Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

az én állványomhoz, nagyon tetszik erre az 5let...a szelepsapkát letekered és alá egy korongra fel van írva (melyik honnan-hova) vissza tekerve a sapkát nem jön le róla.....szóval ha vki így is el tudja keverni, akkor jobbha nem nyúl semmihez.. ;)

Én egy papírt hajtogattam össze és két kerékcsavar lyukán átfűztem. Így megy fel a felni az állványra. Mondjuk mondtam én is faternek hogy vegyünk ilyen állványt de akkor sokallotta érte a 3000-ret aztán házilag meg kihozta vagy 6-ból ;)

Link to comment
Megosztás:

.. Mondjuk mondtam én is faternek hogy vegyünk ilyen állványt de akkor sokallotta érte a 3000-ret aztán házilag meg kihozta vagy 6-ból ;)

Ez így szokott lenni..... de legalább elbabrált vele egy darabig..... ;) ;)

Én egyébként szimplán kértem a gumistól egy darab sárga krétát, amivel ők is jelölik a gumit, és simán adtak egyet....

De a szelepes megoldás jópofa :P

Link to comment
Megosztás:

a futófelületbe fúródott szög utánnai javítást pedig nem igazán ragasztásnak hívják és oda nem jut ebből az anyagból...

Oldalfalát kenem be a guminak és a futófelület feléig simán beszívódik. Ha mindkét oldalát bekenem, akkor meg összeér.

Az, hogy egy szög esetén a ragasztást, foltozást, nem tom hogy hívjákot mennyire befolyásolja nem tudom.

hogy honnan jött....az én állványomhoz, nagyon tetszik erre az 5let...a szelepsapkát letekered és alá egy korongra fel van írva (melyik honnan-hova) vissza tekerve a sapkát nem jön le róla.....szóval ha vki így is el tudja keverni, akkor jobbha nem nyúl semmihez.. ;)

Nekem is van ilyen, rá is rakom. A gond nem itt van, hanem, hogy azt felejtem el, hogy "honnan jött", vagy "hova megy" szerint lettek felcimkézve a kerekek. Egyébként tökmindegy milyen jelölést használsz ezt nem oldja meg, max ha felírod az állványra... De ez úgy látszik csak nekem probléma. ;)

Link to comment
Megosztás:

kár hogy ilyen későn délután...vmi jó kis napos kép és mégjobban mutatna ;) az első új felnisen majdnem olyan mintha este fotztad volna ....pedig szerintem is nagyon tuti!

Megpróbálok majd dél körül csinálni világosabb képet. Mentségemre legyen mondva, hogy telefonnal készültek a képek ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jól néz ki a fehér szekérhez, csak lehetne kicsit nagyobb ;)

Nézd meg Endorfét a stylingon, közel hasonló az izlésetek ;)

Egy ideig 16-os felnin gondolkodtam, de gazdaságossági és praktikussági szempontból inkább a 15-ös mellett döntöttem, mert sokat dolgozom a belvárosban, ahol állandóan magas padkák mellett parkolok és félteném a 16-ost nagyon. Ezt is féltem ;)

A másik, hogy a belvárosi utak nem a jó minőségükről híresek. Nagyon megsínylené a 16-os.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideig 16-os felnin gondolkodtam, de gazdaságossági és praktikussági szempontból inkább a 15-ös mellett döntöttem, mert sokat dolgozom a belvárosban, ahol állandóan magas padkák mellett parkolok és félteném a 16-ost nagyon. Ezt is féltem ;)

A másik, hogy a belvárosi utak nem a jó minőségükről híresek. Nagyon megsínylené a 16-os.

ezekben a szempontokban egyetértünk, én vidéken könnyebb helyzetben vagyok, itt csak az országutat kell figyelni, és kerülgetni a kátyukat, de megoldhatóbb, mint pest belvárosában.

Link to comment
Megosztás:

ezekben a szempontokban egyetértünk, én vidéken könnyebb helyzetben vagyok, itt csak az országutat kell figyelni, és kerülgetni a kátyukat, de megoldhatóbb, mint pest belvárosában.

Mellesleg brutálul néz ki a tiéd is. Ha olyan utak lennének nálunk mint mondjuk Ausztriában, akkor megjátszanék én is egy ilyen méretű felnit.

Az a "baj", hogy most haverom beleültette a bogarat a fülembe és fontolgatom a teljes lefóliázást és az Angel eyes-os lámpát ;)

Ja, meg, hogy színre fújatom a fekete elemeket, kilincseket ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez így szokott lenni..... de legalább elbabrált vele egy darabig..... ;) ;)

Én egyébként szimplán kértem a gumistól egy darab sárga krétát, amivel ők is jelölik a gumit, és simán adtak egyet....

De a szelepes megoldás jópofa ;)

Ne hidd!

Velem csináltatta meg az egészet és vagy egy fél napom ráment legalább meg mire a vasműből kijöttek a cuccok....

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szeretnék alufelnit a nyári gumira, ne kelljen mindig átszerelni a felnire.

Ilyet néztem, mi a vélemény róla? http://www.startgumi.hu/kepek/momo/momo_corse__fekete_.1.jpg

Kb mik azok a márkák, amiket kerülni kell, illetve mik az ajánlottabbak? Nem szeretném hogy az első gödörben tojás legyen a kocsi alatt.

Milyen alufelni kell nekem, hogy a gyárival megegyező helyen legyen a kerék? ET37? ET40?

Gyárilag 195/60r15 a gumiméret, ilyet szeretnék most is venni rá, ehhez a 6,5x15 4x100 méretű kerék kell?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szeretnék alufelnit a nyári gumira, ne kelljen mindig átszerelni a felnire.

Ilyet néztem, mi a vélemény róla? http://www.startgumi.hu/kepek/momo/momo_corse__fekete_.1.jpg

Kb mik azok a márkák, amiket kerülni kell, illetve mik az ajánlottabbak? Nem szeretném hogy az első gödörben tojás legyen a kocsi alatt.

Milyen alufelni kell nekem, hogy a gyárival megegyező helyen legyen a kerék? ET37? ET40?

Gyárilag 195/60r15 a gumiméret, ilyet szeretnék most is venni rá, ehhez a 6,5x15 4x100 méretű kerék kell?

Mint márka jó, de nekem "giccses"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.