Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

10 órája, Tiu írta:

Igen kösz, közben én is megkerestem egy srácot aki szokta nekem küldeni az alkatrészeket a csergőből, ugyanezt a linket adta. De most ahogy a képet nézegetem az autóról, nem sok hiányzik belőle, szerintem visszarakom ezt. 

http://803P1010578.jpg

Lassan melegszik az idő ( már van vagy 3 fok:goofy:) kimegyek, összerakom. A lámpa kiszáradt az éjszaka, a tömítés persze még közel sem keményedett ki, de nem tudok mit csinálni, kell az autó. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Stevy írta:

Gumi cső az felejtős szerintem, még a motor térben is elöregszik. (mondjuk ott kap hőt is, de lent meg a só nyírná ki szerintem) Szerintem ezt műszaki utánra hagyom, mert ha bepattintom a helyére nem feltűnő, meg még nem enged ki. 

Győrújbaráti bontóban múltkor volt több ferdehátú is, majd egyikről lekapom. Csak még kell egyet hegeszteni, mert tegnap mondom a tömítő már megszáradhatott megnézem a benzincső felfogatóknak hova fúrjak, aztán alulról megláttam, hogy nem csak az egyiknél, hanem a másiknál is átrozsdált már a lemez egy kb. 200ft-os nagyságban, aztán azt még le kell hegeszteni.

Már gondolkodom, hogy veszek ilyen szerelőrámpát, 27 cm magasságút néztem, az már szerintem elég is lenne, hogy mindent meglehessen csinálni alatta.

Én úgy csináltattam rámpát ismerős nyugdíjas lakatossal! 170cm hosszú, a végén 40cm magas! Baráti áron volt, 25 kért anyag + munkadíj!  Az a kis patent egy rugós biszbasz, le kell jönni némi kérleléssel roncsolás nélkül! Igaz a képen nem az astra van, de ilyen a rámpa!

20191208v00rqrwq.jpg20191208v00rdh94n.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Kipufogó tartóról az kis patent, hogy ne tudjon lecsúszni a tartó gumi, az hogy jön le ? Vagy csak roncsolással jönne, aztán kell belőle új ?

Úgy emlékszem hogy valami vékony alátétet tettem oda  aztán kicsi összenyomtam hogy bent maradjon a fül nútjában. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, free0228 írta:

Én úgy csináltattam rámpát ismerős nyugdíjas lakatossal! 170cm hosszú, a végén 40cm magas! Baráti áron volt, 25 kért anyag + munkadíj!  Az a kis patent egy rugós biszbasz, le kell jönni némi kérleléssel roncsolás nélkül! Igaz a képen nem az astra van, de ilyen a rámpa!

Jó lett, amit én néztem az 83 cm hosszú x 33 cm széles x 27 cm magas és kb. egy 20-asból jön ki szállítással. Sokszor nagyon rossz, hogy nem tudok alábújni, így meg meglehetne már mindent csinálni amit alul kell, még akár kasznizást is.

Pár házzal arrébb majd bekéretőköz aknába ránézni erre hülye patentra, mert így hideg földön fekve meg fél kézzel benyúlkálva nem az igazi. :cry:

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Stevy írta:

Jó lett, amit én néztem az 83 cm hosszú x 33 cm széles x 27 cm magas és kb. egy 20-asból jön ki szállítással. Sokszor nagyon rossz, hogy nem tudok alábújni, így meg meglehetne már mindent csinálni amit alul kell, még akár kasznizást is.

Pár házzal arrébb majd bekéretőköz aknába ránézni erre hülye patentra, mert így hideg földön fekve meg fél kézzel benyúlkálva nem az igazi. :cry:

Én is akartam fémből csinálni, mert ami van gerendából a célnak megfelel, csak nehéz, de végülis nem kell olyan gyakran. Így aztán elakadt a vasrámpa a "majd egyszer" kategóriában. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stevy írta:

Jó lett, amit én néztem az 83 cm hosszú x 33 cm széles x 27 cm magas és kb. egy 20-asból jön ki szállítással. Sokszor nagyon rossz, hogy nem tudok alábújni, így meg meglehetne már mindent csinálni amit alul kell, még akár kasznizást is.

Pár házzal arrébb majd bekéretőköz aknába ránézni erre hülye patentra, mert így hideg földön fekve meg fél kézzel benyúlkálva nem az igazi. :cry:

 

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én is akartam fémből csinálni, mert ami van gerendából a célnak megfelel, csak nehéz, de végülis nem kell olyan gyakran. Így aztán elakadt a vasrámpa a "majd egyszer" kategóriában. 

Nekem is az akna hiánya  eredményezte ezt,meg hát krokiemelőről szerelni is elég szar volt, így valamivel jobban aláférek!  Igen, nem kell sokszor, talán 3x használtam az idén, de hát enni nem kér! :) Majd tavasszal tervezem alvázmosást csinálni róla, és utána teljes üregvédelmet! 

Ilyen pöckök vannak ott! https://vdopel.ru/priceDataInfo/90323550/N02237/

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, free0228 írta:

Köszönöm, így már jobban kivehető, hogy amelyik felén van egy u alakú hajlítás arrafelé lehet leugrasztani, ha a rugós részként szolgáló fele fel van hajtva. Ezt így oldalról alá nézve és átforgatva az életbe nem láttam volna meg. :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 21. at 16:07, zotya975 írta:

Nincs mit, remélem jól is gondoltam.:-)

Én meg kicsit lomtalanítottam a pincében, kiszórtam az astra régi alkatrészeit amikről úgy gondoltam már biztos nem kellenek. Pölö 3 használt vízpumpát, pár kárpit apróságot, stb. maradt pár dolog amik nem jók ugyan a zafirába de nem volt szívem kidobni őket. Pölö egy hosszú féltengely belső fele ( a külső csukló nincs rajta) Ajtózárak, hátsó ablakemelő, egy pár G caravan hátsó rugó ( egy régebbi félbemaradt projekt) egy szétszedett Delco Remy generátor, meg kell majd néznem ebbe mi van. NZ hengerfej, veztengelyház, szívócsonk..stb. Két komplett első féknyereg az astrára, rengeteg apróság. Egyenlőre csak visszapakoltam őket, így is sok helyet nyertem. A nagyobb gond a kábé 3 komplett hátsó ülés garnitúra a lakás különböző pontján ( pincében, ágyneműtartóban ruhásszekrényben) ezekkel nem tudok mit csinálni a szeméttelepen sem veszik át őket mert autó alkatrész. Max bontóba vihetem el, és még én fizetek had hagyjam ott. Esetleg megpróbálhatom azt hogy odaadom a hengerfejet ingyen, és cserébe had hagyjam ott az üléseket. :-)

Hátsó ablakemelő megvan még? Működnek? Az ajtóba a 4-es kapcsolód is megvan hozzá? Mert szerintem az olyan ritka, hogy még képen sem láttam.. :D Engem lehet érdekelne. 

Link to comment
Megosztás:

Hátsó lengőkar szilentet otthon menetes szárral ki-be huzatni lehetséges ?

Elmentem elő műszakira, aztán ez kijött, meg egy hátsó fékeltérés. Egyik oldalt 0,8 másik oldalt 1,28kN a max fékerő. Nyáron cseréltem egyik oldalt munkahengert, és most ahogy néztem ez két méretben kapható. Talán felemás, és az okozhatja, vagy fékerős szabályzó lenne a ludas ? (utóbbinak kevésbé örülnék)  

Meg még pár olyan hülyeséget is felírtak amit tuti, hogy nem csinálok meg inkább elmegyek máshova :

-hátsó ablakmosó (már úgy vettem az autót, hogy szakad volt valahol a cső. 3-4 műszakin nem volt gond...)
-hátsó rugók nem egyformák (előző műszakinál cserélték)
-vezető ajtóhatároló nem akad be eléggé (mióta közlekedéshez szükséges feltétel, hogy a nyitott ajtó ne csukódjon be ?)
- vonóhorog aljzat (ezzel nem tudom mi volt a gond, mert mikor utoljára használtam 3-4 éve, akkor jó volt)
- vontatmány jelző

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Stevy írta:

Hátsó lengőkar szilentet otthon menetes szárral ki-be huzatni lehetséges ?

Elmentem elő műszakira, aztán ez kijött, meg egy hátsó fékeltérés. Egyik oldalt 0,8 másik oldalt 1,28kN a max fékerő. Nyáron cseréltem egyik oldalt munkahengert, és most ahogy néztem ez két méretben kapható. Talán felemás, és az okozhatja, vagy fékerős szabályzó lenne a ludas ? (utóbbinak kevésbé örülnék)  

Meg még pár olyan hülyeséget is felírtak amit tuti, hogy nem csinálok meg inkább elmegyek máshova :

-hátsó ablakmosó (már úgy vettem az autót, hogy szakad volt valahol a cső. 3-4 műszakin nem volt gond...)
-hátsó rugók nem egyformák (előző műszakinál cserélték)
-vezető ajtóhatároló nem akad be eléggé (mióta közlekedéshez szükséges feltétel, hogy a nyitott ajtó ne csukódjon be ?)
- vonóhorog aljzat (ezzel nem tudom mi volt a gond, mert mikor utoljára használtam 3-4 éve, akkor jó volt)
- vontatmány jelző

Nem csináltam még, de szerintem ki lehet cserélni menetes szárral, meg nagy alátéttel. Csak olyan nagyon nem tudod levenni a hidat fékcső bontás nélkül, mert a hátsó híd előtt megy át a fém fékcső gumiba, aztán megint fémbe a munkahengerig. Ez utóbbi gumi-fém kapcsolat a hídon van rögzítve.  A hátsó fékeltérést az után állító tekergetésével lehet belőni, csak az a baj hogy az viszi magával a kéziféket is. Szerencsére a kézinél nagyobb eltérés megengedett, így be lehet úgy állítani hogy az üzemi fék már jó legyen, ( 30% hátul ha jól tudom)de a kézi még ne menjen ki az 50%-ból. Csak ugye otthon tekergetni után mérés nélkül lutri. Ajtóhatároló hibáról még én sem hallottam, hogy műszakin nézik vagy szólnak érte. 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, zotya975 írta:

  A hátsó fékeltérést az után állító tekergetésével lehet belőni, csak az a baj hogy az viszi magával a kéziféket is. Szerencsére a kézinél nagyobb eltérés megengedett, így be lehet úgy állítani hogy az üzemi fék már jó legyen, ( 30% hátul ha jól tudom)de a kézi még ne menjen ki az 50%-ból. Csak ugye otthon tekergetni után mérés nélkül lutri. Ajtóhatároló hibáról még én sem hallottam, hogy műszakin nézik vagy szólnak érte. 

Könyvbe most azt olvasom, hogy az után állítót zsírozni is érdemes. Eddig én nem kentem egyikre se, lehet azért nem állt be magától ? Vagy ez új korában még elképzelhető lenne, de így 2X évesen már ne várjunk tőle sokat ?  

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Stevy írta:

Könyvbe most azt olvasom, hogy az után állítót zsírozni is érdemes. Eddig én nem kentem egyikre se, lehet azért nem állt be magától ? Vagy ez új korában még elképzelhető lenne, de így 2X évesen már ne várjunk tőle sokat ?  

Van akinek szépen állítja van akinek nem. Nekem például nem, mert ahogy húzódott szét a pofa ( ahogy kopott)az a kis lemezke aminek tekernie kellett volna az utánállító kereket eltávolodott tőle és nem akadt bele a fogba a lemez pereme. Én minden kerékcserekor ( téli-nyári gumiváltás)levettem a dobot, kiöntöttem a fékport, és ha kellett tekertem rá. Úgy állítottam be hogy még pont fel lehessen tenni a dobot, ( ha volt perem azt elcsiszoltam)és a kereket visszarakva ne fogja meg a forgást, vagy csak egészet picit " kosztassa" ahogy megpörgetem. Alapból rézpasztával kentem meg az utánállító menetét, de mivel nem működött ez igazából semmit sem ért.

 

Link to comment
Megosztás:

Óvatosan bezsírozom majd aztán kiderül. Pofa volt cserélve mikor a munkahengert cseréltem, úgyhogy azzal még csak nem lesz gond. Hátsó szilenten meg nem látok repedezést, vagy szakadást, bár nem tudom az hogy szokta elengedni magát. :icon9: Többi "hiba" meg marad ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Óvatosan bezsírozom majd aztán kiderül. Pofa volt cserélve mikor a munkahengert cseréltem, úgyhogy azzal még csak nem lesz gond. Hátsó szilenten meg nem látok repedezést, vagy szakadást, bár nem tudom az hogy szokta elengedni magát. :icon9: Többi "hiba" meg marad ahogy van.

Hátul szerintem nincs futómű ellenőrzés, ott nem nyúzzák mint az első keréknél, így igazából csak ha szemre látszik hogy ki van repedve akkor szólhatnak érte, amúgy nem. Nem is értem neked mit akarnak a szilentekkel hátul. Sokkal kisebb terhelést kapnak mint az elsők, a legtöbb F astrában kitartanak az autó végéig. Akkor szoktak gyanakodni rá ha nincs egyenesfutás, és elöl minden rendben, akkor nézik meg, hogy milyen állapotban van a hátsó szilent, mert ha már kivan és kottyan akkor mozog a hátsó híd és ez okozza az autó kóválygását. De ez rohadt ritka szerintem és műszakin nem is nézik , mert padon nem lehet csak menet közben. Elől nyúzzák a kerekeket, közben nézik a szilenteket, nincs-e valahol kottyanás, hátul meg csak nézik lámpával. Ha nincs kirepedve, töredezve akkor az jó. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hátul szerintem nincs futómű ellenőrzés, ott nem nyúzzák mint az első keréknél, így igazából csak ha szemre látszik hogy ki van repedve akkor szólhatnak érte, amúgy nem. Nem is értem neked mit akarnak a szilentekkel hátul.

Első lengőkar hátsó szilentre gondoltam. :icon9: Lehet kottyan, de azt ugye így alánézve én nem látom. Kirepedve, vagy kiszakadva viszont nincs.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Stevy írta:

Első lengőkar hátsó szilentre gondoltam. :icon9: Lehet kottyan, de azt ugye így alánézve én nem látom. Kirepedve, vagy kiszakadva viszont nincs.

Nekem műszakin mutatták, hogy az egy éves (üreges) első lengőkar hátsó szilent megérett, felemelve a lengőkar ráült a hossztartóra. Utána kapott valami jobb fajta telit.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Stevy írta:

Első lengőkar hátsó szilentre gondoltam. :icon9: Lehet kottyan, de azt ugye így alánézve én nem látom. Kirepedve, vagy kiszakadva viszont nincs.

Ja értem..azt viszont úgy nézik hogy kottyan -e ( azon túl hogy ha ki van repedve akkor is szólnak) Kifúrtam a gumit, fűrészlappal bevágtam a szilent lemezét óvatosan majd kijött. Sajna az új viszont úgy lett belekalapálva prés vagy satu nélkül. Nem volt profi megoldás, de nem volt más lehetőségem.

http://2841969238_61572292851433.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 12. at 15:32, Stevy írta:

Hátsó lengőkar szilentet otthon menetes szárral ki-be huzatni lehetséges ?

Elmentem elő műszakira, aztán ez kijött, meg egy hátsó fékeltérés. Egyik oldalt 0,8 másik oldalt 1,28kN a max fékerő. Nyáron cseréltem egyik oldalt munkahengert, és most ahogy néztem ez két méretben kapható. Talán felemás, és az okozhatja, vagy fékerős szabályzó lenne a ludas ? (utóbbinak kevésbé örülnék)  

Meg még pár olyan hülyeséget is felírtak amit tuti, hogy nem csinálok meg inkább elmegyek máshova :

-hátsó ablakmosó (már úgy vettem az autót, hogy szakad volt valahol a cső. 3-4 műszakin nem volt gond...)
-hátsó rugók nem egyformák (előző műszakinál cserélték)
-vezető ajtóhatároló nem akad be eléggé (mióta közlekedéshez szükséges feltétel, hogy a nyitott ajtó ne csukódjon be ?)
- vonóhorog aljzat (ezzel nem tudom mi volt a gond, mert mikor utoljára használtam 3-4 éve, akkor jó volt)
- vontatmány jelző

Nah az ilyen jellegű hibákra mondta azt a szerelőm, biztos rossz napja volt a vizsgabiztosnak!  Hát a szilentet préssel a legegyszerűbb cserélni, ha van persze! Vonóhorog aljzatot szedd szét, lehet csak eloxidálódótt pár vezeték, levág újra köt, és a vontatmány jelző is megjavul ezzel együtt elvileg! Ha másik helyre viszed, szerintem a lengőkar szilentbe, meg a vonóhorogba ott is belekötnek! A hátsó féket meg állítsd be úgy ahogy zotya irta!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, free0228 írta:

Nah az ilyen jellegű hibákra mondta azt a szerelőm, biztos rossz napja volt a vizsgabiztosnak!  Hát a szilentet préssel a legegyszerűbb cserélni, ha van persze! Vonóhorog aljzatot szedd szét, lehet csak eloxidálódótt pár vezeték, levág újra köt, és a vontatmány jelző is megjavul ezzel együtt elvileg! Ha másik helyre viszed, szerintem a lengőkar szilentbe, meg a vonóhorogba ott is belekötnek! A hátsó féket meg állítsd be úgy ahogy zotya irta!

Aljzatot ma szétszedtem szerintem a test volt annyira összepréselve, hogy kijött, vagy annak rázódott ki a csavarja mert egyik ki is esett ahogy szétszedtem, aztán vissza raktam és csak utána néztem bekötési rajzot, mert nálam csak 6 vezeték jön hátra. Valószínűleg azért, mert a hátsó ködfényszóró kapcsolójára rákötöttek első ködfényszórókat, és a hátsót nem is lehet használni.(de ez is olyan, hogy már így vettem)

Fékre holnap délután ránézek. Szilentet meg meglátjuk, hogy átcsúszik e. Hétfőn 6-ra viszem, úgyhogy már nem nagyon marad arra is időm. Meg még azt se tudom, hogy otthagyós lesz e vagy megvárós, mert após intézte ismerősével. 

Módosítva : Stevy
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 13. at 19:39, Stevy írta:

Aljzatot ma szétszedtem szerintem a test volt annyira összepréselve, hogy kijött, vagy annak rázódott ki a csavarja mert egyik ki is esett ahogy szétszedtem, aztán vissza raktam és csak utána néztem bekötési rajzot, mert nálam csak 6 vezeték jön hátra. Valószínűleg azért, mert a hátsó ködfényszóró kapcsolójára rákötöttek első ködfényszórókat, és a hátsót nem is lehet használni.(de ez is olyan, hogy már így vettem)

Fékre holnap délután ránézek. Szilentet meg meglátjuk, hogy átcsúszik e. Hétfőn 6-ra viszem, úgyhogy már nem nagyon marad arra is időm. Meg még azt se tudom, hogy otthagyós lesz e vagy megvárós, mert após intézte ismerősével. 

Akkor mostakkó' lett-e műszaki? :-)

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Róóóbi írta:

Akkor mostakkó' lett-e műszaki? :-)

Lett-lett. Ott hagytam aztán mondták szólnak ha valami nagyobb dolog cserés, majd végül zárás előtt hívtak, hogy kész lett, de cseréltek lengőkarokat, mert elvileg korábban áthúztak egy varratot rajta, és annak mentén repedt volt, meg egyik rugót hátul. (~10-15öt spóroltam volna ha én csinálom) Akkor felhúztam magam, hogy a francnak nem szóltak, meg mikor elmentem nem találta a lengőkart se, hogy megnézzem, de após azt mondta ő is aznap vitte kocsiját, aztán neki mutatták. Utána lenyugodtam, aztán inkább ennyi vesszen, minthogyha a héten nem lettem volna kész, és az ünnepekre se lenne kocsi.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Stevy írta:

Lett-lett. Ott hagytam aztán mondták szólnak ha valami nagyobb dolog cserés, majd végül zárás előtt hívtak, hogy kész lett, de cseréltek lengőkarokat, mert elvileg korábban áthúztak egy varratot rajta, és annak mentén repedt volt, meg egyik rugót hátul. (~10-15öt spóroltam volna ha én csinálom) Akkor felhúztam magam, hogy a francnak nem szóltak, meg mikor elmentem nem találta a lengőkart se, hogy megnézzem, de após azt mondta ő is aznap vitte kocsiját, aztán neki mutatták. Utána lenyugodtam, aztán inkább ennyi vesszen, minthogyha a héten nem lettem volna kész, és az ünnepekre se lenne kocsi.

Na igen ilyenkor vegyesek az ember érzelmei, mert örül hogy megvan a kocsi, de, mi a faxért nem szóltak, a mai világban csak egy telefon hogy megtaláljanak? Ahova én viszem Suzuki szervíz, egyszer csináltattam velük a féket, ott papíron megbízást kellett adnom hogy megcsinálják a javítást. Viszont ha már elkezdik akkor megcsinálnak mindent, félkészen nem adnak ki autót, ami végülis érthető. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.