Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

A héten voltam a gumisnál, hogy centírozza ki a kereket.Ma néztem, hogy az első két keréken nincsen súly.

A kormány nem ráz 120-as tempónál sem, de nekem ez furcsa.Arra gondoltam, hogy véletlenül kihagyhatták az első két kereket.Szerintetek van olyan hogy egy felnire nem kell súly?

Nem tudom, hogy visszamenjek-e reklamálni.

Link to comment
Megosztás:

A héten voltam a gumisnál, hogy centírozza ki a kereket.Ma néztem, hogy az első két keréken nincsen súly.

A kormány nem ráz 120-as tempónál sem, de nekem ez furcsa.Arra gondoltam, hogy véletlenül kihagyhatták az első két kereket.Szerintetek van olyan hogy egy felnire nem kell súly?

Nem tudom, hogy visszamenjek-e reklamálni.

Belül sincs?

Link to comment
Megosztás:

Nincsen belül sem.

Azért nekem ez furcsa...

Ez azt jelentené, hogy a felni, valamint a gumi anyaga is annyira homogénen oszlik el, ráadásul úgy is van egymásra szerelve, hogy nem üt... Ez elvileg lehetséges, de szerintem gyakorlatilag nem...

Mondjuk, ha nem ráz... A gumist azért meginterjúvolnám, hogy oké-e így.

Nekem is ma kerültek fel a téligumijaim, 5-ös, 20-as súlyokkal.

(Régen Ladánknál, Victoria guminál volt olyan súlyozás, hogy majdnem félig körbeért a felni peremén... ^_^ )

Link to comment
Megosztás:

Nekem 215/35r18 al sikerult sulyok nelkul 0-0ra kiporgetni. :)

Az már malomkerék, ott más szabályok vannak... :)

Lehet, hogy a durva 'peresség' miatt könnyebb elérni ezt az ilyen guminál. Meg persze segítség lehet, ha conti, michelin, bridgestone...

Link to comment
Megosztás:

Az már malomkerék, ott más szabályok vannak... :)

Lehet, hogy a durva 'peresség' miatt könnyebb elérni ezt az ilyen guminál. Meg persze segítség lehet, ha conti, michelin, bridgestone...

Csak probabol lett felteve, mert a gumi mar meglehetosen rossz volt...kb mindenhogy.
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem és az egyik első keréken belül van egy kicsike súly.A másik keréken viszont sehol sincs.Ma mentem egy 130-as tempót és nem rázott.

Addig fogok kísérletezgetni, amíg gyorshajtásért kapok egy csekket..

Szóval nem megyek vissza a gumishoz, mert még hülyének fog tartani.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem és az egyik első keréken belül van egy kicsike súly.A másik keréken viszont sehol sincs.Ma mentem egy 130-as tempót és nem rázott.

Addig fogok kísérletezgetni, amíg gyorshajtásért kapok egy csekket..

Szóval nem megyek vissza a gumishoz, mert még hülyének fog tartani.

Nem biztos, hogy kell rá súly, csak esélyes a minimum 1db. ;)

Amikor nincs kicentírozva, akkor ráz. Nekem pályán 120 körül kezdte el, de akkor rendesen...

Eddig csak egyszer kellett a nyárikat ez miatt gumishoz vinni. :) Csak akkor lát, ha defektem van, vagy ha centirozni kell. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! kinek van tapasztalata 7.5x17 felni 215 40 17 es gumival mennyire fogná vissza az 1.4 es astra-t ??

Érezhetően. A súlya is jóval nagyobb, mint a 15-ös lemezfelnisnek, a futófelület is 20%-kal szélesebb, mint amit gyárilag megálmodtak rá, ezt valamennyire kompenzálja, hogy átmérőben viszont 1,5cm-rel kisebb. Az enyémen is érezhető valamennyire, hogy felkerült a 185/65r15-ös téli a 205/55r16 nyári helyett, pedig kb 1,5-szer erősebb, mint az 1.4...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy furcsa kérdésem! Jár hozzám masszőr és vettem régebben masszázs olajat, egy litert. Oliva-ból készült és sajnos megromlott. Kenhetem én ezt vajon az autóm gumijának oldalfalára gumiápolás címén? :D

Szevasz!

Még véletlenül se kend a gumira!!! Arra tökéletesen alkalmatlan+ Azonban az 5w30-at (5w40-et nem!) tökéletesen kiegészíti, így a motorba öntsd inkább! Az olajlehúzó gyűrűnek jót fog tenni egy kis kényeztető masszázs, legalább lazíthat egy kicsit... Ha oda nem tudod betölteni mert már nem fér bele, akkor a szervó kormányműnek is jó, selymesebb lesz a hangja... A gumira egyértelműen a Nivea a jó választás, de a Lactacyd-től lesz igazán selymes a tapintása... ;-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

Még véletlenül se kend a gumira!!! Arra tökéletesen alkalmatlan+ Azonban az 5w30-at (5w40-et nem!) tökéletesen kiegészíti, így a motorba öntsd inkább! Az olajlehúzó gyűrűnek jót fog tenni egy kis kényeztető masszázs, legalább lazíthat egy kicsit... Ha oda nem tudod betölteni mert már nem fér bele, akkor a szervó kormányműnek is jó, selymesebb lesz a hangja... A gumira egyértelműen a Nivea a jó választás, de a Lactacyd-től lesz igazán selymes a tapintása... ;-)

Hát ez jó!Előszőr csak néztem, aztán leesett.... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy furcsa kérdésem! Jár hozzám masszőr és vettem régebben masszázs olajat, egy litert. Oliva-ból készült és sajnos megromlott. Kenhetem én ezt vajon az autóm gumijának oldalfalára gumiápolás címén? :D

Aaaaaaz igen :) Ezt ugye viccnek szántad? Még a mezei szilikonból sem mindegy milyent használsz, mert van amelyik többet árt, mint használ.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

Még véletlenül se kend a gumira!!! Arra tökéletesen alkalmatlan+ Azonban az 5w30-at (5w40-et nem!) tökéletesen kiegészíti, így a motorba öntsd inkább! Az olajlehúzó gyűrűnek jót fog tenni egy kis kényeztető masszázs, legalább lazíthat egy kicsit... Ha oda nem tudod betölteni mert már nem fér bele, akkor a szervó kormányműnek is jó, selymesebb lesz a hangja... A gumira egyértelműen a Nivea a jó választás, de a Lactacyd-től lesz igazán selymes a tapintása... ;-)

Köszönöm a humoros eszmefuttatást, megértettem! :D

Aaaaaaz igen :) Ezt ugye viccnek szántad? Még a mezei szilikonból sem mindegy milyent használsz, mert van amelyik többet árt, mint használ.

Gumiápolót használok, amit csak az oldalára kenek. Nem volt olcsó a masszázsolaj és természetes alapanyagból van. Ezért gondoltam, hogy esetleg ápolásra jó. De nem ajánljátok, így megy a kukába.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.