Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nem elírás a méret fénykép is van a hirdetésben a gumiról és a felniről is.

Csak 200 euroért adják. jo lett volna .. jó az ára.. de akkor nem veszem.

Hallgatok rátok..köszönöm a hozzászólásokat!! ;-)

Meg megnéztem a forgalmiba, hogy milyen méretű gumikat és felniket rakhatok fel...(osztrák autó)

165/70R14

175/70R14

185/65R15

195/60R15

...csak ezek jöhetnek szóba!!!

Most téli van fent (14")de szeretném ha a nyárim 15-ös lenne.

Ha könnyűfém felniket nézegetek, akkor melyik másik autó mérete egyezik meg az Astráéval(osztókör, középméret...stb), mikre keressek rá?

Link to comment
Megosztás:

Nem elírás a méret fénykép is van a hirdetésben a gumiról és a felniről is.

Csak 200 euroért adják. jo lett volna .. jó az ára.. de akkor nem veszem.

Hallgatok rátok..köszönöm a hozzászólásokat!! ;-)

Meg megnéztem a forgalmiba, hogy milyen méretű gumikat és felniket rakhatok fel...(osztrák autó)

165/70R14

175/70R14

185/65R15

195/60R15

...csak ezek jöhetnek szóba!!!

Most téli van fent (14")de szeretném ha a nyárim 15-ös lenne.

Ha könnyűfém felniket nézegetek, akkor melyik másik autó mérete egyezik meg az Astráéval(osztókör, középméret...stb), mikre keressek rá?

Szia!

4x100 az osztókör.

A kerékagy átmérő meg 56,5. Ettől kisebb nem lehet, ha nagyobb, akkor központosító gyűrű is kell.

Osztókörre keress!

A 14" nálunk a legelső 1-2 évben volt csak. (kb. 98-99)Utána 1.2,1,4 modelleknél a 185/65R15 volt az alap. És a 2004,2005-től adták nálunk 195/60R15-el a szériában az 1.2,1.4,1.6-ot.

Ettől eltérő extra volt.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

4x100 az osztókör.

A kerékagy átmérő meg 56,5. Ettől kisebb nem lehet, ha nagyobb, akkor központosító gyűrű is kell.

Osztókörre keress!

A 14" nálunk a legelső 1-2 évben volt csak. (kb. 98-99)Utána 1.2,1,4 modelleknél a 185/65R15 volt az alap. És a 2004,2005-től adták nálunk 195/60R15-el a szériában az 1.2,1.4,1.6-ot.

Ettől eltérő extra volt.

Nem inkább a Classicok jöttek 185/65 R15-el?

Link to comment
Megosztás:

Nem inkább a Classicok jöttek 185/65 R15-el?

Nem. Talán ez az egy extra volt a Classicon a korábbi évjáratokhoz képest. Feltéve ha a Dunlop SP sportot extrának lehet mondani, amitől mindenki a lehető leghamarabb meg akart szabadulni.

Szülők 2005 elején vették a 2004-es modellévi Z14XE Classicot. Elég sok opel kereskedést bejártunk, mire meglett a nekik tetsző szín és árajánlat. Mindegyiken 195/60 volt.

És érdekesség volt több helyen, hogy a nem Classic adatlapokkal voltak kiállítva, és tollal voltak javítva az eltérések, pl a gumi 185->195, hátsó könyöklő-> nincs könyöklő, CAR400-> rádió előkészítés, 6 hangszóró-> 4 hangszóró stb.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok e...ha nem szóljatok és átrakom a jó topicba.

A kérdés, hogy 4x100 ról szeretném átalakítani 5x110 re az autóm, mit kell ehhez cserélni, illetve lehetséges e?

Köszi!

Gábor

Első kerékagy csonkállvánnyal, mert úgy egyszerűbb. Első féknyereg+nyeregtartó. Féktárcsa fékbetét.

Hátul csak tárcsa lehetséges. Itt kompletten érdemes, mert úgy csak 4csavar az egész. Kézikötél is cserés.

Fékcsövekkel nem tudom mennyit kell variálni.

Tudok neked segíteni alkatrészben, ha érdekel írj privit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem. Talán ez az egy extra volt a Classicon a korábbi évjáratokhoz képest. Feltéve ha a Dunlop SP sportot extrának lehet mondani, amitől mindenki a lehető leghamarabb meg akart szabadulni.

Szülők 2005 elején vették a 2004-es modellévi Z14XE Classicot. Elég sok opel kereskedést bejártunk, mire meglett a nekik tetsző szín és árajánlat. Mindegyiken 195/60 volt.

És érdekesség volt több helyen, hogy a nem Classic adatlapokkal voltak kiállítva, és tollal voltak javítva az eltérések, pl a gumi 185->195, hátsó könyöklő-> nincs könyöklő, CAR400-> rádió előkészítés, 6 hangszóró-> 4 hangszóró stb.....

Miért? Nekem is azok vannak fent igaz 2007-esek, azt hiszem jövőre az évjárat miatt cserés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 99' 175/70/14 téli helyett....

Most találtam egy másik felni.

185/65/14

Remault Clio-ra való könnyűfémfelnin van.

4/100,0/ 60,0/ ET 36,0 5 " J 14

a váltókalkulátor szerint csak -4 mm van .

Szerintem ez jó lesz!

Csak központosítót kell csináltatni!

Vélemények!!??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 99' 175/70/14 téli helyett....

Most találtam egy másik felni.

185/65/14

Remault Clio-ra való könnyűfémfelnin van.

4/100,0/ 60,0/ ET 36,0 5 " J 14

a váltókalkulátor szerint csak -4 mm van .

Szerintem ez jó lesz!

Csak központosítót kell csináltatni!

Vélemények!!??

miért ragaszkodsz a 14" kerékhez?

Amúgy jó rá

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

miért ragaszkodsz a 14" kerékhez?

Amúgy jó rá

Igazából annyira nem ragaszkodom de....

..15-ös felnit venni külön meg gumit is rá..hogy passzoljon...annyit kerestem de még a lemezfelnit is aranyárban adják a G-s Astrához..

meg az én Astrám csak 1,2-es nem egy erőgép de én szeretem oda elvisz ahova én akarom.....arra meg szerintem bőven elég ez a méret is(14-es).....meg jó árban van 4 gumival csak 80 euro az alufelni... szerintem mindenképpen megéri......

Link to comment
Megosztás:

Miért? Nekem is azok vannak fent igaz 2007-esek, azt hiszem jövőre az évjárat miatt cserés lesz.

Szia! LEhet, hogy csak a 2004-es DOT számúakkal volt baj, de 1-2 éve itt a fórumon volt téma, amit én is tapasztaltam, mások is megerősítették, hogy nagyon hangos és esőben nagyon csúszik az a gumi.

Megváltás volt lecserélni. Persze, lehet hogy a kor viselte csak meg nagyon. A futott km biztos nem. Mert kopás alapján 80%-os volt, mikor muszáj volt cserélni.

"a mostani dunlop-tól biztos jobb :D .. leesik egy kis eső már csúszik is.."

"Nehéz megmondani, de Classic II-es cartársak többen panaszkodtak rá, hogy kemény, nem nagyon tapad, úgyhogy valószínű, nem az a kopós fajta."

"Persze, csak amikor lecseréltettem a nyári gumikat ki kelett dobni őket, mert a futófelületük végig volt repedezve. :angry: :angry: Négy éves Dunlop gumik voltak."

"A gyári Dunlop SP Sport 2020E gummától óvva intenélek, annál csak jobbat tudsz venni (kis túlzással).

Saját tapasztalat. ;)"

"A gyári dunlop sem jó, hangos. :("

"Bár agyári dunlop kopna el 50e alatt. Amúgy van valaki, akinek elkopott a gyári dunlop? Kíváncsi lennék, hogy még meddig kell elviselnem."

"Nyári időszakban a gyárilag felszerelt Dunlop abroncsokat használom immár 5 éve.

Nem szeretem ezeket, olyan mintha nem is igazi gumiból készültek volna. Nem kopik, hangos, talán el is deformálódott valamelyik (nem ütéstől), mert wu-wu-wu hangot ad kisebb sebességeknél."

"Négy évesen cseréltem le őket, mert kirepedezett a futófelületük.Nagyon gagyi volt az a gyári gumi."

"Az a gyári Dunlop eléggé zúgott nekem is.Megvan a garázsban,ha kell valakinek odaadom,ha nem akkor kidobom."

Ezek a fórumozók véleményei, ezekhez csatlakoztam én is.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 99' 175/70/14 téli helyett....

Most találtam egy másik felni.

185/65/14

Remault Clio-ra való könnyűfémfelnin van.

4/100,0/ 60,0/ ET 36,0 5 " J 14

a váltókalkulátor szerint csak -4 mm van .

Szerintem ez jó lesz!

Csak központosítót kell csináltatni!

Vélemények!!??

Szerintem átmérőben kicsi. Persze ha a 175/70R14-et vesszük alapul akkor váltóméretnek tekinthető, de szerintem a 185/65R15 a rendes gyári méret. Annál meg 2,5 centivel kisebb. Igazság szerint a 175/70R14 is elég kicsi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! LEhet, hogy csak a 2004-es DOT számúakkal volt baj, de 1-2 éve itt a fórumon volt téma, amit én is tapasztaltam, mások is megerősítették, hogy nagyon hangos és esőben nagyon csúszik az a gumi.

Megváltás volt lecserélni. Persze, lehet hogy a kor viselte csak meg nagyon. A futott km biztos nem. Mert kopás alapján 80%-os volt, mikor muszáj volt cserélni.

"a mostani dunlop-tól biztos jobb :D .. leesik egy kis eső már csúszik is.."

"Nehéz megmondani, de Classic II-es cartársak többen panaszkodtak rá, hogy kemény, nem nagyon tapad, úgyhogy valószínű, nem az a kopós fajta."

"Persze, csak amikor lecseréltettem a nyári gumikat ki kelett dobni őket, mert a futófelületük végig volt repedezve. :angry: :angry: Négy éves Dunlop gumik voltak."

"A gyári Dunlop SP Sport 2020E gummától óvva intenélek, annál csak jobbat tudsz venni (kis túlzással).

Saját tapasztalat. ;)"

"A gyári dunlop sem jó, hangos. :("

"Bár agyári dunlop kopna el 50e alatt. Amúgy van valaki, akinek elkopott a gyári dunlop? Kíváncsi lennék, hogy még meddig kell elviselnem."

"Nyári időszakban a gyárilag felszerelt Dunlop abroncsokat használom immár 5 éve.

Nem szeretem ezeket, olyan mintha nem is igazi gumiból készültek volna. Nem kopik, hangos, talán el is deformálódott valamelyik (nem ütéstől), mert wu-wu-wu hangot ad kisebb sebességeknél."

"Négy évesen cseréltem le őket, mert kirepedezett a futófelületük.Nagyon gagyi volt az a gyári gumi."

"Az a gyári Dunlop eléggé zúgott nekem is.Megvan a garázsban,ha kell valakinek odaadom,ha nem akkor kidobom."

Ezek a fórumozók véleményei, ezekhez csatlakoztam én is.

Köszi, ez hasznos volt. 2004/12 havi az autó, a gumi pedig 2007 valamikori. Gondolom ezen okokból cserélték le, de hogy pont ugyan ilyenre...

Jövőre biztos hogy cserélem mert már idős lesz addigra, jó lenne egy gyári alufelnit is beszerválni majd. Na meg addig egy hátsó tárcsát is építeni hogy szépen mutasson az alufelni :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy G Astra alá 205/55 r16-ot szeretnék rakni! Nem lesz nekem ezzel bajom? Úgy értem nem fog bele érni semmibe?

Előre is köszi a tanácsokat :)

Nekem ugyan195/55 r16 van rajta. De nem ér bele semmibe, sőt. Feleslegesnek találtam a 205 gummát, de simán elférne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Használ valaki Pirelli P6 nyárigummát?Megoszthatná velem a tapasztalatait ugyanis egy ilyen van most kilátásba 195/55 R16-ba

esetleg Conti,Michelin,Goodyear,Bridgestone érdekel max.2010 évjárat ebben a méretben

Amúgy gördülési zaj tekintetében melyik a legcsendesebb?

Link to comment
Megosztás:

Használ valaki Pirelli P6 nyárigummát?Megoszthatná velem a tapasztalatait ugyanis egy ilyen van most kilátásba 195/55 R16-ba

esetleg Conti,Michelin,Goodyear,Bridgestone érdekel max.2010 évjárat ebben a méretben

Amúgy gördülési zaj tekintetében melyik a legcsendesebb?

Üdv.

pont ezt a méretet és márkát, típust használtam annó még a kián.

a véleményem, hogy jó, viszont hangos, de iszonyat jól tapad!

én biztos megvenném ismét, de most dunlop van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

11 éves az Opel Astra G 1.2es 5 ajtós gépem és most jött el a gumicsere úgy érzem...11 éves Firestone gyári szettet cserélném le, az autóval 90.000 km-et mentünk.

Kérdezném, hogy a fenti méretben mit javasoltok? Elég szórtak az árak, 12 ezertől 25 ezer Ft/db árig minden van...Kinéztem a Hankook-ot, esetleg az megfelelő lehet? Vagy Michelin Energy Saver? Esetleg Goodyear EfficientGrip Compact?

Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

11 éves az Opel Astra G 1.2es 5 ajtós gépem és most jött el a gumicsere úgy érzem...11 éves Firestone gyári szettet cserélném le, az autóval 90.000 km-et mentünk.

Kérdezném, hogy a fenti méretben mit javasoltok? Elég szórtak az árak, 12 ezertől 25 ezer Ft/db árig minden van...Kinéztem a Hankook-ot, esetleg az megfelelő lehet? Vagy Michelin Energy Saver? Esetleg Goodyear EfficientGrip Compact?

Köszönöm a tanácsokat!

Én most csak 2 db-ot cseréltem, és a Dunlop-ot választottam. Nekem ez a táblázat volt a fő segítségem.

http://gumibiznisz.hu/wp-content/uploads/2013/02/185-60-R15-Adac-2013.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.