Jump to content
OPEL FÓRUM
Sign in to follow this  
Tápiószecső

Gumik, felnik

Recommended Posts

én ne érteném? az meg fog látszani mikor nem értem :lol:

volt már rá példa pl első sárvédőlap feltétele :lol:

Ólomtéma: forrasztott elektornikus ketyerékből pár év múlva hulladék lesz... meg az ólomsúlyokból is... ha egy évet nézünk csak

magyarországon, akkor sok-sok tonna ólomról beszélünk. Aminek nagy része nincs újrahasznosítva, hanem valahol mérgezni fogja

a talajvizet pl... sok kicsi sokra megy, ezért érthető az intézkedés :lol:

az ólomtáma:

igen hosszútávon tényleg érthető, ahogy én is irtam.

Ólomtéma: forrasztott elektornikus ketyerékből pár év múlva hulladék lesz... meg az ólomsúlyokból is... ha egy évet nézünk csak

magyarországon, akkor sok-sok tonna ólomról beszélünk. Aminek nagy része nincs újrahasznosítva, hanem valahol mérgezni fogja

a talajvizet pl... sok kicsi sokra megy, ezért érthető az intézkedés :lol:

Bár ez nem gumi / felni téma, de az ólom miért szennyezi a talajvizet? Ha egy ólom-keréksúly elszabadul a természetben, az időtlen időkig ott marad és nem oldódik be a talajba. Az ólom az egyik legstabilabb anyag. Szerintem még sokan isznak olyan vizet Budapesten amit a 80-100 éves ólomcsöveken vezetnek a csapjukhoz..... :lol:

azé az a 70-80 év kicsit tulzás

ugy 30 alatt nemigen tömik az embr fogát, és még onnét 80 év :lol:

komoly

pistike vok, de én kavicsot se szopogattam, max az ujjamat ha rákúrok kalimpáccsal... de sok hülyeség van itt ebben a nagy unióba.

Nem igaz!

20 éves fejemmel, 3 amalgámtömés boldog tulajdonosa vagyok!

ON

Guest Sanci
Nem igaz!

20 éves fejemmel, 3 amalgámtömés boldog tulajdonosa vagyok!

ON

Örüjjéneki!

Elmondanám, hogy amin más a gumijait égeti (aszfalt) abban biza bőven van ólom és minél melegebb annál jobban "gőzöl" kifele belőle.

Mint szakipari dolgozó "aszfaltkeverős" lassan 3 év alatt odáig jutottam, hogy ki kéne szedni jó pár fogamnak nevezett tárgyat -ami nemigazán hasonlít az eredeti "kiviteléhez", sajnos...

Bár ez nem gumi / felni téma, de az ólom miért szennyezi a talajvizet? Ha egy ólom-keréksúly elszabadul a természetben, az időtlen időkig ott marad és nem oldódik be a talajba. Az ólom az egyik legstabilabb anyag. Szerintem még sokan isznak olyan vizet Budapesten amit a 80-100 éves ólomcsöveken vezetnek a csapjukhoz..... :D

Nézzél környezetvédelmi jelentéseket. ;) A fémszennyezések között elég jó helyen szerepel az ólomszennyezés.

És egyébként meg hogy lenne már az ólom az egyik legstabilabb anyag? Nem egészen így van... :P

Nézzél környezetvédelmi jelentéseket. :D A fémszennyezések között elég jó helyen szerepel az ólomszennyezés.

És egyébként meg hogy lenne már az ólom az egyik legstabilabb anyag? Nem egészen így van... :D

Mé' ne lenne stabil??? Az ólomkatona is milyen hetykén áll a helyén, nem fújja el a szél ;) Meg a pisztolygolyó is a'! :P

Nézzél környezetvédelmi jelentéseket. ;) A fémszennyezések között elég jó helyen szerepel az ólomszennyezés.

És egyébként meg hogy lenne már az ólom az egyik legstabilabb anyag? Nem egészen így van... :P

Stabilitással kapcsolatban, vmi rémlik az iskolából, hogy minden hasadóanyag addig bomlik, amig a végén ólom lesz. Vagy vmi ilyesmi. :D

Nézzél környezetvédelmi jelentéseket. :D A fémszennyezések között elég jó helyen szerepel az ólomszennyezés.

És egyébként meg hogy lenne már az ólom az egyik legstabilabb anyag? Nem egészen így van... ;)

Nem tartom magam e téren szakembernek, de amit írtam vállalom. Egy elszállt ólom keréksúly nem fog beoldódni a talajba.

Az ólom vízvezetékcsövek sem oldódtak fel a vízben, sőt ha hideg vizet vezettek rajtuk egyáltalán nem oldódott be ólom a vízbe. Ez már a forró vízre állítólag nem áll.

Dolgoztam 4 évig műanyag feldolgozóban, ólomveszélyes környezetben. A kemény PVC csövek stabilizáló anyagaként ma is ólomvegyületeket használnak és nem oldódik az ólom bele a vízbe. Ugyanez nem igaz a lágy PVC csövekre, történt is sok "ólmosodás' (ólommérgezés) például a borászok körében, akik lágy PVC csöveken fejtették le a bort. Ma már ilyen veszély nincs mert kb 40 éve tiltott az ólomstabilizátor a lágy PVC feldolgozásban.

A környezetvédőket tisztelem, de sok náluk a PR!

sziasztok,

nagy segítségre lenne szükségem

keresek olyan személyt, akinek nagy ET-s 15-ös felnije van az autóján (pl gyári acél, ET49), esetleg 195/60R15-ös, vagy 185/65R15-ös gumival és össze tudna velem futni egy próba erejéig

Grande Puntora keresek ugyanis télre acélfelnit, de a gyári GP ET-je 43-as, viszont ha nem muszáj, nem vennék 10e forintért felnit, ha pl a sima 6x15-ös Opel felni jó rá

előre is köszi a segítséget

sziasztok,

keresek olyan személyt, akinek nagy ET-s 15-ös felnije van az autóján (pl gyári acél, ET49), esetleg 195/60R15-ös, vagy 185/65R15-ös gumival és össze tudna velem futni egy próba erejéig

Grande Puntora keresek ugyanis télre acélfelnit, de a gyári GP ET-je 43-as, viszont ha nem muszáj, nem vennék 10e forintért felnit, ha pl a sima 6x15-ös Opel felni jó rá

Nah te is csak akkor tolod ide a képed,ha kell valami. :D

Nekem gyári 15-ös alufelni van az Astrán (195/50)mint neked volt a Sárgán de én ugye vidéki vagyok,ha kell gyere és próbáld.

sziasztok,

Az enyémet is próbálhatod, véletlen IX. kerületi vagyok, még közel is vagy. Viszont nekem nem 6 hanem 7 col széles a felni (195/50 R15 4x100). Ha érdekel küldj pü-t.

Nah te is csak akkor tolod ide a képed,ha kell valami. ;)

Nekem gyári 15-ös alufelni van az Astrán (195/50)mint neked volt a Sárgán de én ugye vidéki vagyok,ha kell gyere és próbáld.

hát mikor máskor jönnék? :P :D

szerintem az nekem nem jó, mert egyrészt valszeg kisebb az ET-je (asszem 43), másrészt pont az a kérdés, hogy a gumi beleér-e, vagy sem

a kisebb gumi tuti, hogy nem ér bele

de azér köszi :D

Az enyémet is próbálhatod, véletlen IX. kerületi vagyok, még közel is vagy. Viszont nekem nem 6 hanem 7 col széles a felni (195/50 R15 4x100). Ha érdekel küldj pü-t.

köszi az ajánlatot, de ha jól sejtem, a tiéd nem gyári, nekem pedig pontosan arra van szükségem

a kis ET-s bőven elfér, nálam kifelé van hely, csak befelé nincs, ezért kérdéses a gyári acél, ami 6x15 és ET49

a gumi is fontos tényező, mert a kisebb átmérőjű lehet, hogy bőven elfér, míg evidens módon a nagyobb már lehet, hogy nem

köszi az ajánlatot, de ha jól sejtem, a tiéd nem gyári, nekem pedig pontosan arra van szükségem

a kis ET-s bőven elfér, nálam kifelé van hely, csak befelé nincs, ezért kérdéses a gyári acél, ami 6x15 és ET49

a gumi is fontos tényező, mert a kisebb átmérőjű lehet, hogy bőven elfér, míg evidens módon a nagyobb már lehet, hogy nem

Értelek. Akkor sajna nem tudok segíteni, mert a télim meg 13-as.

Sziasztok! Áruljátok már el nekem hogy mi az az ET jelölés a felniknél? ..nem tudom.. ;) :D

Itt olvashatsz róla alul:

Katt ide

Nekem lessz 4 db gyári acélfelni gumival amit télen használtam 4*100 13" vagy 14" col?? nemtom de a soklikas felni. Csak rendbe kell tennem pöppet , de piacképes lessz! Nemsoká.....

Nekem lessz 4 db gyári acélfelni gumival amit télen használtam 4*100 13" vagy 14" col?? nemtom de a soklikas felni. Csak rendbe kell tennem pöppet , de piacképes lessz! Nemsoká.....

Nem ismered Bazst.

Az neki úgysem lesz jó. :D

Nem ismered Bazst.

Az neki úgysem lesz jó. :D

Jah az lehet ;) csak gondoltam előreklámozom kicsit! :P