Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia,

köszönöm a választ!

Az ajtók most már úgy néz ki, hogy sok szórakozás árán, de jók.

Viszont a tank ajtaja nem nyílik...

Erre valami megoldás?

Szia!

Nagyon szívesen! Remélem segíteni is tudtam, engem itt okosítottak a többiek, és még sok munkájuk lesz!!!

Egyébként mi volt a hiba ok és mi a megoldás?

Tanksapka kérdést passzolom, de ilyen üzemanyag árak :rolleyes: mellett nem nagy baj ha nem kerül kinyitásra! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Kábelszakadást kb. 3ezer forintért javít a márkaszervíz, szépen zsugorcsővel...

Szia!

Valóban jó megoldás a márkaszerviz, csak ahová én be tudok menni, ott a szerelő olyan szutykos volt, és nem "szerelő koszos" ami érthető

egy ilyen helyen, hanem annyira, hogy attól csak az volt szebb, ahogy megjelent! Az orrát túrta a kedves, amikor kijött az ügyféltérbe, mert szóltak NEKI, hogy segítsen, mikor lehet vinni a kocsit. Persze udvariasan megköszöntem, de az én ( bocs BANKOCSKA) kocsimba ilyen ember ne nyúljon semmihez, így nem is vittem oda. Másik szerviz meg 60km, és ha nem tudják aznap megcsinálni, akkor két nap szabit kell kivennem.

Egyébként én is zsugorcsöveztem forrasztás után, talán 200.-huf anyagköltségben.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként én is zsugorcsöveztem forrasztás után, talán 200.-huf anyagköltségben.

Meg ha nem vagy gyakorlott szórakozz vele 1 órát, vegyél pákát (2000ft) ha nincs... Persze aki tudja csinálja meg otthon, a másik oldalon már én csináltam, mert volt egy szabad félórám, meg már tudtam mi a problem... De azért nem egy nagy összeg az a (előkerestem) 2300HUF...:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült a kihangosítót úgy bekötni, ahogy a nagy könyvben meg van irva. Mindenkinek hála.

De nem sokáig örülhettem, mert az első úton az ülésfűtés miatt az ülés majdnem kigyulladt.

Rohadt büdös lett a kocsiban. Szerencsére nem alul, hanem a támla alsó felében van a gigszer.

Elszíneződött a támla szövete alul a melegtől meg egy kicsit kiégett a szivacs része.

Mi a bánatot lehet ilyenkor csinálni ??? Ki lehet kötni valahogy az ülés felső támla részéből a "fűtést" ?

Sajnos az ülés "spéci" előre dönthetős.

Tud valaki valami biztatót ? Javítható ?

Nyugtassatok meg, hogy ennek semmi köze a kihangosító bekötéséhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kürtcsere projekbe fogtam, és kellene nekem egy ilyen csatlakozó:

http://www.kepfeltoltes.hu

Tudna valaki segíteni, hol lehet ezt beszerezni és mennyiért, vagy van valakinek feleslegesen?

Minden megoldás érdekel....:rolleyes:

Üdv,

A verzió :bontó (nagy az esély hogy komlett köteget akarnak rád sózni horror áron)

B verzió : két sarú+sziló

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ez a két verzió nekem is megvolt, de gondoltam valamilyen kereskedelmi egységben(ahol elektronikai dolgokkal foglalkoznak) is lehet kapni, és nem kell sufnituningot alkalmatzni. :huh:

De akkor jobb híján marad a sufni....

Üdv,

Esetleg valakinek otthon bontott maradék? Nagyon jól jönne.... :rolleyes: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A következővel kapcsolatban kérném az itteni szakik segítségét:

GPS-t szeretnék "beépíteni" a gyári TID helyére.

Ha a kijelzőt kiveszem, akkor a rádió nem talál állomást, ezt ki tudom iktatni valahogy?

A TID elvileg gyújtáskapcsolt. Erről le tudok-e venni 12V-ot, ha igen akkor hogyan?

Előre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap betettem egy CD-t és azt írta ki hogy, "NO CD", ez kisebb baj!

Utána ki akartam venni és nem jött ki!!

Kb. 30perc nyomkodás után nagy nehezen kiadta, mikor újra beraktam olvasta a CD-t és ki is adja azóta...nem tudom mi volt vele!

Miért csinálta ezt? (CD 30mp3, 9 gombos)

Meg tudjátok mondani, hogyan lehet kivenni a CD-t, ha legközelebb véletlenül beragadna??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A következővel kapcsolatban kérném az itteni szakik segítségét:

GPS-t szeretnék "beépíteni" a gyári TID helyére.

Ha a kijelzőt kiveszem, akkor a rádió nem talál állomást, ezt ki tudom iktatni valahogy?

A TID elvileg gyújtáskapcsolt. Erről le tudok-e venni 12V-ot, ha igen akkor hogyan?

Előre is köszi mindenkinek!

Láttam egyszer egy H Astrában, hogy a központi kijelző be lett építve a tetőkonzolba (a mennyezetlámpa utáni két műanyag takaró helyére), és a kivett kijelző helyére került be a GPS. Gyújtáskapcsolt 12V-ot az elakadásjelző csatlakozójában találsz, mert a kijelző a canbus-on keresztül kapja a gyújtásjelet. Viszont a kijelzőben van állandó 12V ami 7,5A biztosítékkal védett.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Egy 2008 as astra h tulajdonosa vagyok (Z17DTJ). Van egy hatalmas problémám amire eddig még senki nem tudott megoldást (Opel szakszervíz sem). Az autó fény és esőszenzorral felszerelt. A probléma, hogy ha a tompított fényszóró be van kapcsolva és az esőérzékelőt is aktiválom mert el kezd esni az eső néha menet közben ca. 1 másodpercre teljesen lekapcsol a világítás (belső és külső egyaránt). Ez megfigyeléseim szerint főleg akkor lép fel ha az ablaktörlő törlési sebességet vált (lassúról gyorsra vagy fordítva, illetve ha ablaktörlőmosofolyadékot is spricceltetek az ablakra). egy száz km es úton 4-15 ször lép fel. Mivel hibakód nem kerül mentésre és a tech 2 sem mutat semmit ill. a szakszervízben nem sikerült a hibát reprodukálni nem tudtak megoldást találni.

A fény és esőszenzor külön külön egyébként problémamentesen működik. Ha nincs aktiválva az esőszenzor és nem töröl az ablaktörlő akkor nem alszik ki a világítás sosem.

Fontos még hogy a fényszenzort sosem használom tehát a lámpakapcsolót mindig manuálisan a tompított fokozatra állítom az "AUTO" funkciót sosem használom és mégis lekapcsolgatja a világítást ablaktörlőzésnél.

A szervízben azt mondták hogy a fény és esőszenzort nem lehet szoftveresen kikapcsolni és nem lehet hagyományosra visszaállítani.

Kérem aki ért hozzá segítsen. Esetleg van valami opel központ amit fel lehet hívni ha már a szakszervíz sem tud segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Kérem aki ért hozzá segítsen. Esetleg van valami opel központ amit fel lehet hívni ha már a szakszervíz sem tud segíteni?

Persze, hogy van, de a szerviznek kell hozzajuk fordulni... Az erintett modulokon a legfrissebb szoftver van? Ha igen, akkor mondd a szerviznek, hogy kerjenek tanacsot a kozponttol, vagy menj masik szervizbe.

Link to comment
Megosztás:

a legnehezebb úgy hibát keresni, és főképp hibát kijavitani, hogy a szerviz nem látja hogy mi a baj, azaz sose produkálja a hibát.

van amugy az opel szervizeknek Müszaki szakszolgálat néven futo segélyközpont, de ha europában nem volt ilyen hiba akkor nem tudnak segiteni.

DE: meg kéne nézni az

Akku feszültséget

Testkábeleket

Generátoron a kábeleket

ablaktörlön a csatlakozókat.

Ez tipikus olyan hiba, hogy az ablaktörlés közben annyira leesik a feszültség, hogy a computer lekapcsolja a lámpát... majd amikor helyreáll a rendszerfeszültség, akkor újra felkapcsolja.....

Link to comment
Megosztás:

Hogyan is lehet széthuzni azt a csatlakozot az ajtonál? (van rajta valami kék csatlakozo a végénél)

És nem tud valaki a fent emlitett hibára valami megoldást ? (#2015-os számu)

Szia Robee!

http://kepfeltoltes.hu/120121/DSCF1451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

opel_csatlakoz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képen látható bal oldali rész van a hátsó ajtóban, a jobb oldali az odavezető kábelköteg. Csak a kék színű műanyag gyűrű alakú részt kell ütközésig benyomni és a jobb oldali részt érzéssel ki lehet belőle húzni. A két elemet a kis műanyag körmök tartják egymásban, ami a nyomás hatására kioldható. A képen nincs rajta, de tartozik még bele egy spirál rúgó és egy szürkés színű műanyag "O" gyűrű, előbbi gondolom az elektromos kontaktus míg utóbbi a gumi szigetelés helyben tartásáért felel.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem német forumokon is és 1 bejegyzést találtam ahol pontosan ugyanez volt a hiba annyi különbséggel hogy ott egy GTC astráról volt szó xenon világítással.

Az autóm most is opel szakszervízben van, már jópár hete hogy legyen idejük átvizsgálni, de nem tudták reprodukálni a hibát. Kérdeztem hogy az elmondottak alapján mire gondolnak, azt mondták CIM modul talán, de nem merték annyira biztosra mondani hogy vakon kicseréljük. Mindenképp meg akarom oldani a hibát mert így az Autóval esőben este nem lehet közlekedni. Ha nem is produkálja ott éppen a hibát akkor is kell legyen ötlet hogy mi lehet a gond.

Szólok nekik hogy nézzék meg az általad említetteket, de ha nem ez a gond, akkor szerinted még mi jöhet reálisan számításba?

1 hónap múlva megyek vissza németországba és addig meg akarom javíttatni otthon az autót. Mert hát voltam én német opel szakszervízben is......dehát őket inkább hagyjuk. :glare:

Link to comment
Megosztás:

Hy

Nekem is is vagy 1 éve így kezdte, mert valószínűleg valami az ülés alá gurult, de ellenőriztem ott a csatlakozókat az rendben volt de nem szűnt meg a hiba. Aztán szépen lassan kezdtek meghalni a kormányon lévő összes holmi (rádió vezérlés, kűrt), hol működött hol nem, majd aztán már végképp semmi nemment. Nekem akkor CIM-modult cseréltek, felprogramozták és azóta rendben van minden! De azért már nem teszek semmit az ülés alá lehetőleg :D

Úgy Tűnik mégis csak kontakthiba volt. (Gyári új légzsákkal is megvolt a hiba)

A CIM modul kocsifelőli csatlakozójának többszöri átmozgatása és kontakt tisztítós tisztítása óta jó.

Két hete nincs hibajelzés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne:

A beltér világítás izzója ki lett cserélve led-re. Újabban, természetesen menet közben néha néha ez a led villan egyet. Az viszont most vettem észre, hogy középállásban ez a ledecske nem alszik el teljesen, hanem nagyon halványan világít folyamatosan.

Most visszacseréltem az eredeti izzóra.

Miért csinálja ezt a led? A leddel van valami, vagy más oka lehet?

Vagy egyébként is felejtsem el a ledek használatát?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne:

A beltér világítás izzója ki lett cserélve led-re. Újabban, természetesen menet közben néha néha ez a led villan egyet. Az viszont most vettem észre, hogy középállásban ez a ledecske nem alszik el teljesen, hanem nagyon halványan világít folyamatosan.

Most visszacseréltem az eredeti izzóra.

Miért csinálja ezt a led? A leddel van valami, vagy más oka lehet?

Vagy egyébként is felejtsem el a ledek használatát?

Köszi előre is.

én nem, értek hozzá...

de neked nem CAN Bus-os LED kell bele?

vagy mi a neve :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. 1.7 Dieselem van nincs benne fedélzeti PC. Hallottam, h valahogyan meglehet nézni a hűtővíz hőmérsékletét, csak azt nem tudom hogyan. Ebben kérnék segítséget

A hűtővíz hőmérsékletet meg lehet nézni teszt módban!-> Gyújtást ráadni, Rádiót bekapcsolni, 2xSettings gomb, másodjára hosszan nyomva, búgó/csippanás szerű hangig, majd a BC gomb nyomogatása:)! Ha két soros kijelző van (TID) akkor az órabeállító melletti pöttyös közepű kijelzőgombot kell a BC gomb helyett nyomkodni... Kétsoros illetve háromsoros esetén (TID,BID) T: hőmérséklet, Grafikus esetén (GID) Coolant:hőmérséklet :)! Ennyi! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.