Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Inkább beleraksz, nem azt akartad mondani? :D Csak ne felejtsd el résnyire letekerni az ablakot!

Vagy EZmég jobb! ;)

Nem rontja el az sem de a felniket csórelják nem a komplett kocsit.

Vagy a felni mögé kell a majmot becuccolni?

Link to comment
Megosztás:

Nem rontja el az sem de a felniket csórelják nem a komplett kocsit.

Vagy a felni mögé kell a majmot becuccolni?

A majom univerzális, most éppen a kocsilopást akadályozza meg, máskor a felnilopást. Jaj hát miért kell mindent magyarázni? A kutyák a kocsi mellett sem csak a felnire ugranak! ;) :D

Link to comment
Megosztás:

A majom univerzális, most éppen a kocsilopást akadályozza meg, máskor a felnilopást. Jaj hát miért kell mindent magyarázni? A kutyák a kocsi mellett sem csak a felnire ugranak! :D :D

És mi van ha benne van a majom is a cafcarában? Nincs olyan megbízható mint egy kutya. Pláne ha nem tetszik neki a babfőzelék úgy hozzá vágja, hogy a festék is porzik.

Az meg biztos, hogy a kutya nem csak a felnire harap. Egy ismerősöm keresztapja a fullextrás "off-autó"jához kötötte a moszkvai őrét nehogy lenyúlják a verdát -erre mikor meglátott egy macskát lehúzta a kocsit. ;) :P :D

Link to comment
Megosztás:

És mi van ha benne van a majom is a cafcarában? Nincs olyan megbízható mint egy kutya. Pláne ha nem tetszik neki a babfőzelék úgy hozzá vágja, hogy a festék is porzik.

Az meg biztos, hogy a kutya nem csak a felnire harap. Egy ismerősöm keresztapja a fullextrás "off-autó"jához kötötte a moszkvai őrét nehogy lenyúlják a verdát -erre mikor meglátott egy macskát lehúzta a kocsit. :D ;) :P

Ez mér nagyon OFF de én egyszer még zsenge sűdőkoromban kezdtem el hergelni egy kocsma előtt a bicajhoz kikötött kutyát. Arról nem beszélve, hogy szikrázó biciklivel majdnem elkapott az volt a mákom hogy egy poznába elakadt. :D Azóta tisztelem a kutyákat. :D

Link to comment
Megosztás:

szikrázó biciklivel a nyomodban? :P

ugy nevetek hogy nem kapok levegőt :D

de én tudom a megoldást:

kutyámmajom

Az ERŐ legyen veled, meg a hozzád hasonlókkal! ;) Akkor mit szóltál volna ahhoz, amikor a görkorim beleakadt a palotapincsi pórázába. A kutya félig elkopott mire megálltam, az öregasszony meg még engem ütött a botjával! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Fölrakta már vki a téli gumiját? Tudom hogy 7 fok alatt kell de most már eléggé időszerű nem?

Reggel -1 fok volt. Audinál vakartam már jeget a szélvédőről, az út is olyan jeges-szerű volt, ahogy ráfagyott a köd. Cudar idők járnak felénk már :D Szerintem már időszerű.

Nekem fent vannak már vagy 3 hete. Igaz ha nem jött volna a műszaki, lehet hogy én is várok még...

Link to comment
Megosztás:

Reggel -1 fok volt. Audinál vakartam már jeget a szélvédőről, az út is olyan jeges-szerű volt, ahogy ráfagyott a köd. Cudar idők járnak felénk már ;) Szerintem már időszerű.

Nekem fent vannak már vagy 3 hete. Igaz ha nem jött volna a műszaki, lehet hogy én is várok még...

1 hete voltam műszakin a kopott nyári gumijaimmal. Kopottak, mert egyszer egy elmaradt futóműállítás miatt lenyalta a szélét. Már áprilisban tudtam, hogy ez az utsó szezonja.

Szóval a műszakin a fiú teljesen el volt képedve, hogy hogyan merek ilyen gumival vizsgára menni! Mondom neki, hogy még 3 hete van ennek a guminak, utána megy fel a téli kerék, higgye el nekem. Előtte már felhergeltem a kartergáz szűrőmmel is.... :P Csak az idősebb kollégája szakvéleménye alapján nem b@szott ki.

No megdumáltam a gumiról, de bosszúból leszereltette velem a pótféklámpámat, :D , hogy nem szabványos (Tecsós).Végülis alig másfél óra alatt, de csak átment a vizsgán! Igaz, hogy olyan féket meg futóművet produkált a kocsim, hogy jobb volt mint az új kocsiké!!!

No ha hozzászámítom a pótféklámpa visszaszerelését is, még akkor is megérte, mintsem, hogy fizessek egy csókosnak aki egy tizesért átviszi a vizsgán úgy, hogy a kocsit nem is látják! Sok műszakit megéltem már és sose buktattak meg. A legrosszabb eset az volt ,amikor valamelyik lámpám nem működött, és 3 hónapra kaptam meg.

Link to comment
Megosztás:

1 hete voltam műszakin a kopott nyári gumijaimmal. Kopottak, mert egyszer egy elmaradt futóműállítás miatt lenyalta a szélét. Már áprilisban tudtam, hogy ez az utsó szezonja.

Szóval a műszakin a fiú teljesen el volt képedve, hogy hogyan merek ilyen gumival vizsgára menni! Mondom neki, hogy még 3 hete van ennek a guminak, utána megy fel a téli kerék, higgye el nekem. Előtte már felhergeltem a kartergáz szűrőmmel is.... :P Csak az idősebb kollégája szakvéleménye alapján nem b@szott ki.

No megdumáltam a gumiról, de bosszúból leszereltette velem a pótféklámpámat, :D , hogy nem szabványos (Tecsós).Végülis alig másfél óra alatt, de csak átment a vizsgán! Igaz, hogy olyan féket meg futóművet produkált a kocsim, hogy jobb volt mint az új kocsiké!!!

No ha hozzászámítom a pótféklámpa visszaszerelését is, még akkor is megérte, mintsem, hogy fizessek egy csókosnak aki egy tizesért átviszi a vizsgán úgy, hogy a kocsit nem is látják! Sok műszakit megéltem már és sose buktattak meg. A legrosszabb eset az volt ,amikor valamelyik lámpám nem működött, és 3 hónapra kaptam meg.

Tehát akkor eleve úgy menjek műszakira, hogy a szintén tecsós pótféklámpám vegyem le? Elfogadnak amúgy vmilyet? ;)

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor eleve úgy menjek műszakira, hogy a szintén tecsós pótféklámpám vegyem le? Elfogadnak amúgy vmilyet? :D

Szerintem attól függ milyen kalap van a vizsgáztatón. Az volt a problémája, hogy a féklámpa "bevilágít" az utastérbe. Ami annyiban igaz, hogy épp csak a szélén látok egy vékony piros csíkot a tükörben, de egyáltalán nem zavar, sőt, legalább egyedül is ellenőrizni tudom, hogy működik. Arról már nem is beszélve, hogy az eredeti féklámpák nem túl bikák.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem attól függ milyen kalap van a vizsgáztatón. Az volt a problémája, hogy a féklámpa "bevilágít" az utastérbe. Ami annyiban igaz, hogy épp csak a szélén látok egy vékony piros csíkot a tükörben, de egyáltalán nem zavar, sőt, legalább egyedül is ellenőrizni tudom, hogy működik. Arról már nem is beszélve, hogy az eredeti féklámpák nem túl bikák.

Amit én vettem, azon alul-felül van fényterelő csík, de persze mivel hagytam egy kis rést, enyém is bevilágít. De ahogy mondod, ez jól jön ellenőrzéskor. Mostanában elég sok itt a rendőr, ezért szinte naponta mániákusan körbenézem a lámpákat. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.