Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, 11sid28 írta:

Szia! Cseréltétek a trafót meg a modult is? Ez a rész nem sűrűn szokott kontakhibás lenni, de meglehet. Biztos, hogy nincs szikra a trafónál?

Igen cseréltünk. Át raktam egy másik autóba beindult vele. Nekem meg nem. Nem jön áram a trafohoz. Néztem már motor vezérlőt is annak sincs baja. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kimi1012 írta:

Köszönöm. Nem az a baj. Trafoig se jut el az áram 

Az elosztó alatti Hall jeladó akkor jöhet szóba ha benzint sem kap, ha az biztos van ( befecskendezés) akkor az kilőve. Ezt elég egyszerű kiszűrni, a fojtószelepház fedelét levéve rálátsz a pillangószelepre, indítózás közben az injektornak be kell porlasztania a benzint. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, 11sid28 írta:

Akkor elvileg trafó+modul kilőve, hall jeladó kilőve mert a benzint nyomja. Ha ez így tényleg mind rendben, akkor csak vezeték/kontakt hiba marad mert más nincs ami a szikra meglétébe beleszólhatna.

Lehet indítózás közben finoman mozgatni a csatikat-vezetékeket. Általában elosztó-rotor, gyújtás főkábel, trafó-modul körbe szokott hiba lenni ha csak a szikra hiányzik. Nekem volt olyan hogy vas volt a trafó tüskéje, a gyújtókábelban az ellen darab réz, és a vasat szépen " megette" , végén már alig ért össze és itt is szikra húzott át.  Meg volt trafó, modul hibám is mindegyikből van itt valahol egy rossz a pincében. Meg egyszer egy ismerősnek volt olyan, hogy a gyujtásmodul csatijában visszatolta a pint a tüske amikor összedugtad és nem érintkezett. Amikor lehúztad és belenéztél, semmi különöset nem láttál, mert visszacsúszott a helyére. Na ott volt pár óra mire rájöttünk. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 09. at 14:56, zotya975 írta:

Lehet indítózás közben finoman mozgatni a csatikat-vezetékeket. Általában elosztó-rotor, gyújtás főkábel, trafó-modul körbe szokott hiba lenni ha csak a szikra hiányzik. Nekem volt olyan hogy vas volt a trafó tüskéje, a gyújtókábelban az ellen darab réz, és a vasat szépen " megette" , végén már alig ért össze és itt is szikra húzott át.  Meg volt trafó, modul hibám is mindegyikből van itt valahol egy rossz a pincében. Meg egyszer egy ismerősnek volt olyan, hogy a gyujtásmodul csatijában visszatolta a pint a tüske amikor összedugtad és nem érintkezett. Amikor lehúztad és belenéztél, semmi különöset nem láttál, mert visszacsúszott a helyére. Na ott volt pár óra mire rájöttünk. 

Köszönöm szépen a segítséget hal jeladó volt a hiba, de már jó minden. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 07. at 15:33, zotya975 írta:

Az lehet akár mechanikai hiba is, pölö kuplungtárcsa. 

Na annyi fejlemény van. A kocsi ment hosszabb távot , 1 nap kb 200km-tert .  Utána voltam vele 1 kb 20km es városi szakaszon , semmi baja nem volt.  Majd később 1 rövid távot, ott se volt baj. Na aztán most jutottam el oda hogy megint mentem vele. Először is kb 2x leállt magától. Aztán rángatott . Jó nagyjából éppen hogy nyitott a termosztát leállítottam . Csatik meg mozgat a motor térbe és leállás , rángatás nem volt.  Igaz éreztem hogy néha túldúsít van amikor elszegényíti a keveréket. Ezt abból gondolom amikor mentem vele éreztem hogy kis gázra szépen húz még hangja van stb.  Aztán vissza fele 1x meg pont az ellenkezőjét éreztem. Nagyobb gáz, kevésbé akar felpörög. Na már most ezt a jelenséget okozhatja e esetleg lamda szonda ? A 2 vezetékes hőfok jeladó kimérve, jónak tűnik. 

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

5 perce, Barret írta:

Na annyi fejlemény van. A kocsi ment hosszabb távot , 1 nap kb 200km-tert .  Utána voltam vele 1 kb 20km es városi szakaszon , semmi baja nem volt.  Majd később 1 rövid távot, ott se volt baj. Na aztán most jutottam el oda hogy megint mentem vele. Először is kb 2x leállt magától. Aztán rángatott . Jó nagyjából éppen hogy nyitott a termosztát leállítottam . Csatik meg mozgat a motor térbe és leállás , rángatás nem volt.  Igaz éreztem hogy néha túldúsít van amikor elszegényíti a keveréket. Ezt abból gondolom amikor mentem vele éreztem hogy kis gázra szépen húz még hangja van stb.  Aztán vissza fele 1x meg pont az ellenkezőjét éreztem. Nagyobb gáz, kevésbé akar felpörög. Na már most ezt a jelenséget okozhatja e esetleg lamda szonda ? A 2 vezetékes hőfok jeladó kimérve, jónak tűnik. 

Ha egyvezetékes a szondád, akkor az hideg motornál még nem szabályoz, ilyenkor volt már vele gond? 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Ha egyvezetékes a szondád, akkor az hideg motornál még nem szabályoz, ilyenkor volt már vele gond

Na ez az hogy jelen esetben pont hidegen volt vele gond. Esetleg haldokolna az üzemanyag szivattyúm vagy a nyomás szabályzóm ?

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Barret írta:

Na ez az hogy jelen esetben pont hidegen volt vele gond. Esetleg haldokolna az üzemanyag szivattyúm vagy a nyomás szabályzóm ?

Üzemanyag gondoknál határozott torpanást szokott produkálni, ami nem múlik el, hanem állandóan jelen van. Otthon nyomást nem tudsz mérni csak szállított mennyiséget, ami 2 liter/ perc. A szivattyú úgy szokott meghibásodni, hogy vagy nem indul el, vagy megy, de mondjuk kopott és keveset vagy kevés nyomással szállít. De ez ugye nem tud megjavulni, ha már ilyen akkor állandóan csinálná. A nyomásszabályzónál ugyanez van, vagy jó vagy nem. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Stevy írta:

Tank szellőzik rendesen ? Havernak az okozott ilyen többszöri random leállás, mikor vákum lett a tankba, aztán pumpa nem tudott eleget szállítani.

Igaz, meg lehet próbálni tanksapka nélkül menni vele.  Autósboltokban, benzinkúton lehet venni pár 100 forintért univerzális műanyag tanksapkát ami szellőzik. https://www.obi.hu/egyeb-karbantartas-autojavitas/tanksapka-helyettesito-univerzalis/p/3293933?wt_mc=gs.pla.Műszaki.Autotartozekok.&wt_cc1=2035571250&wt_cc4=c&wt_cc9=74887356667&gclid=CjwKCAjwscDpBRBnEiwAnQ0HQK1P6PvTaDEScN9ZEl8CFiVxJ5nzHfZVgwx_9OSess3NTITl8c0qnhoCcW8QAvD_BwE

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 óra, Stevy írta:

Rossz termosztát mekkora eséllyel okozhat olyan túlmelegedést, hogy felmegy 100 fok-és piros jelzés közé is a hőfok araszolás közben ?

Vagy még mi okozhat ilyet ? Víz nem bugyok, és tiszta, továbbá betöltő teteje sem capuchinós. 

Hát okozhatja éppenséggel, de lehet rossz a jeladód is akár. Mondjuk ha előtte pl 100 foknál kapcsolt be a venti és most 100 fölött se kapcsol a venti (persze ha működik megfelelően) akkor lehet csak a mutató rossz. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Stevy írta:

Rossz termosztát mekkora eséllyel okozhat olyan túlmelegedést, hogy felmegy 100 fok-és piros jelzés közé is a hőfok araszolás közben ?

Vagy még mi okozhat ilyet ? Víz nem bugyok, és tiszta, továbbá betöltő teteje sem capuchinós. 

 

9 órája, Barret írta:

Hát okozhatja éppenséggel, de lehet rossz a jeladód is akár. Mondjuk ha előtte pl 100 foknál kapcsolt be a venti és most 100 fölött se kapcsol a venti (persze ha működik megfelelően) akkor lehet csak a mutató rossz. 

Azért most rohadt meleg van, hamar felmegy a vízhőfok nekem is ha kicsit állok a lámpáknál a városban. Ha teljesen csukva lenne a termosztát hamar forrna a víz, az hogy félúton ragad meg az meg nem túl gyakori, de persze előfordulhat. 

Link to comment
Megosztás:

Hát a venti jeladót cseréltem tavaly (bár ez nem jelent manapság semmit), de akkor veszek egy venti jeladót, egy hőfok jeladót, meg egy termosztátot, aztán neki állom cserélni őket egyesével.:-)

Cromaxnál, vagy Kovács autónál hol a fenébe találom az egyvezetékes jeladót ? Mindegyiknél csak a kétvezetékest, meg a menetest dobálja fel. :stare:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Hát a venti jeladót cseréltem tavaly (bár ez nem jelent manapság semmit), de akkor veszek egy venti jeladót, egy hőfok jeladót, meg egy termosztátot, aztán neki állom cserélni őket egyesével.:-)

Cromaxnál, vagy Kovács autónál hol a fenébe találom az egyvezetékes jeladót ? Mindegyiknél csak a kétvezetékest, meg a menetest dobálja fel. :stare:

Kovács: https://alkatreszek.hu/530_005_kw_jk

Cromax: https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/vizhofok_jelado/vizhofok_jelado_opel_menetes_csatlakozoval_33782

Az egyvezetékest mozgasd meg lehet csak oxidálódott  saru és pontatlanul mér emiatt. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Kovács: https://alkatreszek.hu/530_005_kw_jk

Cromax: https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/vizhofok_jelado/vizhofok_jelado_opel_menetes_csatlakozoval_33782

Az egyvezetékest mozgasd meg lehet csak oxidálódott  saru és pontatlanul mér emiatt. 

Ezeket láttam én is, de azt hittem másik kell, mert nekem olyan van benne, amin ténylegesen egy saru áll ki a végén. Ezekre milyen csatlakozó megy rá ?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stevy írta:

Köszönöm, mondjuk így bele gondolva tényleg, mert az is középen vágott, csak valamiért valami spéci csatlakozót képzeltem hozzá. :-)

Nekem van egy olyan jeladóm aminek fület forrasztottam a  végére, mert az eredeti lapos.kerek biszbasz letört. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 26. at 21:23, Stevy írta:

Rossz termosztát mekkora eséllyel okozhat olyan túlmelegedést, hogy felmegy 100 fok-és piros jelzés közé is a hőfok araszolás közben ?

Vagy még mi okozhat ilyet ? Víz nem bugyok, és tiszta, továbbá betöltő teteje sem capuchinós. 

Vagy vagy. Elsőként a jeladót cserélném, azután a termosztátot. De mivel egyik a motor hőfokot, másik a víz hőfokát ellenőrzi, a kérdés inkább az, mikor kapcsol be a venti? Egyébként zárt rendszerben jól bekevert hűtőfolyadékkal az óra szerintin100 fok egyátalán nem gond, teljesen notmális lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.