Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

41 perce, Tiu írta:

Gondolom Wookie odaadja kipróbálni és azt adod vissza, amelyik nem kell. Nem aranyból van az. :-) Ha minden kötél szakad, van nekem c14se pillangóm próbára. :wink:

Mire vársz még? :-):devlish: Szerk.: Ebédre kész is lesz. :evilgrin:

Nincs itthon szelepfedél tömítésem , a régi meg orán-száján ereszt nem tudom visszarakni. Meg O gyűrű is kellene az elosztó alá, de nézem 50-60 forintért van már neten, (https://alkatreszek.hu/76e0014_dae_be) itt meg ahol bemegyek a bótba aztán leveszik a polcról 600forint. Aztán 1-2 év alatt annyira összemegy, annak ellenére hogy nem mozgó alkatrésznél van, hogy ereszteni kezd. Legjobb lenne rendelni valahonnan egyszerre 20 darabot, úgyis kell a DIS gyujtás alá is. Végülis most felrakom az 1.6 pillangó, elmegyek Wookiehoz odáig kiderül hogy jó-e aztán nála átrakom az 1.4-et.:-)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pasla09 írta:

Én simán visszatettem a régit. Szakadt, kikeményedett nem volt. De bármilyen csavar, csapágy, tömítés boltba viszel egyet, és kérsz olyat, olaj és hőállóba. Biztos van. 

Pont ez a lényege hogy ha tudnám a méretet tudnék venni olcsón, de ha kivettem utána nem tudok vele a boltba elmenni mert 2 faluval arrébb van a traktoros bolt

Na mindegy akkor megvárom a melegebb időket aztán elmegxek majd motorral, csak már megint teli van a gyertya helye olajjal, szóval cserélni kell a szelepfedél tömítést

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Tiu írta:

Ezek szerint ez is tud valamit. :)

Még azt kellene valahogy kinyomozni , hogyan van ez a kisnyomású-nagynyomású pumpa-rendszer. A nyomás szabályzó a visszatérő ágban van a központi injektor után, "fojtva" van a visszaáramlás így állítják el az 1.bar. Nagynyomásúnál ha jól látom ugyanígy a 3 bart. Namost, ha én veszek egy 3baros pumpát és berakom az NZ-be ha bent hagyom a központi injektorral együtt a szabályzót az úgy jó nem? Magát az adott nyomást a pumpa tudja, de ha a szabályzó az NZ-é akkor itt is csak 1-bar lesz ha jó az elméletem. Van egy olyan érzésem hogy döglődik a pumpám, de nem nagyon akarok kettőt venni. Nem sok infó van erről, de találtam egy leírást egy etanolos Suzukiról ahol azt fejtegeti a csóka hogy 1 barról 1.3-ra emelte a nyomást a visszatérő ág részleges zárásával.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 20. at 8:34, individor írta:

Pont ez a lényege hogy ha tudnám a méretet tudnék venni olcsón, de ha kivettem utána nem tudok vele a boltba elmenni mert 2 faluval arrébb van a traktoros bolt

Na mindegy akkor megvárom a melegebb időket aztán elmegxek majd motorral, csak már megint teli van a gyertya helye olajjal, szóval cserélni kell a szelepfedél tömítést

Cromaxos cikkszámok alapján találtam egy ilyet, itt vannak méretek!

https://www.comco.sk/tesnenie-skrutiek-krytu-hlavy-valcov-elring-476-820-p644018

Link to comment
Megosztás:

8 perce, wookie írta:

Elvileg leszabályozza az nz-é, átmenetileg biztos el lehet vele menni. De ha kell adok neked kispumpát kölcsön.

Kösz, van kettő is, de gondoltam az SE-hez úgyis újat veszek, és már beszerelem ebbe is. Itt elmászkálok vele a környéken, de hosszabb úttól már kicsit félek. Kicserélem ideális körülmények között fél óra alatt bárhol, de pölö hajnali kettőkor szakadó esőben az M0-áson nem nagyon van ideális körülmény. Igazából előjel nincs hogy kezdene behalni, rendesen megy, de 8000 Forintos van benne lassan 9 éve, és 100ezer kilométere. Meg most már eléggé hangos, az utóbbi 3-4 évben.:-)

Hétfőn éjszakára megyek enyém az egész nap szerintem átdobom a tengelyt.:-) De mielőtt kiszedem rámérek ( szerintem hozzáférek tolómérővel) mennyivel magasabb a bütyök mint az NZ-ben.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Kösz, van kettő is, de gondoltam az SE-hez úgyis újat veszek, és már beszerelem ebbe is. Itt elmászkálok vele a környéken, de hosszabb úttól már kicsit félek. Kicserélem ideális körülmények között fél óra alatt bárhol, de pölö hajnali kettőkor szakadó esőben az M0-áson nem nagyon van ideális körülmény. Igazából előjel nincs hogy kezdene behalni, rendesen megy, de 8000 Forintos van benne lassan 9 éve, és 100ezer kilométere. Meg most már eléggé hangos, az utóbbi 3-4 évben.:-)

Hétfőn éjszakára megyek enyém az egész nap szerintem átdobom a tengelyt.:-) De mielőtt kiszedem rámérek ( szerintem hozzáférek tolómérővel) mennyivel magasabb a bütyök mint az NZ-ben.

Újkori állapotában az emelések:

c16nz szívó: 5.61 mm, kip.: 6.12 mm

c16se szívó és kip.: 6 mm

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

10 perce, HaPetya írta:

Újkori állapotában az emelések:

c16nz szívó: 5.61 mm, kip.: 6.12 mm

c16se szívó és kip.: 6 mm

Hm..hm... nekem ugye c14nz van most bent és amit be akarok tenni az c16se-ből van. Na megmértem, ez is 6 milit emel mindegyik szelepen. Ennek így van értelme? A szívón nyerek majdnem 4 tizedet de a kipufogón vesztek 0.12-öt.:doze:

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Hm..hm... nekem ugye c14nz van most bent és amit be akarok tenni az c16se-ből van. Na megmértem, az is 6 milit emel mindegyik szelepen. Ennek így van értelme? A szívón nyerek majdnem 4 tizedet de a kipufogón vesztek 0.12-öt.:doze:

c14nz:

szívó: 5.20, kip.: 5.60 mm

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, HaPetya írta:

c14nz:

szívó 5.20, kip.: 5.60 mm

Ez viszont már egész jól hangzik...:-) Szelepfedél tömítést úgyis kell cserélnem, a vezérlés felől valamelyik kelepel induláskor fél percig, akkor már kiveszem elmosom a tőkéket, és megnézem a rugót meg a golyót az aljukban. Innentől kezdve csak a kereket kell levennem a végéről, kiszedni a rögzítő lemezt meg az akkut és kint a tengely. Ja meg akkor a könnyített himbákat teszem vissza. 

Link to comment
Megosztás:

Ezekből az emelésekből nem tudni pontosan, hogy nyersz-e vagy nem, mert az időzítéseket nem tudjuk. Általában a hosszabb nyitvatartás többet hoz, mint az emelés. :)

Ráadásul a szelepemelést úgy kapjuk ennél a himbás vezérlésnél, ha a vez.tengely emelését megszorozzuk 1,69-cel. :wink:

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Tiu írta:

Ezekből az emelésekből nem tudni pontosan, hogy nyersz-e vagy nem, mert az időzítéseket nem tudjuk. Általában a hosszabb nyitvatartás többet hoz, mint az emelés. :)

Ráadásul a szelepemelést úgy kapjuk ennél a himbás vezérlésnél, ha a vez.tengely emelését megszorozzuk 1,69-cel. :wink:

Pontosan ezért nincs értelme beszorozni 1.69-cel, mert az áttétel nem állandó. Mikor 1.69 az áttétel? Egy pillanatban. A bütyök végigszalad a himbán. Inkább megmérni érdemes a szelep emelését, de akkor már egyszerűbb a bütyök lemérése.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

23 perce, Tiu írta:

Ezekből az emelésekből nem tudni pontosan, hogy nyersz-e vagy nem, mert az időzítéseket nem tudjuk. Általában a hosszabb nyitvatartás többet hoz, mint az emelés. :)

Ráadásul a szelepemelést úgy kapjuk ennél a himbás vezérlésnél, ha a vez.tengely emelését megszorozzuk 1,69-cel. :wink:

 

15 perce, HaPetya írta:

Pontosan ezért nincs értelme beszorozni 1.69-cel, mert az áttétel nem állandó. Mikor 1.69 az áttétel? Egy pillanatban. A bütyök végigszalad a himbán. Inkább megmérni érdemes a szelep emelését, de akkor már egyszerűbb a bütyök lemérése.

A bütyök profilját és az esetleges szögeltérést csak kábé tudom megnézni, ha már a kezemben lesz mindegyik tengely. Mivel nem olyan hatalmas munka szerintem átteszem aztán majd kiderül. Persze csak ha jó a végén a rotor kihajtás, de emlékeim szerint ugyanilyen van az NZ-n is. A veztengely keréken is ott van hogy 16, de gondolom itt nincs eltérés. Ezt is össze tudom hasonlítani ha már leszedem a mostanit. Ami a különbség hogy az SE tengelynek golyó van mindegyik végében az NZ-nek be tudok nézni a belsejébe. De szerintem kap annyi szóróolajozás a rotor felől hogy ne legyen vele gond. Hiszen a DIS gyujtásnál is ugyanúgy le van zárva az O gyűrűvel, tehát jut ide olaj.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, HaPetya írta:

Pontosan ezért nincs értelme beszorozni 1.69-cel, mert az áttétel nem állandó. Mikor 1.69 az áttétel? Egy pillanatban. A bütyök végigszalad a himbán. Inkább megmérni érdemes a szelep emelését, de akkor már egyszerűbb a bütyök lemérése.

Azért kell beszorozni, mert a szelepemelés ad értékelhető adatot, hogy mekkora lesz a max. benyitás, kell-e másik szeleprugó stb.. A bütyök profilmagassága magában nem sokat ér.

Gondolom a tengelyt gyártó cégek nem véletlenül adják meg/számolnak vele. Persze modellezhető és legördíthető is az egész szerkezet, de nyilván annak sok értelme már nincs. A himba állandóval pedig lehet számolni olyan pontosan, amennyire kell. (főleg ha nincs katalógus adat)

pl. itt az 54. oldalon

vagy itt is ezzel számolnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.