Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Az jó. Csak akkor írja ki, ha tompítottat kapcsolok. Helyzetjelzőnél még nem. Ezért gondoltam ghogy az Angel Eyes zavarja.

Tutira jól van bekötve a CC? Mert ez igencsak érdekes. Hátsó helyzetjelzőket, féklámpákat és a tompítottakat figyeli csak. Lehet esetleg valahol egy testhiba?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Olvasgattam a hozzászólásokat visszafelé és nem igazán értek valamit a BC-vel kapcsolatban. Olvastam hogy van TID meg MID kijelző, meg a BC. Mi a különbség ezek között? Mert nekem emlékeim szerint olyan van (csak nem működik már régóta) a 92- es C14NZ astrámban ami csak a órát.dátumot meg a hőmérsékletet jelezte ki. Gondolkoztam rajta hogy kéne szerezni egyet ami működőképes.Csak már elbizonytalanodtam hogy milyen is kellene.A BC-ről olvastam hogy kijelzi a fogyasztást meg a üzemanyagszintet, meg figyeli az izzókat stb. Gondolom ez a fajta BC már a 92 utáni astrákban van?

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően 4 féle megoldás létezik, felszereltség és évjárat függvénye.

A legalapabb verzióban csak egy digitális óra volt, ezt rádió nélkül rendelve szerelték be gyárilag.

94 előtt volt a DID (Double Info Display) kijelző, amely a rádió kijelzéseit és a dátumot valamint az időt mutatta, ezt a típust úgy ismered meg, hogy a kijelző nincs 3 részre elválasztva egybe van.

94 után volt a TID (Triple Info Display) kijelző, amely az előbbieken túl már a külső hőmérsékletet is mutatta és három részre van osztva.

A GSi gyártásától kezdve (91-től) van a MID (Multi Info Display) kijelző amely két soros és a fentieken túl a BC (board computer=fedélzeti számítógép) és a CC (check control=önellenőrző rendszer) kijelzéseit is mutatja.

A tiédben valószínűleg csak digitális óra vagy DID kijelző volt eredetileg, de ezt utólag ki lehet cserélni (lehet már ki is van cserélve) TID-re ha beszerelsz egy külső hőfokjeladót.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Alapvetően 4 féle megoldás létezik, felszereltség és évjárat függvénye.

A legalapabb verzióban csak egy digitális óra volt, ezt rádió nélkül rendelve szerelték be gyárilag.

94 előtt volt a DID (Double Info Display) kijelző, amely a rádió kijelzéseit és a dátumot valamint az időt mutatta, ezt a típust úgy ismered meg, hogy a kijelző nincs 3 részre elválasztva egybe van.

94 után volt a TID (Triple Info Display) kijelző, amely az előbbieken túl már a külső hőmérsékletet is mutatta és három részre van osztva.

A GSi gyártásától kezdve (91-től) van a MID (Multi Info Display) kijelző amely két soros és a fentieken túl a BC (board computer=fedélzeti számítógép) és a CC (check control=önellenőrző rendszer) kijelzéseit is mutatja.

A tiédben valószínűleg csak digitális óra vagy DID kijelző volt eredetileg, de ezt utólag ki lehet cserélni (lehet már ki is van cserélve) TID-re ha beszerelsz egy külső hőfokjeladót.

Köszi a választ. Lehet hogy a hőmérsékletet nem jelezte ki az enyém.Már nem emlékeztem rá pontosan. Lehet még találni ilyen alap DID kijelzőt? Vagy esetleg másfajtát is be lehet tenni ami többet tud mint az alap DID kijelző?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Lehet hogy a hőmérsékletet nem jelezte ki az enyém.Már nem emlékeztem rá pontosan. Lehet még találni ilyen alap DID kijelzőt? Vagy esetleg másfajtát is be lehet tenni ami többet tud mint az alap DID kijelző?

persze hogy lehet találni

bele lehet, midegyiket amit az elöző hozzásolásban írtak, persze attol függöen mi volt benne drotolni kell

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv! Nekiláttam BC-nek. A fizikai részével talán nem lesz gond, de kb 110 oldal vissza olvasása után pár kérdés felmerült bennem. Anno írta Opel16V, hogy... idézek:

"A gyári programozásában az a nagy lutri, hogy van egy szép nagy táblázat, melyik gyári számú (van vagy 20 féle)
BC-t milyen nyelvre, kerékméretre és fogyasztásmérésre lehet programozni. Vagyis ha nem jó gyári számút vett
valaki, akkor max dísznek használhatja, vagy megtanulhat franciául pl"

Ez végül mintha megdőlt volna, de lehet félreértettem? Németre nem lehet átrakni?

Na most később előkerült a 92-es nem megy csak x motorral, de 94-es már megy az Y-nal is... de volt aki Tech1-2 vel programozva használta a 92-es BC-t másik autón. Felmerült a régi, és új útjeladó impulzusa. Az átprogramozható. Igazából a problémám a következő. Vettem egy BC-t. Sajnos az idők folyamán a ráragasztott papír elpárolgott az eladónál. Megpróbáltam informálódni, hogy mi lehet a GM száma, de a VDO semmit nem ír rá a nyákra. Annyit láttam, hogy van a nyákra nyomva egy bélyegzővel egy dátum jellegű adat. 11/91. Ez 91 év, 11. hó lehet. Tehát 92-es lehet a kütyü. Ebből igazán sok dolog nem derült ki. Kiírást a hétvégén fogok látni. Nyelvet ugye még nem tudom.
A gyik BC részen ugye a nyelvezet-gm szám következtethető

90 434 120 csak Német, Holland, Olasz, Francia
90 434 121 csak Angol, E, S,
90 434 474 Összes nyelv
90 434 425 Összes nyelv

Ebből legfeljebb arra tudok, hogy, ha mondjuk holland, olasz, vagy francia, akkor 120. Ha angol akkor 121-474-425 végű lehet. Német esetén 121 esik ki. Ebből még mindig nem fogom tudni, hogy melyik, és mondjuk ha nem angol, hanem német, akkor lehet-e állítani angolra. Preferált lenne az angol, de ha más nincsen, akkor német.

X16XEL motorkód. Táblázatot nézve nem szerepel a motorkód 95-ig. Ugyanakkor, későbbi táblázatokat nézve együtt szerepel a többi motorral. Logikázva megfelelne, hiszen oda van sorolva a többi közé amit kezelt, de pontos választ az oldalak átolvasása sem adott nekem. Lehet így hirtelen sokkkk volt 110 oldal visszafelé olvasva! :D

Tehát a kérdés, hogy jó-e a MID ehhez a kocsihoz, lehet-e valahogy gm számot megtudni, függ-e az évjárattól, hogy tudom-e használni.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Nem a kérdésre válaszolva:

Ki kell választani a táblából, hogy melyik kód lenne jó (motor, angol, rádióval vagy anélkül, impulzus), és meg kell próbálni beállítani.

Tartalékba érdemes kiválasztani a német nyelv kódját is, ha az elsőt nem veszi be.

Maga a Tech1 vagy 2-vel programozás 1 perc, ott már mindegy, hogy 1x vagy 5x kell próbálkozni. Persze erre állítás előtt nem árt rákérdezni. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem a kérdésre válaszolva:

Ki kell választani a táblából, hogy melyik kód lenne jó (motor, angol, rádióval vagy anélkül, impulzus), és meg kell próbálni beállítani.

Tartalékba érdemes kiválasztani a német nyelv kódját is, ha az elsőt nem veszi be.

Maga a Tech1 vagy 2-vel programozás 1 perc, ott már mindegy, hogy 1x vagy 5x kell próbálkozni. Persze erre állítás előtt nem árt rákérdezni. :icon1:

Nem lesz baja a próbálkozástól? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek TID-et dobhatom a kukába ha átforrasztott csatlakozókkal is alig mutat valamit, vagyis kiolvashatatlan ? (gondolom a kis 6 szegmenses szalagkábele vagy maga a kijelző rossz)

Tudom, hűlye kérés, de a háttérvilágítást biztosító izzókat/LED-et betetted/működik? (2 drb).

Link to comment
Megosztás:

Persze, nem a fényerővel van a baj :D (háttérvilágítás az megvan folyamatosan) Csak azzal hogy össze vissza attól függ épp milyen napja van a szegmenseket úgy jeleníti meg. Volt hogy jó volt aztán meg 3/4-e semmi, de most egy ideje már nem volt jó egyszer se. Egy ideig olyan is volt hogy halványak voltak bizonyos szegmensek, de most meg 4-5 látható aztán annyi.

Link to comment
Megosztás:

Az nem memória? :rolleyes:

De az. Csak sokan keverik ugye azzal, hogy BIOS-ba ment, pedig nem oda. Marhára érdekes lenne, ha minden egyes BIOS beállítás módosítással újraégetné az IC-t. :D Amúgy a mai napig CMOS-ban mentenek. Csak a BIOS program változott eeprom tárolásról flashesre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.