Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

4 órája, MrChef írta:

Sziasztok!

Ezt a topikot találtam a legmegfelelőbbnek a kérdésemhez: a bal hátsó ajtómon ronda, kb. 40 cm hosszú karcolásnyom éktelenkedik. Makettező múltamat alapul véve ki tudnám javítani (finom polírozás, tömítés, csiszolás, szórópisztollyal lefújás), csak megfelelő, gyári festékre lenne szükségem. A szín sovereign silver.

Szerintetek hol lehet ilyet kapni, illetve kb. mennyiért?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv!

(Opel Astra G, 2009)

 

1 órával ezelőtt, MrChef írta:

Szia! Köszi a választ. Nekem tulajdonképpen kis tégelyben kellene kb. 10 ml festék, amit szórópisztolyba tudok tölteni, de megkérdezem, hátha van erre lehetőség.

Üdv, Tamás

Erre vannak a festék üzletek!  :-)  No nem az Obi festék részlegére gondolok... Ahol autófényező rendszereket árulnak. Kikeveri a gép színkód alapján, hozzá az edző, mehet a fújás majd a lakk. Persze azért ennél összetettebb, de makettező múlttal tudod hogy a dolgok sosem olyan egyszerűek mint amilyennek tűnnek. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, MrChef írta:

Szia! Köszi a választ. Nekem tulajdonképpen kis tégelyben kellene kb. 10 ml festék, amit szórópisztolyba tudok tölteni, de megkérdezem, hátha van erre lehetőség.

Üdv, Tamás

Kérdezz rá, hátha. Ha nem, akkor keress megbízható fényezőműhelyet és kikeverik. Vagy "okosba" megoldod a szervízben:hehe::-):-)

Link to comment
Megosztás:

13 perce, peacetrang írta:

Kérdezz rá, hátha. Ha nem, akkor keress megbízható fényezőműhelyet és kikeverik. Vagy "okosba" megoldod a szervízben:hehe::-):-)

Erre is gondoltam. Anno a Seat Cordobámhoz (régi szép idők, 2001-2005 :-D) kevertettem spray festéket az újpesti autófesték áruházban. Csak nem tudom, hogy a kikevert festék mennyire lesz színhelyes.

Az eBay-en találtam kis ecsetelős festéket valami 15 fontért, Vauxhall-hoz, ami elvileg ugyanaz, mint az Opel.

Módosítva : MrChef
Link to comment
Megosztás:

10 perce, MrChef írta:

Erre is gondoltam. Anno a Seat Cordobámhoz (régi szép idők, 2001-2005 :-D) kevertettem spray festéket az újpesti autófesték áruházban. Csak nem tudom, hogy a kikevert festék mennyire lesz színhelyes.

Az eBay-en találtam kis ecsetelős festéket valami 15 fontért, Vauxhall-hoz, ami elvileg ugyanaz, mint az Opel.

Ilyet tudsz venni itthon is a márkaszervízben ugyanennyiért, én erre gondoltam az első hozzászólásomban :)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, peacetrang írta:

Ilyet tudsz venni itthon is a márkaszervízben ugyanennyiért, én erre gondoltam az első hozzászólásomban :)

Mindenesetre izgi lesz "élesben" fényezni. :-) Nem akarom fényezőhöz vinni, az egy vagyon, és az egész ajtót lekezelné, kell a francnak.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, MrChef írta:

Mindenesetre izgi lesz "élesben" fényezni. :-) Nem akarom fényezőhöz vinni, az egy vagyon, és az egész ajtót lekezelné, kell a francnak.

Nekem van az autóhoz spray, a Motip gyártja a Skodákhoz színkód alapján. Ebből vettem egyet ami lényegében pont olyan szín. Ellenben nagy felületre nem használnám, mert ugyebár spray fújásnál az aládolgozás minősége, a fújt rétegek száma befolyásolja az árnyalatot (ill, ha utólag van lakkozva, akkor a lakk alapszíne is elviheti az árnyalatot). Ebben a Motip cuccban az a jó, hogy a lakk is a tubusban van, így fújás után kész is. Ellenben egy szaküzlet színkód alapján kikeveri és tubusba (spray-be) tölti, külön kell egy lakk is hozzá. Talán ez áll legközelebb a valósághoz megoldásban (ha csak nem szakember fényezi). Egyébként egy ilyen ködölést sztem 15-20-ból megcsinálnak profin. Te meg egy 5-6ezret alapból elköltesz csak a festékre majd... 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Janó32 írta:

 

A spray-vel az a gondom, hogy túl nagy felületre és túl gyorsan terül fel. Kis szórópisztollyal akár 0,5 cm-es csíkot is fújhatok. Akkor beszerzek festéket és lakkot.

 

10 órája, Geopake írta:

Múlthéten kevertettem a kocsimhoz sprayt meg vettem hozzá lakkot is.Starsilver Z157 a kódja.Elég jól eltalálták.Lefújtam a lökhárító alatti spojlert.Nem lett olyan szép,mintha fényező csinálta volna,de nem is került annyiba:)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160808/1440492342022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem semmi spojler. :-) Egész felületre nem feltűnő, de ha az ajtón kis részt javítok, meglátszik. Lehet, hogy majd csak eladás előtt csináltatom meg, bár addig is bántja a szemem a karcolás.

Mi is imádjuk a miénket (5 ajtós), mert mindenre megbízhatóan jó. Tegnap "ikeáztunk", most várjuk a második gyermekünket. Egyedül az Isofix csatlakozót hiányolom, és nem tudom, hol lehetne utólag beépíttetni. A korábbi autónk egy 2006-os Corsa volt, ami újabb modell (a G Astra 1998-as), volt benne Isofix, eleve olyan gyerekülést vettünk. Kicsi volt már a Corsa, kinőttük, de kitűnő autó.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 08. at 19:10, Janó32 írta:

Nekem van az autóhoz spray, a Motip gyártja a Skodákhoz színkód alapján. Ebből vettem egyet ami lényegében pont olyan szín. Ellenben nagy felületre nem használnám, mert ugyebár spray fújásnál az aládolgozás minősége, a fújt rétegek száma befolyásolja az árnyalatot (ill, ha utólag van lakkozva, akkor a lakk alapszíne is elviheti az árnyalatot). Ebben a Motip cuccban az a jó, hogy a lakk is a tubusban van, így fújás után kész is. Ellenben egy szaküzlet színkód alapján kikeveri és tubusba (spray-be) tölti, külön kell egy lakk is hozzá. Talán ez áll legközelebb a valósághoz megoldásban (ha csak nem szakember fényezi). Egyébként egy ilyen ködölést sztem 15-20-ból megcsinálnak profin. Te meg egy 5-6ezret alapból elköltesz csak a festékre majd... 

Mi a színkódja a kocsidnak? Így képen olyasmi mint az enyém.Fene kevertet ha van a Motipnak is.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Geopake írta:

Mi a színkódja a kocsidnak? Így képen olyasmi mint az enyém.Fene kevertet ha van a Motipnak is.

Z151. Mennyiért keverték/töltötték a gyári színt? Külön kellett a lakk is hozzá ugye? Egyébként ez a Motip megoldás inkább a Skoda tulajoknak jó, nekik -elvileg- teljesen szín-azonos. Nekem igazából más célból kellett (így odamentem a bolthoz, sráccal kihordtuk a kék Motip javítós-sprayket, kupak alapján odanéztük a kocsihoz), az autón max a kőfelverődések (kisebb hibák/karcok) feltöltésére használom. Szerintem toronymagasan jobb (és drágább) megoldás a kikevertetés. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Z151. Mennyiért keverték/töltötték a gyári színt? Külön kellett a lakk is hozzá ugye? Egyébként ez a Motip megoldás inkább a Skoda tulajoknak jó, nekik -elvileg- teljesen szín-azonos. Nekem igazából más célból kellett (így odamentem a bolthoz, sráccal kihordtuk a kék Motip javítós-sprayket, kupak alapján odanéztük a kocsihoz), az autón max a kőfelverődések (kisebb hibák/karcok) feltöltésére használom. Szerintem toronymagasan jobb (és drágább) megoldás a kikevertetés. 

Ha jól emlékszem talán 4500 Ft volt a szín 1200 meg a lakk.Kértem számlát így megvolt nettóba:)Főnök elszámolja az áfát ha kérek számlát.Így veszem az olajat szűrőket mindent.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Geopake írta:

Ha jól emlékszem talán 4500 Ft volt a szín 1200 meg a lakk.Kértem számlát így megvolt nettóba:)Főnök elszámolja az áfát ha kérek számlát.Így veszem az olajat szűrőket mindent.

A képet nézve a Tiéd nem Z151, így az a Motip (1700 egy flakon) ami nekem van nem téma hiába fényképezném le a címkéjét... 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

 

Opel Astra G -n szeretnék felújítani oldalsó díszléceket gázégővel, de ahogy észrevettem nagyon felmelegíti a karosszériát a léc mellett. Tudna abban valaki segíteni hogyan kell ezeket a díszléceket leszerelni? (az egyik el is van törve, azt cserélni is kéne) Szét kell ehhez bontani az ajtót?

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Üdv:

arin

Link to comment
Megosztás:

Igen. Legalábbis Coupénál az ajtódíszléc két csavarral van rögzítve, az egyik az ajtó B-oszlop felőli oldalán van, nyitott ajtónál könnyű hozzáférni, a másik csavar kilazításához viszont le kell venni az ajtókárpitot. Mivel az enyém oldallégzsákos, még a légzsákvezérlőt is ki kellett volna szednem, így ezen a ponton inkább lemondtam a díszléc leszereléséről. Még szerencse hogy az enyém fényezett, így azt a helyén is ki tudtam javítani.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, arin írta:

Sziasztok,

 

Opel Astra G -n szeretnék felújítani oldalsó díszléceket gázégővel, de ahogy észrevettem nagyon felmelegíti a karosszériát a léc mellett. Tudna abban valaki segíteni hogyan kell ezeket a díszléceket leszerelni? (az egyik el is van törve, azt cserélni is kéne) Szét kell ehhez bontani az ajtót?

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Üdv:

arin

Ezt egy pár napja írtam.

Le kell venni az ajtókárpitokat.Belülről fogja egy pici torx csavar is.Az első díszléceket hátra kell tolni a hátsókat meg előre felé.Nemrégen cseréltem ki a kilincsekkel együtt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni kombinál hátsó ablaktörlő kar levételéhez. Sajnos cserés lett, de nem tudom a tengelyről lehúzni. WD40, csavarlazító már volt használva és mégsem jön. Feszegetni nem nagyon merem, mer félek, hogy törik a hátsó szélvédő. Az ötleteket előre is köszönöm.

Üdv: Miki

Link to comment
Megosztás:

A csavar lent van már?

Ha jól gondolom akkor van egy tengely amire az anya fogja oda. Nameg az imádság, ami alkalmanként erősebb lehet a csavarnál is. Szóval utóbbi esetben én lehet egy csapágylehúzóval próbálnám, mert ez nyomja a tengelyt, közben meg húzza a lapát élét. Lehet rosszul gondolom, nem szedtem még le, de ötletnek jó lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 25. at 8:11, Bmájki írta:

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni kombinál hátsó ablaktörlő kar levételéhez. Sajnos cserés lett, de nem tudom a tengelyről lehúzni. WD40, csavarlazító már volt használva és mégsem jön. Feszegetni nem nagyon merem, mer félek, hogy törik a hátsó szélvédő. Az ötleteket előre is köszönöm.

Üdv: Miki

 

1 óra, SargaRigo123 írta:

A csavar lent van már?

Ha jól gondolom akkor van egy tengely amire az anya fogja oda. Nameg az imádság, ami alkalmanként erősebb lehet a csavarnál is. Szóval utóbbi esetben én lehet egy csapágylehúzóval próbálnám, mert ez nyomja a tengelyt, közben meg húzza a lapát élét. Lehet rosszul gondolom, nem szedtem még le, de ötletnek jó lehet.

Kúpos és ha jól rémlik bordás is a tengely. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 26. at 17:50, SargaRigo123 írta:

A csavar lent van már?

Ha jól gondolom akkor van egy tengely amire az anya fogja oda. Nameg az imádság, ami alkalmanként erősebb lehet a csavarnál is. Szóval utóbbi esetben én lehet egy csapágylehúzóval próbálnám, mert ez nyomja a tengelyt, közben meg húzza a lapát élét. Lehet rosszul gondolom, nem szedtem még le, de ötletnek jó lehet.

Én az első kart így szedtem le.Másképpen nem jött :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.