Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szándékosan vezeted félre? 6J mérethez ET49. Minden más ET méret csak árt a futóműnek!

Annyiban igazad van hogy a gyáritól eltérő méret nagyobb terhelést ró a kerékcsapágyra, de azért ennek a hátrányai csak hosszabb távon jönnek elő, nem azt jelenti hogy ha felrakja a kis ET-jű felnit akkor most 2 hónapon belül cserélhet kerékcsapágyat is...

Link to comment
Megosztás:

Annyiban igazad van hogy a gyáritól eltérő méret nagyobb terhelést ró a kerékcsapágyra, de azért ennek a hátrányai csak hosszabb távon jönnek elő, nem azt jelenti hogy ha felrakja a kis ET-jű felnit akkor most 2 hónapon belül cserélhet kerékcsapágyat is...

Ja!

Nálam öt év óta nem jött elő............

Link to comment
Megosztás:

Én ET49 helyett ET38-as felniket tettem fel. Észrevehető, hogy picit nehezebben fordul a kormány, és gyenge időnként roppanó hang is van, olyan kormány csapágy féleség. De jobban fekszi az utat és sokkal jobban néz ki. Ha pedig ettől baja lenne az elég szomorú volna. Egy kátyú elkerülésével sokkal jobban megkímélem az autót valószínűleg mint amennyivel terhelem hogy kintebb vannak a kerekek. Talán...., legalább is én így nyugtatom magam. <_<

Link to comment
Megosztás:

Azért az út minőségétől is függ!

Ha folyamatosan jó úton mész (pl. autópálya), semmi baja nem lesz!

De a sz@r gidres gödrös mellékutakon felgyorsítja egy kicsit az egyébként is drasztikus kopást!

Eltelt 5 és fél év, országúton használva(4-es), jobb első gömbcsukló most lett kuka, csapágy az meg jó <_<

Link to comment
Megosztás:

Én ET49 helyett ET38-as felniket tettem fel. Észrevehető, hogy picit nehezebben fordul a kormány, és gyenge időnként roppanó hang is van, olyan kormány csapágy féleség. De jobban fekszi az utat és sokkal jobban néz ki. Ha pedig ettől baja lenne az elég szomorú volna. Egy kátyú elkerülésével sokkal jobban megkímélem az autót valószínűleg mint amennyivel terhelem hogy kintebb vannak a kerekek. Talán...., legalább is én így nyugtatom magam. <_<

Szia Stofl!

Nekem is ET38-as van fennt.Én F astrámon vettem észre,hogy teljesen másabb tekerni a kormányt, a 155/70 vagy /75-ös (már nem tudom pontosan) téligummák után.

Link to comment
Megosztás:

Na ha valaki gumit akar venni akkor a Fulda Carat Progresso-t ajánlom.

Most cseréltem le a gyári Dunlop-okat, iszonyat különbség van... ahol eddig csúsztam/másztam ABS-el ott most beleállok a betonba <_<

195/60r15 -ben vettem, ez a gumi most 16 az automaxnál + szerelési kedvezmény, tesztgyőztes gumi, egy árban van a Barum/Dayton kategóriával... Tetszik :angry:

Link to comment
Megosztás:

Szia Stofl!

Nekem is ET38-as van fennt.Én F astrámon vettem észre,hogy teljesen másabb tekerni a kormányt, a 155/70 vagy /75-ös (már nem tudom pontosan) téligummák után.

Igen! Nekem is úgy volt. Lecseréltem a télit, azután jól meglepődtem, hogy ajha! De nekem a téli-nyári azonos méretű, és mégis. (185/65R15)

Tehát sokat jelent az ET.

Link to comment
Megosztás:

Na ha valaki gumit akar venni akkor a Fulda Carat Progresso-t ajánlom.

Most cseréltem le a gyári Dunlop-okat, iszonyat különbség van... ahol eddig csúsztam/másztam ABS-el ott most beleállok a betonba <_<

195/60r15 -ben vettem, ez a gumi most 16 az automaxnál + szerelési kedvezmény, tesztgyőztes gumi, egy árban van a Barum/Dayton kategóriával... Tetszik :angry:

A pirelli P6 cinturato meg 18.000 :P

Link to comment
Megosztás:

Igen! Nekem is úgy volt. Lecseréltem a télit, azután jól meglepődtem, hogy ajha! De nekem a téli-nyári azonos méretű, és mégis. (185/65R15)

Tehát sokat jelent az ET.

Igen ez érdekes, én is épphogy felraktam az új kerekeket (205/50 r16,ET35), azonnal "elromlott" a szervokormány <_<

Link to comment
Megosztás:

A pirelli P6 cinturato meg 18.000 :angry:

Gondolkoztam azon is, de a teszt eredményeket meg a netes kommenteket látva úgy döntöttem ez az arany középút (annyival szerintem nem jobb a pirelli, inkább beletankolom a 8-at <_< ) nem is bántam meg.

Link to comment
Megosztás:

Na ha valaki gumit akar venni akkor a Fulda Carat Progresso-t ajánlom.

Most cseréltem le a gyári Dunlop-okat, iszonyat különbség van... ahol eddig csúsztam/másztam ABS-el ott most beleállok a betonba <_<

195/60r15 -ben vettem, ez a gumi most 16 az automaxnál + szerelési kedvezmény, tesztgyőztes gumi, egy árban van a Barum/Dayton kategóriával... Tetszik :angry:

Lecserélted a gyári X-éves kopott gumikat újra. Még jó hogy van különbség! :P

Link to comment
Megosztás:

Na ha valaki gumit akar venni akkor a Fulda Carat Progresso-t ajánlom.

Most cseréltem le a gyári Dunlop-okat, iszonyat különbség van... ahol eddig csúsztam/másztam ABS-el ott most beleállok a betonba B)

195/60r15 -ben vettem, ez a gumi most 16 az automaxnál + szerelési kedvezmény, tesztgyőztes gumi, egy árban van a Barum/Dayton kategóriával... Tetszik :D

Nekem is volt Carat Progresso, nagyon jó gumi. A gyári Dunlop-al össze sem lehet hasonlítani. A Dunlop-okat nagyon nem szerettem, sokat nem is volt az autón :)

Link to comment
Megosztás:

Igen! Nekem is úgy volt. Lecseréltem a télit, azután jól meglepődtem, hogy ajha! De nekem a téli-nyári azonos méretű, és mégis. (185/65R15)

Tehát sokat jelent az ET.

Bezony,hogy sokat jelent,az ember nem is gondolná,hogy mennyit,amíg a saját "bőrén" meg nem tapasztalja.

Link to comment
Megosztás:

azért az 5 éves gumi meg is öregedhet,hiába nincs kopva,kemény,rideg lesz...

Akkor biztos sz@rt vettem, és csak azért jó mert az eddigi mégrosszabb volt. B)

Egyébként nem az 5 éves gumiról írtam le a saját tapasztalatomat hanem egy másikról, de ha ilyen építőek a reakciók akkor felőlem mindenki azt csinál amit akar :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor biztos sz@rt vettem, és csak azért jó mert az eddigi mégrosszabb volt. B)

Egyébként nem az 5 éves gumiról írtam le a saját tapasztalatomat hanem egy másikról, de ha ilyen építőek a reakciók akkor felőlem mindenki azt csinál amit akar :D

Nekem immár két éve az első kerekeken Fulda Carat Progresso van, pont olyan 7 ágú felniken, mint ami az avatarodban van. Idén a hátsókra is ilyen fog kerülni.

Csak legyek túl a műszakin és jöjjön meg az adó visszatérítésem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.