Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget és/vagy tanácsot kérnék.

Dízel adagoló elektronika hibát diagnosztizáltak az autómnál. Rémisztő összegekkel kápráztattak el első körben, ráadásul a szervíz nem is vállalja el a javítást, hanem nekem kellene szervizt keresni hozzá.

Hová vihetném ahol szakszerűen és normál pénztárcához mérten megoldanák a problémát?

Előre is, köszi, a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget és/vagy tanácsot kérnék.

Dízel adagoló elektronika hibát diagnosztizáltak az autómnál. Rémisztő összegekkel kápráztattak el első körben, ráadásul a szervíz nem is vállalja el a javítást, hanem nekem kellene szervizt keresni hozzá.

Hová vihetném ahol szakszerűen és normál pénztárcához mérten megoldanák a problémát?

Előre is, köszi, a válaszokat.

[/quote

Szió!

Küldj PÜ-t és ott megbeszéljük!!!

ÜDv:Spooky

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Csak ideértem végre megint.

Szóval kössz a tanácsokat a búgó hanggal kapcsolatban. Váltóolaj szintjét megnéztük, rendben, mint ahogy a futómű, és minden, amit csak át lehet nézni kívülről. Az egyik szerelő azt mondta, hogy kezdődő kerékcsapágy is lehet a búgás oka (sőt, szerinte az!), de lehet az motorfordulatszám függő? Nem nagyon vágyom rá, de ha jobb ötletem nem lesz, szombaton el kell néznem a márkaszervízbe.

Tudtok valami infót a székesfehérvári Opel márkaszervízről? Ha igen, oszátok meg velem legyetek szívesek!

De hogy ti micsoda fogyasztásokat mértek nekem most volt a legtöbb (sok járatással, téligumi stb.) kerek 5 liter.

Üdv! Endre

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Csak ideértem végre megint.

Szóval kössz a tanácsokat a búgó hanggal kapcsolatban. Váltóolaj szintjét megnéztük, rendben, mint ahogy a futómű, és minden, amit csak át lehet nézni kívülről. Az egyik szerelő azt mondta, hogy kezdődő kerékcsapágy is lehet a búgás oka (sőt, szerinte az!), de lehet az motorfordulatszám függő? Nem nagyon vágyom rá, de ha jobb ötletem nem lesz, szombaton el kell néznem a márkaszervízbe.

Tudtok valami infót a székesfehérvári Opel márkaszervízről? Ha igen, oszátok meg velem legyetek szívesek!

De hogy ti micsoda fogyasztásokat mértek nekem most volt a legtöbb (sok járatással, téligumi stb.) kerek 5 liter.

Üdv! Endre

Az jó! Nekem most 6 liter fölé megy, de csak város és be sem melegszik. Ja és az enyém 2.0-es 101le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget és/vagy tanácsot kérnék.

Dízel adagoló elektronika hibát diagnosztizáltak az autómnál. Rémisztő összegekkel kápráztattak el első körben, ráadásul a szervíz nem is vállalja el a javítást, hanem nekem kellene szervizt keresni hozzá.

Hová vihetném ahol szakszerűen és normál pénztárcához mérten megoldanák a problémát?

Előre is, köszi, a válaszokat.

Szia 1.7td? vagy 2.0?

ha x17dtl akkor van rá olcsó megoldás. de tudok bontott adagolót is. tuti olcsóbb,mint az új elektonika...200ért

Link to comment
Megosztás:

Az jó! Nekem most 6 liter fölé megy, de csak város és be sem melegszik. Ja és az enyém 2.0-es 101le.

Igaz nekem csak a 8 szelepes mocim van, de az 1,7 -es város-vegyes használatban BP táblán belül 6 alá még nem tudtam vinni, pedig nincs falábam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Vettem én is egy diesel astrát. Végigolvastam a teljes fórumot hátha tanulok belőle valamit (autószerelő a becsületes szakmám de nem dolgozom benne ). Y1,7dt a motor hátul 1,7 dti felirat virít a szelepdeknin opel. Viszont a leírásokból az derül ki számomra , hogy isuzu. Remélem jól értettem. Viszont azért elcsodálkozom a leírások alapján, hogy mennyire gyermeteg hibák tarkítják ezeket az autókat. Olajhűtő lyukadás, motorelektronikába felkuszik az olaj, adagoló vezérlő elektronika, légtömegmérő. AJAJ. Miért a motor tetejére szerelték a germánok ,( tűzfal, külön konzol )?Azért lenne kérdésem is. Sokan azt írtátok, hogy nem melegszik rendesen, ezt én is észrevettem . Kérdés akkor miért nem lehet kiiktatni az olajhűtőt ? Tudom nyár de ha valaki nem dugóban araszol ? Látom van három kolléga aki nagyon profi opelben és tud is hibakódot olvasni illetve gondolom orvosolni. De ha ennyit villog a check engine akkor ez sokba fog fájni. Tényleg mennyi árban egy hibakód kiolvasás ? A villogtatós módszert kihagynám. Volt egy 1,5 dci renaultom (thalia)mentem vele 90.000 km -t úgy hogy olajatés gázolajszűrőt cseréltem 4x (20.000) pollen és levegő 1x (60.000). Azonkívül nem nyúltunk az autóhoz. Nőtt a család négyen vagyunk kicsi lett a kaszni lecseréltem egy megne 2 -re (1,4 16v 98 le , 6 lufi aut klíma stb)tutin müködik. De mivel négyen vagyunk feleségem is autóval jár kell egy második autó. Úgy döntöttünk nekem veszünk diesel gépet. Van két ismerősöm is is akinek van diesel astra kombi igaz mindkettő 2 literes diesel. Egyiknek sem volt semmi baja vele pedig 4-5 éve hajtják. Gondoltam ez tuti választás. Meg is vettem egy 1,7-t gondoltam mindegy mekkora a motor ha a nagyobb diesel megbízható. na és itt jön a poén. Már három napja boldog tulajdonosa vagyok és a második napon kb 70 km/h sebességnél elkezdtem gyorsítani finoman és berángatott a gép. Sárga veszedelem kigyullad. Hazaértem leállít . Újraindít semmi. Na ez mi volt ?((Neten hibakeresés és akkor találtalak meg benneteket) Igaz annyi probléma van vele, hogy alapjáraton ingadozik a feszültség. Gondolom feszszsbályzó. De azért nyugtassatok meg, hogy nem választottam rosszul. Bocsi a hosszú levélért de én már csak ilyen vagyok.

Üdv

Vidia :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Vettem én is egy diesel astrát. Végigolvastam a teljes fórumot hátha tanulok belőle valamit (autószerelő a becsületes szakmám de nem dolgozom benne ). Y1,7dt a motor hátul 1,7 dti felirat virít a szelepdeknin opel. Viszont a leírásokból az derül ki számomra , hogy isuzu. Remélem jól értettem. Viszont azért elcsodálkozom a leírások alapján, hogy mennyire gyermeteg hibák tarkítják ezeket az autókat. Olajhűtő lyukadás, motorelektronikába felkuszik az olaj, adagoló vezérlő elektronika, légtömegmérő. AJAJ. Miért a motor tetejére szerelték a germánok ,( tűzfal, külön konzol )?Azért lenne kérdésem is. Sokan azt írtátok, hogy nem melegszik rendesen, ezt én is észrevettem . Kérdés akkor miért nem lehet kiiktatni az olajhűtőt ? Tudom nyár de ha valaki nem dugóban araszol ? Látom van három kolléga aki nagyon profi opelben és tud is hibakódot olvasni illetve gondolom orvosolni. De ha ennyit villog a check engine akkor ez sokba fog fájni. Tényleg mennyi árban egy hibakód kiolvasás ? A villogtatós módszert kihagynám. Volt egy 1,5 dci renaultom (thalia)mentem vele 90.000 km -t úgy hogy olajatés gázolajszűrőt cseréltem 4x (20.000) pollen és levegő 1x (60.000). Azonkívül nem nyúltunk az autóhoz. Nőtt a család négyen vagyunk kicsi lett a kaszni lecseréltem egy megne 2 -re (1,4 16v 98 le , 6 lufi aut klíma stb)tutin müködik. De mivel négyen vagyunk feleségem is autóval jár kell egy második autó. Úgy döntöttünk nekem veszünk diesel gépet. Van két ismerősöm is is akinek van diesel astra kombi igaz mindkettő 2 literes diesel. Egyiknek sem volt semmi baja vele pedig 4-5 éve hajtják. Gondoltam ez tuti választás. Meg is vettem egy 1,7-t gondoltam mindegy mekkora a motor ha a nagyobb diesel megbízható. na és itt jön a poén. Már három napja boldog tulajdonosa vagyok és a második napon kb 70 km/h sebességnél elkezdtem gyorsítani finoman és berángatott a gép. Sárga veszedelem kigyullad. Hazaértem leállít . Újraindít semmi. Na ez mi volt ?((Neten hibakeresés és akkor találtalak meg benneteket) Igaz annyi probléma van vele, hogy alapjáraton ingadozik a feszültség. Gondolom feszszsbályzó. De azért nyugtassatok meg, hogy nem választottam rosszul. Bocsi a hosszú levélért de én már csak ilyen vagyok.

Üdv

Vidia :D

2 naposan gondja van, én elgondolkodnék azon, hogy beszéljek akítöl vettem, nem tudom hogyan vannak ezek a használt vételes garik, de 2 nap után ha haldoklik a kocsi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Vettem én is egy diesel astrát. Végigolvastam a teljes fórumot hátha tanulok belőle valamit (autószerelő a becsületes szakmám de nem dolgozom benne ). Y1,7dt a motor hátul 1,7 dti felirat virít a szelepdeknin opel. Viszont a leírásokból az derül ki számomra , hogy isuzu. Remélem jól értettem. Viszont azért elcsodálkozom a leírások alapján, hogy mennyire gyermeteg hibák tarkítják ezeket az autókat. Olajhűtő lyukadás, motorelektronikába felkuszik az olaj, adagoló vezérlő elektronika, légtömegmérő. AJAJ. Miért a motor tetejére szerelték a germánok ,( tűzfal, külön konzol )?Azért lenne kérdésem is. Sokan azt írtátok, hogy nem melegszik rendesen, ezt én is észrevettem . Kérdés akkor miért nem lehet kiiktatni az olajhűtőt ? Tudom nyár de ha valaki nem dugóban araszol ? Látom van három kolléga aki nagyon profi opelben és tud is hibakódot olvasni illetve gondolom orvosolni. De ha ennyit villog a check engine akkor ez sokba fog fájni. Tényleg mennyi árban egy hibakód kiolvasás ? A villogtatós módszert kihagynám. Volt egy 1,5 dci renaultom (thalia)mentem vele 90.000 km -t úgy hogy olajatés gázolajszűrőt cseréltem 4x (20.000) pollen és levegő 1x (60.000). Azonkívül nem nyúltunk az autóhoz. Nőtt a család négyen vagyunk kicsi lett a kaszni lecseréltem egy megne 2 -re (1,4 16v 98 le , 6 lufi aut klíma stb)tutin müködik. De mivel négyen vagyunk feleségem is autóval jár kell egy második autó. Úgy döntöttünk nekem veszünk diesel gépet. Van két ismerősöm is is akinek van diesel astra kombi igaz mindkettő 2 literes diesel. Egyiknek sem volt semmi baja vele pedig 4-5 éve hajtják. Gondoltam ez tuti választás. Meg is vettem egy 1,7-t gondoltam mindegy mekkora a motor ha a nagyobb diesel megbízható. na és itt jön a poén. Már három napja boldog tulajdonosa vagyok és a második napon kb 70 km/h sebességnél elkezdtem gyorsítani finoman és berángatott a gép. Sárga veszedelem kigyullad. Hazaértem leállít . Újraindít semmi. Na ez mi volt ?((Neten hibakeresés és akkor találtalak meg benneteket) Igaz annyi probléma van vele, hogy alapjáraton ingadozik a feszültség. Gondolom feszszsbályzó. De azért nyugtassatok meg, hogy nem választottam rosszul. Bocsi a hosszú levélért de én már csak ilyen vagyok.

Üdv

Vidia :D

Helló! :D A feszszabályzó nem tud pont 14,4V-ot adni. Egy kis ingadozása mindig van. :lol: A lényeg, hogy mennyi a minimum ill. maximum. Nézd meg 2000 fordulaton is. Ha 16V, vagy a fölé megy, akkor valószínűleg megszaladt a feszszabályzó és azt érdemes kicserélni, mert fel is robbanthatja az aksidat :lol: . A 'sárga veszedelem' meg rengeteg hiba lehet. :lol: Én is most vagyok túl egy ilyenen, nekem izzítógyertya bajom volt. Ezt egyszerűen tudod ellenőrizni, ha van multimétered. ...szakadásvizsgálat és ha sípol a müszi akkor jó, ha nem, rossz a gyertya! Azért traktállak ezzel, mert ugyan ezeket észleltem, mint amiket leírtál. ...berángatott, újra indítás után eltünt a sárgaság! A forgalmidban szereplő KW-ból meg lehet állapítani, hogy ISUZU, vagy sem. Opel moci 68le, Isuzu 75le, de van itt a fórumban sok 1.7-es 'kolléga' és biztos fognak Neked segíteni ill. engem kijavítani! Sok sikert a verdához, ja és szerintem jó választás volt és ha nem üti-vágja az ember sok-sok KM-rel meghálálja!

Link to comment
Megosztás:

Helló! :lol: A feszszabályzó nem tud pont 14,4V-ot adni. Egy kis ingadozása mindig van. :lol: A lényeg, hogy mennyi a minimum ill. maximum. Nézd meg 2000 fordulaton is. Ha 16V, vagy a fölé megy, akkor valószínűleg megszaladt a feszszabályzó és azt érdemes kicserélni, mert fel is robbanthatja az aksidat :lol: . A 'sárga veszedelem' meg rengeteg hiba lehet. :D Én is most vagyok túl egy ilyenen, nekem izzítógyertya bajom volt. Ezt egyszerűen tudod ellenőrizni, ha van multimétered. ...szakadásvizsgálat és ha sípol a müszi akkor jó, ha nem, rossz a gyertya! Azért traktállak ezzel, mert ugyan ezeket észleltem, mint amiket leírtál. ...berángatott, újra indítás után eltünt a sárgaság! A forgalmidban szereplő KW-ból meg lehet állapítani, hogy ISUZU, vagy sem. Opel moci 68le, Isuzu 75le, de van itt a fórumban sok 1.7-es 'kolléga' és biztos fognak Neked segíteni ill. engem kijavítani! Sok sikert a verdához, ja és szerintem jó választás volt és ha nem üti-vágja az ember sok-sok KM-rel meghálálja!

75 paci akkor isuzu

Link to comment
Megosztás:

Tényleg mennyi árban egy hibakód kiolvasás ? A villogtatós módszert kihagynám.

A villogtatós módszerrel semmi gond szvsz, nekem (mivel elektromos a gázpedálom) még drótdarab sem kell hozzá, és éppen azt az eredményt hozza mintha műszerrel csinálnák. Ennek a tarifája amúgy helytől függően változó, én Opel márkaszervizekben eddig a 0Ft és 4000Ft között sokféle árral találkoztam már...

Link to comment
Megosztás:

Helló! :lol: A feszszabályzó nem tud pont 14,4V-ot adni. Egy kis ingadozása mindig van. :lol: A lényeg, hogy mennyi a minimum ill. maximum. Nézd meg 2000 fordulaton is. Ha 16V, vagy a fölé megy, akkor valószínűleg megszaladt a feszszabályzó és azt érdemes kicserélni, mert fel is robbanthatja az aksidat :lol: . A 'sárga veszedelem' meg rengeteg hiba lehet. :D Én is most vagyok túl egy ilyenen, nekem izzítógyertya bajom volt. Ezt egyszerűen tudod ellenőrizni, ha van multimétered. ...szakadásvizsgálat és ha sípol a müszi akkor jó, ha nem, rossz a gyertya! Azért traktállak ezzel, mert ugyan ezeket észleltem, mint amiket leírtál. ...berángatott, újra indítás után eltünt a sárgaság! A forgalmidban szereplő KW-ból meg lehet állapítani, hogy ISUZU, vagy sem. Opel moci 68le, Isuzu 75le, de van itt a fórumban sok 1.7-es 'kolléga' és biztos fognak Neked segíteni ill. engem kijavítani! Sok sikert a verdához, ja és szerintem jó választás volt és ha nem üti-vágja az ember sok-sok KM-rel meghálálja!

nekem is y17dt-m van és most jutott abba stádiumba nyekk. a megvétel ota néha ugytett mintha vizes lenne az üzemanyag .de sajnos az adagoloelektronikán vagy mellette van 1 nyomásszabályzo szelep és annak a mechanikus hibályát irta ki a tech-2 két különbözö helyen .Az apro rángatásra azt mondta a szer. hogy a germánok valami ujfajta forrasztási modot találtak ki és az elektronika a rázkodástol a melegtöl a panelon elenged a forr. és nagy%-ban ez a rángatás oka . egy valamirevalo szer. átforrassza és ugy adja vissza a tulajnak .Én most találtam egy olyat_kop-kop kop -a fejemen ha bejön.Egyébként az autoval meg vagyok elégedve a vétel után 2 honappal kivitt Horvátországba és vissza is hozott 1hét nyaralás után a visszauton 1 nap 1200km.Az átlag 4.2 /100 és fehér karaván a drága ....

Link to comment
Megosztás:

Helló! :lol: A feszszabályzó nem tud pont 14,4V-ot adni. Egy kis ingadozása mindig van. :lol: A lényeg, hogy mennyi a minimum ill. maximum. Nézd meg 2000 fordulaton is. Ha 16V, vagy a fölé megy, akkor valószínűleg megszaladt a feszszabályzó és azt érdemes kicserélni, mert fel is robbanthatja az aksidat :lol: . A 'sárga veszedelem' meg rengeteg hiba lehet. :D Én is most vagyok túl egy ilyenen, nekem izzítógyertya bajom volt. Ezt egyszerűen tudod ellenőrizni, ha van multimétered. ...szakadásvizsgálat és ha sípol a müszi akkor jó, ha nem, rossz a gyertya! Azért traktállak ezzel, mert ugyan ezeket észleltem, mint amiket leírtál. ...berángatott, újra indítás után eltünt a sárgaság! A forgalmidban szereplő KW-ból meg lehet állapítani, hogy ISUZU, vagy sem. Opel moci 68le, Isuzu 75le, de van itt a fórumban sok 1.7-es 'kolléga' és biztos fognak Neked segíteni ill. engem kijavítani! Sok sikert a verdához, ja és szerintem jó választás volt és ha nem üti-vágja az ember sok-sok KM-rel meghálálja!

nekem is y17dt-m van és most jutott abba stádiumba nyekk. a megvétel ota néha ugytett mintha vizes lenne az üzemanyag .de sajnos az adagoloelektronikán vagy mellette van 1 nyomásszabályzo szelep és annak a mechanikus hibályát irta ki a tech-2 két különbözö helyen .Az apro rángatásra azt mondta a szer. hogy a germánok valami ujfajta forrasztási modot találtak ki és az elektronika a rázkodástol a melegtöl a panelon elenged a forr. és nagy%-ban ez a rángatás oka . egy valamirevalo szer. átforrassza és ugy adja vissza a tulajnak .Én most találtam egy olyat_kop-kop kop -a fejemen ha bejön.Egyébként az autoval meg vagyok elégedve a vétel után 2 honappal kivitt Horvátországba és vissza is hozott 1hét nyaralás után a visszauton 1 nap 1200km.Az átlag 4.2 /100 és fehér karaván a drága ....2001 évvégi motor olaj semmi .

Link to comment
Megosztás:

Hali !

Na mégis kivillogtattam a hibakódot.

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Valakinek valami tapasztalat ?

Mondjuk semmi baja azóta sem.

Úgy emlékszem valakinek itt a fórumon volt ilyen visszatérő hibája. Ott is katasztrófára gondoltak, pedig csak elmozdult/fellazult a jeladó. Rögzítették és kész.

Remélem nálad sem komolyabb a baj!

Link to comment
Megosztás:

75 paci akkor isuzu

Szia Vidia

Ha kigyullad a sárga lámpa, és elmegy az erő akocsiból, az a vészfutás... általában EGR szelep, vagy légtömegmérő hiba.

Más!

tudja valaki,hogy hogyan lehet levenni az első lámpáról az "üveget"

mert eléggé oda van ragasztva, de viszont cserélik valahoyg az ügyesek. s tuti nem szétfeszegetik

Link to comment
Megosztás:

Szia Vidia

Ha kigyullad a sárga lámpa, és elmegy az erő akocsiból, az a vészfutás... általában EGR szelep, vagy légtömegmérő hiba.

Más!

tudja valaki,hogy hogyan lehet levenni az első lámpáról az "üveget"

mert eléggé oda van ragasztva, de viszont cserélik valahoyg az ügyesek. s tuti nem szétfeszegetik

Minek leszedni?Ha még nem párásodik utána tutira fog.... Esetleg be is ázik majd....

Link to comment
Megosztás:

Szia Vidia

Ha kigyullad a sárga lámpa, és elmegy az erő akocsiból, az a vészfutás... általában EGR szelep, vagy légtömegmérő hiba.

Más!

tudja valaki,hogy hogyan lehet levenni az első lámpáról az "üveget"

mert eléggé oda van ragasztva, de viszont cserélik valahoyg az ügyesek. s tuti nem szétfeszegetik

Köszi a választ,de úgy néz ki főtengely helyzet jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelesek!

nekem egy 2001-es 2.0 dízel opelem van. a gondom az volna vele, hogy körülbelül 1500-2000-es fordulat között váratlanul felgyullad vmikor a műszerfalon a sárga hibajelző (azonos fordulaton tartva), és ilyenkor erőtlen, nyomatékhiányos lesz az autóm. nagyon zavaró tud lenni, főleg ha előzés közben jut eszébe h kigyulladjon. szerintetek mi baja lehet? egr szelepet, vákuumszivattyút (csövekkel együtt) már cseréltek.. hiába.

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelesek!

nekem egy 2001-es 2.0 dízel opelem van. a gondom az volna vele, hogy körülbelül 1500-2000-es fordulat között váratlanul felgyullad vmikor a műszerfalon a sárga hibajelző (azonos fordulaton tartva), és ilyenkor erőtlen, nyomatékhiányos lesz az autóm. nagyon zavaró tud lenni, főleg ha előzés közben jut eszébe h kigyulladjon. szerintetek mi baja lehet? egr szelepet, vákuumszivattyút (csövekkel együtt) már cseréltek.. hiába.

előre is köszi!

hibakódót nem tudod?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.