Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Faxa! :icon13: Mondtam én, hogy jól áll neki. Nem is néz ki dísztárcsának! :icon1:

Kicsit dísztárcsás de mégse :)

de ha már ittvagyunk. Ti milyen nyomáson mentek első hátsó keréken? A télik nekem 2,2re voltak fújva azzal úgy egész jó volt minimálisat lapult csak a kocsi súlya alatt. Most asszem 2-t nyomott bele a gumis, de úgy nézem elől mintha kicsit kevés lenne bár lehet csak bemesélem de mintha a 195-ös gumival sokkal jobban feküdne az útra mint a 185össel.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem erre nem kapsz választ egyhamar!

Amit megpróbálhatsz, hogy a gugliba alufelnire, öt küllős, vagy négycsavaros, olasz kombinációival keresel képeket, és ott végignézed, hátha megpillantod valahol!

A csavarfuratok mellett mi az a pár betű?

Nehéz volt kiolvasni de ez áll rajta: JUL

Link to comment
Megosztás:

Kicsit dísztárcsás de mégse :)

de ha már ittvagyunk. Ti milyen nyomáson mentek első hátsó keréken? A télik nekem 2,2re voltak fújva azzal úgy egész jó volt minimálisat lapult csak a kocsi súlya alatt. Most asszem 2-t nyomott bele a gumis, de úgy nézem elől mintha kicsit kevés lenne bár lehet csak bemesélem de mintha a 195-ös gumival sokkal jobban feküdne az útra mint a 185össel.

Nyisd ki a tankbetöltőt oda le vannak írva a gyári adatok. Ha azokat betartod akkor mindig az optimális értéket fogod használni. Ergo jó lesz a fogyasztás, a tapadás, nem kopik annyira a gumi. Amit a mérnökök kiszámoltak az a tuti ;)

Amúgy én elől 2.2 hátul meg 2.0 de általában 1-2 személlyel járok csak plusz ritkán 1-2 csomag.

Link to comment
Megosztás:

Nyisd ki a tankbetöltőt oda le vannak írva a gyári adatok. Ha azokat betartod akkor mindig az optimális értéket fogod használni. Ergo jó lesz a fogyasztás, a tapadás, nem kopik annyira a gumi. Amit a mérnökök kiszámoltak az a tuti ;)

Amúgy én elől 2.2 hátul meg 2.0 de általában 1-2 személlyel járok csak plusz ritkán 1-2 csomag.

Én is általában egyedül vagy 1 emberrel járok. Viszont ez 195/65r15 gumi H Astran volt a szett így gondolom agyári nyomás ajánlás kicsit modosul. viszont GPS-el megmértem, most halál pontos az autó órája. Csak meg kell szokni, hogy ha 105öt mutat akkor jobb elengedni a gázt a trafinál mert az valós 105 :D

Link to comment
Megosztás:

Én is általában egyedül vagy 1 emberrel járok. Viszont ez 195/65r15 gumi H Astran volt a szett így gondolom agyári nyomás ajánlás kicsit modosul. viszont GPS-el megmértem, most halál pontos az autó órája. Csak meg kell szokni, hogy ha 105öt mutat akkor jobb elengedni a gázt a trafinál mert az valós 105 :D

Én úgy hallottam hogy a gumi mérete nem befolyásolja a gumi nyomást hogy mivel kell használni. Nálad főleg nem nagy az eltérés a váltó mérettől +13mm szóval szerintem használd nyugodtan a gyári értékeket. Az pedig 3 személyig és kevés csomaggal elől 2.2 hátul 1.9

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kicsit dísztárcsás de mégse :)

de ha már ittvagyunk. Ti milyen nyomáson mentek első hátsó keréken? A télik nekem 2,2re voltak fújva azzal úgy egész jó volt minimálisat lapult csak a kocsi súlya alatt. Most asszem 2-t nyomott bele a gumis, de úgy nézem elől mintha kicsit kevés lenne bár lehet csak bemesélem de mintha a 195-ös gumival sokkal jobban feküdne az útra mint a 185össel.

A 2.0 és a 2.2 kevés....

Előre minimum 2.3 kell!

Én mindenhova 2.4-2.5-öt fújok.

Ha olyan lapos gumival jársz az hosszabb távon több dl!

Link to comment
Megosztás:

A 2.0 és a 2.2 kevés....

Előre minimum 2.3 kell!

Én mindenhova 2.4-2.5-öt fújok.

Ha olyan lapos gumival jársz az hosszabb távon több dl!

Osztom a véleményt, most dobtam át a nyári cipőket, mindegyikbe 2.4-et nyomtam. Ezzel a nyomással jobb a fogyasztás, efölött viszont már a szilentek bánhatják rossz úton, de én többet megyek viszonylag normális autóúton/pályán.

Link to comment
Megosztás:

Na én is felpakoltam a nyári gumikat a frissen felújított gyári felnijeimre. A színét egy árnyalatnyival sötétebbre fújattam, olyan füstösebbre kicsit.

DSC_0178_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pont ilyen felni kellene nekem is 1 darab.Eléggé levan harcolva.Nincs kedvem csiszolni meg festeni.Akkor már mind a 4-et meg kellene csinálni.

Link to comment
Megosztás:

A 2.0 és a 2.2 kevés....

Előre minimum 2.3 kell!

Én mindenhova 2.4-2.5-öt fújok.

Ha olyan lapos gumival jársz az hosszabb távon több dl!

Még akkor is kevés ha ezt írja elő a gyár?

Ha túlfújod akkor járhatsz úgy is hogy csak a gumi közepe fog kopni a két széle pedig nem.

Nem fog egyenletesen kopni, s így szerintem nem is érintkezik a gumi teljes felülete az úttal.

P1040959_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Link to comment
Megosztás:

Pont ilyen felni kellene nekem is 1 darab.Eléggé le van harcolva.Nincs kedvem csiszolni meg festeni.Akkor már mind a 4-et meg kellene csinálni.

A neten nincs? Egyszer mintha láttam volna magában is egyet, de az is elég leharcolt volt a képek alapján.

Ezt találtam hirtelen, de egyet ez sem ad.

Ezt is meg lehetne kérdezni, hogy ad e egy darabot, mert darabárat írt.

Mennyibe került a felni felújítás, ha nem vagyok indiszkrét?

Nagyon baráti áron intézte a gumis ismerősöm, 24 000-be volt a négy. De csak a látható front része van felújítva, lefújva, a belseje nincs. Szerettem volna a belsejét is fényes feketére, de az megdobta volna a kedvező árat jelentősen, mert maszkolnija is kellett volna a festőnek.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

2,3-at fújtam előre szemmel láthatóan belapult volt. Mondtam a guimisnak 2 fújjon bele ezzel ellentétben 1,6 volt benne... Most felfújtam 2,3 ra így éppen csak látható a belapulás, hátul 2re fújtam, sokkal könnyebb lett a kormány és finobamm a futás. 2,3nál többet nem akartam mert akkor már nagyob kikerekedne szerintem a a gumi és a tapadás rovására menne.

Ez a matrica milyen típusé? Nekem 2,9 van felírva 5 személyre 3 csomagra hátsóra.

Még akkor is kevés ha ezt írja elő a gyár?

Ha túlfújod akkor járhatsz úgy is hogy csak a gumi közepe fog kopni a két széle pedig nem.

Nem fog egyenletesen kopni, s így szerintem nem is érintkezik a gumi teljes felülete az úttal.

P1040959_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Dj Menyus
Link to comment
Megosztás:

Még akkor is kevés ha ezt írja elő a gyár?

Azért tedd a szívedre a kezed: te se szoktad 2.7-re felfújni ha telepakolod a csomagtartót!

(Amúgy én is 2.5-2.6-ra fújom mind a négyet, de a viszonylag alacsony profilú 215/40-es gumik miatt, ugyanis ha egy ilyen felnivel bele találsz menni a kátyúba alacsony nyomással, akkor az azonnal a felni végét jelenti. Igaz hogy túl keményre fújva meg a gumi lesz kukás, de csak olcsóbb mint a felni...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A neten nincs? Egyszer mintha láttam volna magában is egyet, de az is elég leharcolt volt a képek alapján.

Ezt találtam hirtelen, de egyet ez sem ad.

Ezt is meg lehetne kérdezni, hogy ad e egy darabot, mert darabárat írt.

Nagyon baráti áron intézte a gumis ismerősöm, 24 000-be volt a négy. De csak a látható front része van felújítva, lefújva, a belseje nincs. Szerettem volna a belsejét is fényes feketére, de az megdobta volna a kedvező árat jelentősen, mert maszkolnija is kellett volna a festőnek.

Már írtam ezeknek,de 4 darabot adnak csak el.Adtam fel hirdetést is,de nem nagyon jelentkeznek.Szerintem szinterezés lesz a vége.Tavaly az Érdi bontós igért hogy ad,mert 5 darabja volt,de aztán mégsem adott.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Még akkor is kevés ha ezt írja elő a gyár?

Ha túlfújod akkor járhatsz úgy is hogy csak a gumi közepe fog kopni a két széle pedig nem.

Nem fog egyenletesen kopni, s így szerintem nem is érintkezik a gumi teljes felülete az úttal.

P1040959_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem kell ennyire forrón enni a kását. ;)

A guminyomás mérőkben is lehet eltérés. ;) Eddig 124e km alatt nem volt ilyen problémám, egyenletesen kopik.

Jövő hétvégén gurulás 2 keréken?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ennyire forrón enni a kását. ;)

A guminyomás mérőkben is lehet eltérés. ;) Eddig 124e km alatt nem volt ilyen problémám, egyenletesen kopik.

Jövő hétvégén gurulás 2 keréken?

Na még arra találjunk akkor választ hogy miért van a matricák között is eltérés? DJ Menyus autója 8 hónappal fiatalabb csak az enyémtől s ugyan az a kaszni csak kisebb a motor. Nála pl teljesen más értékek vannak a matricán.

Hogy van ez? Összeállításkor amilyen matricát találtak olyat nyomnak fel rá?

Lehet róla szó, pü-ben megbeszéljük ;)

Link to comment
Megosztás:

Na még arra találjunk akkor választ hogy miért van a matricák között is eltérés? DJ Menyus autója 8 hónappal fiatalabb csak az enyémtől s ugyan az a kaszni csak kisebb a motor. Nála pl teljesen más értékek vannak a matricán.

Hogy van ez? Összeállításkor amilyen matricát találtak olyat nyomnak fel rá?

Lehet róla szó, pü-ben megbeszéljük ;)

Annyit javyítanék rajta az enyém idősebb. 2004/4.

Egyébként igen nálam 5 személy és 3 csomagra hátra 2,9 van írva.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

1.6-os, benzines 2009. Astrám van. Szeretnék alá 16 colos alufelnit vásárolni, tudnátok tanácsot adni, h milyen felnit érdemes keresnem(gondolok itt méret, márka)

Köszönöm

Szia. Én a 16"-ost meggondolnám, mivel a 15"-el összevetve én úgy láttam jóval drágább hozzá a gumi, persze lehet csak nekem :) Hogy milyet vegyél, az egyszerű, olyat ami tetszik neked. Az enyém 7 széles és ET 35 azt hiszem, így egy picit kilóg a 195ös gumi a dob alól, de mivel nekem van felrakva az a műanyag sárfogó vagy nemtudom mi így nem feltűnő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Én a 16"-ost meggondolnám, mivel a 15"-el összevetve én úgy láttam jóval drágább hozzá a gumi, persze lehet csak nekem :) Hogy milyet vegyél, az egyszerű, olyat ami tetszik neked. Az enyém 7 széles és ET 35 azt hiszem, így egy picit kilóg a 195ös gumi a dob alól, de mivel nekem van felrakva az a műanyag sárfogó vagy nemtudom mi így nem feltűnő.

Bocsi, azt nem írtam, h H-s Astrám van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.