Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Aki használt gumin töri a fejét, nézze meg ezt az oldalt, én novemberben náluk cseréltettem a gumikat. Érdemes telefonon rákérdezni a DOT számra, állapotra, lehet találni náluk jó darabokat.

Gumis Budapest

ezeket én is néztem a neten, de még nem jutottam el hozzájuk pedig tök közel van a melóhoz

de most ez a tesco akcija jobban hangzik...

Link to comment
Megosztás:

Hali! Most vettem a nyári gumikat, viszont nem vagyok benne biztos hogy a megfelelő méretet vettem ezért inkább kérdeznék. 195/65R15 volt a téli gumi amivel vettem az autót, ezért nyáriból is hasonló méretű új debica gumikat vettem most a corába, mert csak jókat hallottam róla. 98as 3ajtós astráról van szó bár nem hiszem, hogy számít. Jövőhéten veszek 7x15ös ET38as alufelnit, erre lesz felszerelve a gumi. Jól döntöttem vagy inkább a 185/65-öt kellett volna venni? ugyebár 3nap visszacsere van.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Most vettem a nyári gumikat, viszont nem vagyok benne biztos hogy a megfelelő méretet vettem ezért inkább kérdeznék. 195/65R15 volt a téli gumi amivel vettem az autót, ezért nyáriból is hasonló méretű új debica gumikat vettem most a corába, mert csak jókat hallottam róla. 98as 3ajtós astráról van szó bár nem hiszem, hogy számít. Jövőhéten veszek 7x15ös ET38as alufelnit, erre lesz felszerelve a gumi. Jól döntöttem vagy inkább a 185/65-öt kellett volna venni? ugyebár 3nap visszacsere van.

195/60R15 vagy 185/65R15 a pontos méret. Alufelnin viszont jobban mutat a 195/60-as, mert alacsonyabb és szélesebb, a ballonosat inkább télire ajánlják. A 195/65R15, amit vettél közel van a váltómérethez (még elfogadható), csak kisebbnek fog tűnni a felni. Gondolom a 195/60R15 drágább kicsit, de ha van lehetőséged cseréld ki arra.

Link to comment
Megosztás:

Az tényleg drága, ha nem találsz, akkor készíttess. Itt pl. kb. 2ezer: LINK (azt nem tudom, hogy a 4re értik-e, vagy darabra <_< de van pár a neten, aki készít)

találtam egyet itt a közelben (XI. ker) Gropa Kft

most értem onnan vissza, igaz 4000Ft volt a 4+1 ajándék, de egyedileg a felnimhez esztergálta az ember ott helyben 10 perc alatt

ajánlom őket

rengeteg alufelni és gumi van ott

Link to comment
Megosztás:

195/60R15 vagy 185/65R15 a pontos méret. Alufelnin viszont jobban mutat a 195/60-as, mert alacsonyabb és szélesebb, a ballonosat inkább télire ajánlják. A 195/65R15, amit vettél közel van a váltómérethez (még elfogadható), csak kisebbnek fog tűnni a felni. Gondolom a 195/60R15 drágább kicsit, de ha van lehetőséged cseréld ki arra.

sajnos csak 195/65 és 185/65 van. Akkor kb annyi hogy 195-el kicsit csalni fog az óra, viszont a tapadás jobb ? 90%-ban városban közlekedek, és szeretem nyomni neki <_<

Link to comment
Megosztás:

sajnos csak 195/65 és 185/65 van. Akkor kb annyi hogy 195-el kicsit csalni fog az óra, viszont a tapadás jobb ? 90%-ban városban közlekedek, és szeretem nyomni neki <_<

A szélesebb gumi miatt jobb a tapadás igen, ha nincs 60-as, akkor jó lesz az is amit vettél. Műszakin anno megemlítették, hogy nem a pontos méret, de nem volt vele gond. Akkor még én is azt hittem az a váltóméret, annyira nem néztem utána... Nagyon picit fog csalni csak az óra, mert alapból több sebességet mutatnak, mint a valós.

Link to comment
Megosztás:

A szélesebb gumi miatt jobb a tapadás igen, ha nincs 60-as, akkor jó lesz az is amit vettél. Műszakin anno megemlítették, hogy nem a pontos méret, de nem volt vele gond. Akkor még én is azt hittem az a váltóméret, annyira nem néztem utána... Nagyon picit fog csalni csak az óra, mert alapból több sebességet mutatnak, mint a valós.

műszakira mehetsz téligumival <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezért nem nagyon moroghatnak!!!!!

Gondolj bele,ha júniusban jár le a műszakid,akkor is téli gumival fogsz szambázni? <_<

hát kéremszépen éppen tegnap adtam el a nyárigumit, műszakira meg ugye jönni kell :angry:

az én 9"-os GSI-m szerinted hogy ment át a műszakin anno? :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Télen vettem használtan alufelnit nyári gumival. Külsőre elég jó állapotban vannak. Feltettem őket tegnap de menet közben eléggé dobogó hangot adott. Ma elmentem csináltattam központosító gyűrűket hozzá gondoltam az lesz a probléma. Betettem de nem javult a dolog sajnos. Mit lehet tenni ilyenkor? Gondolom azért ez nem veszélyes. Megpróbáljam centíroztatni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Télen vettem használtan alufelnit nyári gumival. Külsőre elég jó állapotban vannak. Feltettem őket tegnap de menet közben eléggé dobogó hangot adott. Ma elmentem csináltattam központosító gyűrűket hozzá gondoltam az lesz a probléma. Betettem de nem javult a dolog sajnos. Mit lehet tenni ilyenkor? Gondolom azért ez nem veszélyes. Megpróbáljam centíroztatni?

Feltétel előtt gumis látta?

Nem ártana...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Télen vettem használtan alufelnit nyári gumival. Külsőre elég jó állapotban vannak. Feltettem őket tegnap de menet közben eléggé dobogó hangot adott. Ma elmentem csináltattam központosító gyűrűket hozzá gondoltam az lesz a probléma. Betettem de nem javult a dolog sajnos. Mit lehet tenni ilyenkor? Gondolom azért ez nem veszélyes. Megpróbáljam centíroztatni?

A gyűrűk csináltatása nem volt pénzkidobás, de tényleg egy gumist kell keresni. Lehet, hogy elég lesz a centíroztatás, de sajnos azzal is számolni kell, hogy meg van ütve a felni és görgőztetni is kell (ami a magyar utakon még vigyázva is előfordul).

Link to comment
Megosztás:

Hali! Most vettem a nyári gumikat, viszont nem vagyok benne biztos hogy a megfelelő méretet vettem ezért inkább kérdeznék. 195/65R15 volt a téli gumi amivel vettem az autót, ezért nyáriból is hasonló méretű új debica gumikat vettem most a corába, mert csak jókat hallottam róla. 98as 3ajtós astráról van szó bár nem hiszem, hogy számít. Jövőhéten veszek 7x15ös ET38as alufelnit, erre lesz felszerelve a gumi. Jól döntöttem vagy inkább a 185/65-öt kellett volna venni? ugyebár 3nap visszacsere van.

Szia! 7-es felnire nem szabad felrakni 185-ös gumit, csak szélesebbet. A 185-ös szerelési határa a 6,5-ös felni. Tehát a 7-es felnire a 195 kell minimum.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.