Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

van valahol egy összefoglaló táblázat arról, a különböző motorvariációs G astrák milyen kerekekkel kerültek forgalomba?

erős a gyanúm, hogy a 4-es és az 5-ös osztókörnél vannak olyan 14 illetve 15 gyári szerelt kerekek amik egymásnak nem váltóméretei...

17 felnire 205/45 R17 vagy 215/45 R17 kell?

Link to comment
Megosztás:

van valahol egy összefoglaló táblázat arról, a különböző motorvariációs G astrák milyen kerekekkel kerültek forgalomba?

erős a gyanúm, hogy a 4-es és az 5-ös osztókörnél vannak olyan 14 illetve 15 gyári szerelt kerekek amik egymásnak nem váltóméretei...

17 felnire 205/45 R17 vagy 215/45 R17 kell?

A "Kezelési útmutató" 254. oldalától az összes méret megtalálható.

205/50 R16

215/40 R17

Link to comment
Megosztás:

a kettő közt is 8mm eltérés van

ezek benzines adatok? vagy minden kezelésiben egyforma? (nekem nincs kezelésim :lol:)

szerk: a legfrissebb gumidoktoros kérdés éppen erre vonatkozik, és a válasz "A G-Astra helyes abroncsmérete a 185/65 R15, a 195/60 R15, vagy a 205/50 R16, esetleg a 195/55 R16 lehet."

ez alapján 205/45 R17 a helyes 17-es méret, mert csak 5mm az eltérés az elsőhöz és 1mm a másodikhoz

Link to comment
Megosztás:

a kettő közt is 8mm eltérés van

ezek benzines adatok? vagy minden kezelésiben egyforma? (nekem nincs kezelésim :lol: )

szerk: a legfrissebb gumidoktoros kérdés éppen erre vonatkozik, és a válasz "A G-Astra helyes abroncsmérete a 185/65 R15, a 195/60 R15, vagy a 205/50 R16, esetleg a 195/55 R16 lehet."

ez alapján 205/45 R17 a helyes 17-es méret, mert csak 5mm az eltérés az elsőhöz és 1mm a másodikhoz

Pedig a "manual" 15"-ban 195/60 méretet ad meg 1.2-es motortól, 16"-ban 205/50 1.4-től felfelé + Coupe Z20LET: 215/40 R17. (Azonos átmérő, de eltérő szélesség esetén viszont stimmelnek a váltóméretek.)

Ha ezt ("manual") nem nézzük, akkor természetesen igazad van.

Ami a 8mm-t illeti. "A váltóméret számolás lényege, hogy úgy változtatjuk a gumiabroncs szélesség, oldalfalmagasság arányát, hogy a gumiabroncs átmérőjében +-2,5% -nál nagyobb eltérés nem ajánlott!" Tehát 8mm bőven beleférhet egyes méreteknél.

Link to comment
Megosztás:

van valahol egy összefoglaló táblázat arról, a különböző motorvariációs G astrák milyen kerekekkel kerültek forgalomba?

erős a gyanúm, hogy a 4-es és az 5-ös osztókörnél vannak olyan 14 illetve 15 gyári szerelt kerekek amik egymásnak nem váltóméretei...

17 felnire 205/45 R17 vagy 215/45 R17 kell?

pl:

* 195/60 R 15

* 205/45 R 17

* 205/50 R 16

* 215/40 R 17

Ez mind gyári méret.

Link to comment
Megosztás:

Mivel ezt a Techart felnit nem tudom megvenni :lol: (egy autó ára),szerintetek hogy lehetne

megoldani otthoni körülmények között a felni peremén kb 1 cm széles színes csíkot.

Van erre valamilyen speciális ecset,vagy mi?

formula_felge23gts_01.jpg

Úgy gondoltam,hogy mivel sötétzöld a kocsi ,ezért a felni peremén egy neon vagy világoszöld csík futna körbe.

Link to comment
Megosztás:

Mivel ezt a Techart felnit nem tudom megvenni :lol: (egy autó ára),szerintetek hogy lehetne

megoldani otthoni körülmények között a felni peremén kb 1 cm széles színes csíkot.

Van erre valamilyen speciális ecset,vagy mi?

Úgy gondoltam,hogy mivel sötétzöld a kocsi ,ezért a felni peremén egy neon vagy világoszöld csík futna körbe.

http://www.bigbikeshop.hu/termek/89

pölö

de biztos van máshol többféle is

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Igaz még hírből se látni a nyarat, de már most fel akarok készülni rá. Mindeféleképpen cserélni szeretném a lassan 8 éves gyári gumikat idén.

Eredeti dolgoknál maradva semmi felni, vagy felvágós cucc ( inkább veszek az árán gázolajat :rolleyes: )

Szóval gyári méret, mit ajánlotok, mi vál be, mi az ami sokat bír.

Nézegettem BF Goodrich gumikat, meg Dunlopot, sőt Yokohamát is.

Árban olyan 15 eFt / db tudok rá szánni.

De persze minnél jobb és olcsóbb annál jobb lesz a zsebemnek is. :D

2002-es Astra G Caravan 1.7 DTI

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Igaz még hírből se látni a nyarat, de már most fel akarok készülni rá. Mindeféleképpen cserélni szeretném a lassan 8 éves gyári gumikat idén.

Eredeti dolgoknál maradva semmi felni, vagy felvágós cucc ( inkább veszek az árán gázolajat :rolleyes: )

Szóval gyári méret, mit ajánlotok, mi vál be, mi az ami sokat bír.

Nézegettem BF Goodrich gumikat, meg Dunlopot, sőt Yokohamát is.

Árban olyan 15 eFt / db tudok rá szánni.

De persze minnél jobb és olcsóbb annál jobb lesz a zsebemnek is. :D

2002-es Astra G Caravan 1.7 DTI

195/60 R15 méretben keresgélj.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Igaz még hírből se látni a nyarat, de már most fel akarok készülni rá. Mindeféleképpen cserélni szeretném a lassan 8 éves gyári gumikat idén.

Eredeti dolgoknál maradva semmi felni, vagy felvágós cucc ( inkább veszek az árán gázolajat :rolleyes: )

Szóval gyári méret, mit ajánlotok, mi vál be, mi az ami sokat bír.

Nézegettem BF Goodrich gumikat, meg Dunlopot, sőt Yokohamát is.

Árban olyan 15 eFt / db tudok rá szánni.

De persze minnél jobb és olcsóbb annál jobb lesz a zsebemnek is. :D

2002-es Astra G Caravan 1.7 DTI

Zachi-nak igaza van a méretet illetően,de Neked az olcsóbb annál jobb lesz a zsebemnek kijelentéssel nincs.A helyedben,még rááldoznám 1 tank gázolaj árát,persze attól függ hol tankolsz. :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Igaz még hírből se látni a nyarat, de már most fel akarok készülni rá. Mindeféleképpen cserélni szeretném a lassan 8 éves gyári gumikat idén.

Eredeti dolgoknál maradva semmi felni, vagy felvágós cucc ( inkább veszek az árán gázolajat :D )

Szóval gyári méret, mit ajánlotok, mi vál be, mi az ami sokat bír.

Nézegettem BF Goodrich gumikat, meg Dunlopot, sőt Yokohamát is.

Árban olyan 15 eFt / db tudok rá szánni.

De persze minnél jobb és olcsóbb annál jobb lesz a zsebemnek is. :P

2002-es Astra G Caravan 1.7 DTI

- Bridgestone Turanza ER300 (nálam ez van fenn, szerintem OK)

- Continental EcoContact3

- Fulda Carat Progresso (sokan dicsérték a környezetemben)

Aztán ez a gumi téma is olyasmi, mint az olaj... :rolleyes: Ki ezt, ki azt...

Mondjuk a kínai, meg ..sco gazdaságosakat gumiban is érdemes kerülni. Arra a 15-re a helyedben még rátennék 2-3 ezret, ha szükséges... mégis több évre szóló dolog ez.

Link to comment
Megosztás:

- Bridgestone Turanza ER300 (nálam ez van fenn, szerintem OK)

- Continental EcoContact3

- Fulda Carat Progresso (sokan dicsérték a környezetemben)

Aztán ez a gumi téma is olyasmi, mint az olaj... :rolleyes: Ki ezt, ki azt...

Mondjuk a kínai, meg ..sco gazdaságosakat gumiban is érdemes kerülni. Arra a 15-re a helyedben még rátennék 2-3 ezret, ha szükséges... mégis több évre szóló dolog ez.

+ Michelin Energy

Link to comment
Megosztás:

- Bridgestone Turanza ER300 (nálam ez van fenn, szerintem OK)

- Continental EcoContact3

- Fulda Carat Progresso (sokan dicsérték a környezetemben)

Aztán ez a gumi téma is olyasmi, mint az olaj... :rolleyes: Ki ezt, ki azt...

Mondjuk a kínai, meg ..sco gazdaságosakat gumiban is érdemes kerülni. Arra a 15-re a helyedben még rátennék 2-3 ezret, ha szükséges... mégis több évre szóló dolog ez.

És tedd fel magadban a kérdést: mennyit ér a magam, a velem utazók és bárki más biztonsága?

Link to comment
Megosztás:

Így van, ezen a négy tenyérnyi felületen sok minden tud múlni...

Természetesen az első és a legfontosabb dolog ez, a velem utazók biztonsága.

Azért gondoltam, hogy rákérdezek, mert pl. tudom, hogy egy Yokohama vagy Toyo gumi Nagyon jó. Ezt köszönheti annak, hogy mivel nagyon jól tapad, ezért gyorsabban kopik is. Szóval, ilyen max. 3 év után megint vehetek egy garnitúrát belőle.

Gondoltam, hogy az olajhoz hasonló ez is. Mert ahány ember annyi féle, és kinek mi tetszik, meg mi vált be. Nekem a nyári Firestone gumival se volt semmi bajom, csak már elég öregecske. Gumis szerint eg igen keméyn gumiról van szó, ami azért annyira nyáron nem jó.

A biztonsági dolgokat szemelőtt tartva, nagyobb méret kellene, és peresebb mivel az nagyobb felületen fexik fel az útra. Személyes tapasztalat, hogy mennyit jelent 1-1 tenyér mérete. Ehhez felnit kell venni, akjkor ahhoz már kerékőrt, rejtett szelepet és még hosszan sorolhatnám.

Nem jelent gondot még 1 tank gázolaj árát hozzátenni. :rolleyes:

Megnézem az általatok írt típusokat is.

THX

Link to comment
Megosztás:

Ma felkerült a téli gumi (Hankook icebear w440 185/65R15)

Hát van ám különbség,mint fékezéskor és induláskor havas úton.

eddig nyárival gurultál....én a napokban segítettem ki egy OFF: suzukiT ON: nyári gumival becsapágyazva a hóba az úton keresztbe, úgy állt, hogy senki el sem tudott menni mellette...pedig csak a kapujáig kellett volna eljutnia onnan kb 20 méterre....rendesen gondolkodtam, hogy mekkora balfütty és mindjárt beszólok neki, hogy ássa ki maga, addig sem veszélyeztet másokat (városban egy mellékutcában volt...), de mivel siettem így inkább csak kisegítettem...

sokan el sem hiszik, hogy nem is csak a maguk életét veszélyeztetik....aki manapság autót tart és fent tudja tartani az vegyen akármilyen gagyi téli gumit de 100 X többet ér ilyenkor mint a nyári... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

eddig nyárival gurultál....én a napokban segítettem ki egy OFF: suzukiT ON: nyári gumival becsapágyazva a hóba az úton keresztbe, úgy állt, hogy senki el sem tudott menni mellette...pedig csak a kapujáig kellett volna eljutnia onnan kb 20 méterre....rendesen gondolkodtam, hogy mekkora balfütty és mindjárt beszólok neki, hogy ássa ki maga, addig sem veszélyeztet másokat (városban egy mellékutcában volt...), de mivel siettem így inkább csak kisegítettem...

sokan el sem hiszik, hogy nem is csak a maguk életét veszélyeztetik....aki manapság autót tart és fent tudja tartani az vegyen akármilyen gagyi téli gumit de 100 X többet ér ilyenkor mint a nyári... :rolleyes:

Értem a letolást,de az is hozzá tartozik hogy 4 hete használom az autót (-1.5m+egyéb költségek),majd temetés (-200e),tegnap gumi (-60e) :D

Szóval én akartam,de hát nem úgy jött össze.

De most már van és az a lényeg,meg az hogy se magam se mást nem törtem meg :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv Nektek!

Végre,újra visszataláltam ide!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek: téligumi+acélfelni vásárlás előtt állok és lilám sincs melyik ár/érték arányú megoldást válasszam.

Tudnátok ebben nekem segíteni?Esetleg linkekkel...

(Megjegyzem,nekem se a hangyák hordják össze a zsét.Szal,csak óvatosan,ha kérhetem! :rolleyes: )

Előre is köszönöm a helpet!

Üdv!

Feri

Link to comment
Megosztás:

Üdv Nektek!

Végre,újra visszataláltam ide!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek: téligumi+acélfelni vásárlás előtt állok és lilám sincs melyik ár/érték arányú megoldást válasszam.

Tudnátok ebben nekem segíteni?Esetleg linkekkel...

(Megjegyzem,nekem se a hangyák hordják össze a zsét.Szal,csak óvatosan,ha kérhetem! :D )

Előre is köszönöm a helpet!

Üdv!

Feri

Üdv újra :rolleyes:

Lemezfelnit bontóban, használd a googlet!4 vagy 5 csavaros kivitelben létezik, erre figyelj! 5-7 ezer ft/db általában.

Gumit pl. itt érdemes választani, vannak jó akciók, nagyon gagyit ne vegyél, érdemes rá szánni legalább egy középkategóriásra.

Méretben pedig a 185/65 R15-t válaszd!

http://automax.hu/

Link to comment
Megosztás:

Üdv Nektek!

Végre,újra visszataláltam ide!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek: téligumi+acélfelni vásárlás előtt állok és lilám sincs melyik ár/érték arányú megoldást válasszam.

Tudnátok ebben nekem segíteni?Esetleg linkekkel...

(Megjegyzem,nekem se a hangyák hordják össze a zsét.Szal,csak óvatosan,ha kérhetem! :rolleyes: )

Előre is köszönöm a helpet!

Üdv!

Feri

Itt elég ocsó,és árban benne van a házhoz szállítás,az árat akkor kell kifizetni amikor megjön a gumi.

http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.