Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

3 perce, sepy írta:

Helló. 

A gondom ugyanaz , nem változott:) Visszacsapó szelepet beépítettem a szivattyúhoz... de ugyanúgy nem indul be elsőre hidegen. 

Ami biztos ha hidegen megnézem az üzemanyag nyomás ellenőrző szelepben a nyomást , nem jön belőle benzin , miután beindul egyből ott van a nyomás, (Benzin)? nem igazán értem mi lehet a gond.

Szivárgás ilyenek nincsenek a rendszerben vagyis nem látható. Üz. anyag relével lehet olyan , hogy nem működik normálisan ?     

Lehet, neked ha jól tudom úgy működik alapból, hogy gyújtáson nem indítja a pumpát, hiszen elméletileg még nyomásnak kellene lennie a rendszerben. Indítózás alatt már kapcsolnia kell a relének és dolgoznia a pumpának. Megteheted még azt hogy a pumpával párhuzamosan kötsz egy vizsgáló lámpát ( bármilyen 12Voltos izzót) vagy multimétert és nézed hogy indítózáskor már kap-e áramot. Ezt legegyszerűbb talán a hátsó ülés alatt kivitelezni a pumpánál ( kombi esetén a támla mögött mennek ki a vezetékek) két tűt szúrsz a kábelbe ( ne egymás mellett) vagy a multiméter vizsgáló csúcsait bököd be. Ha van egy kicsi elektronikai vénád akkor közvetlenül a relénél is "preparálhatsz" kihúzod a relét a helyéről készítesz 4-vagy 5 ( ha jól tudom 5 lábas a relét) rövid vezetéket két végükön kábelsarú anyával-apával, és ezen keresztül kötöd be a relét, így szabadon tudsz méregetni a hátra menő két kábelt megcsapolva anélkül hogy az eredeti vezetékezésben kárt tennél. 

Link to comment
Megosztás:

re: Ha a relé foglalatánál direktbe kötöm a pumpát akkor megy is folyamatosan és úgy indul is. Igen ,ahogy írtad ,elvileg kéne legyen "alapból" nyomás a rendszerben.  Indításra halom kapcsol valamit a relé de hidegen az üzemanyag hídban nincs elég benzin vagyis nyomás. És csak 2. ra vagy 3. ra indul ,hallatszik is nem mindig egyformán kapja el a hengerekben a benzint. Minta kifogyott volna és most kapja el . Azért is gondoltam tesztelek egy relé cserét , hátha. De volt cserélve és akkor be se indult mert nem kapcsolt , szét volt égve. A mostanin   nem látszik semmi azért is gondoltam. de ........ki nem mértem a relét nincs hozzá semmi műszerem...meg nem vágom annyira. 

gondoltam még motorhőfok jeladóra is mivel hidegen csinálja vagy hosszabb állás után , de az , hogy nincs nyomás a rendszerben alapból , és nem is folyik sehol semmi nekem elég x akta:))))) mert mondták nekem mérjek üzemanyag nyomást , de ha jár akkor jó :) nem értem ......ha áll a kocsi akkor hova lesz a benzin nem értem. Ja és melegen meg olyan könnyen indul mint ahogy kellene hidegen is...kb :)

Egyszer csak kiderül:)

kösz, a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sepy írta:

re: Ha a relé foglalatánál direktbe kötöm a pumpát akkor megy is folyamatosan és úgy indul is. Igen ,ahogy írtad ,elvileg kéne legyen "alapból" nyomás a rendszerben.  Indításra halom kapcsol valamit a relé de hidegen az üzemanyag hídban nincs elég benzin vagyis nyomás. És csak 2. ra vagy 3. ra indul ,hallatszik is nem mindig egyformán kapja el a hengerekben a benzint. Minta kifogyott volna és most kapja el . Azért is gondoltam tesztelek egy relé cserét , hátha. De volt cserélve és akkor be se indult mert nem kapcsolt , szét volt égve. A mostanin   nem látszik semmi azért is gondoltam. de ........ki nem mértem a relét nincs hozzá semmi műszerem...meg nem vágom annyira. 

gondoltam még motorhőfok jeladóra is mivel hidegen csinálja vagy hosszabb állás után , de az , hogy nincs nyomás a rendszerben alapból , és nem is folyik sehol semmi nekem elég x akta:))))) mert mondták nekem mérjek üzemanyag nyomást , de ha jár akkor jó :) nem értem ......ha áll a kocsi akkor hova lesz a benzin nem értem. Ja és melegen meg olyan könnyen indul mint ahogy kellene hidegen is...kb :)

Egyszer csak kiderül:)

kösz, a válaszokat! 

A relével jártam úgy hogy nem indult az autó, pedig gyujtásra halottam hogy kattan és búg is a pumpa ( nekem a kisnyomású rendszernél feltermeli a nyomást indítás előtt) beraktam egy másik relét, azzal meg jó volt. A régit teszteltem, rendesen behúzott az érintkező kapcsolt is egy próbalámát, de az autóban mégsem működött . Még az lehet hogy az injektorok nem zárnak ( vagy alattuk a gumigyűrű sérült) és becsöpög a szívócsonkba és azért ejti el a nyomást. Csak ugye ezt elég nehéz kiszűrni, mert amig nem veszed ki az injektort addig nem látsz rá, ha kiveszed tuti sérül a gumigyűrű, így nem fogod tudni előtte milyen volt. Mondanám még a tankban a pumpát a tankfedéllel összekötő rövid cső két végén a bilincseket, de ha ide visszacsapót tettél be, akkor ezzel ezt kiszűrted. Ha nem ragaszkodsz a csak gyári megoldáshoz egy nyomógombbal működtetheted a pumpát indítás előtt, és akkor már lesz nyomás. nyilván ettől még nem javult meg a hiba, de átmenetileg megoldás. 

Link to comment
Megosztás:

Csak mondom, hogy nekem sincs hidegen nyomás az üzemanyagrendszerben. Mégis indul pár fordulatra.

Én azért megnézném azt a kétvezetékes érzékelőt hidegen, hogy mennyi az ellenállása...

 

Nálam inkább félmelegen van gond. Ha pölö üzemmelegen leállítom és kb fé-egy óra múlva indítok, akkor 3-4 másodpercig is kell tekertetnem, hogy beinduljon... De még nem tudtam rájönni a nyitjára...

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 04. at 16:03, zotya975 írta:

Telefonon hívtak hogy egy F astra menet közben leáll, és nem indul. Összepakoltam amit tudtam, odamentem, c14nz a beteg. Tehát: gyujtás van önindító forgat rendesen. Vezérműszij megvan a rotor forog. Amit megnéztem: gyujtásra a pumpa elindul, de indítózáskor egyáltalán nem nyomat be üzemanyagot, a pillangószelepre öntött kevés benzintől sem indul el. Szikra egyáltalán nincs. Ez a Hall jeladóra terelte a gyanút, ezért elosztóval együtt átraktam egy másikat, de így sem indul el. raktam még be egy másik trafót meg egy másik Map szenzort, csak azért mert volt nálam, bár egyikben sem bíztam. Hibakód van: 85-ös immó hibás jel, de az autóban kiütött immó van, tehát csip nélküli kulccsal is indul, így ez lehet alapból állandóan el van tárolva. Indítózáskor a motorhiba lámpa nem villog, mint egy sima immó hibánál. Amit még megnézhettem volna egy másik gyujtásmodul, bár ettől szerintem a pumpa még menne. Így mást nem tudtam tenni hazahúztam a csávó kocsival együtt, és mondtam neki keressen valaki, mert ha valóban immó hiba azzal nem tudok mit kezdeni. Amúgy elég sok átkötés van az autóban, most éppen két gyujtáskapcsoló van bent az egyikkel oldod a kormányzárat a másik indítja ténylegesen az autót. De fura hogy menet közben állt le. 

Közben meg lett a hiba a motorvezérlő testkábele volt kontakthibás-oxidos. Pontosan nem tudom hol, ugye gyujtásra világított a motorvezérlő lámpa, és villogtatni is tudtunk, de több lábon kap testet az egyik lehetett göthös. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Előműszaki hibalista: bal talpas gömbfej lóg ( élt 335 ezer kilométert béke poraira) , bál.jobb hátsó teló kónuszgumi repedt ( lehet egyáltalán külön kapni?) bal hátul kipufogó mellett korrodált ( ki is lyukadt hogyan nem vettem észre??) CO magas alapjáraton és emelt fordulaton is..ennyit tudna az univerzális katalizátor? Vagy beleszólna a nagyobbat nyitó SE-tengely? Nem hiszem...szerintem attól hogy nagyobbat nyit nem szabadna elmászni a CO-nak vagy mégis? Mert akkor megcopattam magam vele. :confused:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kettő együtt. Mondjuk ha innen nézem, akkor ugye a lambdaszonda kompenzál, tehát végülis nőhet a befecskendezett üzemanyag mennyiség, hiszen a nagyobbat nyitó szelepek mellett több levegő jut be, ami szegényíti a keveréket, ezért a motorvezérlő több anyagot ad. Aztán persze pont emiatt lehet szegény is a keverék, mert hogy a folytószeleped, meg az injektorod az még mindig pici, tehát nem biztos hogy pont tökéletes az égés. Az viszont tény, hogy az univerzális katalizátorok a felét se tudják a gyárinak.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, wookie írta:

Szerintem a kettő együtt. Mondjuk ha innen nézem, akkor ugye a lambdaszonda kompenzál, tehát végülis nőhet a befecskendezett üzemanyag mennyiség, hiszen a nagyobbat nyitó szelepek mellett több levegő jut be, ami szegényíti a keveréket, ezért a motorvezérlő több anyagot ad. Aztán persze pont emiatt lehet szegény is a keverék, mert hogy a folytószeleped, meg az injektorod az még mindig pici, tehát nem biztos hogy pont tökéletes az égés. Az viszont tény, hogy az univerzális katalizátorok a felét se tudják a gyárinak.

Hát megrendeltem egy ugyanolyat mint ami belement 2 éve, ( 15 ezer píz) mert 40 ezernél kezdődik a belevaló, ami ugye még közel sem gyári, és abban sem lehetek biztos hogy az tovább bírja, csak ugye nem kell hegeszteni, mert rajta vannak a csatlakozó peremek. Aztán meg akkor visszamegy az NZ tengely, ide kell egy szelepfedél tömítés, mert az nem szokott visszamenni még egyszer szárazon. Viszont most vadászok a lengéscsillapító végére gumibiszbaszra a híd-alá fölé, de azt sem tudom hogyan keressem.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Jobb helyeken az jár az új gátlóval. Így külön nem tudom találsz E. Meg nem tudom hogy az mennyire egyezik a nem kombiéval, aminél a kaszniban van benne a vége, olyan gumit sztem tudok küldeni.

 

Kösz megoldódott, a Csergőből tud küldeni Kóti Zoli. Talpast vettem itt Győrben meg szelepfedél tömítést, a katalizátor elméletileg úton van, már csak jó idő kéne ami úgy néz ki nem lesz hétvégén. De így utólag belegondolva a legutóbbi 2-3 műszakira etanolozva mentem el, ezt viszont most már a környéken nem tudok venni. Ugye ettől is jobb volt valamennyire a CO-m. 

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék tanácsot Opel f Assztra 1.4 16 szelep lehúzott ablakoknál áramlik be a benzinszag de nincs motortérben szivárgás és a kipufogó rendszer is rendben van!jelenségi okok?valaki???minden csövet égr szelep rendbe szűrő ház rendbe pillangó szelep ház rendbe!!!tanács???

Link to comment
Megosztás:

5 órája, diófa írta:

Szeretnék tanácsot Opel f Assztra 1.4 16 szelep lehúzott ablakoknál áramlik be a benzinszag de nincs motortérben szivárgás és a kipufogó rendszer is rendben van!jelenségi okok?valaki???minden csövet égr szelep rendbe szűrő ház rendbe pillangó szelep ház rendbe!!!tanács???

Valószinűleg tankszellőztetés probléma. Át kell nézni a sárvédő alatti aktivszén tartály csöveit, nincs-e bennük például szénpor. A csövek az ablakmosó tartály alatt jönnek be a motortérbe. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 05. at 15:59, daykiller írta:

Bakker. 3-4 hete áll az F astra. Be akartam indítani, leállni vele a garázsba, de nem indul be. Január elején egyszer még beindult, akkor kicsit arrébb álltam csak.

Raktam bele benzint, 10 litert. Op-commal teszteltem az ac pumpát, hallom. Néha egyébként elkapja egy pillanatra, de az akkumulátor már lemerült. :( Op-commal figyeltem, látja forogni a motort, alapjárati motor is mozog, injektort is működteti. :(

Feltöltődik az akksi, akkor lemegyek megint próbálni. Csak egyedül elég nehéz indítani és nézni is, hogy mi történik. :(

Szia! Bocsi, hogy offtopic, de tudnál ajánlani opcomot ami neked van? 92 től támogatja a kocsikat? Valami webshopra gondolok vagy akár vatera. Előre is köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Megéri foglalkozni ezzel az autóval?

Először is egy Opel F Astra Kombirol lenne szó! A gondjai a következők:A gyujtókábelnél ereszti az olajat, a vizet egy körülbelül 5-10 perc járatás után forralja, a kormánymű és a lengéscsilapitók is rosszak benne, tehát azok is cserére szorulnak! Emellett a váltó is néha kerreg, kettesbe úgy kell berántani, valamint a kormányt ha balra eltekerem akkor elkezd egy kattanó hangod adni, valamint ha egy kisebb kátyúba futok akkor közép tájon kopog valami az autó alján! 

Megéri foglalkozni / költeni rá? 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, MrElsőKerék írta:

Sziasztok!

Megéri foglalkozni ezzel az autóval?

Először is egy Opel F Astra Kombirol lenne szó! A gondjai a következők:A gyujtókábelnél ereszti az olajat, a vizet egy körülbelül 5-10 perc járatás után forralja, a kormánymű és a lengéscsilapitók is rosszak benne, tehát azok is cserére szorulnak! Emellett a váltó is néha kerreg, kettesbe úgy kell berántani, valamint a kormányt ha balra eltekerem akkor elkezd egy kattanó hangod adni, valamint ha egy kisebb kátyúba futok akkor közép tájon kopog valami az autó alján! 

Megéri foglalkozni / költeni rá? 

 

Üdv! Hát amiket itt leirtál, szerintem egy 100-as, de inkább föle! Pláne, ha mindent mondjuk szaki csinál! De mindenki maga dönti el hogy számára megéri -e költeni rá ennyit! Egy hengerfej felújítás kb 45-60 eft szereléssel együtt , kormánymű 5-10 eft bontottan, első teló ha legolcsóbbat veszed is 12-14 a pár, hátsó teló szintén 12-14 a pár,váltó 10-15 eft a bontott ha cserélni kell,kattogó hang féltengelycsukló valószínűleg, a kopogó hang lehet sok minden, kipufogó/ első lengőkar hátsó szilent ha kiszakadt! Meg  persze azt nem tudjuk hogy a kasztni milyen állapotban van, esetleg arra is kell-e költeni.  Szóval minden a pénztárca kérdése!

Link to comment
Megosztás:

4 perce, free0228 írta:

Üdv! Hát amiket itt leirtál, szerintem egy 100-as, de inkább föle! Pláne, ha mindent mondjuk szaki csinál! De mindenki maga dönti el hogy számára megéri -e költeni rá ennyit! Egy hengerfej felújítás kb 45-60 eft szereléssel együtt , kormánymű 5-10 eft bontottan, első teló ha legolcsóbbat veszed is 12-14 a pár, hátsó teló szintén 12-14 a pár,váltó 10-15 eft a bontott ha cserélni kell,kattogó hang féltengelycsukló valószínűleg, a kopogó hang lehet sok minden, kipufogó/ első lengőkar hátsó szilent ha kiszakadt! Meg  persze azt nem tudjuk hogy a kasztni milyen állapotban van, esetleg arra is kell-e költeni.  Szóval minden a pénztárca kérdése!

A váltónál lehet megússza egy stift cserével meg egy beállítással. A gyújtás alól folyó olaj lehet O gyűrű, a vízforralás, meg nem túl valószínű, de esetleg kiegyenlítő kupak. A kormánymű hogy rossz, az némi pontosítást igényel, pontosan mi a tünet, ésatöbbi.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

A váltónál lehet megússza egy stift cserével meg egy beállítással. A gyújtás alól folyó olaj lehet O gyűrű, a vízforralás, meg nem túl valószínű, de esetleg kiegyenlítő kupak. A kormánymű hogy rossz, az némi pontosítást igényel, pontosan mi a tünet, ésatöbbi.

Igen, én a legrosszabb verziókra Írtam! Élöben látni és tapasztalni  más vélemény jönne ki biztos! Itt meg csak tanácsokat tudunk adni! Én általában úgy vagyok, hogy  a legrosszabbra készülök!

Módosítva : free0228
Link to comment
Megosztás:

46 perce, free0228 írta:

Igen, én a legrosszabb verziókra Írtam! Élöben látni és tapasztalni  más vélemény jönne ki biztos! Itt meg csak tanácsokat tudunk adni! Én általában úgy vagyok, hogy  a legrosszabbra készülök!

Hát alapból úgy van az ember...aztán inkább érjen kellemes meglepetés. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

alapvetően Mazdás vagyok és békével jöttem :-). Amíg lakatolják az enyémet lehetőségem lenne egy Astrát használni, csak aksi problémákkal küzd. Azzal a reménnyel jöttem ide, hogy tudtok nekem segíteni :-) 

Az lenne a kérdésem, hogy egy F-es kombi Astrába amibe 55Ah aksi van gyárilag, befér-e egy 72Ah-s, illetve be szabad-e tenni?

 

Köszönöm,

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, wsxcde said:

Sziasztok,

alapvetően Mazdás vagyok és békével jöttem :-). Amíg lakatolják az enyémet lehetőségem lenne egy Astrát használni, csak aksi problémákkal küzd. Azzal a reménnyel jöttem ide, hogy tudtok nekem segíteni :-)

Az lenne a kérdésem, hogy egy F-es kombi Astrába amibe 55Ah aksi van gyárilag, befér-e egy 72Ah-s, illetve be szabad-e tenni?

 

Köszönöm,

 

Szia,

Nekem 60 Ah-s van, (még van 2-3 cm üres hely hosszában a tálcán), + esetleg jó lenne tudni az alternátor teljesítményét...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, wsxcde írta:

Sziasztok,

alapvetően Mazdás vagyok és békével jöttem :-). Amíg lakatolják az enyémet lehetőségem lenne egy Astrát használni, csak aksi problémákkal küzd. Azzal a reménnyel jöttem ide, hogy tudtok nekem segíteni :-)

Az lenne a kérdésem, hogy egy F-es kombi Astrába amibe 55Ah aksi van gyárilag, befér-e egy 72Ah-s, illetve be szabad-e tenni?

 

Köszönöm,

 

Belefér, nekem akkora van lassan 8 éve ( csodálkozom is hogy ilyen sokáig húzza) mivel a fogyasztók ugyanazok maradtak nem veszel ki belőle több energiát mint a piciből, így nem is nagyon kell többet visszatölteni. 

2827763-20180503-6ichSl.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.