Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

nitrogén gázzal szokták tölteni, mondjuk az pont télre nem annyira lényeges

(nyáron hasznos, mivel kisebb a hőtágulása).

a nyomás mindig az autó tengelyponti súlyától és a gumi méretétől, fajtájától függ.

irányadó lehet a gyári méretnél a gyári ajánlás, ami általában a tanksapka fedélnél

belül megtalálható. bár ennél általában 1-2 tizeddel több is szokott kelleni, főleg

ha van néha pakolva is az autó.

Link to comment
Megosztás:

nem akarok nagyon beleszólni, de szerintem minden gáz szinte ugyanúgy tágul... p=V*T ugye elég alap egyenlet

Inkább az az előnye a nitrogénnek, hogy nem oxidálja a gumit belülről.

Termodinamika rulez.... :lol: :lol: :lol:

Ez a gáztöltés egy marhaság, arra mindenképp jó, hogy az ügyfélről egy kis plusz lét levegyenek még.... Igen, azt mondják, kevésbé öregszik a gumi, meg minden, de (nálam) úgyis előbb elkopik a minta, minthogy az öregedés miatt kirepedezzen a gumi oldala....

Link to comment
Megosztás:

nem akarok nagyon beleszólni, de szerintem minden gáz szinte ugyanúgy tágul... p=V*T ugye elég alap egyenlet

Inkább az az előnye a nitrogénnek, hogy nem oxidálja a gumit belülről.

Inkább ezt kéne alkalmazni:

deltaV = Vnull * 3alfa * deltaT

ahol 3alfa = béta, azaz a térfogati hőtágulási együttható (ami ugye eltér az oxigén és nitrogén esetében)

Mondjuk szokták még indokolni a nitrogén gáz használatát azzal is, hogy nagyobb a molekulamérete,

és így kevésbé szökik el a gumi pórusain, de szerintem egy jó gumi manapság már elég jól felkészített

erre a szempontra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a gáztöltés egy marhaság, arra mindenképp jó, hogy az ügyfélről egy kis plusz lét levegyenek még.... Igen, azt mondják, kevésbé öregszik a gumi, meg minden, de (nálam) úgyis előbb elkopik a minta, minthogy az öregedés miatt kirepedezzen a gumi oldala....

Az autósportban régóta alkalmazzák, nem hülyeség a dolog. Azt meg mindenki döntse el magában,

hogy neki megéri-e ezt plusz 200Ft-ért :lol:

Link to comment
Megosztás:

...a levegő sem tiszta oxigén, és van benne nitrogén is. Nem is kevés (kb. 78% nitrogén + 21% oxigén + 1% egyéb nemesgázok).

+ szmog :lol:

Még azt szokták mondani, hogy mivel nincs benne "a zoxigén" meg nem olajos kompresszorral készül így nem annyira esélyes a durrdefekt.

Állítólag csendesebb is tőle a gumma, mert hangelnyelő.

Link to comment
Megosztás:

jogos a 2 pont Gabi! én csak gyorsan írtam, amit írtam.

De akkor a különbség azért nincs a 2 gáz között. Pláne, hogy ugye a levegő sem tiszta oxigén, és van benne nitrogén is. Nem is kevés (kb. 78% nitrogén + 21% oxigén + 1% egyéb nemesgázok).

Így van, sok különbséget nem ad. :lol:

De az autósportban pl fontos az a tulajdonsága, hogy általa követhetőbb a felhevülő gumik okozta

nyomásingadozás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nyugi, nem lesz felismerhető! :lol: De még nem biztos, hogy az. A lényeg: minimum 15'', 4X100. Majd hasznaltauto.hu-n nézelődöm lemezfelnik után. Meg a széles gumik ára után. de olyan 7.5-8''-ra jó lenne kiszélesíteni. Vagy akkorára, ami még épp befér kasztnivágás nélkül.

Különcség mindenáron ?

8as lemezfelni biztos roppant könnyű lesz.

Beton esetleg ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Senkinek nincs tapasztalata a Firestones Winterhawk gumikkal kapcsolatban????????

Én ezt a linket(fórum) találtam igy hirtelen, ahol a a Firestones Winterhawk-ról irnak szép ékes német nyelven. Egyébként a napokban olvastam egy téligumi tesztet az egyik hazai autosmagazinban (a nevére már nem

emlékszem) a 205/55 R16-os méretben. Ott "Ajánlott" minösitést kapott és csupan 1 pontal kapott kevesebbet mint a Michelin.

http://www.ciao.de/Firestone_Winterreifen__138939

Link to comment
Megosztás:

Én ezt a linket(fórum) találtam igy hirtelen, ahol a a Firestones Winterhawk-ról irnak szép ékes német nyelven. Egyébként a napokban olvastam egy téligumi tesztet az egyik hazai autosmagazinban (a nevére már nem

emlékszem) a 205/55 R16-os méretben. Ott "Ajánlott" minösitést kapott és csupan 1 pontal kapott kevesebbet mint a Michelin.

http://www.ciao.de/Firestone_Winterreifen__138939

Itt van magyarul is: http://www.gumiteszt.com/pkw_winterreifen/...hawk/index.html :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.