nyugisan vezetek, tehát tényleg nem érdekel a sportosság.

Mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.