Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Volt 2db ELM327-em. Egyik berakva az autóba a másik meg "rohangálós", éppen akinek kellett.

Mind a kettő működött hibátlanul, de a rohangálóst elajándékoztam.

Gondoltam veszek másikat.

Hát rendeltem azóta 3 másikat. Abból egyik kuka. Másik kettő jól működik Torque progival, de a scan my opel egyikkel sem megy.

Próbáltam több telefonon is, de hiába. Egyiken néha csatlakozott, de midig akadozott. Többinél csatlakozási hiba, nincs válasz, interfész ellenőrzésnél lefagy....

Tapaszt valaki már ilyet? Lett megoldás rá?

Nem tudom, hogy most a telefonnal, vagy az elm-el van baj.

Rejtélyes....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt 2db ELM327-em. Egyik berakva az autóba a másik meg "rohangálós", éppen akinek kellett.

Mind a kettő működött hibátlanul, de a rohangálóst elajándékoztam.

Gondoltam veszek másikat.

Hát rendeltem azóta 3 másikat. Abból egyik kuka. Másik kettő jól működik Torque progival, de a scan my opel egyikkel sem megy.

Próbáltam több telefonon is, de hiába. Egyiken néha csatlakozott, de midig akadozott. Többinél csatlakozási hiba, nincs válasz, interfész ellenőrzésnél lefagy....

Tapaszt valaki már ilyet? Lett megoldás rá?

Nem tudom, hogy most a telefonnal, vagy az elm-el van baj.

Rejtélyes....

Én most készülök -pontosabban már egy jó ideje- venni a vaterkáról, de most elbizonytalanodtam. Ott van olyan 3 körül, amire azt írja a hirdető, hogy csak kipróbáltat küld...

Link to comment
Megosztás:

Én most készülök -pontosabban már egy jó ideje- venni a vaterkáról, de most elbizonytalanodtam. Ott van olyan 3 körül, amire azt írja a hirdető, hogy csak kipróbáltat küld...

Én is írtam eladónak, hogy vennék, ha kipróbálhatom, de elzárkózott a lehetőségtől. Azt írta ő kipróbálta.

Persze nem opelon.....

Az enyémek is jók, csak a scan my opel progi nem megy. Többi igen .... :omg:

Link to comment
Megosztás:

Én is írtam eladónak, hogy vennék, ha kipróbálhatom, de elzárkózott a lehetőségtől. Azt írta ő kipróbálta.

Persze nem opelon.....

Az enyémek is jók, csak a scan my opel progi nem megy. Többi igen .... :omg:

Ha bp-i vagy, akkor kipróbálhatjuk az én scanmyopelemmel (vagy elm327-tel) és akkor még 1-2 dolgot ki tudunk zárni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem sem működött az OPC-vel. A bluetooth kapcsolat létrejött de mikor autót kell választani meg évjáratot onnan a "csatlakozás" sosem sikerült.

Igaz én egy Blackberry Passport-al próbálom ami nem android de emulálni tudja az összes droid programot, de akár lehet ez is ok talán.

Sziasztok!

Volt 2db ELM327-em. Egyik berakva az autóba a másik meg "rohangálós", éppen akinek kellett.

Mind a kettő működött hibátlanul, de a rohangálóst elajándékoztam.

Gondoltam veszek másikat.

Hát rendeltem azóta 3 másikat. Abból egyik kuka. Másik kettő jól működik Torque progival, de a scan my opel egyikkel sem megy.

Próbáltam több telefonon is, de hiába. Egyiken néha csatlakozott, de midig akadozott. Többinél csatlakozási hiba, nincs válasz, interfész ellenőrzésnél lefagy....

Tapaszt valaki már ilyet? Lett megoldás rá?

Nem tudom, hogy most a telefonnal, vagy az elm-el van baj.

Rejtélyes....

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem működött az OPC-vel. A bluetooth kapcsolat létrejött de mikor autót kell választani meg évjáratot onnan a "csatlakozás" sosem sikerült.

Igaz én egy Blackberry Passport-al próbálom ami nem android de emulálni tudja az összes droid programot, de akár lehet ez is ok talán.

Majd egyszer probaljuk mar ki az enyemmel.
Link to comment
Megosztás:

Kölcsön volt nálam, Kelemen Zolitól és így vissza is adtam neki :unsure:

Nem tudom érdemes e vennem így hogy nem működött :goofy:

Kölyöknek volt ilyen irányú kutatása. Az enyémet le is fotózta, és fel is töltötte ide, mert az vitt mindent. Ha a tiedet vinné bb-n akkor az app jó, és nem azzal van a gond.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni!

Folyamatosan világítanak az index lámpáim,(az összes),

De ha rá adom a gyujtást,vagy járó motornál,minden működik rendesen.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a hiba?

Előre is köszi!

Esetleg riasztó?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A riasztónak van külön biztosítékja vagy reléje?

Mert ha esetleg az a hiba,akkor ha ezeket kiszedném akkor nem világítana?

Gyári vagy utólagos?

Elméletileg lennie kell biztosítéknak. Szerintem a gyári riasztó a központizár biztosítékját használja.

Nekem utólagos riasztóm van, itt egy lengő biztosíték van bekötve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt 2db ELM327-em. Egyik berakva az autóba a másik meg "rohangálós", éppen akinek kellett.

Mind a kettő működött hibátlanul, de a rohangálóst elajándékoztam.

Gondoltam veszek másikat.

Hát rendeltem azóta 3 másikat. Abból egyik kuka. Másik kettő jól működik Torque progival, de a scan my opel egyikkel sem megy.

Próbáltam több telefonon is, de hiába. Egyiken néha csatlakozott, de midig akadozott. Többinél csatlakozási hiba, nincs válasz, interfész ellenőrzésnél lefagy....

Tapaszt valaki már ilyet? Lett megoldás rá?

Nem tudom, hogy most a telefonnal, vagy az elm-el van baj.

Rejtélyes....

Az enyémmel sem megy az opel app. :(

Ha tudd valaki olyat eBay-en, ami tuti működik, dobhatna egy linket.

Link to comment
Megosztás:

Gyári vagy utólagos?

Elméletileg lennie kell biztosítéknak. Szerintem a gyári riasztó a központizár biztosítékját használja.

Nekem utólagos riasztóm van, itt egy lengő biztosíték

van bekötve.

Gyári van benne.majd megnézem még azt is,addig meg marad az,hogyha megállok akkor kiveszem az index relét :-) azért köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv a klubban!

A leírásom a BEHR féle szellőztetőrendszert írja le.

Az áramfigyelő komparátor nem jó! A motor (elektro) indulási árama 7-10 szerese a névlegesnek.

Az elakadt/megszorult motor (végállás állapota) kb 1A.

Figyelned kell még a forgásirány váltást is. Ekkor, nyilván kell egy késleltetés is, mivel az ellenkező irányba indulna a motor.

Lényegesen egyszerűbb, és olcsóbb egy időzítő...

Az áramfigyeléssel kapcsolatban írnám... Nálam a mért értékek a következők a légkeringetés irányát váltó motorral kapcsolatban:

Az indulási áram 0,5A max kb, ami 2-3 msec ideig áll csak fent utána lecsökken 50 - 60(!) mA re üzem közben. A végállás elérésekor 200-300 mA áramot vesz fel csak a motor. Én változatlanul az áramkomparátoros megoldást favorizálom PIC el, legfeljebb lesz referencia hogyan működik. ;) Egyébként az alap problémát sikerült áthidalni egy mezei soros elektronikus automata biztosítékkal. 50mA est tettem sorba a motorral, a tehetetlensége miatt tökéletesen alkalmas az indulási áram áthidalására, a végálláskor pedig szépen lehatárolja az áramot a küszöbértéke alá. Így mindkét végállásban tehermentesíti az eltörni hajlamos tengelyt a túl nagy nyomatéktól amit a motor egyébként folyamatosan rá eröltetne... Nem is tudom kell e ennél jobb és egyszerűbb megoldás.

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kalocsa, Solt, Dunavecse, Dunaföldvár, Dunaújváros, Kecskemét környékén/felé van valakinek a képen szereplő belső világítása egy perces kipróbálás erejéig. Enyémet nem tudtam életre kelteni, és ezért hogy kiderüljön a lámpa-e a hibás, szeretném rádugni egy működő tesztelt helyre, vagy jó lámpát az enyémre....

DSCF6257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Köszönöm!
Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Ma végre én is rászántam magam a szellőztető-panel javításra, sikerült is, kopp-kopp, de még meg fogom építeni darthvödör időzítőjét a végleges megoldáshoz, most csak megfordítottam a lapot, szét volt hullva a hajtott vége.. 17év az 17év, csoda hogy eddig bírta!

ami viszont feltűnt, hogy a motortér felől a venti, simán be tud szívni bármit, ami bekerül az ablaktörlők alatti burkolat alá, ez így van minden astrán, vagy van rá valamilyen szűrő, amit fel lehet ide szerelni?

15123_mini_dsc_0323.jpg

úgy tele volt falevéllel meg porral, kisebb bogarakkal, hogy az is csoda volt hogy a levegő be tudott jutni, most ezt is kipucoltam szépen, hangja se maradt.. ;)

pár kép a megoldásról: https://drive.google.com/folderview?id=0ByUnG1riHO8afld6ZlQ5R1I2VHBzbDZiVE5rc2JiM1lrRHBUZU53Y19CQkVfUzBBYnBBSGs&usp=sharing

Módosítva : helkis
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.