Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Az akkumulátorral szemben a tűzfalon van egy gumidugó. Ezt kell kipattintani, kicsit megfúrni és áthúzni rajta a tápkábelt.

A pedálok felett fogsz kikötni, onnan meg a küszöbborítást felpattintod és végighúzod a kábelt a csomagtartóig.

Pepecs munka, de megéri <_<

Link to comment
Megosztás:

Viszont nekem is lenne egy kérdésem: Szeretnék bekötni egy erősítőt ami részben már sikerült is, csakhogy a tápkábelt nem tudom, hogy vezessem be a motortól a utastérbe?

Hali.Elvileg találsz vakdugót a homlokfalon,ahol be tudod vezetni a tápkábelt,ahol a köteg kijön,ott teljesen lehetetlen egy tápkábelt begyömöszölni,ne is próbáld.....

Akkor hol tudom bevezetni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy meghalt az ablakmosóm. Tudja valaki, hogy melyik biztosítékra van kötve a motor? Esetleg az ablaktörlő biztosítékjára?

Mibe fáj egy új motor? Sedan az autó tehát csak az első ablakhoz kell.

Köszi a válaszokat!

Szerintem 9. biztositék elvileg 30A

Link to comment
Megosztás:

Viszont nekem is lenne egy kérdésem: Szeretnék bekötni egy erősítőt ami részben már sikerült is, csakhogy a tápkábelt nem tudom, hogy vezessem be a motortól a utastérbe?

Nekem is volt gumidugó, de ott a gázbowden ment át. Úgyhogy nem volt más megoldás a gumidugó mellett 10mm-es lyukat fúrtam a falon majd szépen lefestettem a lyuk körűl a lemezt és egy gumidugót belehelyeztem a lyukba amin átfüztem a tápkábelt. Kicsit barbárnak tűnik de nem vészes! Ezután én nem a küszöbnél hanem "kardánalagútnál" vittem hátra a tápot. A hátsó ülés elött pedig a szőnyegkárpit alá füztem be így nem látszik belőle semmi.

Link to comment
Megosztás:

Vannak ám megoldások rendesen <_< Sajnos a szakadó essőben nem volt kedvem kábelezni... Amúgy a kérdésre válaszolva JVC+SAL 300 + TPower X2 550W nagyon szépen szól. Egyenlőre az első sárvédő alatt vezettem be az ajtónál a kábelt. "szép"lett:D Gondolom ha fúrásra adom a fejem a motortól kezdjem...

Link to comment
Megosztás:

Vannak ám megoldások rendesen <_< Sajnos a szakadó essőben nem volt kedvem kábelezni... Amúgy a kérdésre válaszolva JVC+SAL 300 + TPower X2 550W nagyon szépen szól. Egyenlőre az első sárvédő alatt vezettem be az ajtónál a kábelt. "szép"lett:D Gondolom ha fúrásra adom a fejem a motortól kezdjem...

ugyvan:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt gumidugó, de ott a gázbowden ment át. Úgyhogy nem volt más megoldás a gumidugó mellett 10mm-es lyukat fúrtam a falon majd szépen lefestettem a lyuk körűl a lemezt és egy gumidugót belehelyeztem a lyukba amin átfüztem a tápkábelt. Kicsit barbárnak tűnik de nem vészes! Ezután én nem a küszöbnél hanem "kardánalagútnál" vittem hátra a tápot. A hátsó ülés elött pedig a szőnyegkárpit alá füztem be így nem látszik belőle semmi.

rca-t hol vitted?Mellette?

Link to comment
Megosztás:

98-as 3 ajtós G Astrába szeretnék ablakemelőt rakatni. Bontóban akad 5 ajtóshoz való, de ellentmondásos infókat kaptam, hogy az jó-e a 3 ajtósba. Tudja valaki pontosan?

Mivel elektromos tükrök vannak benne és a vezérlése az ajtón van, gondolom ugyanide nem lehet tenni az ablakemelő vezérlő gombokat.

Gyárilag a kábelezés benne van? Vagy azt külön kell megoldani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy meghalt az ablakmosóm. Tudja valaki, hogy melyik biztosítékra van kötve a motor? Esetleg az ablaktörlő biztosítékjára?

Mibe fáj egy új motor? Sedan az autó tehát csak az első ablakhoz kell.

Köszi a válaszokat!

Egy kis okosság az ablakmosó motorhoz.

Ma szétszedtem. A csatlakozónál meg volt a 12V tehát nem a biztosíték a ludas.

A motor és a szivattyú egyben van egy műanyag házban. Ez a műanyag ház két részből áll és széthúzható.

Széthúzás után a motort ki lehet emelni a házból.

A szivattyúnál van egy tömítés, hogy a folyadék ne tudjon a motorhoz befolyni. Ez a tömítés kezdi megadni magát ezért az ablakmosó folyadék bejutott a motorhoz ami ettől oxidálódott és megszorult.

Elképzelhető, hogy olyan ablakmosót használtam amit nem bírt a tömítés és megadta magát.

Szóval valószínű, hogy cserés lesz a szivattyú.

Most kitakarítottam a motort leápoltam bírja amíg bírja, addig utána járok, hogy mennyi lenne egy új.

Link to comment
Megosztás:

98-as 3 ajtós G Astrába szeretnék ablakemelőt rakatni. Bontóban akad 5 ajtóshoz való, de ellentmondásos infókat kaptam, hogy az jó-e a 3 ajtósba. Tudja valaki pontosan?

Mivel elektromos tükrök vannak benne és a vezérlése az ajtón van, gondolom ugyanide nem lehet tenni az ablakemelő vezérlő gombokat.

Gyárilag a kábelezés benne van? Vagy azt külön kell megoldani?

elvileg csak a kapaszkodót kell cserélni egy ablakemelősre,ha jól tudom....

Link to comment
Megosztás:

Egy kis okosság az ablakmosó motorhoz.

Ma szétszedtem. A csatlakozónál meg volt a 12V tehát nem a biztosíték a ludas.

A motor és a szivattyú egyben van egy műanyag házban. Ez a műanyag ház két részből áll és széthúzható.

Széthúzás után a motort ki lehet emelni a házból.

A szivattyúnál van egy tömítés, hogy a folyadék ne tudjon a motorhoz befolyni. Ez a tömítés kezdi megadni magát ezért az ablakmosó folyadék bejutott a motorhoz ami ettől oxidálódott és megszorult.

Elképzelhető, hogy olyan ablakmosót használtam amit nem bírt a tömítés és megadta magát.

Szóval valószínű, hogy cserés lesz a szivattyú.

Most kitakarítottam a motort leápoltam bírja amíg bírja, addig utána járok, hogy mennyi lenne egy új.

Nem biztos, hogy behal, ha még megy. A tömítést gondolom cserélted, motor kapott kenőanyagot.

Egy kolléga OFF BMW 525TDI-je ON ablaktörlője is megállt, gondolta, vége a motornak.

Szétszedte és kiderült, hogy a tengely berohadt, ami a kart hajtja. Kifeszegetés, olaj, stb, azóta is megy.

Bizti ment ki a terhelés miatt, de most szépen jár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.