Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi az a hang, amit a kocsi leállítása után, várakozás közben hallok a szellőző felől? Ez nem azonos a azzal a morgó hanggal, amit a fűtésszabályzó ill. a leállítás után 1-2 perccel lezáró zsalu okoz. Ez egy kb 10 másodpercig tartó zümmögő hang, amit mindig hallani, ha el megy mellettem egy autó, de akár egy gyalogos is, vagy egy szellő is okozhatja. Mindig hallani, ha a levegő az autó melett megmozdul. Kihuzott slusszkulcsnál is hallani, és nyilván az aksit is szívja. (Astra H. 5 éves.)

Ha valaki tuja az okát, megköszönném a választ.

Üdv. mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocs a szakszerűtlenségét.

Az autó rövdtávú fogyasztásmérője viszonylag jól mér, de a "hosszabtávú" fogyasztásmérő mindig 6,5 l/100 km ír ki, mindentől függetlenül. Ha ugyanis medkettőt lenullázom akkor a megtett út útán két különböző értéket kapok ugynarra a megtett útra.

Szar a szoftver vagy ezt is be lehet állítani a hülye vevőknek ? Tud valaki erre megoldást ?

Link to comment
Megosztás:

200 mA es 64 Ah, igy elvileg ~300 orat vinne a riasztot, viszont a hideg es egyebek miatt nem csoda, ha 3 nap utan sem indul. De ha megcsinaltak a riasztot, akkor nem kene igy legyen. Ha terheles nelkul csak 12 voltot mersz egy akkun, az mar nem nagyon fog inditani...

Szia!

Köszi, méregettem a minap és 11.83-at mutatott -6'C-ban. Beindult elsőre, bár 2-3 mps kellett hozzá. Ha most indítok 12,4V-al akkor a kijelzőn visszaesik 10.8-ra is, de simán indul.

Lényeg, hogy működik, magyarázatot nem tudok rá. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kocsim csomagtartóját nem lehet kinyitni, nem reagál a mikrokapcsolóra (semmi működésre utaló jel sincs), csak az utastér felől a "mechanikus vésznyitóval" nyitható.

Mikrokapcsoló jó op-commal és multiméterrel ellenőriztem, a zár külső feszről működik, vezetékek nem szakadtak.

Op-com-mal nyitás kattanó hang a REC-ben és a zárnál, de semmi több. Az összes biztosítékot ellenőriztem az autóban, ablakmosó is működik.

A REC által vezérelt minden más működik. Valakinek van valami ötlete hogyan tovább? REC modul hiba? Zárhiba? Túl nagy áramfelvétel, melyet a REC modul nem tud kezelni? Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kocsim csomagtartóját nem lehet kinyitni, nem reagál a mikrokapcsolóra (semmi működésre utaló jel sincs), csak az utastér felől a "mechanikus vésznyitóval" nyitható.

Mikrokapcsoló jó op-commal és multiméterrel ellenőriztem, a zár külső feszről működik, vezetékek nem szakadtak.

Op-com-mal nyitás kattanó hang a REC-ben és a zárnál, de semmi több. Az összes biztosítékot ellenőriztem az autóban, ablakmosó is működik.

A REC által vezérelt minden más működik. Valakinek van valami ötlete hogyan tovább? REC modul hiba? Zárhiba? Túl nagy áramfelvétel, melyet a REC modul nem tud kezelni? Válaszokat előre is köszönöm.

az ablakmosód müködik?

Link to comment
Megosztás:

Az ablakmosó működik, csak REC modul csomagtartó része nem.

A zár és a nyitókapcsoló is jó. Egy másik Astrában néztük, abban a REC-ben kattanó hangot lehet hallani a gomb megnyomására, nálam ez nincs.

Akkor a masik Astraban huzogasd ki a REC-bol a releket, amig el nem mulik a kattanas, aztan a sajatodban azt a relet nezd meg :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor a masik Astraban huzogasd ki a REC-bol a releket, amig el nem mulik a kattanas, aztan a sajatodban azt a relet nezd meg :)

Ez a relé valahol a REC belsejében van, nem kívül beledugva, így nem olyan egyszerűen kivitelezhető a javaslatod. De ha 100%-ra bebizonyosodik hogy a REC a ludas, akkor szétszedem (ha lehet)a roszat és megnézem.

Uhuhu szerintem arra gondolt hogy nem e a kábel van megtörve az átvezetésnél

Vezeték nincs megtörve, végigmértem mindent. az átvezetőt kivettem átnéztem átrángattam mérés közben, szerencsére/sajnos ott nincs gond.

A zárat és a mikrokapcsolót teszteltem másik Astrában ott jól működtek. Így már csak a REC maradt, elvileg holnapra kapok egyet próbára.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Egy gyors kérdés : a CD30 mp3 fej egységnél az antenna kimeneten akkor is van +12v ha cd-t hallgatok ? Tehát lehet használni az erősítő rem bemenetehez ?

a rádiónál nincs kapcsolt 12 V, ez a canbus hátránya. Én az akksiról hoztam el a 12 V-ot, és egy kapcsolóval kezelem, ami fent van a pilács előtti műanyag panelon. Nekem is van végfok, kondi és mélynyomó a csomagtartóban.

Link to comment
Megosztás:

a rádiónál nincs kapcsolt 12 V, ez a canbus hátránya. Én az akksiról hoztam el a 12 V-ot, És egy kapcsolóval kezelem, ami fent van a pilács előtti műanyag panelon. Nekem is van vÉgfok, kondi És mÉlynyomó a csomagtartóban.

Köszönöm a válaszod. De az antenna kimeneten kell hogy legyen áram ha megy a rádió.

Egyébként elöl a pilacs kapcsolonal van kapcsolt 12. Fekete drót :)

Csak nem tudom melyik a jobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

a rádiónál nincs kapcsolt 12 V, ez a canbus hátránya. Én az akksiról hoztam el a 12 V-ot, És egy kapcsolóval kezelem, ami fent van a pilács előtti műanyag panelon. Nekem is van vÉgfok, kondi És mÉlynyomó a csomagtartóban.

A Can busz ellenére sikerült bekötni. A fej antenna kivezetesén van +12v ha bekapcsolom a rádiót vagy a cd-t.

Így ide kötöttem az erősítő rem bemenetét. És működik.

Mindenkinek hálás köszönet a segítségért

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés: ha rajtahagyom a tompított fényszórót az autón, kvázi elfelejtem lekapcsolni, és bezárom az autót, valamikor lekapcsolódik magától, vagy szépen lemeríti az akksit? A belső világítást kb 20 perc múlva lekapcsolja.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Biztos,hogy lemeríti,ha kikapcsolna akkor nem csipogna a kulcs kivételekor.

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés: ha rajtahagyom a tompított fényszórót az autón, kvázi elfelejtem lekapcsolni, és bezárom az autót, valamikor lekapcsolódik magától, vagy szépen lemeríti az akksit? A belső világítást kb 20 perc múlva lekapcsolja.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.