Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Turo írta:

Sziasztok,

Ismét egy hibával kapcsolatban fordulok hozzátok.

Az alany 2002-es 1,4 8v 100km/h fölött motorféknél sárga lámpa 24 kód sebesség érzékelő hiba, na már most nekem 50-60 km/h között ki is szokott aludni a check engime lámpa, olykor működik is a jeladó és akkor tünet mentes vagyis lámpa mentes, mert olyan nagy különbséget nem érzek.

A kérdésem az lenne vagyis kérdéseim, hogy esetleg testhiba lenne, vagy így jelzi, hogy lassan megadja magát?

A másik pedig az lenne van nekem egy W1102-es VDO diesel km órám ami tartalmaz sebesség érzékelőt, ez az óra ford.szabályzós, nekem az autóba azt hiszem DEICO van a kérdésem az lenne, hogy maga csak az órát kilehet cserélni megegyezik a sebesség érzékelő csatija?

Válaszokat előre is köszönöm.

A VDO és a Delco óra méretileg eltérő. Az egyiket be lehet tenni a másik helyett, de fordítva faragni kell. Már nem tudom melyik hogyan, de itt a fórumban le volt írva párszor, keress rá.

A sebesség jeladó is van többféle bekötéssel, meg kell nézni mindkét órát és akkor egyből látni cserélhető-e.

Amúgy a nem egyformák is megoldhatók, pl. forrasztással. :)https://www.opelforum.hu/gallery/image/3000-dsc00123jpg/

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Tiu írta:

A VDO és a Delco óra méretileg eltérő. Az egyiket be lehet tenni a másik helyett, de fordítva faragni kell. Már nem tudom melyik hogyan, de itt a fórumban le volt írva párszor, keress rá.

A sebesség jeladó is van többféle bekötéssel, meg kell nézni mindkét órát és akkor egyből látni cserélhető-e.

Amúgy a nem egyformák is megoldhatók, pl. forrasztással. :)https://www.opelforum.hu/gallery/image/3000-dsc00123jpg/

Köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 14. at 11:53, endi29 írta:

Akkor ma megpróbáljuk levenni az ékszíjtarcsat és  megnézzük  hogy jelen vannak-e a kerekek.

Nos, az ékszíjtárcsával nem boldogultunk .Tegnap elhúzattuk a szerelőmhöz akivel még pénteken beszéltem.Ma hívott hogy levette a hengerfejet és  3. és 4. henger között át volt égve a tömítés, egymásba dolgozott a két henger, ezért volt gyenge a motor. Remélhetőleg csak ennyi volt a baja. De majd talán holnap kiderül hogy van-e még valami más is.. Zotya975 neked köszönöm a tippeket.

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, endi29 írta:

Nos, az ékszíjtárcsával nem boldogultunk .Tegnap elhúzattuk a szerelőmhöz akivel még pénteken beszéltem.Ma hívott hogy levette a hengerfejet és  3. és 4. henger között át volt égve a tömítés, egymásba dolgozott a két henger, ezért volt gyenge a motor. Remélhetőleg csak ennyi volt a baja. De majd talán holnap kiderül hogy van-e még valami más is.. Zotya975 neked köszönöm a tippeket.

 

Nincs mit. Az nekem is gumis lőtte le légkulccsal az első alkalommal, menetrögzítőzve van és eléggé makacs egy jószág. Vettem én is légkulcsot, de még az is vagy leszedi vagy nem, ugye nem olyan profi szerszám.

3073634-20190219-73AXcJ.jpg

Úgy szoktam levenni, hogy valaki beül a kocsiba nyomja a féket 5-ben én meg rárakok annyi hosszabbítót hogy kikerüljön a fix szár a sárvédőn kívülre, és egy jó nagy reccsenéssel megindul. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, wookie írta:

Én meg csak betámasztom a kulcsot a lengőkarhoz és ráindítok. :D

 

Én még nem mertem azt kipróbálni, bevált ez a "gyerek kislányom segíts egy kicsit apának". :-) Ha szerencsém van nem akkor lép le a fékről amikor megtekerem és elbaxódom az autó mellett. De lehet kellene gyártani valami célszerszámot, a lendkerék blokkolására a váltó ablakban, akkor nem rugózna annyira. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, hazi1966 írta:

Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni,hogy a befecskendező szelep Opel 1.6-os hogyan és mivel tudnám megtisztítani és kipucolni

Hát házilag nem nagyon lehet, ha kapható lenne még etanol akkor azt szoktak rátankolni az kihozza a dzsuvát az üzemanyag rendszerből, vagy esetleg spurival. Hivatalosan meg ultrahanggal tisztítják ha jól tudom. Mi a gond vele? 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, hazi1966 írta:

Szia. ha jár a motor akkor csattogó hangot ad

Alapból csattog az injektor mert ugye egy mágnes szelep. De ha nagyon rendellenes hangja van, akkor ezen a takarítás úgysem segít, mert azt csak akkor csinálják ha a fúvóka el van tömődve és nem szépen porlaszt be hanem bepisil vagy csöpög mert nem zár el rendesen. Magán a mágnesen nem tudsz javítani . 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, hazi1966 írta:

Hali.megnéztem most az injektort de az jónak tűnik.De viszont a generátor felől hallok furcsa hangot.Lehet hogy avval lesz a gondom.

Az is lehet,azt könnyen ki tudod szűrni, leveszed az ékszíjat, hogy ne hajtsa a motor, de utána húzd vissza a feszítő csavarját, hogy ne ugráljon szabadon. Indítsd el így a motort, ha most nem hallatszik, akkor a generátor gyanús. Csapágy vagy esetleg nagyon kopott-sérült kefe lehet a bűnös. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 12. at 4:51, zotya975 írta:

Vezérlés mikor volt cserélve, milyen régi a szíj? Ha nem mostanában esetleg lehetne feltételezni hogy ugrott egy-két fogat.  

Megtörtént a vezérlés csere, meg kiderült a probléma oka is hogy miért volt gyenge a motor. A 3-as és 4-es henger között át volt égve a hengerfejtömítés, egymásba dolgozott a két henger.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudom hogy ide tartozik-e a problémám. A fékrásegítőtől megy egy cső a leömlőbe amin van két vákum cső  csonk csatlakozás.Ebből az egyik letört. Keresgéltem a neten hogy mi is a neve annak résznek ami letört.Egy ilyet találtam hogy fékszervó visszacsapó szelep. Csak a cromaxot dobta ki találatnak, de sajnos ott már nem kapható. Kérdés hogy ha így használom az autót hogy az a vákum cső nincs a helyén az okozhat-e valami problémát? http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=36920190302_094615.jpg

Link to comment
Megosztás:

12 órája, endi29 írta:

Sziasztok! Nem tudom hogy ide tartozik-e a problémám. A fékrásegítőtől megy egy cső a leömlőbe amin van két vákum cső  csonk csatlakozás.Ebből az egyik letört. Keresgéltem a neten hogy mi is a neve annak résznek ami letört.Egy ilyet találtam hogy fékszervó visszacsapó szelep. Csak a cromaxot dobta ki találatnak, de sajnos ott már nem kapható. Kérdés hogy ha így használom az autót hogy az a vákum cső nincs a helyén az okozhat-e valami problémát? http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=36920190302_094615.jpg

Két cső megy erre a szelepre az egyik a tankszellőztetést működteti ( ez megy a tűzfalon található "úfó "szelepre" a másik meg a pollenszűrő alá megy és a belső levegő keringtetést kapcsolja. A tankszellőztetés fontos, tehát ez a cső legyen a maradék csonkon ( nem látszik tisztán most melyik van) a belső levegő keringtetés csövét meg tedd valahová félre. A letört csonkot a szelepen dugózd le. Bontóban tudsz venni komplett csövet, magát csak a szelepet úgyis bajos kicserélni, mert eléggé össze van gyógyulva a csővel. Vagy valami T-elágazással ( akvarisztika) kettéosztod a maradék csonkot, ha meg nem használtad a belső levegő keringtetést akkor marad így. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Két cső megy erre a szelepre az egyik a tankszellőztetést működteti ( ez megy a tűzfalon található "úfó "szelepre" a másik meg a pollenszűrő alá megy és a belső levegő keringtetést kapcsolja. A tankszellőztetés fontos, tehát ez a cső legyen a maradék csonkon ( nem látszik tisztán most melyik van) a belső levegő keringtetés csövét meg tedd valahová félre. A letört csonkot a szelepen dugózd le. Bontóban tudsz venni komplett csövet, magát csak a szelepet úgyis bajos kicserélni, mert eléggé össze van gyógyulva a csővel. Vagy valami T-elágazással ( akvarisztika) kettéosztod a maradék csonkot, ha meg nem használtad a belső levegő keringtetést akkor marad így. 

A belső keringtetés csöve van rajta. Egyébként erre gondoltam én is hogy belső keringtetés csövét leveszem mert a nem használtam soha és erre teszem tankszellőztetés csövét.  A másik lukat meg bedugom valamivel.Köszönöm a tippet.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, endi29 írta:

A belső keringtetés csöve van rajta. Egyébként erre gondoltam én is hogy belső keringtetés csövét leveszem mert a nem használtam soha és erre teszem tankszellőztetés csövét.  A másik lukat meg bedugom valamivel.Köszönöm a tippet.

Nincs mit, én sem használom soha. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, hazi1966 írta:

Sziasztok.tudnátok segíteni.Az a gondom,hogy a csomagtartóban nagyon zörögnek a műanyag elemek.mit tudnák csinálni vele hogy ne zörögjön

Úgy általában semmit, de annyit megpróbálhatsz hogy leszeded az elemeket, a műanyag patenteket-bolhákat a túlsó oldalról érdemes kitolni, mert ha csak simán feszegeted biztos hogy sérül. Az elemek alá tehetsz öntapadós szivacscsíkot amit ajtó-ablak szigeteléshez árulnak barkácsáruházban, hypertescóban stb. Talán valamit segít. Az F astrának nem túl merev a karosszériája, a bódé csavarodik, ezért az elemek nyiszorognak-zörögnek. Plusz a patentek sem tartnak úgy mint 20-25 éve. Fel is lehet ragasztani az elemet, de akkor ugye nem tudod leszedni ha velemiért le kell. Például a tytán nevű építőipari ragasztó biztos megfogja és nem fog se mocorogni, se lejönni többet. Sima sziloplaszt szerintem nem jó  a műanyagtól elválik. 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, hazi1966 írta:

És ha kicserélném a patenteket

Ki lehet de szerintem nem fogsz kapni vagy legalábbis nem egyszerűen ilyen patenteket. Itt tudsz nézegetni pontosan melyik elem zörög, és ahhoz milyen patent kell, gyári szám alapján a googlében rá tudsz keresni hol lehet venni, de szinte magyar oldal be sem jön. https://opel.7zap.com/hu/car/t92/d/3/ például ami nekem kellene, mert megsérültek bontáskor azt sem látni máshol csak külföldi oldalon: https://www.sinatec.com/en/clip-opel-oe-2226953-90328384-7703081185-20-pcs/a9973

Na találtam egy oldalt, de itt is csak vállalkozások részére adnak 50 darabos kiszerelésben: https://eshop.wurth.hu/Fenyofa-kapocs-4-es-tipus-ALKTRSZ-OPEL-CLIP-SZURKE/0501103077.sku/hu/HU/HUF/

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nincs mese, ki kell,cserélnem a vezérműtengely szimeringet, mert csak folyik az olaj a burkolatra , a szíj ugyan nem kap szerencsére, de akkor sem jó ez így. Cserélte már ki valaki úgy hogy nem vette ki a tengelyt? Ha lehet kihagynám a műveletet. Nézegettem a régi NZ veztengelyházat az alu felől ki lehet végülis feszíteni kis csavarhúzóval, de az alu mindenképpen sérül valamennyire. A tengely felől kellene kihúznom valami vékony erős kampóval, ugye ott nagyobb a rész, mert a fém nem ér el a tengelyig csak a gumi (?) része. Megfúrni és ott kibillenteni nem merem, nehogy forgács menjen be. Kabaré hogy a régi tömítés 10 éve került bele és oda-vissza cserélgettem a tengelyeket mégsem volt gond vele, ez meg 2000Km után ereszt. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.