Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Letöltöttem és bár látszik, hogy scannelt anyag, de teljesen jól olvasható. Rgo a feltett cucc nem hibás. Milyen Acrobattal próbáltátok olvasi? Nekem a nyolcas van fent ...

kicsit mellé futottál, de köszi az infót és hogy egyáltalán reagáltál...mi a workshop-ra gondoltunk :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem a summotorentes változatot szedtem leés az tökéletesn műkodik vividwork csak nem tud magyarul.

Valaki segíthetne nekem is ebben a dologban... Ugyanis se a sumotorrentes se a 3CD-s változat nem működik... Mondjuk a 3CD-ssel az a gond hogy elég sok fájl hiányzik belőle... Úgy volt feltöltve hogy csak a fele van meg. Persze ezt csak azután észleltem miután lejött. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon baráti ár!

Nem tudom neked milyen cuccokat pakoltak bele, de egy normális (nem utángyártott) diódahíd+fesz. szab közel egy huszas volt.

Mondjuk a szerelést magam végeztem, a csapágyak és a szénkefe messze jó volt benne.

Ahhoz, hogy a csapágyat kicseréld (csináltunk már olyat is), háááát nem kicsit darabokra kell szedni a generátort + a csapágyak költsége.....

A csapágy halálát fel lehet ismerni a morgó hangjából, de ez jóval 100 e km felett szokott előjönni.

Egyszóval: vagy nagyon jól jártál, hogy ennyi pénzért ennyi mindent megcsináltak, vagy........ de ezt úgy is tudod... :D

Hááát.. azt nem tudom, hogy mit tettek bele és mit nem, de azt érzékelem, hogy jobb lett a szervóm mint azelőtt :D

Lehet, hogy itt a keleti régióban mások a tarifák :D , no meg ebbe a szervízbe hordtam már az előző autómat is. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!Elkezdett csattogni az egyik szelepem :D Gyorsan olajat cseréltem, amúgy is esedékes lett volna.Indítás után megforgattam, mint a Barkas motort :D (6500) (igen, megvártam az olajnyomást :D ).Itt elhallgatott.1 perc múlva indulás után 2 mp csattogás után elhalkult, köv. indítás után (kb 5 perc) teljesen csattogásmentes volt az indulás.

Mi lesz ebből?! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!Elkezdett csattogni az egyik szelepem :D Gyorsan olajat cseréltem, amúgy is esedékes lett volna.Indítás után megforgattam, mint a Barkas motort :D (6500) (igen, megvártam az olajnyomást :D ).Itt elhallgatott.1 perc múlva indulás után 2 mp csattogás után elhalkult, köv. indítás után (kb 5 perc) teljesen csattogásmentes volt az indulás.

Mi lesz ebből?! :D

Ezért kell 10e km-ként olajat cserélni, és figyelni a minőségére :D

Nem kell aggódni, ez még nem vészes dolog... mennyi km volt a régi olajban? és a motorban mennyi van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szervó ügyben szeretnék egy kis segitséget kérni! Írtátok, hogy zöld színű gyári olaj kell bele. Én piros színű hidraulika olajjal öntöttem utánna, mert azt mondták az kell bele. Elég hangos, furcsa szívó hangja van, ha már csak egy kicsit megmozdítom a kormányt is, de ez mielőtt beleöntöttem az olajat akkor is így volt. Szivattyú? Lehet az olajtól van vagy más?

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell 10e km-ként olajat cserélni, és figyelni a minőségére :D

Nem kell aggódni, ez még nem vészes dolog... mennyi km volt a régi olajban? és a motorban mennyi van?

Szia Opel16v.Köszi, megnyugtató a válasz, főleg, hogy szakértői :D .Az régi olajban 11000km volt, bár 10nél cserélni akartam, csak mindig közbejött valami.A motorban 114000.Az új olaj semi synthetic 10w-40(GM).Tudom, nem a legfullosabb :D

Nem fog állandósulni az indítás utáni csattogás?(..bár ez hamarosan kiderül).Kicsit gáz a "világhírű" ecotec motorból csattogást hallani :D .

Link to comment
Megosztás:

Az új olaj semi synthetic 10w-40(GM).Tudom, nem a legfullosabb :D

Kicsit furcsa hogy így aggódsz a hidrotőkék miatt, közben meg a lehető legrosszabb olajjal eteted a géped :D

Csak 2-3 ezer forinttal kéne többet rászánnod, és jó minőségű olaj menne bele... ezen nem szabad spórolni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

szevasztok

ez inkább általános kérdés

kicsit offolni fogok

a hátsó ülésen ülők azt érzik hogy ráz (nem úgy mint az áram!) a kocsi segge

és már én is érzem elől, mint ha a kacsa rázná a seggét jobbra balra

ez most a kereke miatt lehet? Pl 8as van bennük?

vagy lengéscsillapító?

Opel Astra G 1,7dti combi

Másik kérdés:

Mekkora erre az autóra a gyári kerék?

2001-es évjárat

most 4 db 14"os van fent, de 15 km/h-val többet is mér az óra

185/65 R15?

vagy 180/65 R15?

Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

szevasztok

ez most a kereke miatt lehet? Pl 8as van bennük?

vagy lengéscsillapító?

Opel Astra G 1,7dti combi

Másik kérdés:

Mekkora erre az autóra a gyári kerék?

Köszönöm előre is

Szia!

Nekem is volt hasonló jelenség, de a hátsó felni görgőzése után megszünt a probléma.

A gyári kerék: 195/60r15 vagy 185/65r15

Link to comment
Megosztás:

Azért ide írok, mert itt talán többen olvasnak mint a corsa topicban.

Egy apró problémám lenne: az alapjárati rpm néha, nagyon néha és nagyon picit megtorpan, leesik kb 50-100 egységet, alig érezni és alig mozdul meg a mutató.

Van amikor percekig elketyeg és semmi, de drasztikusan soha nem esett le, vagy ugrott fel, azaz nem ingadozik!

Szerintem alacsony az alapjárat, még a 700 -at sem éri el, de a motor szépen jár és teljesít.

Gondoltam a már klasszikussá vált alapjárati motor tisztítására, de itt jön a gondom.

Nem igazán találom a corsánál, hogy hol van ez. Szemből állva a motorral a szívotorok felett van egy fekete műanyag (ovális) és kicsit felette oldalt van egy csatlakozó öblösebb résszel.

Ez lenne az??

(gyertyák, üzemanyagszűrő, levegőszűrő, volt cserélve)

Mennyinek kell lenni az alapjárati rpm -nek gyárilag?

Ha alacsony gondolom műszeresen (TECH) lehet adni neki....

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

görgőzése?

az mit jelent?

amúgy nem olyan régen csinálja ezt, azért gondoltam hogy vmi meghibásodás

de patka nem volt, nem is értem akkor miért is gyanakszom 8asra

pedig tök olyan

ha biciklin ülve lenne ilyen akkor azt mondanám rá

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

kössz ENDYKA

igen, ez lesz

de lehet akkor már megy rá az új kerék

kb 10-15ből remélem megúszom darabját

bár ha 4évszakost vezsek, sőt, felni is kell mert 14es van fent, akkor 20-30/ dba alatt nem úszom meg :D

köszi még1szer

Link to comment
Megosztás:

kössz ENDYKA

bár ha 4évszakost vezsek, sőt, felni is kell mert 14es van fent, akkor 20-30/ dba alatt nem úszom meg :D

4 évszakosat ne vegyél, mert nem éri meg az árát....szerintem..nyáriból is téliből is kell 1-1 jó garnitúra! 4 tenyérnyi biztonság..ezen sose spórolj

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

meggondolandó

köszönöm

:D bár ahogy vesszök 4 évaszakos van most is

elől két téi hátul két nyári :D

bírta a havat

asszony volt pasijáé de nagyon nem volt gondoskodva róla

most próbálok életet lehelni bele

visszaállítani legalább a gyári állapotokat

amúgy semmi baj

egy két karc

majd eccer le is kell fújni blablabla

előbb az alapokat kell javítanom

Link to comment
Megosztás:

Erről lenne szó:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/080311/K_p_08...ltoltes.hu_.jpg

Mi ez a fekete műanyag borítás, ill. hol van az alapjárati léptető motor?

képpel nem idézünk! AdorjánT

A céges corsában(1.4 twinport)is ugrál az alapjárat,de megy mint a villám.Szerintem az lesz az alapjárati léptető motor.Például az ismerősöm fiat bravájában tönkrement,ott az alapjárat 500-t is ugrált 60000-be került egy új(Bosch)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.