Jump to content
OPEL FÓRUM

Astra G szervízelés

Recommended Posts

5 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Z14XE vízhőfok jeladónak ki a gyári beszállítója?

Ezt szerintem nem lehet megmondani. A legtöbb eredeti elektromos alkatrész szerintem Bosch az autóban, de vannak más márkák is. Alkatrész áruházak sem egységesen jelölik ugyanazt a márkát gyári beszállítónak vagy " eredeti gyári alkatrésznek". Max azt lehetne megcsinálni hogy többen megnéznék az eredeti vízhőfok jeladót hogy milyen márka van ráírva. GM-szám alapján is több márkát dob ki a kereső. 

• Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akku sarut célszerű lekötni. Leveszed a légszűrűház fotószelepre menő csövét. Utána ez a látvány fogad: http://kepfeltoltes.hu/161110/IMG_5296_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Kombi fogóval összenyo

Ezért segítség egy  fórum, egy közösség. A tanács, tapasztalatmegosztás ingyen van, a tudat, hogy segíthetsz másoknak is megfizethetetlen.

Az elmúlt pár év alatt néhányszor jól jött az a tapasztalat, amit a fórum tagjai megosztottak egymással. Most ehhez szeretnék én is hozzájárulni. Kb. fél éve kezdődött, hogy az autó (Z14XEP – 200

Posted Images

2 órája, zotya975 írta:

Ezt szerintem nem lehet megmondani. A legtöbb eredeti elektromos alkatrész szerintem Bosch az autóban, de vannak más márkák is. Alkatrész áruházak sem egységesen jelölik ugyanazt a márkát gyári beszállítónak vagy " eredeti gyári alkatrésznek". Max azt lehetne megcsinálni hogy többen megnéznék az eredeti vízhőfok jeladót hogy milyen márka van ráírva. GM-szám alapján is több márkát dob ki a kereső. 

Vennék egy újat, mert egy bizonyos tünetet szerintem a jeladó okoz, de a GM eredeti ~7000, a Bosch/Delphi, amikre gyanakszom, pedig csak 3000 körül mennek. Ha nem javul semmit, akkor meg nem akarok feleslegesen pénzt kidobni.

56 perce, Vardar írta:

Vennék egy újat, mert egy bizonyos tünetet szerintem a jeladó okoz, de a GM eredeti ~7000, a Bosch/Delphi, amikre gyanakszom, pedig csak 3000 körül mennek. Ha nem javul semmit, akkor meg nem akarok feleslegesen pénzt kidobni.

Hát én úgy tudom hogy leginkább a lambda szondánál van olyan hogy inkább csak a gyári jó, másnál nem. 

5 órája, zotya975 írta:

Hát én úgy tudom hogy leginkább a lambda szondánál van olyan hogy inkább csak a gyári jó, másnál nem. 

A termosztáttal megszívtam már, úgyhogy válogatok a márkák között. Azt néztem most, hogy egyedül a Delphi arany színű, a többi ezüstös. Ez nem tudom, hogy mit jelent.

1 órával ezelőtt, Vardar írta:

A termosztáttal megszívtam már, úgyhogy válogatok a márkák között. Azt néztem most, hogy egyedül a Delphi arany színű, a többi ezüstös. Ez nem tudom, hogy mit jelent.

Szerintem ez csak egy bevonat. Én mindíg Wahler termosztátot vettem, az is ezüst.

c9039e892b16bf3b7298b43c25f576a5.jpg

1 hour ago, Vardar said:

Nekem 2003-as Z14XE-ben Delphi volt eredetileg és Vernet ment a helyére még 2018 decemberben.

• Thanks 1
21 órája, shootme2 írta:

Nekem 2003-as Z14XE-ben Delphi volt eredetileg és Vernet ment a helyére még 2018 decemberben.

A Vernet termosztáttal meg vagyok elégedve, de inkább nem kockáztatok, akkor egy Delphit rendelek.

On 2020. 09. 20. at 18:30, zotya975 írta:

Szerintem ez csak egy bevonat. Én mindíg Wahler termosztátot vettem, az is ezüst.

c9039e892b16bf3b7298b43c25f576a5.jpg

Másra lehet alapozni? :/ Nincsenek paraméterek, összehasonlítható értékek. Meg hogy más terméknél adott márka, hogy teljesített.

Just now, Vardar írta:

Másra lehet alapozni? :/ Nincsenek paraméterek, összehasonlítható értékek. Meg hogy más terméknél adott márka, hogy teljesített.

Elvileg vannak különböző hőfokon nyitó termosztátok, a márka-minőség meg általában akinek ami bejön arra esküszik. 

4 órája, Vardar írta:

Na hát ez a Delphi nem jött be, reggelente felbőgeti a motort eléggé, ilyen hőmérsékleten nem kellene még neki. Vagy visszateszem a Meylét, vagy veszek egy gyári GM-et :/

Termosztát? Az biztos nem befolyásolja a fordulatszámot!

6 órája, Stofl írta:

Termosztát? Az biztos nem befolyásolja a fordulatszámot!

Neeem, vízhőfok jeladó. 2 éve tettem bele egy Meylét, de néha felbőgeti a motort indokolatlanul. Kérdeztem itt egyet, aztán betettem egy Delphit, de ez meg gyakran csinálja ezt a felpörgetést.

18 órája, Vardar írta:

Neeem, vízhőfok jeladó. 2 éve tettem bele egy Meylét, de néha felbőgeti a motort indokolatlanul. Kérdeztem itt egyet, aztán betettem egy Delphit, de ez meg gyakran csinálja ezt a felpörgetést.

Biztos hogy a vízhőfok jeladó csinálja? Az ugye adott hőfokon adott ellenállású, ezt figyeli a motorvezérlő, és nem gondolnám hogy ez olyan hirtelen változásra képes hogy emiatt felpörgeti a motort, esetleg valahol kontakthiba van és azért változik hirtelen az érték. 

• Like 2
On 2020. 09. 30. at 13:53, zotya975 írta:

Biztos hogy a vízhőfok jeladó csinálja? Az ugye adott hőfokon adott ellenállású, ezt figyeli a motorvezérlő, és nem gondolnám hogy ez olyan hirtelen változásra képes hogy emiatt felpörgeti a motort, esetleg valahol kontakthiba van és azért változik hirtelen az érték. 

A kontakthiba nem hangzik rosszul. Magyarázna egy-két dolgot. Egyben tudom cserélni a jeladóba menő kábelköteget vagy hol, hogy kellene ezt javítani?

Edited by Vardar
4 órája, Vardar írta:

A kontakthiba nem hangzik rosszul. Magyarázná, egy-két dolgot. Egyben tudom cserélni a jeladóba menő kábelköteget vagy hol, hogy kellene ezt javítani?

Hát szerintem csak két helyen férsz hozzá, ahol rá van dugva a jeladónál és a motorvezérlőnél. Ha nem közvetlenül ez a kábelkorbács megy hozzá, akkor meg a  toldásnál-összekötő csatinál.  Meg kell próbálni hogy kábel mozgatással elő lehet-e idézni a  fordulatszám ingadozást. 

• Thanks 1
On 2020. 10. 01. at 13:41, zotya975 írta:

Hát szerintem csak két helyen férsz hozzá, ahol rá van dugva a jeladónál és a motorvezérlőnél. Ha nem közvetlenül ez a kábelkorbács megy hozzá, akkor meg a  toldásnál-összekötő csatinál.  Meg kell próbálni hogy kábel mozgatással elő lehet-e idézni a  fordulatszám ingadozást. 

Na de ha kontakthiba, akkor nem csak indulásnál jelentkezne, hanem menet közben a rázkódástól és akkor ha más hiba nem is lenne, hibakódot kapnék, nem?

2 órája, Vardar írta:

Na de ha kontakthiba, akkor nem csak indulásnál jelentkezne, hanem menet közben a rázkódástól és akkor ha más hiba nem is lenne, hibakódot kapnék, nem?

Elvileg de, az állandóan rosszalkodna. Ha bent marad az érték a mérési tartományban akkor nincs hibakód hiszen a motorvezérlő nem tudja hogy pölö valóban hideg a motor vagy csak az érzékelőtől kap fals infót. De mivel viszonylag egyszerű kiszűrni, érdemes megnézni.