Jump to content

Recommended Posts

Ma ki cseréltem a dioda sort és mikor be raktam rá akkartam rakni az aksira a sarut nagyon szikrazott és egyszer csak a generátor füstölt mi lehet a baj vele.?

10 órája, Garos írta:

Ma ki cseréltem a dioda sort és mikor be raktam rá akkartam rakni az aksira a sarut nagyon szikrazott és egyszer csak a generátor füstölt mi lehet a baj vele.?

A generátorban elég közel van egymáshoz a két pólus, sokszor csak vékony alátétek és a csavarokon kis szigetelő csövek választják el egymástól a kettőt. Valamelyik szigetelő valahol kimaradt, vagy megsérült. Itt nincs biztosíték, az akku-generátor között közvetlen direkt kapcsolat van, így zárlatnál kábel-generátor füstül vagy az akku megy tönkre. Milyen márkájú generátor? 

Valaki hozott már össze utólagos ülésfűtést?
Maguk a kapcsolók, azok foglalata (meg a takaró a kézifékkar alatt), ülés alatti kábelek, egészen az A oszlop tövéig  gyáriak, úgy bontottam ki. Ahogy nézegettem, nem relézett fogyasztók, itt lestem egy kicsit...
Szóval valami normálisabb aliekszpresszes fűtőpaddal össze lehet-e hozni, vagy maradjon a polcon dísznek? :-)

Zotya975 nem tudom meg mondani milyen fajta azt tudom hogy f Astra-ba való de szerintem ez a füstölés tuti ki nyirta mert 12.4 a töltése és világít a lámpa erősen.

2 órája, Garos írta:

Zotya975 nem tudom meg mondani milyen fajta azt tudom hogy f Astra-ba való de szerintem ez a füstölés tuti ki nyirta mert 12.4 a töltése és világít a lámpa erősen.

Hát a leggyakoribb a Bosch és a Delco Remy. Az előbbinél nem kell szétszedni a fesz szabályzó és a diódahíd cseréhez mert a hátuljára van szerelve az utóbbinál viszont a belső részére így azt teljesen szét kellett szerelned ha ilyened van. Hát szét kell szedni újból és ellenőrizni hogy jól lett-e összerakva, illetve hogy mi füstölt el. 

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki kötött már be F Astrába, Omega B intervallumos ablaktörlőkart? Egy, itt a fórumon talált bekötés (igaz G Astrához) alapján kezdtem el csinálni, egy kábelnek viszont a helye hiányzik a biztosíték táblában, így nem is lett valami fényes a végeredmény. Köszi előre is!

19 perce, AlphaDog írta:

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki kötött már be F Astrába, Omega B intervallumos ablaktörlőkart? Egy, itt a fórumon talált bekötés (igaz G Astrához) alapján kezdtem el csinálni, egy kábelnek viszont a helye hiányzik a biztosíték táblában, így nem is lett valami fényes a végeredmény. Köszi előre is!

Két éve erre gyúrok, kar és relé már van... :-)

18 perce, AlphaDog írta:

Sziasztok

Igazából nem, mert mire összejött minden alkatrész eladtam az autót. De az ablaktörlőnek alapból van biztosítékkal védett tápja, azt nem tudod-akarod felhasználni hozzá? 

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Igazából nem, mert mire összejött minden alkatrész eladtam az autót. De az ablaktörlőnek alapból van biztosítékkal védett tápja, azt nem tudod-akarod felhasználni hozzá? 

Igazából az a probléma, hogy az intervallumos relé 31b lábát be kellene kötnöm a biztosíték táblába. Viszont az én autómban lévő ablaktörlő reléjén nincs is olyan láb, és helye sincs a táblában. A leírás szerint az volna a cél (a vissza alakíthatóság szempontjából), hogy a régi relét kiveszed, és bizonyos lábakat bekötsz a helyére (kábel egyik végén anya saru, másik végén apa saru, és ugye az egyik vége a táblába megy, a másik vége az új relére).

szerk.: Ha az intervallumos relének a 31b lábát bekötöm a tábla 53c helyére (alapból üresen maradna), akkor működik minden funkció, csak ha egyes fokozatba kapcsolom az első ablaktörlőt, akkor elindul a hátsó is, illetve az intervallumos állítás is a hátsóra lesz érvényes. Ha vágnám a kapcsolási rajzokat, biztos lenne valami megoldás...

Edited by AlphaDog

1 óra, Róóóbi írta:

Két éve erre gyúrok, kar és relé már van... :-)

Egy ideje én is készültem rá, be is szereztem mindent, neki is ugrottam, szépen ment is a dolog...aztán problémába ütköztem. :blink::-)