Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

sziasztok,

a kocsi "meggyötrésére" készülök: 4 személy, 1 heti csomag, tetőbox, légkondi, horvát meleg és pálya. milyen fogyasztás-növekedéssel számoljak?

Pest - Pécs. Pályán 4 személy , csomi tele, igaz nem nehéz csomaggal, 7 alatt volt. Balatonra tetőn biciklikkel is 7 körül.

Klímával tavaly se evett 7 felett.

Sztem 8nál több nem lesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

a kocsi "meggyötrésére" készülök: 4 személy, 1 heti csomag, tetőbox, légkondi, horvát meleg és pálya. milyen fogyasztás-növekedéssel számoljak?

Autópályázásnál (egyenletes tempó) ebből leginkább a légkondi és a tetőbox a fogyasztásnövelő tényező. Ha 100-110-nél nem mész gyorsabban, akkor 7L körül lesz szerintem még így is.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Autópályázásnál (egyenletes tempó) ebből leginkább a légkondi és a tetőbox a fogyasztásnövelő tényező. Ha 100-110-nél nem mész gyorsabban, akkor 7L körül lesz szerintem még így is.

max.1-2dl amit így a klíma rádob,a tetőbox inkább

Én hosszútávon(90-100km/h)szinte észre sem veszem fogyiban a klímát,pedig az enyém nem is egy "erőgép" :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

max.1-2dl amit így a klíma rádob,a tetőbox inkább

Én hosszútávon(90-100km/h)szinte észre sem veszem fogyiban a klímát,pedig az enyém nem is egy "erőgép" :icon1:

Ez így van. Az, hogy mennyire van megterhelve az autó, még kevesebbet számít, ha egyenletes a motor terhelése. A városi üzem persze más, ott fordított a dolog...
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

a kocsi "meggyötrésére" készülök: 4 személy, 1 heti csomag, tetőbox, légkondi, horvát meleg és pálya. milyen fogyasztás-növekedéssel számoljak?

Ugyanilyen autóm van... még az évjárat is stimmel.

Az aláírásomban lévő linkre kattintva látszik is a története.

Korábban leírták, hogy a légkondi tényleg csak 1-2 dl. növeli, tapasztalatom szerint egyenletes tempónál, hosszú úton szinte semmivel. Városi vezetésnél gyengül el tőle az autó... ilyenkor a biztonság érdekében hajlamos az ember ezt több gázzal kompenzálni...De te hosszú útra mész, ezért a klímával ne is számolj.

A tetőbox és a 4 ember szintén deciket emel csak. Azonos környezetet feltételezve (tehát város/vidék/autópálya) csak egy valami befolyásolja jelentősen a fogyasztást: a vezetési stílus!

Ezért lehet, hogy ugyanolyan autók között akár 1-1 liter +/- eltérés lehet... minden más csak tizedeket jelent és azt is csak önmagadhoz képest tudod kimutatni. Láttam vidéki használatú 1,4XEP-es szintén utolsó' darabos Astra-t itt 7,5-8 literes fogyasztással is... meg 5,5 literrel is. Én a 6 litert alulról súroló vegyes fogyasztásommal -ami télen/nyáron is egyforma-: ... elégedett vagyok :)

De ugyanezt a kocsit, ugyanott egy fórumtárs teljesen más végeredménnyel hozná ki. Ezt látom az utakon is... sok fékezés... értelmetlen gyorsítások és előzések stb...

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ugyanilyen autóm van... még az évjárat is stimmel.

Az aláírásomban lévő linkre kattintva látszik is a története.

Korábban leírták, hogy a légkondi tényleg csak 1-2 dl. növeli, tapasztalatom szerint egyenletes tempónál, hosszú úton szinte semmivel. Városi vezetésnél gyengül el tőle az autó... ilyenkor a biztonság érdekében hajlamos az ember ezt több gázzal kompenzálni...De te hosszú útra mész, ezért a klímával ne is számolj.

A tetőbox és a 4 ember szintén deciket emel csak. Azonos környezetet feltételezve (tehát város/vidék/autópálya) csak egy valami befolyásolja jelentősen a fogyasztást: a vezetési stílus!

Ezért lehet, hogy ugyanolyan autók között akár 1-1 liter +/- eltérés lehet... minden más csak tizedeket jelent és azt is csak önmagadhoz képest tudod kimutatni. Láttam vidéki használatú 1,4XEP-es szintén utolsó' darabos Astra-t itt 7,5-8 literes fogyasztással is... meg 5,5 literrel is. Én a 6 litert alulról súroló vegyes fogyasztásommal -ami télen/nyáron is egyforma-: ... elégedett vagyok :)

De ugyanezt a kocsit, ugyanott egy fórumtárs teljesen más végeredménnyel hozná ki. Ezt látom az utakon is... sok fékezés... értelmetlen gyorsítások és előzések stb...

Azért ilyen terheléssel és tetőboxal már bejátszik a klíma a fogyiba vmilyen szinten

Link to comment
Megosztás:

573km 46 liter=8,03/100km. Egyszer voltunk Veszprémben, az oda-vissza 200km, a többi Tatabányán helyben. Használom a rózsaszín Spurit, jól megy vele. :D

Szerintem 2-3 decit lefaragott a fogyiból, persze nem ez volt a cél. Nem vezetek egyébként spórolósan, csak ésszel. A stílusom inkább dinamikus, mint papás.

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet . 2001 évj. y17dt 400000km. vegyes használat turbo csere után 33,5l gasoil 736 km-re azt hiszem meg lehetek elégedve teli csomagtartoval kb.150kg 2 személy.dél-pest megye területén fehér caraván.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

napi 2x17 km vidék, egy egy pesti látogatás .java vác- környéke, 2 személy 753 km nél 42 liter full teli nyomva,5.6 liter/100 ra jön ki .Gázt direkt nem használtam ez alatt.Ez jó átlag.De a vektra után szokatlan ez a rövid váltó kiosztás 1 év után is.

Link to comment
Megosztás:

megvolt az első autópályás kör...

Összefoglalva:

Város (csak rövidtáv):

9-10 liter időjárástól függően

Város (melegen):

8-8,5 liter

Országút (90 km/h):

5,9-6,3 liter

Autópálya (120-125 km/h):

6,4-6,6 liter

MaxxMotion 95

Nyilván a hosszútávú adatok a jól mérhetőek, a többi inkább viszonyított...

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne érezd magad olyan egyedül: ebben a hónapban eddig ~1300 km-t mentem, ennek átlaga 8,4 l/100 km. Körülmények tök vegyesek: van benne kb. 300 km budapesti város, kb. 200 km fullra megpakolt tolós autópálya & ácsorgás az autópályán, kb. 200 km nyugisan (90-100 km/h), maradék külváros dinamikusan. Klíma állandóan ment.

Tulajdonképpen nem rossz, de elgondolkodtató a dízel, mert ez így most sokba került a táblázatom szerint. :pinch:

nem játszunk inkább olyat hogy kinek fogyaszt a legtöbbet? :D

Link to comment
Megosztás:

8,4 ??? összetenném a kezem egy 10,4-ért :D de mondjuk én 90% városban vagyok.

Hogy ne érezd magad olyan egyedül: ebben a hónapban eddig ~1300 km-t mentem, ennek átlaga 8,4 l/100 km. Körülmények tök vegyesek: van benne kb. 300 km budapesti város, kb. 200 km fullra megpakolt tolós autópálya & ácsorgás az autópályán, kb. 200 km nyugisan (90-100 km/h), maradék külváros dinamikusan. Klíma állandóan ment.

Tulajdonképpen nem rossz, de elgondolkodtató a dízel, mert ez így most sokba került a táblázatom szerint. :pinch:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.