Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Ez így van: ha világít kb 10 liter megy bele, ha már villog kb 5 liter, legalább is nállam! :D

Ez nyilván csak elírás. Még kb. 10 liter van benne. Így egyetértek Endykával. / Z 17 DTL - ről, vagyis 1.7 CDTI- ről beszélünk/

+ még annyi, hogy városi közlekedésben a lámpa nehezen dönti el, hogy mit is csináljon. Menet közben kigyullad, majd a következő indulásnál nem. De ez csak a sok, rövidtávú használatnál jelentkezik. Kb. 3-4 alkalommal eljátsza, aztán folyamatosan a fejéhez tartja a pisztolyt a kútoszlop. A villogásnál nem gatyázik, ha egyszer elkezdi csak a tankolás gyógyítja.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van: ha világít kb 10 liter megy bele, ha már villog kb 5 liter, legalább is nállam! :D

A villogást egyszer sem vártam még ki az Astranal, csak a világítást.

Corsanal már egyszer jártam ugy, hogy villogot, majd világított, akkor már paráztam, és irány az első kút. :D

Link to comment
Megosztás:

A villogást egyszer sem vártam még ki az Astranal, csak a világítást.

Corsanal már egyszer jártam ugy, hogy villogot, majd világított, akkor már paráztam, és irány az első kút. :D

Sikerült megdöntenem a fogyasztási rekordomat, a melegebb időnek, és a hoszabb távoknak köszönhetem szerintem.5,54l/100km :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, vannak megközelítőleg pontos adatok :D V-powerrel 7,1 a fogyi 80%városi forgalom mellett.(20% országút.)Úgy számolgatom, ez megközelítőleg 0,5-1 literrel jobban jön ki, mint síma 95-tel.Tehát anyagilag ugyanott vagyok, csak lassabban kúszik lefelé a mutató egy picit. :D

Link to comment
Megosztás:

Én sehogy nem tudom az X17DTL Astám fogyawsztását 6,5liter alá levinni :D

Majd amelegebb idő besegít! :D

Ma tankoltam, mert tegnap égni kezdett a lámpa a műszerfalon + mentem még 65 km-t városban. 46.42 litert sikerült belegyömni. Átlagfogyasztás 95% városi használat és 4 személy mellett: 6.24 l/100km. Ez kb. 0.5 l/100km csökkenés a decemberi - januári fogyasztáshoz képest. /Z 17 DTL Caravan/

Link to comment
Megosztás:

Én nem szoktam teletankolni a verdát, holott tankolok annyit egy hónapban, hogy símán tele lenne... nem tudom miért... talán a tankolás öröme miatt. :D De ha telerakjátok, akkor nem nagyobb a fogyasztás? Elvégre csak nagyobb súlyt cipel! :D

Persze nem rozsdásodik a tank, vagy ez már amúgy sem szokott rozsdásodni?

Na most remélem elindítottam egy jó kis vitát... :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem szoktam teletankolni a verdát, holott tankolok annyit egy hónapban, hogy símán tele lenne... nem tudom miért... talán a tankolás öröme miatt. :D De ha telerakjátok, akkor nem nagyobb a fogyasztás? Elvégre csak nagyobb súlyt cipel! :D

Persze nem rozsdásodik a tank, vagy ez már amúgy sem szokott rozsdásodni?

Na most remélem elindítottam egy jó kis vitát... :D

müanyag tank van benne asszem... :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem szoktam teletankolni a verdát, holott tankolok annyit egy hónapban, hogy símán tele lenne... nem tudom miért... talán a tankolás öröme miatt. :D De ha telerakjátok, akkor nem nagyobb a fogyasztás? Elvégre csak nagyobb súlyt cipel! :D

Persze nem rozsdásodik a tank, vagy ez már amúgy sem szokott rozsdásodni?

Na most remélem elindítottam egy jó kis vitát... :D

Akkor ha ennyire a minimális súlyra törekedsz, akkor minden felesleges cuccot ki kell venni az autóbol. Természetessen a plusz súly + fogyasztás, de szerintem annyira azért nem, hogy 20-30kg (üzemenyag súlya) annyira befolyásolná.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha ennyire a minimális súlyra törekedsz, akkor minden felesleges cuccot ki kell venni az autóbol. Természetessen a plusz súly + fogyasztás, de szerintem annyira azért nem, hogy 20-30kg (üzemenyag súlya) annyira befolyásolná.

A fogyasztás megadásánál (gépkönyv) személyek száma+súlyadatok (feltöltési adatok) kalibrálva vannak.

A tank nem valószínű hogy rozsdásodna, mivel műanyag :D

Nyilván, ha csökkented a súlyt, könyebb tömeget mozgat a motor (ezt nem igen szokták csökkenteni, bár létezik ilyen), akár dinamikusabb is lehet az autód....

Link to comment
Megosztás:

Ne pénzbe, literbe kérd a gasoilhoz a hozzájárulást! Biztos van 1 álltalány, amit 1 hónapra vetítve használod a gépet!

Nem így működik nálunk. Egyszerűen hozzá van csapva egy melóhoz X Ft ami az üzemanyagköltséget fedezné elvileg. A bibi csak az, hogy ez az összeg két éve nem változott és már nem fedi le azt amire adják.

Link to comment
Megosztás:

én ma megjártam ausztriát a Z14XE vel, 4 személlyel, félig töltött csomial.

Autpálya győrig 130-140, sopronin 80-120, ausztia, onnan bécs autopályán 120-140, Bécs dugó kurvanagy, aztán budapestr autópályán 120-140

7,4L/100 km.

nekem dettó ugyanez 2 személlyel, végig szakadó esőben, csomi félig

7,6L/100km

:D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

beirtam mar a mote-reszbe is, de most latom, van itt speci tema erre.

G astra, 1.6 16Vs Xes motor, kombi, 130e futott (ebbol 85e-t nalam).

minden rendben van vele alapvetoen.

ami ide tartozik, hogy varosban 9.45l eszik (max 5 km-es utak), autopalyan (130-140 kozott) 10.45l.

nem sok ez? ha igen, mit kell tenni?

elore is koszonom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.