Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

sziasztok. olyan kérdésem lenne hogy acél felnit délpesten ill. megyében hol egyengetnek ki? Sajnos ezzel a felnivel vettem az autot és egyszer padkáztam vele és sehol nem kapni ilyet nem szeretném eldobni mert nyári gumik vannak rajtuk ,a potkerék meg az un. mankokerék a 4 felni kikönnyitése trapéz formáju.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. olyan kérdésem lenne hogy acél felnit délpesten ill. megyében hol egyengetnek ki? Sajnos ezzel a felnivel vettem az autot és egyszer padkáztam vele és sehol nem kapni ilyet nem szeretném eldobni mert nyári gumik vannak rajtuk ,a potkerék meg az un. mankokerék a 4 felni kikönnyitése trapéz formáju.

Nem kapni használt felnit rá?

Sztem nem érdemes egyengetni! Vagy mennyire sérült? Persze attól függ..

(és miért délpest jó csak? :goofy: )

Link to comment
Megosztás:

Nem kapni használt felnit rá?

Sztem nem érdemes egyengetni! Vagy mennyire sérült? Persze attól függ..

(és miért délpest jó csak? :goofy: )

szia. mert itt lakom , de elmegyek messzebre is ha van valami ötleted ha biztos a hely.sajnos ezt a fajtát nem .Az auto ausztriábol származik és lehet hogy ott ez a felni volt az auton, egyébként csak 1 rossz. . a kezelési könyvében is ez a felni van több rajzon.

Link to comment
Megosztás:

szia. mert itt lakom , de elmegyek messzebre is ha van valami ötleted ha biztos a hely.sajnos ezt a fajtát nem .Az auto ausztriábol származik és lehet hogy ott ez a felni volt az auton, egyébként csak 1 rossz. . a kezelési könyvében is ez a felni van több rajzon.

Milyen felnid van, amit nem lehet kapni? Típus, vagy kép róla?

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/gumi_felni_disztarcsa/felni/opel_astra_g_2db_lemez_felni_15_1832951678.html

Ez 4 lyukú, de 5 is van fent... Ennyiért ajándék. Igaz én féláron új korában 33e-ért vettem a 4db felnit, mert téli gumit 'ajándékba' adtak.

Link to comment
Megosztás:

Milyen felnid van, amit nem lehet kapni? Típus, vagy kép róla?

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/gumi_felni_disztarcsa/felni/opel_astra_g_2db_lemez_felni_15_1832951678.html

Ez 4 lyukú, de 5 is van fent... Ennyiért ajándék. Igaz én féláron új korában 33e-ért vettem a 4db felnit, mert téli gumit 'ajándékba' adtak.

szia .nekem 4 lyuku a felni és mint már irtam a könnyitések trapéz alakuak rajta, és ilyet nem kapok.

Link to comment
Megosztás:

Gyors segítséget kérek! Astra g 2006-os gyári gumi mérete 195/65R15 nekem alufelnim van melyeken a nyári gumi 195/55R16-os. a gumik eléggé kopottak! Most lehetőségem lenne olcsón venni 205/55R16-os gumikat. Kérdésem lenne ezek jók lesznek e? Több szakit megkérdeztem egyiktől sem kaptam kielégítő választ! Gyors kielégítő válszt várok valakitől! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Gyors segítséget kérek! Astra g 2006-os gyári gumi mérete 195/65R15 nekem alufelnim van melyeken a nyári gumi 195/55R16-os. a gumik eléggé kopottak! Most lehetőségem lenne olcsón venni 205/55R16-os gumikat. Kérdésem lenne ezek jók lesznek e? Több szakit megkérdeztem egyiktől sem kaptam kielégítő választ! Gyors kielégítő válszt várok valakitől! Köszi!

Jó lesz, nekem is az van rajta, már a második garniturát koptatom ezzel a mérettel.

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz, nekem is az van rajta, már a második garniturát koptatom ezzel a mérettel.

Helló akkor neked is a 205/55R16-os gumid van a g astrádon? Végre valaki! Nekem az alufelni ET száma 35-ös. Nem éri el a sárvédőt? Az autó menetteljesítményét miben befojásolja? A nyomvájuk nem viszik el? Írjál róla mia tapasztalatod. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Gyors segítséget kérek! Astra g 2006-os gyári gumi mérete 195/65R15 nekem alufelnim van melyeken a nyári gumi 195/55R16-os. a gumik eléggé kopottak! Most lehetőségem lenne olcsón venni 205/55R16-os gumikat. Kérdésem lenne ezek jók lesznek e? Több szakit megkérdeztem egyiktől sem kaptam kielégítő választ! Gyors kielégítő válszt várok valakitől! Köszi!

A gyári gumi 195/60R15. Mit értesz az alatt, hogy jó lesz-e? Hogy fel lehet-e rakni? Igen. Hogy megfelelő méret-e? Nem.

Kielégítő a válasz? :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszer próbálj ki valami kisebbet.

A téligumim 185/65r15... Ennél kisebbet? :D Őszintén szólva, nem sok különbséget veszek észre a 205/55r16-hoz képest, sem teljesítményben, sem fogyasztásban, stabilitásban meg jobb a nagyobb. Az igaz, hogy 1.8 alatt totál felesleges a 205 szélesség...
Link to comment
Megosztás:

Helló akkor neked is a 205/55R16-os gumid van a g astrádon? Végre valaki! Nekem az alufelni ET száma 35-ös. Nem éri el a sárvédőt? Az autó menetteljesítményét miben befojásolja? A nyomvájuk nem viszik el? Írjál róla mia tapasztalatod. Köszi!

Ha nincs ültetés, akkor gondolom, h elfér. Az enyémnél dinamikában nem sok különbség van, kb. MOL100 vs. Luk98. Fogyasztásban a nagyobb átmérő inkább fgyasztáscsökkentő tényező, viszont ezt ellensúlyozza a szélesebb futófelület. A nyomvályú jobban észrevehető, mint keskenyebb gumival, viszont jó úton jobb a szélesebb. Viszont, ha kinézetre utazol, a 205/55 nem lesz elég "peres"...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hozzátok hogy mért van morgó szerü hangja az autónak ha 60km fölé megyek akkor halkabb már! Ami rajta van gumi méret az 245/40/r18

Kerékcsapágyat megette ez a méret. Csapágy csere. (Az újat is viszonylag hamar le fogja darálni ez a malomkerék a magyar utakon.)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Csapágy lenne? Csak azért mert amikor feltetük a kerekeket és álltam ki a utcára már akkor ilyen hangja van!

Sztem nem csapágy mert a gyári kerekekkel nem volt ilyen hangja,azt tudom hogy a széles gumi nem jo neki de ez csak próba útnak szántam és nem lehet hogy a széles guminak lenne ilyen hangja? Úgyis le cserélni szándékozom! Előre 205öst hátulra 215 szélest

Link to comment
Megosztás:

Szia! Csapágy lenne? Csak azért mert amikor feltetük a kerekeket és álltam ki a utcára már akkor ilyen hangja van!

Sztem nem csapágy mert a gyári kerekekkel nem volt ilyen hangja,azt tudom hogy a széles gumi nem jo neki de ez csak próba útnak szántam és nem lehet hogy a széles guminak lenne ilyen hangja? Úgyis le cserélni szándékozom! Előre 205öst hátulra 215 szélest

Ha már magadban megtaláltad az okot a hibára akkor miért kérdezel? Nehéz lesz ettől téged eltántorítani!

Egyébként egyezik a véleményem beghyn-nel bizony kerékcsapágy lesz az!!!

Link to comment
Megosztás:

A téligumim 185/65r15... Ennél kisebbet? :D Őszintén szólva, nem sok különbséget veszek észre a 205/55r16-hoz képest, sem teljesítményben, sem fogyasztásban, stabilitásban meg jobb a nagyobb. Az igaz, hogy 1.8 alatt totál felesleges a 205 szélesség...

Érdekes, hogy nem veszel észre különbséget, én az előző autómnál is váltottam 205/50R16-ról /45-re, sokkal dinamikusabb lett, illetve a mostani cserém 205/45R17-ről 195/45R17-re, ez még jobban észrevehető. És hiába pörög többet ugyanazon sebességnél, mégis jobb lett a fogyasztásom. Sokkal könnyebben viszi a kasznit.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy nem veszel észre különbséget, én az előző autómnál is váltottam 205/50R16-ról /45-re, sokkal dinamikusabb lett, illetve a mostani cserém 205/45R17-ről 195/45R17-re, ez még jobban észrevehető. És hiába pörög többet ugyanazon sebességnél, mégis jobb lett a fogyasztásom. Sokkal könnyebben viszi a kasznit.

Én azt vettem észre, h a 195öt folyamatosan elforgatom. :D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy méretben megfelel-e a 195/65/15-ös gumikéret? Most 185/65/15-ös van rajta.

Nekem a nyári garnitúrám az. Off Peugeot 307-ről.Egy szezont futott, megtartottam. Semmi baj sem volt vele. Talán nem annyira dinamikus mint a gyári méret. Viszont télinek nem tenném fel, mert kevesebb lesz a hely a hónak jégnek. Tapasztalatból tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.