Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, de teljes konkrét dolgot nem találtam, persze csak szemezgettem az oldalkból..elég sok :)

gyári méret 1.7dti 185/65 15 A felni 6" széles ET49..amit néztem rá, elvileg astra G re jó. 6,5" széles ET35. Nos ha 5en utazunk csomaggal, nem ér bele valahol a hátuljába? Sajnos elöző OFF autómnál igy jártam. ! személlyel egy huppantón már bele is ért...:(

Mik azok a kombinációk, amik biztos jók lesznek?

16"-os alufelnire is gondoltam, jobban néz ki vele...:) Oda hogy gondolnátok? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, de teljes konkrét dolgot nem találtam, persze csak szemezgettem az oldalkból..elég sok :)

gyári méret 1.7dti 185/65 15 A felni 6" széles ET49..amit néztem rá, elvileg astra G re jó. 6,5" széles ET35. Nos ha 5en utazunk csomaggal, nem ér bele valahol a hátuljába? Sajnos elöző OFF autómnál igy jártam. ! személlyel egy huppantón már bele is ért... :(

Mik azok a kombinációk, amik biztos jók lesznek?

16"-os alufelnire is gondoltam, jobban néz ki vele... :) Oda hogy gondolnátok? Köszönöm!

Szerintem bőven jó lesz. Nekem ET41-es 7,5" széles felnim van 195/45R17-es gumival. http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707872.jpg

A képen szerintem elég jól látszik, hogy bőven jöhetne kijjebb a kerék 20-25mm-t. Majd fog is ültetés után...

Neked ez a 6,5" széles ET35-tel kb. 6mm-rel még beljebb lenne.

16-os felnit el tudnék képzelni rá 7-7,5" szélesben, ET30-45 között 205/50-es gumival.

Link to comment
Megosztás:

tavaszra 16" alut keresek,lenne is egy nekem tetsző,de 205/55 a gumi rajta ami ugye 16mm-el nagyobb a gyári 195/60-nál átmérőben,nem váltóméret

van egy másik ami bejön,azon 195/50 a méret az ugye 14mm-el kisebb átmérőben ez sem igazán váltóméret

Igazából a 195/55 lenne a jó méret(na meg a 205/50),de nem is akarnék szélesebbet rá,nekem felesleges,csak az optika miatt váltanék nagyobbra

Tehát igazából ez a 4 méret jöhet szóba,Ti melyiket mondanátok?Évi 6 ezer km futás a nyári gumival,50-50% város(Szfvár) és hosszútáv,autópálya semmi :icon1:

Link to comment
Megosztás:

tavaszra 16" alut keresek,lenne is egy nekem tetsző,de 205/55 a gumi rajta ami ugye 16mm-el nagyobb a gyári 195/60-nál átmérőben,nem váltóméret

van egy másik ami bejön,azon 195/50 a méret az ugye 14mm-el kisebb átmérőben ez sem igazán váltóméret

Igazából a 195/55 lenne a jó méret(na meg a 205/50),de nem is akarnék szélesebbet rá,nekem felesleges,csak az optika miatt váltanék nagyobbra

Tehát igazából ez a 4 méret jöhet szóba,Ti melyiket mondanátok?Évi 6 ezer km futás a nyári gumival,50-50% város(Szfvár) és hosszútáv,autópálya semmi :icon1:

Ha nem akarsz szélesebbet, akkor a 195/55 lenne a jobb, de a 195/50 is belefér még. A /50-essel érezhetően fürgébb is lenne az autó, ugyanakkor, tapasztalataim szerint, fogyasztásnövekedés nem várható.

Link to comment
Megosztás:

A /50 mennyire megy a komfort rovására?

Tényleg még a /45 rossz úton se vészes, a tömést nem rázza ki a fogadból. Kanyarban nagyon érezhető, hogy jobb.

(Gyári futómű) (R16" 205/45)

Ellenben mikor felkerült a téli szett ami csak 185 széles már az első udvarból való kitolatáskor mikor a kapu bejáróban alászedtem a kormányt egyből jött a "Jééé új szervó van a kocsiban" érzés.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz szélesebbet, akkor a 195/55 lenne a jobb, de a 195/50 is belefér még. A /50-essel érezhetően fürgébb is lenne az autó, ugyanakkor, tapasztalataim szerint, fogyasztásnövekedés nem várható.

azért nem tapasztalsz fogyasztás növekedést, mert a km számlálód többet mér valamivel. valószínüleg az alapján számolod a fogyasztásod, s nem a valós megtett km után.

Link to comment
Megosztás:

azért nem tapasztalsz fogyasztás növekedést, mert a km számlálód többet mér valamivel. valószínüleg az alapján számolod a fogyasztásod, s nem a valós megtett km után.

Hmm.. azert annyival nem fog ám többet csalni. 195/60 15 vs 195/50 16 különbség 14mm :)

100kmenként 2 kmel mér többet....1000km 20 km:) ez pl 60liter esetében 6,0 vs 5,88 :) Véleményem szerint ha többet eszik a nagy keréktől..akkor az meglátszik :)

Szerintem ez hasonlóan megy Opeléknél is mint off peugeotéknál :) Nekem az 1.4 306 on volt 195/50 15 peremvédős:) 175/65 14-el szemben én vajmi kevés fogyasztásnövekedést vettem észre. Normál használat esetében. pályán nagyobb sebeségnél inkább mondható.

Meiner meinung nach.....

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. azert annyival nem fog ám többet csalni. 195/60 15 vs 195/50 16 különbség 14mm :)

100kmenként 2 kmel mér többet....1000km 20 km:) ez pl 60liter esetében 6,0 vs 5,88 :) Véleményem szerint ha többet eszik a nagy keréktől..akkor az meglátszik :)

Szerintem ez hasonlóan megy Opeléknél is mint off peugeotéknál :) Nekem az 1.4 306 on volt 195/50 15 peremvédős:) 175/65 14-el szemben én vajmi kevés fogyasztásnövekedést vettem észre. Normál használat esetében. pályán nagyobb sebeségnél inkább mondható.

Meiner meinung nach.....

igazad van abban, hogy ez inkább elvi különbség, gyakorlatilag észrevéthetetlen. jelentősége elhanyagolható....egyébként is csalnak a km órák gyári kerékméretnél is... <_<

Link to comment
Megosztás:

azért nem tapasztalsz fogyasztás növekedést, mert a km számlálód többet mér valamivel. valószínüleg az alapján számolod a fogyasztásod, s nem a valós megtett km után.

Nem azért. Kisebb gázzal is dinamikusan tudok haladni, illetve hamarabb tudok felváltani. Könnyebbnek érződik az autó. Pályán talán többet enne, de nem nagyon járok.

Link to comment
Megosztás:

Nem azért. Kisebb gázzal is dinamikusan tudok haladni, illetve hamarabb tudok felváltani. Könnyebbnek érződik az autó. Pályán talán többet enne, de nem nagyon járok.

Ha kisebb átmérőjű gumival fedkomp szerint ugyanannyit eszik, mint a nagyobb átmérőjűvel, akkor valójában nőtt a fogyasztás. Persze, ez csak szőrözés...;) :D Egyébként ezt egy Veramon fed.comp-rel akár ellenőrizni is lehetne.

Az utóbbi években "divatba" jött ECO modellek pont ezért kapnak "hosszabb" váltót (pl. astráéknál hosszabb 4-5.fokozat), és/vagy nagyobb átmérőjű kereket (elég lowcost ECO szvsz), hogy az adott sebességhez kisebb motorford.szám tartozzon, így pár decivel kisebb fogyasztás kerülhessen a katalógusba...

Link to comment
Megosztás:

tavaszra 16" alut keresek,lenne is egy nekem tetsző,de 205/55 a gumi rajta ami ugye 16mm-el nagyobb a gyári 195/60-nál átmérőben,nem váltóméret

van egy másik ami bejön,azon 195/50 a méret az ugye 14mm-el kisebb átmérőben ez sem igazán váltóméret

Igazából a 195/55 lenne a jó méret(na meg a 205/50),de nem is akarnék szélesebbet rá,nekem felesleges,csak az optika miatt váltanék nagyobbra

Tehát igazából ez a 4 méret jöhet szóba,Ti melyiket mondanátok?Évi 6 ezer km futás a nyári gumival,50-50% város(Szfvár) és hosszútáv,autópálya semmi :icon1:

Ez lett végülis

RC 13 Design 7X16 ET38 205/50 R16 Falken ZE 912 a gumi :icon1: Dom fórumtárstól vettem meg

http://kep.psharing.com/777222.jpg

Ez volt

http://kep.psharing.com/777224.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.