Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tegnap lettem figyelmes a következő problémára. Gyári beszerelésű telefonos kihangosító van az autóban amit a kormányról tudok vezérelni és a BC-n látom a telefonkönyvet+ hívást tudok fogadni illetve kezdeni. A probléma ,hogy ha hívnak akkor feldobja a BC hogy accept illetve cancel / fogad vagy elutasít. Nos ezt csupán csak feldobja 1-2 mp-re és utána eltűnik tehát nem tudom felvenni a kormányról a telefont.... valakinek ötlet hogy miért csinálja ezt vagy mi lehet a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Visszaolvasva a fórumon láttam,hogy boncolgattátok a gyári és az utólagos beszerelésű bluetooth-os kihangosítókat. Nekem is most van egy kis gondom vele, nem tudom a kormányról felvenni ha hívnak!

http://kepfeltoltes.hu/view/110429/telefon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Nekem is van egy ilyen beszerelve de sose használtam és nem tudom mi lenne a lényege. Elvileg ezzel működne nekem a telefonos kihangosítom és akkor UHP2 van beszerelve. Viszont az UHP4-es már modernebb és kormányról is lehet hívni és belelépni a tel.könyvbe+kiírja a hívó számát. Tehát akkor nekem UHP4 van beszerelve csak mostanság nem tudom felvenni valamiért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Visszaolvasva a fórumon láttam,hogy boncolgattátok a gyári és az utólagos beszerelésű bluetooth-os kihangosítókat. Nekem is most van egy kis gondom vele, nem tudom a kormányról felvenni ha hívnak!

http://kepfeltoltes.hu/view/110429/telefon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Nekem is van egy ilyen beszerelve de sose használtam és nem tudom mi lenne a lényege. Elvileg ezzel működne nekem a telefonos kihangosítom és akkor UHP2 van beszerelve. Viszont az UHP4-es már modernebb és kormányról is lehet hívni és belelépni a tel.könyvbe+kiírja a hívó számát. Tehát akkor nekem UHP4 van beszerelve csak mostanság nem tudom felvenni valamiért.

Ilyen van nekem is,és van hozzá egy dokkoló amibe egy 6300 ás telót lehet tenni.Igy néz ki: http://kepkezelo.com/images/cru2kdm6p5gpvl8l6jvw.jpg Csak más telóval használom bluetooth-on keresztül.

Módosítva : Hafes
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablakemelő modult szerenék az autómba, hogy a lent felejtett ablakokat a riasztó bekapcslásakor felhüzza. Sajnos REC nincs a kocsiba, egy utólag beépített Patrolline HPS 840 New Can-bus riasztóval rendelkezik. Ennek van ugyan komfortzár vezérlés kimenete, de REC modul nélkül ez nem működhet. Létezik-e can-busos ablakemelő modul amivel ez megoldható? Vagy egyáltalán megoldható valahogy?

Ha valaki tud rá valamit elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Opel Astra H 1.6 benzines autóról van szó.

Alapba 15 km/h felett a központi zár automatikusan lezár, néha viszont van olyan hogy gondol egyet és ez nem működik az az az elektronika próbálkozik de nyitott ajtót jelez vissza. Végig újra becsuktam mindet de nem volt változás az elektronika próbált lezárni, nem ment és hangjelzést adott a nyitott ajtóról. Hogyan tudom kiszűrni hogy melyik ajtóval van gond és milyen érzékelő kapcsolót kellene keresnem az ajtóban vagy a karosszériában hogy mitől zár vagy nem zár a központi zár. igazából nem zavarna ha a hangjelzés kiiktatható lenne mert hisz az ajtók csukva vannak, csak az elektromos ablak minden lezárási próbálkozásnál felmegy és ez viszont ebben a melegben zavaró.

A másik kérdésem tudom, hogy még 30 fokos melegek vannak meg eső és fel is töltöttem nyári szélvédő mosóval, de nem tudom hogyan kell majd leereszteni hogy téli szélvédő mosóra cseréljem?

Jó utat mindenkinek!

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

A másik kérdésem tudom, hogy még 30 fokos melegek vannak meg eső és fel is töltöttem nyári szélvédő mosóval, de nem tudom hogyan kell majd leereszteni hogy téli szélvédő mosóra cseréljem?

Nem szoktam leengedni. Majd valamikor október környékén hozzáteszem a télit. Ha marad a tartályban még a nyáriból az nem feltétlenül baj. Így hígulni fog, de októberben szerintem még nem nagy gond, ha nem -30 fokon fagy a szélvédőmosó, hanem csak mondjuk -12-n.

Amúgy nálam egy-hét hét alatt kifogy a tele töltött tartály és jelzi, hogy kevés van már benne. Pedig a nagyobb méretű fényszórómosós tartályom van. De a rengeteg bogár miatt főleg a pályám muszáj rendszeresen mosnom, hogy egyáltalán kilássak. Azt meg inkább nem is részletezem, hogy az első lökhárítóról, tükörborításokról mit szoktam lemosni. :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen adalekanyagot hasznalsz a lemosashoz?

Nekem nem nagyon akkar lejonni :(

Általában csak jó fajta (pl Sonax) samponos vízzel, habbal beáztatom és szivaccsal letörlöm. Nem mindig jön le minden elsőre.

Használtam már egyszer-kétszer kimondottan bogároldót is. De azt nem szívesen alkalmazom. A legtöbb nátrium-hidroxidot tartalmaz, ami egy igen erősen korrozív anyag. Még az alumíniumot is képes feloldani. Ha valahol rajta marad, a száradással elpárologni nem fog, csak töményedik, ami még rosszabb. Jó, persze a lökhárító műanyag, annak nem árt. De mindig attól félek, hogy mi van ha befolyik valahová, ahová nem kéne és nem veszem észre?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel egyszer csak nem megadta magát a kormányon lévő baloldali "scroll" amivel a BC-ben lehet matatni. Egyszer régebben már meghalt egyszer, mert vizet kapott, de száradás után azóta bírta.

Lehet ezt valahol kapni vagy csak bontó? Lehet egyáltalán külön cserélni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel egyszer csak nem megadta magát a kormányon lévő baloldali "scroll" amivel a BC-ben lehet matatni. Egyszer régebben már meghalt egyszer, mert vizet kapott, de száradás után azóta bírta.

Lehet ezt valahol kapni vagy csak bontó? Lehet egyáltalán külön cserélni?

köszi!

Vaterán pl van, 5000 ft körül van ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel egyszer csak nem megadta magát a kormányon lévő baloldali "scroll" amivel a BC-ben lehet matatni. Egyszer régebben már meghalt egyszer, mert vizet kapott, de száradás után azóta bírta.

Lehet ezt valahol kapni vagy csak bontó? Lehet egyáltalán külön cserélni?

köszi!

Én kivenném, megnézném, kontakt sprayvel megtisztítanám és ha végképp nem működik, csak akkor cserélném.

A Vaterást ismerem 6500Ft+nem kevés szállítás, mivel Angliából egy bontott Vauxhallból származik a cucc.

De ha jól rémlik 9eFt körül van a vadi új. Alig drágább. A kapcsolón lévő szám alapján rendeld meg, mert több féle színben létezik!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel egyszer csak nem megadta magát a kormányon lévő baloldali "scroll" amivel a BC-ben lehet matatni. Egyszer régebben már meghalt egyszer, mert vizet kapott, de száradás után azóta bírta.

Lehet ezt valahol kapni vagy csak bontó? Lehet egyáltalán külön cserélni?

köszi!

Én is a szétszedést és tisztítást javaslom, valószínű kontakthibás!

Hátulról torx csavarhúzóval tudod kitekerni a csavart ami fogja, utána előrefelé kijön!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Alapba 15 km/h felett a központi zár automatikusan lezár, néha viszont van olyan hogy gondol egyet és ez nem működik az az az elektronika próbálkozik de nyitott ajtót jelez vissza. Végig újra becsuktam mindet de nem volt változás az elektronika próbált lezárni, nem ment és hangjelzést adott a nyitott ajtóról. Hogyan tudom kiszűrni hogy melyik ajtóval van gond és milyen érzékelő kapcsolót kellene keresnem az ajtóban vagy a karosszériában hogy mitől zár vagy nem zár a központi zár. igazából nem zavarna ha a hangjelzés kiiktatható lenne mert hisz az ajtók csukva vannak, csak az elektromos ablak minden lezárási próbálkozásnál felmegy és ez viszont ebben a melegben zavaró.

Sokszor irtak már erről itt a fórumban. Keress rá. A hátsó ajtókhoz vezető vezeték elszakadt. (Tipushiba sajnos, kifelejtették a gumiharangból a zsírt).

Onna tudod meg melyik, hogy az ajtó kinyitásra nem fog felgyulladni a belső lámpa. De készülj rá, ha hozzányulsz a vezetékhez (lehúzod a gumuharangot) már több vezetéket is találsz elszakladva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Opel Astra H 1.6 benzines autóról van szó.

Alapba 15 km/h felett a központi zár automatikusan lezár, néha viszont van olyan hogy gondol egyet és ez nem működik az az az elektronika próbálkozik de nyitott ajtót jelez vissza. Végig újra becsuktam mindet de nem volt változás az elektronika próbált lezárni, nem ment és hangjelzést adott a nyitott ajtóról. Hogyan tudom kiszűrni hogy melyik ajtóval van gond és milyen érzékelő kapcsolót kellene keresnem az ajtóban vagy a karosszériában hogy mitől zár vagy nem zár a központi zár. igazából nem zavarna ha a hangjelzés kiiktatható lenne mert hisz az ajtók csukva vannak, csak az elektromos ablak minden lezárási próbálkozásnál felmegy és ez viszont ebben a melegben zavaró.

A másik kérdésem tudom, hogy még 30 fokos melegek vannak meg eső és fel is töltöttem nyári szélvédő mosóval, de nem tudom hogyan kell majd leereszteni hogy téli szélvédő mosóra cseréljem?

Jó utat mindenkinek!

Köszi a segítséget.

A minap ugyanezért szedtem szét nővéremék autóját.

Ezt találtam:

http://kepfeltoltes.hu/view/140814/DSC_0455_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kb. erre számíts.

Link to comment
Megosztás:

Általában csak jó fajta (pl Sonax) samponos vízzel, habbal beáztatom és szivaccsal letörlöm. Nem mindig jön le minden elsőre.

Használtam már egyszer-kétszer kimondottan bogároldót is. De azt nem szívesen alkalmazom. A legtöbb nátrium-hidroxidot tartalmaz, ami egy igen erősen korrozív anyag. Még az alumíniumot is képes feloldani. Ha valahol rajta marad, a száradással elpárologni nem fog, csak töményedik, ami még rosszabb. Jó, persze a lökhárító műanyag, annak nem árt. De mindig attól félek, hogy mi van ha befolyik valahová, ahová nem kéne és nem veszem észre?!

Kiprobalom akkor en is Sonaxot !

Kosz a tippet !

Link to comment
Megosztás:

Rádió csere kérdésem van.

Gondoltam inkább ide írom, mert talán többen olvassák és mégis elektronika. :)

Szóval tudnék venni új rádiót, de nincs letanítva. A 4 jegyű kód megvan hozzá

Én eddig úgy tudtam (és tudom), hogy ha nincs letanítva az eredeti autóról a rádió, akkor az az új autóba a kód ismeretében sem fog menni.

(az eladó szerint neki az autó villamosságis ember, aki kicserélte a rádiót egy nem Opel rádióra azt mondta, hogy hülyeség ez a letanítás, mert azt sem tudja mi az a letanítás, ő soha nem hallott ilyet, és nem is csinált még ilyet egy Opel-en sem, és soha nem volt még problémája ebből

csak azt nem értem, hogy az ilyen miért nem megy el inkább bírkát őrizni, ha nem tud valamit és azt hülyeségnek titulája, pusztán abból az egyszerű okból kifolyólag, mert még nem hallott róla)

Link to comment
Megosztás:

Rádió csere kérdésem van.

Gondoltam inkább ide írom, mert talán többen olvassák és mégis elektronika. :)

Szóval tudnék venni új rádiót, de nincs letanítva. A 4 jegyű kód megvan hozzá

Én eddig úgy tudtam (és tudom), hogy ha nincs letanítva az eredeti autóról a rádió, akkor az az új autóba a kód ismeretében sem fog menni.

(az eladó szerint neki az autó villamosságis ember, aki kicserélte a rádiót egy nem Opel rádióra azt mondta, hogy hülyeség ez a letanítás, mert azt sem tudja mi az a letanítás, ő soha nem hallott ilyet, és nem is csinált még ilyet egy Opel-en sem, és soha nem volt még problémája ebből

csak azt nem értem, hogy az ilyen miért nem megy el inkább bírkát őrizni, ha nem tud valamit és azt hülyeségnek titulája, pusztán abból az egyszerű okból kifolyólag, mert még nem hallott róla)

Ha meg van a kód akkor nincs gond, mert ki lehet nullázni, és utána feltanítani a saját autódhoz!

Link to comment
Megosztás:

Ha meg van a kód akkor nincs gond, mert ki lehet nullázni, és utána feltanítani a saját autódhoz!

Köszi a választ.

Van OpCom-mom. Az autón, ha változtatni akarok valamit, akkor be kell adnom az autóm saját kódját. Hol adom meg az idegen rádiójét? Amikor széválasztom az autótól a rádiót, akkor bekéri az új rádió kódját?

Te mar csináltál ilyet? Holnapig kell mondanom valamit, de nem akarom úgy megvenni, hogy még se működjön, és ne tudjam betanitani.

Link to comment
Megosztás:

Van OpCom-mom. Az autón, ha változtatni akarok valamit, akkor be kell adnom az autóm saját kódját. Hol adom meg az idegen rádiójét? Amikor széválasztom az autótól a rádiót, akkor bekéri az új rádió kódját?

Te mar csináltál ilyet? Holnapig kell mondanom valamit, de nem akarom úgy megvenni, hogy még se működjön, és ne tudjam betanitani.

Anno jatszottam ilyesmivel, de csak arra emlekszem, hogy nem sikerult teljesen megertenem a mukodes logikajat :)

A kivett radiot nem okvetlenul kell letanitani, plane, ha kesobb vissza akarod tenni.

Berakod az ujat, sirni fog, ekkor a hozza tartozo kodot beadva letanitod (valojaban a regi gazdajarol), aztan mar a sajat kododdal a sajat kocsidhoz hozzatanitod.

Ez igy logikus, es emlekeim szerint mukodott is esetenkent, de nem mindig, es azt nem sikerult megfejtenem, miert.

Gyanum szerint egyebkent ugy mukodik az egesz, hogy minden autohoz van valamilyen azonosito (nem a negyjegyu kod, hanem mondjuk az alvazszam, vagy barmi egyeb), es a feltanitas annyit tesz, hogy megmondjuk neki, kizarolag az adott azonositoju autoban mukodhet. A kod csak ahhoz kell, hogy az azonosito atirasat engedelyezzuk.

Aztan vagy igy van, vagy nem, de lattam mar ennek ellentmondo esetet is...

Link to comment
Megosztás:

Anno jatszottam ilyesmivel, de csak arra emlekszem, hogy nem sikerult teljesen megertenem a mukodes logikajat :)

A kivett radiot nem okvetlenul kell letanitani, plane, ha kesobb vissza akarod tenni.

Berakod az ujat, sirni fog, ekkor a hozza tartozo kodot beadva letanitod (valojaban a regi gazdajarol), aztan mar a sajat kododdal a sajat kocsidhoz hozzatanitod.

Ez igy logikus, es emlekeim szerint mukodott is esetenkent, de nem mindig, es azt nem sikerult megfejtenem, miert.

Gyanum szerint egyebkent ugy mukodik az egesz, hogy minden autohoz van valamilyen azonosito (nem a negyjegyu kod, hanem mondjuk az alvazszam, vagy barmi egyeb), es a feltanitas annyit tesz, hogy megmondjuk neki, kizarolag az adott azonositoju autoban mukodhet. A kod csak ahhoz kell, hogy az azonosito atirasat engedelyezzuk.

Aztan vagy igy van, vagy nem, de lattam mar ennek ellentmondo esetet is...

Köszi a választ neked is.

Akkor megpróbálom az autóba és csak akkor veszem meg, ha fel tudom az autóhoz tanítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.