Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

igen ám csak az a baj, hogy nemrégen vettem a felniket és azért nem akarok újakat venni. Azért gondolom nem néz ki hülyébben mint a ballon gumi.

Meg nézd azt, hogy a 205/45 R 15 a 195/50 R 15 -el szemben 2x annyiba kerül!

Nekem sokáig 205/50r16 volt az Astrán, de sokkal drágább, mint az55-ös! Át is álltam rá! ...Lehet jobb lett volna 45-ös... :D

Link to comment
Megosztás:

Nemsokára tervezek nyári gumit venni! 15" -ös felnire akarok peres gumit. Mennyire perest érdemes venni mert én valami jobb minőségű 205/45 R 15 re gondoltam.

Ha a gyári méret 195/60R15, akkor az helyett nem jó a 205/45R15, mert átmérőben öt centivel kisebb. 205/55R15 öt rakhatsz helyette.

Viszont ha gyári 6 coll széles alufelnid van, azon meg már nem áll jól a 205-ös gumi. Szélesebb felni kéne.

Link to comment
Megosztás:

Ha a gyári méret 195/60R15, akkor az helyett nem jó a 205/45R15, mert átmérőben öt centivel kisebb. 205/55R15 öt rakhatsz helyette.

Viszont ha gyári 6 coll széles alufelnid van, azon meg már nem áll jól a 205-ös gumi. Szélesebb felni kéne.

köszi! Akkor 195/55 R 15 lesz szerintem majd! :D

Link to comment
Megosztás:

köszi! Akkor 195/55 R 15 lesz szerintem majd! :)

aztán majd a műszakin közlik veled, hogy köszönjük a részvételt...jól néz ki a kocsi, mutassa be újra de gyári méretű gumival...GRAT!

Vagy csak kapsz egy KPM ellenőrzést az út mentén..máris befizetheted a különbséget... :D

Link to comment
Megosztás:

aztán majd a múszakin közlik veled, hogy köszönjük a részvételt...jól néz ki a kocsi, mutassa be újra de gyári méretű gumival...GRAT!

Vagy csak kapsz egy KPM ellenőrzést az út mentén..máris befizetheted a különbséget... :D

Ezt soha nem értettem hogy miért kell eltérni a gyári mérettől. Az nem véletlenül akkora, amekkora!

Link to comment
Megosztás:

Ezt soha nem értettem hogy miért kell eltérni a gyári mérettől. Az nem véletlenül akkora, amekkora!

Ugyanazért amiért a legtöbben E-85-öt tankolnak benzin helyett. Mert amit tudnak szerezni, az olcsóbb mint amit az autóhoz eredetileg kitaláltak.

Amúgy én sem vagyok híve annak hogy összevissza válasszunk gumiméretet, de sztem azért nem kell feleslegesen rémületet kelteni a műszakival kapcsolatban: egy méretnyi eltérés még tudtommal belefér. Nekem pl. a Coupé tavasszal minden gond nélkül átment 205/55 R16-al, holott a gyári méret az 205/50 R16 lett volna...

Link to comment
Megosztás:

Igaz, de nem is neked írtam :D

Hanem erre:

195/60R15 téli gummák vannak fent,nyáron pedig ha minden stimmel 195/50R15-s lesz fent

Akkor lehet,hogy ezzel rácsesztem,a 195/50R15 -ös kerekek eredetileg az F astrámon voltak fent,és azt gondoltam,hogy erre a kocsira is jók lesznek (sajna nem vagyok jártas ebben a kerékméret váltás témában),akkor lehet,hogy másik méretű nyári gummákra kell szert tennem? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet,hogy ezzel rácsesztem,a 195/50R15 -ös kerekek eredetileg az F astrámon voltak fent,és azt gondoltam,hogy erre a kocsira is jók lesznek (sajna nem vagyok jártas ebben a kerékméret váltás témában),akkor lehet,hogy másik méretű nyári gummákra kell szert tennem? :) :D

Én sem értek hozzá, de segít a net:-)

Itt megnézheted.

2%-nál nagyobb eltérést egyik sem ajánl.

http://www.weltgumi.hu/valtomeret_szamologep.html

http://www.gumibolt.hu/autotip/opel.htm

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.