Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Halihó,

Megvan végre!!! Végül más lett, mint amit írtam pár napja, de szerintem ez sem rossz :angry:

Felni: Momo Ten-S black 7x16 ET35

Gumi: Kumho ECSTA SPT KU31 205/50 R16 87 W

Ilyen lett az összkép, persze egy mosás ráférne a kicsikére, de majd csak holnap <_<

514322.t.jpg

514323.t.jpg

514324.t.jpg

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Megvan végre!!! Végül más lett, mint amit írtam pár napja, de szerintem ez sem rossz :angry:

Felni: Momo Ten-S black 7x16 ET35

Gumi: Kumho ECSTA SPT KU31 205/50 R16

Ilyen lett az összkép, persze egy mosás ráférne a kicsikére, de majd csak holnap <_<

%7Boption%7Dhttp://kep.psharing.com/514322.t.jpg[/ig]

%7Boption%7Dhttp://kep.psharing.com/514323.t.jpg[/mg]

%7Boption%7Dhttp://kep.psharing.com/514324.t.jpg[/ig]

Ennyit számit, hogy nem 45 hanem 50??? Nekem sokkal nagyobb hely van a sárvédőiv meg a gumi között a 45-el!

Link to comment
Megosztás:

205/50 R16 a váltóméret az autóra de ahogy nézem a /45 az automax-nál olcsóbb mint a /50. Én is vásárlás előtt állok de nem találtam 30 e Ft-nél olcsóbb márkás gumit ebben a méretben. A Kumho ECSTA SPT KU31 szerintetek milyen lehet? ez 26 e Ft körül van az utána következő Dunlop SP 3000 már 32 E Ft. Az már sok píííííííz, csak akkor venném meg ha tényleg annyival jobb.

Ajánlom figyelmedbe ezt a gumit, én is ezt fogok venni! Falken ZE912 87V 205/50R16

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom figyelmedbe ezt a gumit, én is ezt fogok venni! Falken ZE912 87V 205/50R16

a falkennél jobb a kumho szerintem és még olcsóbb is most!

Az automax-nál a falken 26ezer, a Kumho ECSTA HM KH31 22ezer, a Kumho ECSTA SPT KU31 23ezer.

Ez utóbbit ma rendesen teszteltem, nekem bevált <_<

Persze ízlések és pofonok, de az ADAC tesztek nem hazudnak :angry:

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Megvan végre!!! Végül más lett, mint amit írtam pár napja, de szerintem ez sem rossz :angry:

Felni: Momo Ten-S black 7x16 ET35

Gumi: Kumho ECSTA SPT KU31 205/50 R16 87 W

Ilyen lett az összkép, persze egy mosás ráférne a kicsikére, de majd csak holnap <_<

http://kep.psharing.com/514322.t.jpg

http://kep.psharing.com/514323.t.jpg

http://kep.psharing.com/514324.t.jpg

Jó lett. Főleg hogy fekete az autó+fólia+ez a felni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy G Astra Caravant, melyen 185/65/R15-ös téli gumik vannak.

Ismerősöm kínált rá egy garnitúra könnyűfém felnit, de azok 185/85/R15-ös nyári gumikkal vannak szerelve. Ez a /85 nagyon zavar, lehet, túl magas lesz az autóra?

Ill. találtam egy hirdetést is, melyben 15-ös felni garnitúrát kínálnak 195/60/R15 gumikkal, ami gyári adatok alapján pont jó lenne. Ehhez milyen ET számú felni passzol az én autómra és egyáltalán mi az az ET szám, mire kell vásárlásnál figyelnem?

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy G Astra Caravant, melyen 185/65/R15-ös téli gumik vannak.

Ismerősöm kínált rá egy garnitúra könnyűfém felnit, de azok 185/85/R15-ös nyári gumikkal vannak szerelve. Ez a /85 nagyon zavar, lehet, túl magas lesz az autóra?

Ill. találtam egy hirdetést is, melyben 15-ös felni garnitúrát kínálnak 195/60/R15 gumikkal, ami gyári adatok alapján pont jó lenne. Ehhez milyen ET számú felni passzol az én autómra és egyáltalán mi az az ET szám, mire kell vásárlásnál figyelnem?

Köszönöm előre is a segítséget!

Szia!

Azt a 185/85/15-t neeeeeeeeeee!

Mi az az ET(nem a földönkívüli) <_<

ET kalkulátor A gyári: ET49

Gumi váltóméret kalkulátor A 195/60/15 az gyári méret

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy G Astra Caravant, melyen 185/65/R15-ös téli gumik vannak.

Ismerősöm kínált rá egy garnitúra könnyűfém felnit, de azok 185/85/R15-ös nyári gumikkal vannak szerelve. Ez a /85 nagyon zavar, lehet, túl magas lesz az autóra?

Köszönöm előre is a segítséget!

Szia! Ezt nézd meg még egyszer, mert ilyen méret nincs! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ill. találtam egy hirdetést is, melyben 15-ös felni garnitúrát kínálnak 195/60/R15 gumikkal, ami gyári adatok alapján pont jó lenne. Ehhez milyen ET számú felni passzol az én autómra és egyáltalán mi az az ET szám, mire kell vásárlásnál figyelnem?

Köszönöm előre is a segítséget!

Előttem Urbanjozsi belinkelte az ET-szám magyarázatáról szóló cikket, azt olvasd el. Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy a gyári ET az 49, tapasztalatok szerint ET-35tel még nem szokott gond lenni. Tehát ET49-35 között keresgélj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!

Megnéztem a mértet még egyszer, ahogy grofbandi tanácsolta, és most valóban 185/65/R15 88T téli gumik vannak az autók, gyári lemezfelnin (4x100, ET49, 6JX15H2).

A tanácsot köszönöm, a 185/85/R15-öt nem veszem meg, nem az én autómra való.

Akkor, ha jó értettelek, grofbandi, ha a 195/60/R15 garnitúrához tartozó felni 49-35 ET között van, akkor bátran megvehetem?

Köszönöm, előre is!

Link to comment
Megosztás:

Kedves urbanjozsi!

Köszönöm! <_<

Egy utolsó kérdés: Ha a felni ET49-es lesz, gondolom, a gyári csavarok jók hozzá, ami most az autómon van. De mi a a helyzet, ha eltér az ET szám? Akkor csak csavarral együtt érdemes megvenni?

Nem árt hozzá csavar,mert általában a gyári csavar rövid,de ha újat veszel akkor ahhoz adnak. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Előttem Urbanjozsi belinkelte az ET-szám magyarázatáról szóló cikket, azt olvasd el. Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy a gyári ET az 49, tapasztalatok szerint ET-35tel még nem szokott gond lenni. Tehát ET49-35 között keresgélj.

Szándékosan vezeted félre? 6J mérethez ET49. Minden más ET méret csak árt a futóműnek! Ahogy nő a felni szélessége, úgy csökken az ET értéke (kalkulátorát lásd aláírásomban).

GM alufelnihez nem kell külön csavar.

Link to comment
Megosztás:

Szándékosan vezeted félre? 6J mérethez ET49. Minden más ET méret csak árt a futóműnek! Ahogy nő a felni szélessége, úgy csökken az ET értéke (kalkulátorát lásd aláírásomban).

GM alufelnihez nem kell külön csavar.

Nem is gyári alufelniről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Szándékosan vezeted félre? 6J mérethez ET49. Minden más ET méret csak árt a futóműnek! Ahogy nő a felni szélessége, úgy csökken az ET értéke (kalkulátorát lásd aláírásomban).

GM alufelnihez nem kell külön csavar.

Nem vezettem félre, nyugodtan felrakhatja az ET-35 öt. Még jobban is fog kinézni.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.