Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Az enyémben gyári a board, de nekem is fals adatokat ír ki és rá kell számolni legalább két litert a kiírt fogyasztáshoz.

mi volt veled ombre???

off

írtam neked püt mikó mentem a busóra, semmi válasz

amikó meg ottvoltam, akkó meg hívtalak is a mobilodon, de semmi reakció :)

on

Link to comment
Megosztás:

Az a megoldás enyhén szólva pontatlan, akár kétszeresét is tudja

így számolni. Szal említésre sem méltó... Ez bizti nem lesz benne. :)

A "gyári" BC-ben van ilyen, ha esetleg tudsz rá valami megoldást akkor érdekelne. Másik extra kérésem egy Air / fuel meter lenne, mivel ez egy kisérleti Astra Fx. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

Az után érdeklődnék,hogy nincs-e valakinek magyar/angol/akármilyen csak ne német (a kapcs. rajz lehet bármilyen) leírása astra BC-hez?

Különösen a csatlakozók kiosztása és a diag üzenetek érdekelnének.

C14se motorral lett párosítva ,de pár módosításhoz még hiányoznak információk.

Esetleg valaki nem figyelte meg miközben programozták a BC-jét tech1-el, hogy milyen opciókon lehet változtatni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az után érdeklődnék,hogy nincs-e valakinek magyar/angol/akármilyen csak ne német (a kapcs. rajz lehet bármilyen) leírása astra BC-hez?

Különösen a csatlakozók kiosztása és a diag üzenetek érdekelnének.

C14se motorral lett párosítva ,de pár módosításhoz még hiányoznak információk.

Esetleg valaki nem figyelte meg miközben programozták a BC-jét tech1-el, hogy milyen opciókon lehet változtatni?

Köszi!

Én találtam németül valamit a semminél több! :D

Ez aszzem a hogyan állítsuk át egy 52L-es tank értéket 46-ra!

http://julio.fw.hu/mid_program.png

TID vagy MID amit beszereltek??

Julio

Link to comment
Megosztás:

MID lett bele egy gsi-ből, amiben nemtudom milyen motor volt mert csak a közepe volt meg :D

A tank ezen is 52L azzal nem is lesz gond, viszont nemtudom hogy lehet megnézni a gumi méreteket és jó lenne valahogy rávenni,hogy az aktuális sebességet kiírja ,mint a TID. Teszt funkció nincs/nem működik rajt.

A legfontosabb a lábkiosztása lenne, mert ugyan van egy német leírásom, de hiányos és nehezen értelmezhező.

Pl. nem tudom mi az a "Geber Wegstreckenfrequenz" de a neve és a színe alapján a sebesség jeladóra kötöttem

a Steuergeät einspritzsignal-t meg az 1. befecskendező fejre.

így most az apaljárati fogyasztás 1.2L/h 90-es temponál a gyári 5.5-6 helyett viszont 4.5-5...ezt keveslem és habár soha nem lesz annyira pontos mint az eredeti helyén, legalább megközelítően szeretném belőni, hogy lehessen viszonyítani és észlelni ha valami gond van a kocsival.

Link to comment
Megosztás:

Itt is van néhány okosság bár nem igazán tudok jól Csehül :D

http://www.opelastra.cz/technika/diagnosmid.htm

Össze kellene szinkronizálni a km-óra jeladóját és a Mid-et.

Azt ne kérdezd, hogy azt hogy kell mert azt sajna nem tudom,

de arra emlékszem, hogy olvastam már róla valahol! :P

Fel tudnád dobni valahova a német leírást, megpróbálnám kibogozni!!

Julio

Link to comment
Megosztás:

Esetleg www.opel-tigra.de ?

Nem onnan van, de valami hasonló kékledes modding oldal volt...

Kipróbáltam mindent most:

Kb. 4.5L üzemanyag volt a tankban és 23Km-ert írt a még megtehehő útnak 5.x L-es fogyasztás kijelzés alatt. Tehát közel sem pontos.

Teletankolás után viszont felugrott 999 Km-re és 25Km megtétele után is ott van.

Alapjáraton konstans 1.3L/h, ami szontén sok szerintem.

A többi maradt a régi.

Mivel nálam nincs check control és a diag láb is ki van hagyva ezért teljesen máshogy kezdi a történetet, más értékek mellett.

Azt hiszem kénytelen leszek belemélyedni a szlovák oldal fordításába.

Addig is köszi az infokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.