Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

SZIASZTOK! FELNI PONTOS ADATOK KELLENÉNEK!

16"-t szeretnék..de mik azok a gyári mértek erre vonatkozólag

6" aztán 6,5" illetve 7" széles felni esetében. ET szám stb. 5személyyel szoktam utazni, így a lényeg hogy még véletlenül se érjen bele sehol ha megül a CARAVAN....

Nagyon köszönöm. FONTOS LENNE

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan az enyém 185/65R15-tel jött ki. Azt mondom, ha a GM-es fiúk ezt jónak találták, akkor hiszek nekik. ;)

Semmilyen, gumiméretre visszavezethető tapadási gondom nem volt soha. Ellenben nem is Tesco gazdaságos gumikat szoktam venni.

Jónak jó, de virsli. :D Még a 205-ös is lehet elmenne...

Nekem a gyári van fent és még sem a téli sem a nyári nem kopott el. :(

Link to comment
Megosztás:

1.4-es kis varrógépmotorokhoz megfelel. Az optika persze más, annak jót tesz a széles gumi. De az fölé nem árt egy kis erő is. Anélkül nekem inkább nevetséges egy túl széles gumi...

Az enyém Contival jött ki gyarilag, teljesen korrekt tapadassal, azóta is jó gumik forogtak rajta. A classic II gyári szerelésű dunlopjat viszont többen szidtátok már.

Link to comment
Megosztás:

Mikorra várható valami jóféle nyárigumi teszt? Lassan be kellene szereznem, de előtte jó lenne olvasgatni kicsit. :D

ADAC bajszát mostanában megrángatták elfogultság miatt, ettől függetlenül mérvadónak tartom őket, viszont most gyanúsan hallgatnak... Február végén már ki szoktak jönni a nyári teszttel. Autobild esetleg, de ők most a 225/50 R17-et nézték meg.

A tavalyi ADAC eredmények helytállóak lehetnek most is, mert a 185/60 R15-öt nézték, ami közel áll a mi „gyári” kihozatalunkhoz.

Mindenesetre nekem holnap hozzák a ContiPremiumContact5 garnitúrámat. Nagy melléfogás nem hiszem, hogy lenne vele...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tapaszatalatot szeretnék kérni! y17DT:) Egy 16os papucs..195 vagy 205 széles gumival, emnnyiben fogja meg ezt a hatlmas 165 NM 75LE teljesitményt..?

Szia!

Gumi:205/45R17 Goodyear Excellence, felni: gyári 7X17ET44 - nem érezhető teljesítmény csökkenés, 3 év tapasztalat van benne, fogyasztásban is elhanyagolható. (Sajnos csak telefonos képem van) '11 tavaszi kollekció"DSC00352_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Gumi:205/45R17 Goodyear Excellence, felni: gyári 7X17ET44 - nem érezhető teljesítmény csökkenés, 3 év tapasztalat van benne, fogyasztásban is elhanyagolható. (Sajnos csak telefonos képem van) '11 tavaszi kollekció"

Gyönyörű!

Ilyesmiről álmodozom én is!

Árban kb. hol áll meg a felni+gumi?

Link to comment
Megosztás:

csatlakozom, és ugyan ezek a kérdések merültek fel bennem is :icon1:

Sziasztok!

120EFt-ért vettem '10 őszén egy D Corsa OPC Line felszereltségű autóról, egy hölgy árulta, vett rá gyári 15-ös felniket, túlságosan lefogta neki az 1.4-es motort. A gumikat el kellett róla adnom 215/45R17-es Continentalok voltak rajta, 60EFt-ért el is vitték mind a 4db-ot. '11 tavaszán vettem rá a 205/45R17-es Goodyear gumikat újonnan 140EFt-ért, ezért 200EFt-ba volt az egész. Szokott mindig hirdetve lenni 100-120EFt-ért gumikkal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint!

Találtam egy garnitúra nagyon tetszős alufelnit, viszont 7,5" széles (ET 35). A meglévő 195/55 R16-os gumikat rá lehet tenni ilyen széles felnire? (Mivel a gumik még bőven jók, nem szeretnék sok pénzért másik garnitúrát venni.) Esetleg ha va vkinek ilyen felni van az autóján, akkor tudna küldeni a képet róla, h kb. hogy nézne ki rajta?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint!

Találtam egy garnitúra nagyon tetszős alufelnit, viszont 7,5" széles (ET 35). A meglévő 195/55 R16-os gumikat rá lehet tenni ilyen széles felnire? (Mivel a gumik még bőven jók, nem szeretnék sok pénzért másik garnitúrát venni.) Esetleg ha va vkinek ilyen felni van az autóján, akkor tudna küldeni a képet róla, h kb. hogy nézne ki rajta?

Előre is köszi!

Simán rá tudod rakni, kicsit feszített hatása lesz, de semmi durva. Persze adott méretű, de más gyártótól származó gumik között is van szélességbeli különbség, szóval előre nem nagyon lehet megmondani.

Ez 8 széles felnin van:

8.0_195_55_R16_Bridgestone.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.