Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

9 perce, quad405 írta:

Szerintem ennek így kell működnie, nincs vele semmi baj. Tavaly nyáron másképp működött?

Azert eleg gyanus az 5 masodpercenkenti kapcsolgatas... Oszinten szolva en nem szoktam ilyesmit nezegetni, igy akar az enyem is csinalhatja, de erdekes, ha ilyen kell legyen. 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, csaba66 said:

Azert eleg gyanus az 5 masodpercenkenti kapcsolgatas... Oszinten szolva en nem szoktam ilyesmit nezegetni, igy akar az enyem is csinalhatja, de erdekes, ha ilyen kell legyen. 

Én sem szoktam nézegetni, de rémlik, hogy reggel, hűvösben indítva, így kapcsolgat. A mp-ket nem mértem. Majd reggel megnézem, ha kihűlt az autó. Ma este kb 24 fokos garázsban, 9 órás állás után, nem kapcsolgatott, hanem folytonosan működött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy érdekes kérdéssel állnék elétek. Van egy 2007-es GTC Astrám, CD70-es Navival, Bluetoothal. Ámbár a mai napon érdekes jelenséget produkált. Ha járó motornál próbálok telefonálni bluetooth-on keresztül, érdekes módon, a motor fordulatszámától függően sípoló hangot ad ki, gondolom interferál. Csak ,hogy érthető legyen, ha alacsony a fordulat akkor halkan sipol, ha magas akkor élesebben. Álló motornál nem csinálja.

Remélem érthető voltam. Ha valaki esetleg tud valaki valami megoldást akkor ne hezitáljon :)

Köszönöm előre is !
Üdv.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, twiX88 írta:

Egy érdekes kérdéssel állnék elétek. Van egy 2007-es GTC Astrám, CD70-es Navival, Bluetoothal. Ámbár a mai napon érdekes jelenséget produkált. Ha járó motornál próbálok telefonálni bluetooth-on keresztül, érdekes módon, a motor fordulatszámától függően sípoló hangot ad ki, gondolom interferál. Csak ,hogy érthető legyen, ha alacsony a fordulat akkor halkan sipol, ha magas akkor élesebben. Álló motornál nem csinálja.

Ezert kell dizel autot venni :)

Egyebkent a gyujtas altal okozott zavarrol van szo, valoszinuleg meghalt a zavarszuro kondenzatorod.

 http://www.patacsi.hu/pages/product_info.php?partn=202&acs=_3015_&alcs=&prod=9173956&sid=-&catf=6

Link to comment
Megosztás:

On 6/21/2018 at 11:01 PM, quad405 said:

Én sem szoktam nézegetni, de rémlik, hogy reggel, hűvösben indítva, így kapcsolgat. A mp-ket nem mértem. Majd reggel megnézem, ha kihűlt az autó. Ma este kb 24 fokos garázsban, 9 órás állás után, nem kapcsolgatott, hanem folytonosan működött.

Tegnap reggel elfelejtettem, de most megnéztem. Kb 1 napja áll az autó. A garázsban kb. 20 fok. Manuális klímám van. Belső venti 1-es fokozaton. A klíma bekapcsolása után kb fél percig meg se mukkant a motor hűtőventillátor, majd utána folyamatosan ment míg ki nem kapcsoltam a klímát. Akkor ezek szerint valamelyik régebbi autóm kapcsolgatott. Már nem tudom. MIlyen klímád van  és milyen motorod? Z16XER? Ha automata klíma, lehet maga a klíma is kapcsolgat ki-be és emiatt kapcsolgat a hűtőventi is. Melegben, meleg motorral is kapcsolgat a venti?

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

20 perce, quad405 írta:

Tegnap reggel elfelejtettem, de most megnéztem. Kb 1 napja áll az autó. A garázsban kb. 20 fok. Manuális klímám van. Belső venti 1-es fokozaton. A klíma bekapcsolása után kb fél percig meg se mukkant a motor hűtőventillátor, majd utána folyamatosan ment míg ki nem kapcsoltam a klímát. Akkor ezek szerint valamelyik régebbi autóm kapcsolgatott. Már nem tudom. MIlyen klímád van  és milyen motorod? Z16XER? Ha automata klíma, lehet maga a klíma is kapcsolgat ki-be és emiatt kapcsolgat a hűtőventi is. Melegben, meleg motorral is kapcsolgat a venti?

Vannak olyan autok, amelyeken egyszeruen a klimaval egyutt (vagy roviddel utana) bekapcsol a hutoventilator, minden egyebtol fuggetlenul. Ha nem igy mukodik, akkor nyilvan valamilyen homerseklet alapjan kapcsol, hiszterezissel, tehat mondjuk 80 foknal be, 75 foknal ki. Ezek csak ex has ertekek, es a kulonbseg sem biztos, hogy 5 fok, de az 5 masodpercenkenti kapcsolgatas azert irrealis, mert ennyi ido alatt nem tortenik erdemi valtozas a hutoviz homersekleteben. 

Masik lehetoseg, hogy a kapcsolgatast a klima huton levo erzekelo vezerli, persze ott sem kene ilyen gyors valtozasoknak lenni, bar talan elofordulhat, ha keves a gaz. Hut rendesen a klima?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Valaki nem tud esetleg Székesfehérváron vagy Fejér megyében egy olyan szerelőt, aki feltudna programozni egy Bid kijelzőt egy H astrában. Most vettem az autót és sajnos a BC megnyomására No Function t ír ki :( vágya másik opció hogy házilag meglehetne ezt valahogy csinálni? Köszi előre is a segítséget. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Astra H SW-ben nem hűt a klímám olyan hibajalenséggel, hogy ki-be kapcsolgat a klímakompresszor. Oka: 30bár fölé megy a nyomás, mert a klímahűtő ventilátora nem kapcsol be. 

Hol kezdenétek el keresni a hibát, mielőtt beruháztok egy új ventilátorra? 

Köszönöm a segítséget! 

Üdvözlettel, 

Norbi

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Karsai87 írta:

Astra H SW-ben nem hűt a klímám olyan hibajalenséggel, hogy ki-be kapcsolgat a klímakompresszor. Oka: 30bár fölé megy a nyomás, mert a klímahűtő ventilátora nem kapcsol be. 

Hol kezdenétek el keresni a hibát, mielőtt beruháztok egy új ventilátorra? 

Nezd meg a regi megy-e, ha kozvetlenul adsz ra tapfeszt. Vagy maga a ventilator rossz, vagy nem kap feszultseget, ki kell deriteni, melyik.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, RokaRudi írta:

Folyamatosan kapom az alacsony hűtőfolyadék szint jelzés üzenetet.

Viszont mindig csak menet közben, amikor bőven üzemmeleg a víz. Indulásnál soha. Ez vajon inkább tartály hiba vagy a jeleadó? Vagy valami más?

Mivel a tartaly es a jelado egyben van, vegulis mindegy, bar maganak a tartalynak nem igazan tudom olyan hibajat elkepzelni, ami ezt csinalna. 

Huzd le a kabelt, es hagyd ugy, vagy tegyel ra rovidzarat (nem tudom, melyik felel meg a jo szintnek). Ha igy nem jelez melegen sem, akkor a gond nem a csatlakozo tartalyon kivuli oldalan van.  

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott olyan hibával, hogy a hátsó rendszámtábla világítás nem kap áramot folyamatosan? Biztosítékok rendben. Mértem feszültségmérővel és néha kap ~5V-ot majd megint nulla. Rövidzárra gondolnék, de akkor az nem jelentkezne máshol is? Aksi lemerül, vagy hibakód a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
4 órája, VGabi82 írta:

Astra H gyári radió kulcs kivételkor miért nem kapcsol ki. Van valami beállítás hozzá?

Van bellitas: Settings, Ignition Logic. Ha be van jelolve, akkor gyujtas raadasakor (vagy talan a kulcs bedugasara) bekapcsolja a radiot, a kulcs kivetelekor kikapcsolja. Aztan vannak variaciok, hogy mi tortenik, ha eleve be volt kapcsolva a radio, vagy jaro motorral kikapcsoltad, aztan ujra be, ezt nem tudom, ki kell kiserletezni. Vagy ha nincs beallitva ez az okossag, es kezzel kapcsoltad be a radiot, valoszinuleg akkor sem fogja lezarni a kulcs kivetekor. Egy ora kulcs nelkuli uzem utan viszont mindenkeppen kikapcsol, az akkut kimelendo.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

2009-es Astra H esetében honnan lehet "gyújtás +"-hoz jutni? A CAN miatt méregetek kitartóan, de nem lelek... Ebben a szivargyújtóban mindig van villany, és a lámpa csak a világításkor ég.. Kihangosítóhoz kellene... Tehát a középkonzol előnyben... Biztos volt már kérdés, de vagy 1 órája keresek...

 

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, premium said:

2009-es Astra H esetében honnan lehet "gyújtás +"-hoz jutni? A CAN miatt méregetek kitartóan, de nem lelek... Ebben a szivargyújtóban mindig van villany, és a lámpa csak a világításkor ég.. Kihangosítóhoz kellene... Tehát a középkonzol előnyben... Biztos volt már kérdés, de vagy 1 órája keresek...

Bizony, nem is olyan rég. :) Nézd meg ezt és 2-vel lejjebb.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Opel Zafira B hütővíz folyadék túl alacsony  jelzi ki a kijelző, szétszedtem a tartályhoz menő kábelt ráfúlytam kontakszprét, nem segített, elvítem autóelektromoshoz cserélt jeladót, még mindig bevillan. A hütővíz 99 fok után 102 nél adja az első jelet a kijelzőn majd, úgy tudom a ventilátor max 108C engedi onnan hüti vissza, de e fölé nem megy, szóval az müködik, de kijelzi ha a jeladó jelet adni valamiért. Check the coing level. A hütővíz megfelelő szinten van, ha följebb töltöm 1 cm vel akkor is kijelzi. Valakinek volt már ilyen vagy valami ötlet????  Fontos lenne mert nyaralni mennénk és el merjek -e indulni így, vagy mit tegyek. 

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nézd meg, mi történik, ha elmelegedik a víz. Motortér lehajtva, klíma maximumra, motor beindít, ketyegjen. Ülj az autóban. Nézd, hogy bevillan, vagy nem. Ha igen, nézd meg a szintet. De a folyadékok a melegre tágulni szoktak, nem összemenni.. Szóval én inkább más fele keresném a hibát. Nyest, kábel/csatlakozó hiba... De a tesztből nem lehet gond...

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem most autóvillaosági a szakival , mivel a kiegyenlítőtartályba lett cserélve jeladó, ezért Ő a ventilátorra gyanakszik, mivel 2 fokozatu egylassú és egy gyors. Valószínú a lassú fokozat nem megy rendessen, de még utánna  nézek és leírom mi volt.

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Biboros írta:

Beszéltem most autóvillaosági a szakival , mivel a kiegyenlítőtartályba lett cserélve jeladó, ezért Ő a ventilátorra gyanakszik, mivel 2 fokozatu egylassú és egy gyors. Valószínú a lassú fokozat nem megy rendessen, de még utánna  nézek és leírom mi volt.

A szintnek legfeljebb ugy lehetne koze a homerseklethez, ha eppen a hatar korul inog, de ezt kizartad azzal, hogy magasabbra toltotted, es amugy is viszonylag "melyen" kene jelezzen, ami normal mukodes kozben nem fordul elo. 

Jelado csere alatt mit ertesz? Mert az bent van a tartalyban, es a tartallyal egyutt lehet cserelni, ami kint van, az a vevo, vagy erzekelo. 

Kosd le a kabelt, es zard rovidre a rajta levo csatlakozot, ez felel meg a normal szintnek. Hasznald igy egy darabig, ha nem jelez kozben, akkor a "masik vegen" van a baj, ami magyarul tartaly cseret jelent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy 2013 Zafira Tourer-em van 2.0 Cdti 130le

kb 2 hete kezdte az Auto, hogy kiirja, " ellenoriztesse az akkumlator tolto rendszert"

Az elejen meg elaludt, de most mar mindig vilagit az akkumlator visszajelzo lampa.

A hiba kod : p2501  -- Terminál L generator  --- magas feszültseg -- szakaszos

Es az az erdekes hogy, kitorlom a hibat gyujtason es dobja ujra, csak gyujtason!

Van ötletetek mi lehet? van kormany futes az autoban, lehet hogy van megegy aksi valahol?

 

koszi a valaszt ( amugy tökeletes az auto es elado ha erdekel valakit) :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.