Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

11 perce, tigerbacsi írta:

Sziasztok ismét!
Megjött a Pioneer MVH-S100UBW  fejegységem. Grátiszba jött egy Pioneer TS - G1710F 280W (max) 17 cm -es hangszórópár.
Kérdésem az volna, hogy ez beszerelhető e valahova a kocsimban? Opel Astra F 3 ajtós ferdehátú 1996-os, 1,4 16 V
Köszi előre is a válaszokat :-)

 

MÁZLISTA! :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, tigerbacsi írta:

Lehet nem :-(
Ahogy olvastam 16,5 a gyári az első ajtóban. csak nem tudom annak a helyére bele lehet e erőszakolni ezt a hangfalat.
Persze tudom, hogy magyar ember előtt nincs akadály, de azért lehet nem akarok annyira mókolni.

5mm-en nem hiszem hogy múlna... plusz lehet erre is jó egy kiemelő keret, vagy hasonlót legyártani valamiből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Meg kell nézni lehet ennyi plusz még elfér befelé. Vagy nem húzza le teljesen az ablakot, úgyis tél van. :goofy:

Azt hittem hogy zavaró lessz, de semmiben nem gátol :-)

 

De neki átmérőben nem fog elférni. Szerintem gyári kiemelővel nem is lessz jó, de ha gyárt hozzá még jó is lehet.

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

32 perce, aholy írta:

Azt hittem hogy zavaró lessz, de semmiben nem gátol :-)

 

De neki átmérőben nem fog elférni. Szerintem gyári kiemelővel nem is lessz jó, de ha gyárt hozzá még jó is lehet.

Sosem néztem meg hogy lehúzott üvegnél mennyi hely van a hangszóró mögött, ugye nekem a gyári van bent. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, daykiller írta:

Sok nincs. Jó, ha van 1cm. Én se mértem meg, de eablak beszerelés közben láttam, hogy kiszámolták. :-)

Mert ugye ha az ajtóban szereltem mindíg kivettem a hangszórót és fent hagytam az üveget, így van ott a legtöbb hely, így aztán ez a dolog kimaradt.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hangfal nem fér be az ajtóba. a felfogató pereme miatt. akárhogy emelem ki valahol mindig szorul, akad. Ámde nem akarom, hogy kárba vesszen az a TS - G1710F pioneer hagyszórópár. Kitaláltam, hogy a kalaptartóba lesz beszerelve. Ám mivel nem vagyok egy nagy zseni, így ismét Hozzátok fordulok.
Hangtechnika. Azt se tudom eszik e vagy isszák. Összekötni, kivágni felszerelni feltudom. Ám egy kis szakmai segítség kellene több szempontból.
milyen kábelt vegyek? Hogy tudom azt megoldani, hogy bármikor bontani tudjam valahol a kábelt, mert ugye ha le akarom venni a kalaptartót akkor egy gyors egyszerű bontási lehetőség kellene. 1,4 kg a két hangfal együtt. olvasgattam olyat, hogy meg tud hajolni a kalaptartó. Ez a tömeg meghajlítja? Mert ha igen akkor rakok fel merevítést. :-)
Másrészt azon tűnődöm, hogy ha nem kötöm le a hátsó angszórókat, hanem csak hozzákötöm ezeket is az úgy jó? Vagy jobb ha azokat a 13 cm-es hangszórókat lekötöm? Másrészt ha nem kötöm le az aksi/generátor elbírja ezt a hangfalpárt?
Látom ez sem lesz egyszerű :-D
Köszönöm szépen előre is!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tigerbacsi írta:

Sziasztok!

A hangfal nem fér be az ajtóba. a felfogató pereme miatt. akárhogy emelem ki valahol mindig szorul, akad. Ámde nem akarom, hogy kárba vesszen az a TS - G1710F pioneer hagyszórópár. Kitaláltam, hogy a kalaptartóba lesz beszerelve. Ám mivel nem vagyok egy nagy zseni, így ismét Hozzátok fordulok.
Hangtechnika. Azt se tudom eszik e vagy isszák. Összekötni, kivágni felszerelni feltudom. Ám egy kis szakmai segítség kellene több szempontból.
milyen kábelt vegyek? Hogy tudom azt megoldani, hogy bármikor bontani tudjam valahol a kábelt, mert ugye ha le akarom venni a kalaptartót akkor egy gyors egyszerű bontási lehetőség kellene. 1,4 kg a két hangfal együtt. olvasgattam olyat, hogy meg tud hajolni a kalaptartó. Ez a tömeg meghajlítja? Mert ha igen akkor rakok fel merevítést. :-)
Másrészt azon tűnődöm, hogy ha nem kötöm le a hátsó angszórókat, hanem csak hozzákötöm ezeket is az úgy jó? Vagy jobb ha azokat a 13 cm-es hangszórókat lekötöm? Másrészt ha nem kötöm le az aksi/generátor elbírja ezt a hangfalpárt?
Látom ez sem lesz egyszerű :-D
Köszönöm szépen előre is!

Hát sok mindent én sem értek hozzá, egyszer építettem csak "Somogyis" hangfalakat. Amit tudok: a zenéhez kicsit más drót kell, mint a sima villanyhoz, ezért érdemes direkt ehhez való kábelt venni. Ahol a kábelt veszed tudsz hozzá venni csatlakozót is , én a hangfalra ilyet raktam a könnyű lekötés érdekében, http://www.d-audio.hu/image/cache/data/s/sl100_lrg-500x500.jpg ennél a kábelvég be van dugva a rugós pöcök alá. A kocsiban szerintem csatlakozó célszerűbb. Bekötés: sorba csak azonos teljesítményű és ellenállású hangszórók köthetők, így neked párhuzamosan kell kötni, azonban arra figyelni kell hogy az ellenállás így csökken tehát két darab 4 Ohmos párhuzamosan kötve 2 ohm ellenállású lesz, és ez nem lehet kisebb az erősítő kimeneti ellenállásánál, mert különben tönkre is teheti. Beszerelés, passz ezt majd meglátod. Akku-generátor, ha menet közben hallgatod nem hiszem hogy gond lesz nyilván nem hangnyomás versenyre készülsz, akkor szoktak külön akkut beszerelni neki, ha sokat szó a zene álló motornál. Amúgy minden a minőségről szól, nekem botfülem van olcsó és egyszerű csatit lehet készíteni asztali PC tápcsatijából, ha hentereg valahol régi gép, ez kapásból magában foglalja egy hangszóró pár 4 kábel bekötését, de nyilván akinek számítt a minőség az nem ilyet fog tenni. ( nekem zenei téren nem számít)molex-socket-to-molex-plug-and-cpu-4p-po

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, tigerbacsi írta:

Köszi! vettem 65 forintos hangszórókábelt meg hozzá való csatlakozókat is. :-) majd meglátjuk mi jön ki belőle.
 

Azt mondják különben hogy az F-ben a gyári hangszórók egész jól szólnak, én mondjuk nem veszem észre a különbséget máshoz képest.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, zotya975 írta:

Azt mondják különben hogy az F-ben a gyári hangszórók egész jól szólnak, én mondjuk nem veszem észre a különbséget máshoz képest.

Jól szólnak, ha nincs kiszakadva a membránszél, lecsúszva a mágnes, illetve nem a gyári fej van benne. Pár embert már megleptem vele. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

Jól szólnak, ha nincs kiszakadva a membránszél, lecsúszva a mágnes, illetve nem a gyári fej van benne. Pár embert már megleptem vele. 

Az egyik hátsó nekem ki van szakadva, de amikor bontóban járok mindíg elfelejtem hogy hozzak. Igaz, hogy nem hallok különbséget a másik oldalhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Boldog Újévet kívánok a fórumozóknak!

 

Megvan már a 2017-es évi összesítésem:

Év végi km óra állás:  345775   ebből az elmúlt 12 év alatt (mióta enyém) 190565 km-t tettem bele.

Éves futott km: 12802

Összes benzin fogyasztás: 1000,5 lit        A benzin átlag ára volt 2017-ben: 342,2 Ft/liter

Átlag fogyasztás 7.81 lit/100km

Összes költség: 428.364 Ft

Ebből szerviz ktsg: 86.018 Ft, ebből csak mosásra: 6900 Ft ment el.

1  km összes költsége 2017-ben:  33,7 Ft.

 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

,,Azt mondják különben hogy az F-ben a gyári hangszórók egész jól szólnak, én mondjuk nem veszem észre a különbséget máshoz képest. "
Tényleg jó a hangzása, ám a hátsók picit halkak. Vezetés közben nagyon előröl jön a hang. Szól, szól de nem az igazi.

,,Jól szólnak, ha nincs kiszakadva a membránszél, lecsúszva a mágnes, illetve nem a gyári fej van benne. "
Teljesen így van. Nekem hibátlanok a hátsók, mégis az elsőkhöz képes halkabbak. Most berakom a kalaptartóba a kettő darab 17 cm-est s kiderül mi lesz. Köthető megoldás lesz minden fele biztos ami fix. :-D

S ha túl vagyok ezen s bejön a kis maszekmeló akkor jöhet a belső fénytechnika. :-D Szép kék ledes megvilágítású belső tér. :-)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tigerbacsi írta:

,,Azt mondják különben hogy az F-ben a gyári hangszórók egész jól szólnak, én mondjuk nem veszem észre a különbséget máshoz képest. "
Tényleg jó a hangzása, ám a hátsók picit halkak. Vezetés közben nagyon előröl jön a hang. Szól, szól de nem az igazi.

,,Jól szólnak, ha nincs kiszakadva a membránszél, lecsúszva a mágnes, illetve nem a gyári fej van benne. "
Teljesen így van. Nekem hibátlanok a hátsók, mégis az elsőkhöz képes halkabbak. Most berakom a kalaptartóba a kettő darab 17 cm-est s kiderül mi lesz. Köthető megoldás lesz minden fele biztos ami fix. :-D

S ha túl vagyok ezen s bejön a kis maszekmeló akkor jöhet a belső fénytechnika. :-D Szép kék ledes megvilágítású belső tér. :-)

Nem mindegy milyen kaszni. A csótányseggűben 13-asok vannak hátul, az tényleg kicsit gyengusz, de ha elöl hátul 16 van, akkor már igen jól tud szólni. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tigerbacsi írta:

,,Azt mondják különben hogy az F-ben a gyári hangszórók egész jól szólnak, én mondjuk nem veszem észre a különbséget máshoz képest. "
Tényleg jó a hangzása, ám a hátsók picit halkak. Vezetés közben nagyon előröl jön a hang. Szól, szól de nem az igazi.

,,Jól szólnak, ha nincs kiszakadva a membránszél, lecsúszva a mágnes, illetve nem a gyári fej van benne. "
Teljesen így van. Nekem hibátlanok a hátsók, mégis az elsőkhöz képes halkabbak. Most berakom a kalaptartóba a kettő darab 17 cm-est s kiderül mi lesz. Köthető megoldás lesz minden fele biztos ami fix. :-D

S ha túl vagyok ezen s bejön a kis maszekmeló akkor jöhet a belső fénytechnika. :-D Szép kék ledes megvilágítású belső tér. :-)

Akkor már vegyél RGB ledet, nem drágább, és tudod változtatni a színét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is megmutatom a 2017-es éves összesítésem a fenti minta alapján:

Éves futott km: 1612km

Összes benzin fogyasztás: 135,5 liter        A benzin átlag ára volt 2017-ben: 352,3 Ft/liter

Átlag fogyasztás 8,4 lit/100km

Összes költség: 47740 Ft

Ebből szerviz ktsg: 10000 Ft

1  km összes költsége 2017-ben:  35,8 Ft.

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.