Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

.... hátul nem lesz cink.

Nem lesz cink, ha nem ülnek hátul, de ha 4-5-en utaztok, már lehet. Nekem 17x7,5" ET35 felnik vannak 205/45R17 gumikkal (ami ugye váltóméret) és beleért ültetés nélkül is a dobbetétbe, a lökhárító felfogatásnál. Rendes ültetés nem sokat befolyásol, mert annyival keményebb is, és az Eibach rugókkal, mintha javult volna a helyzet, de a végső megoldás egy kis alakítás volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 17x7,5" ET35 felnik vannak 205/45R17 gumikkal (ami ugye váltóméret) és beleért ültetés nélkül is a dobbetétbe, a lökhárító felfogatásnál.

:o Ennyivel keményebb lenne a Coupé futóműve?

Nekem ugyanez a méretű és ET számú felni van fent, de 215/45-ös gumival ami még nagyobb is mint a te 205-ösöd, és még soha nem ért bele hátul... igaz nem is nagyon ülnek a hátsó ülésen... Nekem sincs ültetve amúgy.

Link to comment
Megosztás:

... igaz nem is nagyon ülnek a hátsó ülésen...

Itt a titok :), hogy nem nagyon ülnek hátsó ülésen. Akkor sem volt vészes, nem hagyott komoly nyomokat a gumin, de beleért nagy huppanóknál. Hátul 1 személlyel nem jelentkezett.

Épp egy Coupe fórumon olvastam az átalakításról annak idején, mikor rákerestem, hogy másnál is jelentkezik-e a probléma. De lehet, hogy ott még ennél szélesebbről volt szó, coupe ezt a méretet talán jobban tolerálja.

Carstyling-on sok G Astrásnál láttam, hogy 17"-nál nem 205/45-öt használnak, hanem 205/40-et. Az 1 centivel alacsonyabb oldalfal épp elég lehet, hogy ne érjen bele megpakolva se. Bár lehet, hogy a kinézet volt a fő szempont, alacsonyabb gumi => nagyobbat mutató felni :) és a 205/40 olcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

1.4-es G Astrára (195/60 R15) melyik nyárigumit ajánlanátok az alábbiak közül?

Hankook K425 15300 Ft

Nokian H 15.360 Ft

Nokian V 15.360 Ft

Falken ZE914 15.660 Ft

Fulda Ecocontrol HP 15.840 Ft

Vredestein Sportrac 5 16500 Ft

Uniroyal Rainexpert 16800 Ft

Dunlop Fastresponse 17100 Ft

Bridgestone EP150 17400 Ft

Jól is tapadjon meg azért 20-30 ezer alatt se kopjon el.

Link to comment
Megosztás:

1.4-es G Astrára (195/60 R15) melyik nyárigumit ajánlanátok az alábbiak közül?

Hankook K425 15300 Ft

Nokian H 15.360 Ft

Nokian V 15.360 Ft

Falken ZE914 15.660 Ft

Fulda Ecocontrol HP 15.840 Ft

Vredestein Sportrac 5 16500 Ft

Uniroyal Rainexpert 16800 Ft

Dunlop Fastresponse 17100 Ft

Bridgestone EP150 17400 Ft

Jól is tapadjon meg azért 20-30 ezer alatt se kopjon el.

Valószínűleg az Uniroyalt választanám ezek közül, bár a Vredestein is jól szerepelt a tesztekben.

Link to comment
Megosztás:

1.4-es G Astrára (195/60 R15) melyik nyárigumit ajánlanátok az alábbiak közül?

Hankook K425 15300 Ft

Nokian H 15.360 Ft

Nokian V 15.360 Ft

Falken ZE914 15.660 Ft

Fulda Ecocontrol HP 15.840 Ft

Vredestein Sportrac 5 16500 Ft

Uniroyal Rainexpert 16800 Ft

Dunlop Fastresponse 17100 Ft

Bridgestone EP150 17400 Ft

Jól is tapadjon meg azért 20-30 ezer alatt se kopjon el.

Az Uni nekem nagyon bevált, nem sportos, inkább komfortos gumi, de abszolút elégedett voltam a tapadásával, bár nekem 205-s volt. Hátránya, hogy cserébe a hajtott kerekeken kb 30k alatt elfogyott, hátul még egyszer ennyit simán bírna. Ha vigyázol rá, 50-60k-t szerintem simán bír. 1.4-re még a 185 is elég lenne, talán még fogyiban is jelentkezne a külömbség. Bár arra inkább a Fulda EC, vagy a Semperit Speed-Life...

Link to comment
Megosztás:

Én Őt néztem ki 185/65 r15 méretben:

http://www.autogumix...saver-grnx.aspx

Valakinek van valamilyen tapasztalata esetleg ezzel a gumival kapcsolatban? Mert lassan fizu és akkor megveszek egy garintúrával :)

Lehet nem illik külföldi cégeket ajánlani de itt azért vannak jó ajánlatok, a szállítás is ingyenes bizonyos ár felett sőt itt az újabb Energy Saver+ Michelin is megtalálható.

http://www.interstore.hu/katalog/automoto_pneumatiky-pneumatiky/?page=shop%2Fbrowse_p&menu1=185&menu2=65&menu3=R15&menu4=&menu5=L&categoryo=osobne

Link to comment
Megosztás:

Előtte dunlop volt, hát össze sem lehet hasonlítani... nemhiába nyert tesztet tavaly, s idén is második.

Meg tetszik a profilmélységtől függő garancia is.

Kérdés, hogy az idő előrehaladtával mennyire hangosodik majd, a régi ContiEcoContact EP-m kb. 2 év után morgós lett.

Link to comment
Megosztás:

Kedvezőbb áron van! Köszi az infót ;)

Amúgy mostanság szerintem az Energy gumik a Michelinnél nem valami jók. Legalábbis cégnél mindig ilyet vettek az autóra és legutóbb mikor megvették 30 ezret épp hogy csak kibírt, míg korábban jóval többet. Tehát épp hogy csak kibírt egy nyári szezont, mivel éves szinten 60-70 ezret futott az autó. A korábbiak meg 2 nyári szezont is elmentek. Úgyhogy Én lehet inkább egy Continental, Bridgestone irányban gondolkodnék a helyedben.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy mostanság szerintem az Energy gumik a Michelinnél nem valami jók. Legalábbis cégnél mindig ilyet vettek az autóra és legutóbb mikor megvették 30 ezret épp hogy csak kibírt, míg korábban jóval többet. Tehát épp hogy csak kibírt egy nyári szezont, mivel éves szinten 60-70 ezret futott az autó. A korábbiak meg 2 nyári szezont is elmentek. Úgyhogy Én lehet inkább egy Continental, Bridgestone irányban gondolkodnék a helyedben.

Pedig a tesztek alapján a legjobbak között van kopás szempontjából!

Link to comment
Megosztás:

Pedig a tesztek alapján a legjobbak között van kopás szempontjából!

Nekem ezért nem volt a Michelin sose a szívem csücske. Amelyik gumi nem kopik "rendesen", az nem is tapad(hat) tökéletesen... Az UV, meg a rossz utak előbb kinyírják, mintsem hasznát lehetne venni a magas futásteljesítménynek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.