Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 1 month later...

Sziasztok!

Vhol anno régebben olvastam h az Easytronic váltónak van vmi kis "ablaka" amit nemárt néha megnézni h nincs-e benne kosz vmi motorok és elektronika van ott.. Na most sajnos ezt már most a fórumon nem találom sehol és az autószerelőmnek odaadnám h a legközelebbi alkalommal nézze meg az autón!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Srácok!

Hol kell a G astra váltójába olajat önteni? Már elég távirányítós autó hangja van a váltónak és már kopogó zörgő hangot is hallottam onnan. Segítsetek rajtam !

Szia...

Már nem kell izgulnod..Lassan megrihed az a váltóó!!!

Amúgy a kapcsolóház tetején kitegered a szuszogót,vagy a rövidebb féltengelynél egy 13-as 6lapfejű csavarnál tudsz tölteni....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Opel Zafirámon valamiért eltünt a manuális váltási lehetőség a tiptronic váltómnál..szomoruan konstatáltam,csak D állás van,hiába tenném M-be..nincs...valaki tud benne segíteni,hogy merre induljak el,első körben,ahol orvosolni tudják,és nem rokkanok bele?sad.gif

Opel Zafira 1.9 CDTI Sport (2007) 150 Le automata

Másnap reggel beültem,és mintha semmi sem történt volna?Vannak még csodák?

Szóval megjavult magától,azt mondták az okosok a canbus hálózatnál lehetett valami gebasz!:D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. Most egy picit átolvastam ezt a topikot, és rájöttem pár dologra. Kiengedett kuplungnál kattogás az a nyelestengely csapágy hibája volt, benyomva elhallgatott. Volt olyan hogy mentem az úton, és vmi durrant alattam, azthittem vmi hátul csak leesett, de nem, mert utána tolatni akartam, és nem vette, csak nagy eröltetésre, nem csináltam vele semmit, utána már könnyebben vette és még könnyebben... Majd ezután az 1. sebességet állandóan kidobálta, 2-sel indultam. Most meg úgy jártam hogy tolattam és vmi kattant, és hiába nyomtam a gázt, nem akart menni, mint ha belenne húzva a kézifék de nincs :/ mennék előre nem megy. kuplungot benyomom, nem gurul, nagy nehezen arébb tudtam állni, utána betudtam rakni kettesbe és hazatotyogni vele, zörgés csattogás, meg még égetett szagot is éreztem. Mire gondoljak, mi lehet???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most egy picit átolvastam ezt a topikot, és rájöttem pár dologra. Kiengedett kuplungnál kattogás az a nyelestengely csapágy hibája volt, benyomva elhallgatott. Volt olyan hogy mentem az úton, és vmi durrant alattam, azthittem vmi hátul csak leesett, de nem, mert utána tolatni akartam, és nem vette, csak nagy eröltetésre, nem csináltam vele semmit, utána már könnyebben vette és még könnyebben... Majd ezután az 1. sebességet állandóan kidobálta, 2-sel indultam. Most meg úgy jártam hogy tolattam és vmi kattant, és hiába nyomtam a gázt, nem akart menni, mint ha belenne húzva a kézifék de nincs :/ mennék előre nem megy. kuplungot benyomom, nem gurul, nagy nehezen arébb tudtam állni, utána betudtam rakni kettesbe és hazatotyogni vele, zörgés csattogás, meg még égetett szagot is éreztem. Mire gondoljak, mi lehet???

Milyen kocsi?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok Meriva 2005 1.6 /Z16XE/ azt irja a könyv örök élet a váltó olaj ,de én lecserélném.Ma alánéztem ,se leeresztő,se feltöltési lehetőség.Akkor hogy a pi...ba nézik meg a szervizben ,mivel szerepel a váltófolyadék elenörzés rublika is????!!!!A lényeg lecserélném, milyen-mennyi olajat tölcsek bele és hol engedjem le-fel?Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Meriva 2005 1.6 /Z16XE/ azt irja a könyv örök élet a váltó olaj ,de én lecserélném.Ma alánéztem ,se leeresztő,se feltöltési lehetőség.Akkor hogy a pi...ba nézik meg a szervizben ,mivel szerepel a váltófolyadék elenörzés rublika is????!!!!A lényeg lecserélném, milyen-mennyi olajat tölcsek bele és hol engedjem le-fel?Üdv.

Igazából teljesen más motor, de opel, talán segítt merre keresd a dolgokat. Sorrendben a képeken: ellenőrzőnyílás, feltöltő, leeresztő:

370160-20111029-RR5fBm.jpg

370161-20111029-hPIkUg.jpg

370162-20111029-5cmtZ0.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ ,igazán a leeresztés fogott megg ,nem akartam elhinni hogy a deknit lekell vennem hozzá.

Pedig le kell,viszont a második képen az olajszuszogó van nem a beöntőnyílás.A beöntő megegyezik az ellenőrzőcsavarral,ha jön vissza rajta már az olaj,akkor jó a szint.

Link to comment
Megosztás:

Pedig le kell,viszont a második képen az olajszuszogó van nem a beöntőnyílás.A beöntő megegyezik az ellenőrzőcsavarral,ha jön vissza rajta már az olaj,akkor jó a szint.

Én ott öntöttem be az olajat tölcsérrel, jobban hozáfértem mint az ellenőrző csavarhoz. Azt csak kitekertem, aztán amikor megjelent az olaj akkor volt jó a szint.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nekem van egy 1.7D corsám, gyári váltóval, s koránt sem gyári motorral, a gyári váltó elvileg F13 ami azt jelenti hogy a végsebességem 175-180Km/h körül van, amivel az a gond, sokat pörög 130-140nél. Vettem egy GSi corsa váltót ami elvileg (nagyon koszos, még nem volt időm megkeresni, letakarítani) F15 ös, vagy F17es (katalógus szerint) mivel normál féltengelyek vannak benne, így szerintem csak 15-ös.

A fő kérdésem az lenne, mennyivel lesz magasabb a végsebességem, ezzel a váltóval? Ill, érdemes e lecserélni? ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nekem van egy 1.7D corsám, gyári váltóval, s koránt sem gyári motorral, a gyári váltó elvileg F13 ami azt jelenti hogy a végsebességem 175-180Km/h körül van, amivel az a gond, sokat pörög 130-140nél. Vettem egy GSi corsa váltót ami elvileg (nagyon koszos, még nem volt időm megkeresni, letakarítani) F15 ös, vagy F17es (katalógus szerint) mivel normál féltengelyek vannak benne, így szerintem csak 15-ös.

A fő kérdésem az lenne, mennyivel lesz magasabb a végsebességem, ezzel a váltóval? Ill, érdemes e lecserélni? ;)

Ennyi info alapján még nem lehet meghatározni semmit. Először is be kell azonosítanod a váltót és a benne található áttételezést. Ebben segít: opel-infos.de . A technik/getriebe alatt nézelődj.

Ha megvannak a pontos áttételek, akkor egy kalkulátorral ki tudsz számítani mindent. Pl: Sebességkalkulátor

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

bocsánat ide is beírom:

Sziasztok,

Öt éves H astra valtóhiba gyanúm van (70e km van benne): morgás motorféknél, de benyomott kuplungnál ill. alapjáraton semmi. Olajleeresztő csavarban fémmorzsalék.

Két utat vázoltak nekem:

1. használt váltót venni és beszerelni (50e+20e) - de mi a garancia, hogy nem hal meg a váltó? Honnan lehet tudni, hogy jó a bontott váltó?

2. szétszedni és remélni, hogy a differenciál ment tönkre és nem a csapágyak (- remélem, jól idézem, nem értek hozzá). Ez - ha szerencsém van - megáll 50-70 között, ha a sok csapágy ment tönkre, felejtős. Honnan lehetne megtudni, hogy 'olcsóbb' alkatrész ment tönkre?

Mi itt a jó döntés?

Minden tanácsot köszönve...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani hogy a c16 se motoros f astrának mik a váltó meg difi áttételei?

Valamint a c16nz motoros vectra a-nak?

Vettem egy ilyen astrát és a motort át akarom tenni a vecibe, de mivel az astrának sokkal finomabb a váltója is, elgondolkodtam rajta hogy azt is átteszem, viszont a jelenleginél rövidebb váltót nem akarok, mert sokat pályázok.

Link to comment
Megosztás:

bocsánat ide is beírom:

Sziasztok,

Öt éves H astra valtóhiba gyanúm van (70e km van benne): morgás motorféknél, de benyomott kuplungnál ill. alapjáraton semmi. Olajleeresztő csavarban fémmorzsalék.

Két utat vázoltak nekem:

1. használt váltót venni és beszerelni (50e+20e) - de mi a garancia, hogy nem hal meg a váltó? Honnan lehet tudni, hogy jó a bontott váltó?

2. szétszedni és remélni, hogy a differenciál ment tönkre és nem a csapágyak (- remélem, jól idézem, nem értek hozzá). Ez - ha szerencsém van - megáll 50-70 között, ha a sok csapágy ment tönkre, felejtős. Honnan lehetne megtudni, hogy 'olcsóbb' alkatrész ment tönkre?

Mi itt a jó döntés?

Minden tanácsot köszönve...

Minden tekintetben szét kellene boritani a váltót, másképp nem derül ki. Bontott váltót meg csak egyben levö autóból, amit még ki lehet próbálni. Bár a h astrák nem olyan túl régiek hogy mindnek szét legyen esve a váltója.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani hogy a c16 se motoros f astrának mik a váltó meg difi áttételei?

Valamint a c16nz motoros vectra a-nak?

Vettem egy ilyen astrát és a motort át akarom tenni a vecibe, de mivel az astrának sokkal finomabb a váltója is, elgondolkodtam rajta hogy azt is átteszem, viszont a jelenleginél rövidebb váltót nem akarok, mert sokat pályázok.

A váltó típusjelzéséből kiderül, pl. F13WR394, ebből a WR a váltó áttételezésére utal, a 394 a 3.94-es végáttételt jelenti. Hasznos infók: http://www.opel-infos.de/getriebe/f13_5.html

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Üdvözlet! Nem veszi a kocsim az egyest, csak ha nagyon lassan gurulok, és álló helyzetben.ha megpróbálom akkor elkezd recsegni.a többi sebességi fokozattal nincs semmi gond.a váltó kulisszám eléggé kivan kopva, nagy a holtjátéka is. szévan forgácsolódva az a műanyag.egy kulisszacsere megoldaná a problémát?gondolkoztam hogy bontóba elmennék érte,de félek hogy ott is csak kopott lenne.valaki tud valamit javasolni? Opel vectra 1.6 i 93 as benzines

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.