Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szerintetek mennyire jó/nem jó ötlet 195/65 R15-ös gumit tenni a G Astra-ra? (Tudom hogy nem váltóméret, de most épp egy ilyen szett került látókörömbe...)

Én egy nyári szezont mentem ezzel a mérettel. Az off Peugeotom-ra vettem, amit eladtam. Nálam semmi gondot nem okozott. Ez marad nyáriban amíg el nem kopik. Én is vacilláltam rajta, jobb szerettem volna a gyári méretet, de nem akartam pénzt kidobni az ablakon. A műszakin is átment vele / Igaz jó ismerős volt a szervízben /

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én egy nyári szezont mentem ezzel a mérettel. Az off Peugeotom-ra vettem, amit eladtam. Nálam semmi gondot nem okozott. Ez marad nyáriban amíg el nem kopik. Én is vacilláltam rajta, jobb szerettem volna a gyári méretet, de nem akartam pénzt kidobni az ablakon. A műszakin is átment vele / Igaz jó ismerős volt a szervízben /

Gondot nem okoz. Csak akkor érzed a különbséget, ha kipróbálod egymás után mindkét méretet. És nem hiszem hogy drágább, vagy annyira ritka a 195/60R15 hogy érdemes lenne helyette /65-öst venni.

Link to comment
Megosztás:

Gondot nem okoz. Csak akkor érzed a különbséget, ha kipróbálod egymás után mindkét méretet. És nem hiszem hogy drágább, vagy annyira ritka a 195/60R15 hogy érdemes lenne helyette /65-öst venni.

Új árban nem sok a különbség. Nálam azért maradt, mert már megvolt. A másik kocsin nem futott 3000 km-ert. Ha eladom vagy beszámíttatom egy új 195/60/15-ös garnitúrába, minimum egy 20-ast buktam volna rajt. Viszont a téli tutira gyári lesz. Céges Clióra annó gyárinál vastagabb oldalfalú lett szerelve. A felgyülemlett hó és jég többször megnyomta a sárvédőt. Egy alkalommal kemény fagyban úgy megszorult reggelre, hogy alig lehetett elfordítani a kormányt. Tudom hogy pucolni kellet volna, csak éjjel lett vége a melónak, és már alig vártam, hogy ágyat fogjak. Szóval télen jobban kell az a hely, ami nyáron nem hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Új árban nem sok a különbség. Nálam azért maradt, mert már megvolt. A másik kocsin nem futott 3000 km-ert. Ha eladom vagy beszámíttatom egy új 195/60/15-ös garnitúrába, minimum egy 20-ast buktam volna rajt.

Persze, így érthető, én sem azt mondom, hogy akinek jó állapotú /65-ös szettje van, az azonnal cserélje le. A tanácsom annak szólt, aki most készül gumit venni, jelen esetben Janó32-nek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

KTL+porfestést kapott a téli lemezfelnim. Jól mutat így felniezüstben, nem akarom visszatenni a gyári műanyag dísztárcsát télire. A csavarok viszont rontják a képet. Van erre valami kupak vagy dekoratív kerékcsavar vagy ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

KTL+porfestést kapott a téli lemezfelnim. Jól mutat így felniezüstben, nem akarom visszatenni a gyári műanyag dísztárcsát télire. A csavarok viszont rontják a képet. Van erre valami kupak vagy dekoratív kerékcsavar vagy ilyesmi?

Én is pont ilyenen gondolkodom. Ugyancsak ezüst színben. Még az idei telet megadom a téligumijaimnak aztán mehetnek a "kukába".

Ha nem titok mennyiért és hol csinálták darabját? Előtte érdemes homokfúvatni a felniket, vagy a régi festégréteget a festési eljárás során másként távolítják el?

Link to comment
Megosztás:

Homokfúvás+KTL festés+porfestés 13400 Ft/garnitúra (4 felni) számlával.

Ez mondjuk nekem lényegesen olcsóbb volt.

Csak homokfúvás+KTL festés (fekete) 4400 Ft/garnitúra. Elvileg 10 évet is bír egy ilyen elektrokémiai festés.

Knott Technik-Flex Kft.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

KTL+porfestést kapott a téli lemezfelnim. Jól mutat így felniezüstben, nem akarom visszatenni a gyári műanyag dísztárcsát télire. A csavarok viszont rontják a képet. Van erre valami kupak vagy dekoratív kerékcsavar vagy ilyesmi?

Szia, ha van rá módod, tudnál képet mutatni a felnikről? Meghoztad a kedvem, olcsóbb mint az alufelni :)

Link to comment
Megosztás:

Szia, ha van rá módod, tudnál képet mutatni a felnikről? Meghoztad a kedvem, olcsóbb mint az alufelni :)

Egyelőre nincs még az autón, hétvégén kerül rá a friss téli Conti garnitúra, majd lövök egy-két képet, ha rajta lesz a kocsin. Nekem teljesen alufelni-fílingje van. :icon1:

Vastag, kemény a bevonat.

Most ilyen:

Lemezfelni__ez_stben_www.kepfeltoltes.hu
Csak kupakot kell szereznem a csavarokra... Valami ötlet, forrás valakinek?
Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nincs még az autón, hétvégén kerül rá a friss téli Conti garnitúra, majd lövök egy-két képet, ha rajta lesz a kocsin. Nekem teljesen alufelni-fílingje van. :icon1:

Vastag, kemény a bevonat.

Most ilyen:

Lemezfelni__ez_stben_www.kepfeltoltes.hu
Csak kupakot kell szereznem a csavarokra... Valami ötlet, forrás valakinek?

Ez nagyon pici kép.Szinte semmit sem látni..

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nincs még az autón, hétvégén kerül rá a friss téli Conti garnitúra, majd lövök egy-két képet, ha rajta lesz a kocsin. Nekem teljesen alufelni-fílingje van. :icon1:

Vastag, kemény a bevonat.

Most ilyen:

Lemezfelni__ez_stben_www.kepfeltoltes.hu
Csak kupakot kell szereznem a csavarokra... Valami ötlet, forrás valakinek?

Szép, de vajon mikor felnyomja rá a gumis a súlyokat akkor nem fog sérülni a festés?

Link to comment
Megosztás:

Nekem teljesen alufelni-fílingje van.

Vastag, kemény a bevonat.

Most ilyen:

Nagyon szépen néz ki.

Én is mindenféleképpen ezüst felni színben gondolkodom, az ultrakék karosszériához remekül állna. Utána is járok, hogy itt a mi vidékünkön dolgozik-e valaki ilyen anyagokkal.

A csavarkupakokat illetően elég sok találatot hoz fel a gugli. Van ott mindenféle.

Link to comment
Megosztás:

De a dísztárcsa sem volt széria, nem? ;)

Amúgy természetesen úgy értettem hogy az alufelnihez alapban jártak a kupakok... :blush:

Nem kötözködni akartam... :)

Amúgy hol teremhet ilyen kupak, netán krómozottban?

Sok időm nem volt még google-t kérdezni, de Ti, tunerek hátha tudtok valami helyet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.