Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék alufelnit venni, és ehhez szeretnék segítséget, illetve tanácsot kérni.

A gyári felni 6x15 ET49, a gyári gumi 185/65R15.

Amit kinéztem magamnak, az 7x15 ET35-ös felni 195/65R15-ös gumival.

- Azt az ET- kalkulátorral kiszámoltam, hogy a nyomtáv az 1"-os méretkülönbséggel lenne szélesebb (persze oldalanként), mert a felni belső széle kb a helyén marad. Ez a változás mennyire érintené rosszul a futóművemet, és vezetés szemponjából mit jelent?

- Az új gumi nem váltója a réginek, de csak 13mm átmérő- és kb 2km/h sebességkülönbség lenne. Szerintetek megvehetem, vagy jobb csak a felnit és vegyek hozzávaló /60-as gumit?

- A felni szélessége mennyire határozza meg a rászerelhető gumi szélességét? Konkrétabban a 6 és 7"-os felnikre milyen széles gumik szerelhetők tól-ig?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék alufelnit venni, és ehhez szeretnék segítséget, illetve tanácsot kérni.

A gyári felni 6x15 ET49, a gyári gumi 185/65R15.

Amit kinéztem magamnak, az 7x15 ET35-ös felni 195/65R15-ös gumival.

- Azt az ET- kalkulátorral kiszámoltam, hogy a nyomtáv az 1"-os méretkülönbséggel lenne szélesebb (persze oldalanként), mert a felni belső széle kb a helyén marad. Ez a változás mennyire érintené rosszul a futóművemet, és vezetés szemponjából mit jelent?

- Az új gumi nem váltója a réginek, de csak 13mm átmérő- és kb 2km/h sebességkülönbség lenne. Szerintetek megvehetem, vagy jobb csak a felnit és vegyek hozzávaló /60-as gumit?

- A felni szélessége mennyire határozza meg a rászerelhető gumi szélességét? Konkrétabban a 6 és 7"-os felnikre milyen széles gumik szerelhetők tól-ig?

A szélességre: 6-os csak gyáriban van mind lemez, mind alufelniben. Egyéb gyártóknak csak 7"-uk van. A felszerelést mindegyikre megoldják, max hülyén néz ki, de ami gumiméretet Te írsz, annál nem lesz nagy eltérés.

Gumi: váltóméretet használj, ne csak az óra miatt, hanem mert a futómű is ahhoz lett tervezve.

Az ET-re én nem mondok inkább semmit, ugyan van otthon 7" széles felnim is, de nem emlékszem, hogy most mekkora, majd valaki felvilágosít.

Link to comment
Megosztás:

A szélességre: 6-os csak gyáriban van mind lemez, mind alufelniben. Egyéb gyártóknak csak 7"-uk van. A felszerelést mindegyikre megoldják, max hülyén néz ki, de ami gumiméretet Te írsz, annál nem lesz nagy eltérés.

Gumi: váltóméretet használj, ne csak az óra miatt, hanem mert a futómű is ahhoz lett tervezve.

Az ET-re én nem mondok inkább semmit, ugyan van otthon 7" széles felnim is, de nem emlékszem, hogy most mekkora, majd valaki felvilágosít.

Köszönöm a gyors választ!

Link to comment
Megosztás:

Így van, bizonyos autókra 195/65 R15 kell

Azonban nem tudom Astra G-nél ki találta ezt ki. Ismerősömre is rásózták ezt a méretet amikor téli gumit vett.

szerintem 195/60 R15 ami ideális és váltóméret! ezután pedig a 205/50 R16 jön!

És a 185/65R15 ha már téli guminál járunk? :lol:

Link to comment
Megosztás:

És a 185/65R15 ha már téli guminál járunk? :P

Nekem a téli gumim pont 185/65 15 :lol: mondjuk a szalonból is ilyen méretű nyári gumival gurult ki. ezért választottam ezt a méretet, Ha szélesebb gumit akarsz mondjuk alufelnire nyárra akkor szerintem az általam fent említett váltóméreteket kéne alkalmazni. nekem a gumis ezt tanácsolta legalábbis. De voltak ám olyan sorozatok is amikor 195/60 15 el jött ki a kocsi mint nyári gumi. szal szerintem az a frankó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli gumim pont 185/65 15 :P mondjuk a szalonból is ilyen méretű nyári gumival gurult ki. ezért választottam ezt a méretet, Ha szélesebb gumit akarsz mondjuk alufelnire nyárra akkor szerintem az általam fent említett váltóméreteket kéne alkalmazni. nekem a gumis ezt tanácsolta legalábbis. De voltak ám olyan sorozatok is amikor 195/60 15 el jött ki a kocsi mint nyári gumi. szal szerintem az a frankó :lol:

amikor én vettem a gépet 195/50-es gumikkal kaptam :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli gumim pont 185/65 15 :lol: mondjuk a szalonból is ilyen méretű nyári gumival gurult ki. ezért választottam ezt a méretet, Ha szélesebb gumit akarsz mondjuk alufelnire nyárra akkor szerintem az általam fent említett váltóméreteket kéne alkalmazni. nekem a gumis ezt tanácsolta legalábbis. De voltak ám olyan sorozatok is amikor 195/60 15 el jött ki a kocsi mint nyári gumi. szal szerintem az a frankó :lol:

nekem a nyári: 195/60 R15

a téli pedig : 185/65 R15

mindkettő gyári méret

Link to comment
Megosztás:

Innen nem, de automax.hu elég jó árak vannak.

A többséghez képest igen, de itt egy konkrét példa:

Vredestein Snowtrack 3 185/65 R15

Automax: 18.990 Ft + 900 Ft/db szállítási költség

Legolcsobbgumi. eu : 15.798 Ft + díjtalan házhoz szállítás

Azaz 4.092 Ft/db megmarad (4 gumin majdnem az éves kötelezőm vagy több, mint egy teli tank) :lol:

Nem vagyok fillérb@szó, de nekem se a hangyák hordják halomba a pénzt.

Link to comment
Megosztás:

A többséghez képest igen, de itt egy konkrét példa:

Vredestein Snowtrack 3 185/65 R15

Automax: 18.990 Ft + 900 Ft/db szállítási költség

Legolcsobbgumi. eu : 15.798 Ft + díjtalan házhoz szállítás

Azaz 4.092 Ft/db megmarad (4 gumin majdnem az éves kötelezőm vagy több, mint egy teli tank) :lol:

Nem vagyok fillérb@szó, de nekem se a hangyák hordják halomba a pénzt.

yes sír :lol: ennél konkrétan nincs mit gondolkodni :P nekem sem a legyek hordják össze, de szerintem senkinek :lol:

amúgy szerinted 195/55 elmegy alufelnire nyári gumival? tudom hogy a váltóméret /60-as de az 55 kicsit zoralabb :lol:

Link to comment
Megosztás:

yes sír :lol: ennél konkrétan nincs mit gondolkodni :lol: nekem sem a legyek hordják össze, de szerintem senkinek :P

amúgy szerinted 195/55 elmegy alufelnire nyári gumival? tudom hogy a váltóméret /60-as de az 55 kicsit zoralabb :lol:

Amit nyernél az alacsonyabb oldalfalból adódó (195/60 = 615mm átmérő, 195/55 = 596mm) relatív nagyobb stabilitással, azt elveszted a futóműgeometria megváltozásával (szélsőséges esetben torzulásával, amit sokba lesz javítani).

Ja, és csal az óra felfelé Többet mutat, mint a valós).

De én a Caravanomra egyébként sem tennék 15"-ban peresebb gumát.

Ha nagyon kukacoskodni akarnék, akkor a 195/60 R15 nem váltó, hanem alap méret. De hát van aki a 185/65 R15 méretet kapott alap (gyári) méretnek (évjárat függő?). Nekik a 195/60 R15 tényleg váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

Amit nyernél az alacsonyabb oldalfalból adódó (195/60 = 615mm átmérő, 195/55 = 596mm) relatív nagyobb stabilitással, azt elveszted a futóműgeometria megváltozásával (szélsőséges esetben torzulásával, amit sokba lesz javítani).

Ja, és csal az óra felfelé Többet mutat, mint a valós).

De én a Caravanomra egyébként sem tennék 15"-ban peresebb gumát.

Ha nagyon kukacoskodni akarnék, akkor a 195/60 R15 nem váltó, hanem alap méret. De hát van aki a 185/65 R15 méretet kapott alap (gyári) méretnek (évjárat függő?). Nekik a 195/60 R15 tényleg váltóméret.

igen így értettem a váltóméretet! nekem is a gyári 185/65 R15 ahogy kijött a szalonból.

és a 205/55 R16? ha durvulni akarok? :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen így értettem a váltóméretet! nekem is a gyári 185/65 R15 ahogy kijött a szalonból.

és a 205/55 R16? ha durvulni akarok? :lol:

Durva csak 17" fölött volna, mert onnét már csak nézegetni lehet, használni nem. A 16" még elfogadható a magyar útviszonyokat ismerve, a 17" elfér alatta, de én sajnálnám föltenni.

Mellesleg minél nagyobb az átmérő, annál borsosabb ára van a gumiabroncsnak.

Link to comment
Megosztás:

Durva csak 17" fölött volna, mert onnét már csak nézegetni lehet, használni nem. A 16" még elfogadható a magyar útviszonyokat ismerve, a 17" elfér alatta, de én sajnálnám föltenni.

Mellesleg minél nagyobb az átmérő, annál borsosabb ára van a gumiabroncsnak.

az tudom 16" nál ugranak meg az árak :S

Anno calibrámon 205/50 R16 volt :lol: elég szépen le is zabálta mondjuk sűrűn füstölve volt :lol: az az időszak erről szólt.

Abban bízok hogy mivel az astra nem egy sport autó így tartósabb lesz rajta és ha oda jutok hogy lesz rá cashflo akkor megéri majd megvenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.