Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Nekem van, de jo helyen van az itt :) Egyebkent szerintem nem teljesen egyformak, a rajzodon van egy plusz melyedes az enyemhez kepest; gondolom, minden funkciohoz mas az oldalain levo bordazat.

Ja, a szama alapjan ez a csatlakozo, meg a kepe is titkos :) http://www.te.com/catalog/pn/en/967597-1

A bordázatot nem is néztem, de ha már az érintkezők száma stimmel, meg az a karos csat rajta van, akkor már gondolom be lehet faragni. :)

Link to comment
Megosztás:

Bontoban biztos kapsz; az elszant barkacsolokon kivul valoszinuleg nincs tul nagy kereslet ra...

Ezen már túlvagyok.

Csak kábelköteggel együtt adják (vagy le is vágják, de akkor is kifizettetik az egész kábelköteget) aranyárban.

Persze ott áll a halmokba a telep sarkában a kábelköteg, de ilyenkor biztos vérszemet kapnak mert kaptam 10-15eFt-os ajánlatot is.

Link to comment
Megosztás:

Csak kábelköteggel együtt adják (vagy le is vágják, de akkor is kifizettetik az egész kábelköteget) aranyárban.

Persze ott áll a halmokba a telep sarkában a kábelköteg, de ilyenkor biztos vérszemet kapnak mert kaptam 10-15eFt-os ajánlatot is.

http://www.bontoabc.hu/opelparts-auto-alkatresz-bonto.html

Ezeket kerdezd meg; anno nekem adtak OBD aljzatot 500 forintert, pedig az is nyilvan valamilyen kotegen log :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! nem müködik a kocsimon a duda v miért .Tudnátok segíteni, hogy milyen hibák miatt nem müködhet és miket nézek meg ?köszi

Általában CIM modul hiba. Típushiba.

Ha van multikormányod és azon lévő gombok sem működnek időnként, vagy nem úgy működik, ahogy kell, akkor 99%, hogy CIM modul.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! nem müködik a kocsimon a duda v miért .Tudnátok segíteni, hogy milyen hibák miatt nem müködhet és miket nézek meg ?köszi

szia

Nekem a 2006-os h astrámra a duda nem működésére volt visszahívás garanciába garancia időn túl és ingyen orvosolták.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Általában CIM modul hiba. Típushiba.

Ha van multikormányod és azon lévő gombok sem működnek időnként, vagy nem úgy működik, ahogy kell, akkor 99%, hogy CIM modul.

Cim modulon belül mi szokott elromlani?

Nekem sem működik. Azt olvastam a forrasztások szoktak elengedni, de merre. A csatlakozó környékén, vagy mindenhol?

Link to comment
Megosztás:

Szia Sztaricsnaja,

Ha tényleg csak a dudával van problémád és nem a CIM modullal,akkor ha gondolod nekem van egy eladó gyári dudám.

Én lecseréltem egy normálisabbra,mert idegesített a hangja.

Kérdezz utána,hogy Opelék mennyiért adják,és megbeszélünk egy árat,ha gondolod.Esetleg,ha a közelben vagy,természetesen ki is próbálhatod.Én Dunakeszin vagyok.

Üdv.:Szabi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! nem müködik a kocsimon a duda v miért .Tudnátok segíteni, hogy milyen hibák miatt nem müködhet és miket nézek meg ?köszi

Szia!

A kormányról tudod vezérelni a kijelzőt? Felkapcsolt világításnál is?

Volt egy visszahívás, egy bilinccsel megerősítették a CIM modult. Nekem is volt, azonban utána sem volt jó. Múltkor viszont kivettem a kormánykapcsolót, megmozgattam, aztán működött, majd nem. Ma néztem, teljesen jó. Kíváncsi vagyok, ha megyek vele, akkor mit produkál.

Lehet javítani a modult, vagy van olyan lehetőség, hogy leadod a rosszat és kb. 25 ezrért kapsz egy javítottat pár hónap garival. Az új ára kb 40-50 ezer körül van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia Sztaricsnaja,

Ha tényleg csak a dudával van problémád és nem a CIM modullal,akkor ha gondolod nekem van egy eladó gyári dudám.

Én lecseréltem egy normálisabbra,mert idegesített a hangja.

Kérdezz utána,hogy Opelék mennyiért adják,és megbeszélünk egy árat,ha gondolod.Esetleg,ha a közelben vagy,természetesen ki is próbálhatod.Én Dunakeszin vagyok.

Üdv.:Szabi

Szia!

Milyen dudára cserélted a gyárit?

Nekem sem tetszik a hangja... :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia Sztaricsnaja,

Ha tényleg csak a dudával van problémád és nem a CIM modullal,akkor ha gondolod nekem van egy eladó gyári dudám.

Én lecseréltem egy normálisabbra,mert idegesített a hangja.

Kérdezz utána,hogy Opelék mennyiért adják,és megbeszélünk egy árat,ha gondolod.Esetleg,ha a közelben vagy,természetesen ki is próbálhatod.Én Dunakeszin vagyok.

Üdv.:Szabi

Köszönöm, de sajnos nem a duda rossz. A multikormány sem működik rendesen.

Szétszedtem megnyomkodtam a cim modult, utána pár napig jók voltak a baloldali kapcsok és a duda.

Most a jobboldali kapcsolók működnek duda nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Cim modulon belül mi szokott elromlani?

Nekem sem működik. Azt olvastam a forrasztások szoktak elengedni, de merre. A csatlakozó környékén, vagy mindenhol?

Nekem a szokásos CIM modul hibám volt (felkapcsolt világítás mellett nem működött a duda, a multi gombok).

A CIM-ben a csatlakozókat forrasztottam meg mind a két oldalt ólommentes forrasztóónnal.

Előtte az enyémet is megcsinálták garanciába a visszahívás alkalmával, amitől a fenti hibák sokkal ritkábbak lettek (azért teljesen nem múlt el), viszont előjött egy új hiba, mégpedig, hogy havonta 1-2x nem ismerte fel a kulcsot, ami elég idegesítő egy dolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kormányról tudod vezérelni a kijelzőt? Felkapcsolt világításnál is?

Volt egy visszahívás, egy bilinccsel megerősítették a CIM modult. Nekem is volt, azonban utána sem volt jó. Múltkor viszont kivettem a kormánykapcsolót, megmozgattam, aztán működött, majd nem. Ma néztem, teljesen jó. Kíváncsi vagyok, ha megyek vele, akkor mit produkál.

Lehet javítani a modult, vagy van olyan lehetőség, hogy leadod a rosszat és kb. 25 ezrért kapsz egy javítottat pár hónap garival. Az új ára kb 40-50 ezer körül van.

aha az a vicces nekemis ,hogy néha jó néha nem a duda meg a multi kormány de volt olyan ,hogy nyomtam a dudát folyamatossan és a hangerő meg felerősödőt .aha és ezt házilag kilehet könnyen cserélni ?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

2005-ös H Astrámhoz (Z14XEP) a múlthéten kaptam ajándékba egy Sencor SCA PARK200 típusú (4 szenzoros, ultrahang, stb..) tolatóradart. A mai nap került beszerelésre - szégyen, nem szégyen, én nem értek hozzá - autóvillamossági szerelő által. Mikor hazaértem, gondoltam tesztelgetem, hogy mit is tud...Ekkor találkoztam azzal a problémával, hogy szinte semmit...mármint amint betettem rükvercbe, a kijelző bekapcsolt és úgy tűnt minden rendben, egészen addig, amíg valamilyen tárgy a méréshatáron belülre nem került. Onnantól kezdve a kijelelzője el kezdett villogni (halványodott, kivilágosodott) és a kicsit sem kellemes hangú tolatást segítő női hang "attention" egyszavas jelzését sem tudta végigmondani. A szöveg pattogó, szakadozó lett, illetve a kijelző is a villódzás közepette össze vissza mutatott teljesen hibás mért távolságokat. Elsőre azt hittem, hogy maga a tólatóradar a hibás (lehet, hogy továbbra is az), viszont amikor leállítottam a motort és csak a gyújtás hagytam rajta, majd betettem ismét rükvercbe, onnantól kezdve teljesen pontosan mutatta a távolságot, illetve a kijelzője is rendben működött. Visszamentem oda, ahol beszerelték és a kérdésemre, hogy mi okozhatja ezt, azt a választ kaptam, hogy mivel "a tolatóradar kijelzője vezeték nélküli összeköttetésben van a vezérlő modullal, így az autó járó motorja zavarja be valahogy a "frekvenciát"?(ezt már nem nagyon értettem) és ilyen ritkán van egy-egy autó típusnál".
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ilyen problémával, illetve, hogy egyáltalán tényleg létezik-e ilyen? A hiba ne adj isten selejtes készülék, vagy mégrosszabb esetben hibás beszerelés lenne (bár elrontani nagyon nem hiszem, hogy ellehet, főleg ha szakember csinálja)?? Ezen kívül milyen VEZETÉKES kapcsolattal rendelkező tolatóradart tudnátok ajánalni a mostani helyett?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ilyen problémával, illetve, hogy egyáltalán tényleg létezik-e ilyen? A hiba ne adj isten selejtes készülék, vagy mégrosszabb esetben hibás beszerelés lenne (bár elrontani nagyon nem hiszem, hogy ellehet, főleg ha szakember csinálja)?? Ezen kívül milyen VEZETÉKES kapcsolattal rendelkező tolatóradart tudnátok ajánalni a mostani helyett?

A kapcsolat hibaja csak azt kene okozza, hogy nincs, vagy rossz az adat, de a kijelzo fenyereje ettol miert valtozna? De ez egyszeruen tesztelheto: amennyire lehet, kozel kell vinni a kijelzot az adohoz, mozgatni, nezni, van-e valtozas.

A masik gond a tappal lehet, az adot es a vevot is meg kene taplalni kozvetlenul, akar egy kulon kis akkurol. Persze ha nem vagy elektromos buherator, akkor ez nem igazan opcio.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

2005-ös H Astrámhoz (Z14XEP) a múlthéten kaptam ajándékba egy Sencor SCA PARK200 típusú (4 szenzoros, ultrahang, stb..) tolatóradart. A mai nap került beszerelésre - szégyen, nem szégyen, én nem értek hozzá - autóvillamossági szerelő által. Mikor hazaértem, gondoltam tesztelgetem, hogy mit is tud...Ekkor találkoztam azzal a problémával, hogy szinte semmit...mármint amint betettem rükvercbe, a kijelző bekapcsolt és úgy tűnt minden rendben, egészen addig, amíg valamilyen tárgy a méréshatáron belülre nem került. Onnantól kezdve a kijelelzője el kezdett villogni (halványodott, kivilágosodott) és a kicsit sem kellemes hangú tolatást segítő női hang "attention" egyszavas jelzését sem tudta végigmondani. A szöveg pattogó, szakadozó lett, illetve a kijelző is a villódzás közepette össze vissza mutatott teljesen hibás mért távolságokat. Elsőre azt hittem, hogy maga a tólatóradar a hibás (lehet, hogy továbbra is az), viszont amikor leállítottam a motort és csak a gyújtás hagytam rajta, majd betettem ismét rükvercbe, onnantól kezdve teljesen pontosan mutatta a távolságot, illetve a kijelzője is rendben működött. Visszamentem oda, ahol beszerelték és a kérdésemre, hogy mi okozhatja ezt, azt a választ kaptam, hogy mivel "a tolatóradar kijelzője vezeték nélküli összeköttetésben van a vezérlő modullal, így az autó járó motorja zavarja be valahogy a "frekvenciát"?(ezt már nem nagyon értettem) és ilyen ritkán van egy-egy autó típusnál".

A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ilyen problémával, illetve, hogy egyáltalán tényleg létezik-e ilyen? A hiba ne adj isten selejtes készülék, vagy mégrosszabb esetben hibás beszerelés lenne (bár elrontani nagyon nem hiszem, hogy ellehet, főleg ha szakember csinálja)?? Ezen kívül milyen VEZETÉKES kapcsolattal rendelkező tolatóradart tudnátok ajánalni a mostani helyett?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv

Szia!

Én is hasonlóan jártam, de nekem 8 szenzoros. Az lett a gyanús, hogy az első tökéletesen működik. Ha megcserélem, és a hátsót kötöm előre akkor szintén működik elöl.

A HIBA A KÖVETKEZŐ. A tolatóradart relével kell bekötni.

A tolatólámpától jövő szál bekapcsolja az eszközt, viszont ahogy megnő az áramfelvétele akkor a tolatóradar lekapcsol. A kocsi elektronikája "leszabályoz". Kiégett égőnél sem hagyja rajta a 12V-ot.

Ha úgy kötik be, hogy keresnek egy gyújtás áramot, és relével - amit a tolatólámpa kapcsol - táplálják a tolatóradart akkor működni fog.

Én azt mértem, hogy a tolatóradar 8mA-t vett fel bekapcsoláskor, ekkor elindult, ha mindegyik szenzor jelez, kb30mA.t vett volna fel már tiltott.

Érdekesség, ha közel álltam meg úgy, hogy a 4 szenzor működjön, és úgy teszem be hátramenetbe, akkor néha jó volt, ha folyamatosan közeledtem, akkor lekapcsolt. A relének a behúzó árama állandó, ezért nem "tilt" le a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem az autót! Nagyon tetszik! (2007 1.4 Essentia).

Olvasagattam ezt a fórumot,és érdekelne a középső kijelző cserjéje!Nekm sajna TID kijelzöm van,és a lehet kicserélném egy nagyobra. Olvastam az árakról is,de az lenne a kérdésem,hogy ha meg van a kijelző ( BID,GID,esetleg CID ) akkor csak úgymond berakom,felprogramoztatom és ennyi ? (csak a lényegt mert kezdő vagyok az elektronikában) Szájbarágósan!!

Előreis köszönve!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni a képen látható 2 db mozgás érzékelő miért van az autóba ugyan is ebbe nincs riasztó (még egyszer sem kapcsolt be)

és középen mi az a kapcsoló ugyan is be van ragadva vagy ezelőtti gazdája benyomta panelig...... és azóta nem működik.

http://kepfeltoltes.hu/view/150516/IMG_0409_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Válaszokat előre köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni a képen látható 2 db mozgás érzékelő miért van az autóba ugyan is ebbe nincs riasztó (még egyszer sem kapcsolt be)

és középen mi az a kapcsoló ugyan is be van ragadva vagy ezelőtti gazdája benyomta panelig...... és azóta nem működik.

http://kepfeltoltes.hu/view/150516/IMG_0409_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Válaszokat előre köszi!

A gyári riasztó ultrahangos szenzorjai, a nyomógomb pedig ezen szenzorok ideiglenes kikapcsolására szolgál.

Ha nincs gyári riasztód, akkor valószínűleg egy utólagosan rakták bele, lehet hogy ez jobban tetszett valakinek.

Ha van gyári riasztód, akkor az uh szenzorok persze hogy nem működnek, mert a gomb be van nyomva, tehát mindig úgy veszi, hogy arra a riasztóbekapcsolásra ideiglenesen kiakarod iktatni ezeket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.