Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Mert olcsóbb!

Firestone téli van valakinek?

Milyen?

Hankook van még hasonló árban, még Barum.

Utóbbi már ismerős. Más kocsimon volt más méretben, nyáriban :D

A B arum Polaris 3, szerintem egész jó téli gumi.

A nyári Barum nekem sem vált be, de a Polaris 2-vel és még inkább a- sal semmi gondom nem volt.

Az ára is elfogadható, a teszteken mindig a középmezőnyben végez.

Link to comment
Megosztás:

Kinek meddig bírják a gumik?Én most cseréltem le a télit 2007-es volt a régi.A nyári gumim 2010-es és ma láttam megdöbbenve hogy repedezik!Mi a férfinemiszerv van ezekkel a szar gumikkal?Most 4 évente vegyek gumit?

8 éves a kocsi és ha nem cseréltem volna le alura a lemezfelniket, akkor jövő évet még kibírta volna a 2. szett nyári, szóval átlagban 4,5 évet bír nálam egy szett, pedig nem is megyek túl sokat, igaz, nem a gyári Dunlop után nem prémium kategóriát kapott, hanem Kormorant. Bár igaz, hogy én 2-3mm-el (1,6mm kopásjelzőt is beleértve) már nem biztos, hogy felteszem, nyugodtabb vagyok, ha tuti, hogy jól tapadnak a papucsok és meg bírok állni, ha satuzni kell :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Valami konkrét, bevált ötlet, hogy milyen szerrel ápoljam le, és rakjam el a nyári gumikat?

Olyan kéne, amitől nem marad ilyen zsíros, olajos...

én kézzel, mosószeres szivaccsal, körömkefével lemosom őket, a kádban.

mondjuk nekem felnistűl vannak, így a felniket is szépen letisztítom.

ha megszáradt, akkor nagy zacsi, és a régi szobámba elteszem, jó kellemes 25 fokon vannak nyárig:)))

télieket szintén így teszem el.

a kavicsokat természetesen kiveszem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valami konkrét, bevált ötlet, hogy milyen szerrel ápoljam le, és rakjam el a nyári gumikat?

Olyan kéne, amitől nem marad ilyen zsíros, olajos...

Többen mondják itt a zacskóba zárást, én ezt nem javaslom. Persze attól függ, hol tárolja az ember de, ha be tud párásodni a nejlon alatt az nem jó.

Lehet kapni ilyentájt több multinál pár ezresért gumitároló állványt, annyit megér a dolog. Ezen kis helyigény mellett, felfekvés mentesen lehet tartani a gumit, rá lehet teríteni a hozzá adott porvédőt, aztán annyi. A kerekek között tud járni a levegő is. Nálam a kazánház egy sarkában pihennek, nagyjából állandó hőmérsékleten.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Többen mondják itt a zacskóba zárást, én ezt nem javaslom. Persze attól függ, hol tárolja az ember de, ha be tud párásodni a nejlon alatt az nem jó.

Lehet kapni ilyentájt több multinál pár ezresért gumitároló állványt, annyit megér a dolog. Ezen kis helyigény mellett, felfekvés mentesen lehet tartani a gumit, rá lehet teríteni a hozzá adott porvédőt, aztán annyi. A kerekek között tud járni a levegő is. Nálam a kazánház egy sarkában pihennek, nagyjából állandó hőmérsékleten.

Teljesen egyetértek. A gumisok is felhivják mindig a figyelmet, hogy ne a zacsiba tartsák a gummát. Acél felninél meg pláne gáz, ha pára van a zacsiba!

Link to comment
Megosztás:

Akkor ami a lényeg hogy a 2003 as caravan alá simán elfér a 7.5x16 et38 205/55 s gumikkal. Még rendelhető akkor? Nem lessz sokkal beljebb kiljebb mint a gyári ?

Bocsi a sok kérdésért de ehhez sötét vagyok ;) Viszont felpróbálni nem tudom a felniket mert messziről jön.

Link to comment
Megosztás:

Én is 205/50 R 16-os helyett 55-öst akarok felrakatni.Olcsóbb is egy kicsit,meg legalább nem ér le az alja a garázslejárón.Már levágtam a sárfogók aljából.Lassan a középső dobot is be kell horpasztanom :)Az ostoba gumistól megkérdeztem poénból,hogy felmegy-e.Azt mondta hogy az 5 csavaros felnire felmegy a 4-re nem.Mondom neki mi a különbség? Ugyanaz a kaszni.Ugyanaz a felniméret.Nem is értem mit keres ott :)

Link to comment
Megosztás:

Kumho márkával van valakinek tapasztalata? Tudom, hogy még most jön a tél, de a téli gumival még nincs gondom, a nyári gumim viszont már 8 éves (Continental Premium Contact), és ebben a méretben (205/55 R17) a Kuhmo (egész pontosan Kuhmo Solus KH25) a Contihoz képest ~60 ezerrel olcsóbb lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy egy 2003 as G astra caravan alá aláfér e a 16" et 38 7.5"

kalkulátorok szerint 30mm-el lesz kintebb a kűlső széle a keréknek,plusz 205/55 gumival 17mm-el lesz nagyobb az átmérő a gyárihoz képest

Nekem 7" ET 37 16" felnivel 195/55 gumival hátul 3 fővel csomagok nélkül beleért a műanyag sárvédő betétbe,így nyárra ki is vettem <_<

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már egy hete a télikkel járok. Sajnos a zacskóban (amiben felhozták) még jobban festett, valójában elég bánatosak már. Meg is keményedett, kb. 0 a komfortérzet. Lélekben felkészültem egy soron kívüli téli gumi vásárlásra...

A nyárik viszont lemosva és lekezelve el lettek téve.

Link to comment
Megosztás:

Kumho márkával van valakinek tapasztalata? Tudom, hogy még most jön a tél, de a téli gumival még nincs gondom, a nyári gumim viszont már 8 éves (Continental Premium Contact), és ebben a méretben (205/55 R17) a Kuhmo (egész pontosan Kuhmo Solus KH25) a Contihoz képest ~60 ezerrel olcsóbb lenne...

Nekem Kumho Solus KH17 van.Tökéletes gumi ami a tapadást , menetzajt illeti. Viszont én 2010-ben vettem és már repedezik.Azt nem tudom hogy ez a gumi hibája-e, vagy az enyém, de kiakadtam rajta az biztos..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kalkulátorok szerint 30mm-el lesz kintebb a kűlső széle a keréknek,plusz 205/55 gumival 17mm-el lesz nagyobb az átmérő a gyárihoz képest

Nekem 7" ET 37 16" felnivel 195/55 gumival hátul 3 fővel csomagok nélkül beleért a műanyag sárvédő betétbe,így nyárra ki is vettem <_<

Akkor sanszos hogy beleér hátul?

Link to comment
Megosztás:

Nekem Kumho Solus KH17 van.Tökéletes gumi ami a tapadást , menetzajt illeti. Viszont én 2010-ben vettem és már repedezik.Azt nem tudom hogy ez a gumi hibája-e, vagy az enyém, de kiakadtam rajta az biztos..

Én nem sokat megyek éves szinten a kocsival, lehet tovább bírja. De ha 4 évente veszek egy szettet 70-ért, akkor még mindig jobban állok, mintha 140-ért veszek valami prémium márkát 6 évente. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.