Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia Nekem nincs ennyire negatív véleményem utólagos multikormány beszerelésről mint Cserenkovnak és grepnek. Csináltam már 2004-es és 2007-es Astrán melyből az első egy a második két légzsák csatlakozós volt. Egy korábbi hozzászólásomban (általános műszaki problémák topikban 2014 júl. 21-én) már leírtam a saját tapasztalataim:

"Ha a kormányvezérlő gombot fel tudod rögzíteni a helyére (Azt nem tudom, hogy a gyárilag nem multisra fel lehet e tenni, mert anno én komplett cseréltem a kormányt bőr multikormányra ez enyémen és a bátyám Astráján is) akkor már csak a kapcsoló és a CIM modul átvezetője közé kell a kábelt megvenni, a mellékelt linken a 3. vagy a 6. a kormány gyártójától függően. http://kepfeltoltes.hu/view/140721/korm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ha ez is meg van akkor a légzsákot kell kivenni és a kábelt a helyére tenni, A CIM modulon, mely tartalmazza a kormányátvezetőt is, meg van a távvezérlő csatlakozója is a kürt csatlakozó mellett. Ha minden meg van akkor programozni kell! A programozást CIM-en és meglepő módon a kijelzőn kell elvégezni. Ezt követően működni fog. A távvezérlő jelek a CIM és a Rádió között CAN-BUS-on jutnak el."

Utólagos tempomat: tempomatos kormánykapcsolókar és kuplungkapcsoló kell. A kuplungkapcsoló kábele mivel 2004-es Astáról van szó nagy valószínűséggel benne van (nekem benne volt) felkötve a kuplung pedál fölött, ha nincs akkor kábelezni kell. A kar csere sem bonyolult. Programozni pedig 3 vezérlőben kell, CIM, ECU, IPC (műszeregységen). Mint Cserenkov írta, a visszajelző led vagy van vagy nincs. Nekem nem volt addig ameddig km. számláló hiba miatt nem kellett cserélnem műszeregységet, de utána a ködlámpásítás is gyerekjáték volt gyári alkatrészekkel, az eredeti műszeregység nem kezelte a világításkapcsoló első ködlámpa jelét.

Nekem nem véleményem van róla, hanem leírtam, amit eddig olvastam róla, amit te is megerősítettél.

Ezek után nem értem, hogy az én hozzászólásom miért is negatív?

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem véleményem van róla, hanem leírtam, amit eddig olvastam róla, amit te is megerősítettél.

Ezek után nem értem, hogy az én hozzászólásom miért is negatív?

Mielőtt hadat üzensz kicsi hazámnak, megkövetlek és elnézést kérek a rossz fogalmazásért, és már módosítottam a hozzászólásom első mondatát.

A "negatívat" így értettem, nem a hozzászólásodra. Azért írtam, hogy degunak segítsek, ne tántorodjon el. Nem azért, hogy bárkit megsértsek.

Azért nem tartom bonyolultnak mert már szereltem be utólagosan multikormányt olyan autóba amiben korábban nem volt, és kábelt is cseréltem már.

És igen, megerősítettelek a kábelvásárlásban, viszont a CIM átvezető nem kell mert amennyit én eddig láttam, szereltem, abban az benne volt, egybe van építve a CIM modullal.

Remélem így már nem sértő a hozzászólásom melyben "megszólítottalak" téged és Cserenkovot.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kitartást és sok szerencsét hozzá!

Ahogy itt korábban olvastam, vannak buktatói az utólagos multikormányosításnak. Főleg ha nincs előre bekábelezve, akkor az szívás. A programozás már a legkevesebb szerintem.

A tempomatnál a kuplungkapcsolóról se feledkezz meg! Ha mindent beraktál, bármelyik Opel szervizben pár ezer forintért felprogramozzák neked Tech2-vel. Vagy ha Op-com is elég (elég?) akkor veszel egyet 10K körül, mert később másra is jól jön.

Van egy cég, ahol 30-ért cakli-pakli berak, felprogramoz neked mindent.

Az lehet még kérdéses, hogy a műszeregységen a visszajelző led alapból benne van-e és csak aktiválni kell és máris működik is, vagy sem.

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, h ez ennyire bonyolult... (de lehet h csak nekem, mert én abszolút nem értek ezekhez a technikai dolgokhoz)

Az egyik opel szervízben azt mondták, h semmi akadálya a multikormányosításnak- bár csak telefonon beszélgettünk-, mert az enyém osztrák, illetve nyugati Opel és nincs "idézem: lebutítva", mint a Magyarországra gyártott típusok...

(aztán lehet h ez csak etetés, vigyem hozzájuk az autót, aztán ha szétszedték akkor mondják utólag, h ez, meg az nem stimmel...)

Kissé elbizonytalanodtam, de azért mindenképpen megnézetem, mert multikormányt szeretnék!

Még egyszer köszi a válaszokat!

degu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Továbbra is a H Astra navigáción pörgök.

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem,hogy végre talán találtam egy megfelelő fejegységet,de ha nem az eredetei tetőantennát szerelem hozzá (mondjuk mert ne kelljen tetőkárpitot bontani vagy mert a rövid vezetékes olcsóbb),hanem a rövid vezetékeset a 7. hangszóró környékére,akkor azzal is tökéletesen fog működni?Néhányan azt mondták,hogy az ott lévő egyéb más elektronikus egységek miatt állandóan szakadozni fog,de ha belegondolok a Gps képes okos telefont is oda cuppantja fel az ember,és nem szokott vele semmi gond lenni.

Illetve mit tanácsoltok arra az esetre,ha színben nem az ami nekem kell,de átfújatom az én műszerfalbetéteim színére?Működőképes ötlet ez?

Továbbra se tud nekem senki forrást,ahol tudok vásárolni vagy csak színes kijelzőt vagy komplett navit?

Köszönöm szépen megtisztelő válaszotokat.

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Illetve mit tanácsoltok arra az esetre,ha színben nem az ami nekem kell,de átfújatom az én műszerfalbetéteim színére?Működőképes ötlet ez?

Korábban én is találtam olyan fejegységet, amit venni akartam, de nem abban a színben ami nekem van (ezüstben volt, nekem meg grafitszürke van).

Én is gondolkodtam ezen az átfújáson (ill. még öntapadós, nyomtatott matricán is), de nem tudom hol lehetne ezt átfújatni olyan színre, hogy ne üssön el az eredetitől?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Korábban én is találtam olyan fejegységet, amit venni akartam, de nem abban a színben ami nekem van (ezüstben volt, nekem meg grafitszürke van).

Én is gondolkodtam ezen az átfújáson (ill. még öntapadós, nyomtatott matricán is), de nem tudom hol lehetne ezt átfújatni olyan színre, hogy ne üssön el az eredetitől?

Nekem egyik ismerősöm ajánlotta fel,hogy elvileg van egy fényező haverja,aki képes lenne ezt megoldani.Annyit kért,hogyha konkrét a dolog,akkor valami kipattintható részt adjak oda neki színminta gyanánt,és megoldja a dolgot.Mondjuk a legtutibb egy színkód lenne,mint a karosszéria esetében,de ezt szerintem a jól felkészült opeles szerviz alkalmazottak sem tudnák megmondani.Egy próbát lehet megér,nekem matt krómból kellene pezsgő metált csinálni.

A fenébe is,olyan nehéz találni egy olyan rendszert,ami minden szempontból jó lenne,na és az ára sem horror. Ebay-en lenne viszonylag sok,de postaköltséggel együtt nem vagyok beljebb,sőt még meg sem tudom nézni vásárlás előtt élőben.Már két tuti lehetőségről is lemaradtam,amikor valaki komplett rendszert alig 70 eFT-ért adott el.Egyszer hátha csak rám kacsint a szerencse.

Ma hívtam az opelt,milliós nagyságrendű tételekről beszélnek,még egy antennát is 60-70 eFt-ért akarnak adni.

Egyébként lehet megpróbálhatnál keresni egy fényezőt,hiszen a nagy tuning őrületben nem egy átfújt belsőt látni csodaverdákban.Én is lehet elgondolkodom rajta,ha nem lesz más,csak az a baj,hogy ami fejegységet találtam (3 féle színben kínálja a srác cirka 45. eFt-ért) nincs hozzá antenna.Ha még érdekel,akkor ha jól emlékszem grafit szürke is van neki.

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Nekem egyik ismerősöm ajánlotta fel,hogy elvileg van egy fényező haverja,aki képes lenne ezt megoldani.Annyit kért,hogyha konkrét a dolog,akkor valami kipattintható részt adjak oda neki színminta gyanánt,és megoldja a dolgot.Mondjuk a legtutibb egy színkód lenne,mint a karosszéria esetében,de ezt szerintem a jól felkészült opeles szerviz alkalmazottak sem tudnák megmondani.Egy próbát lehet megér,nekem matt krómból kellene pezsgő metált csinálni.

A fenébe is,olyan nehéz találni egy olyan rendszert,ami minden szempontból jó lenne,na és az ára sem horror. Ebay-en lenne viszonylag sok,de postaköltséggel együtt nem vagyok beljebb,sőt még meg sem tudom nézni vásárlás előtt élőben.Már két tuti lehetőségről is lemaradtam,amikor valaki komplett rendszert alig 70 eFT-ért adott el.Egyszer hátha csak rám kacsint a szerencse.

Ma hívtam az opelt,milliós nagyságrendű tételekről beszélnek,még egy antennát is 60-70 eFt-ért akarnak adni.

Egyébként lehet megpróbálhatnál keresni egy fényezőt,hiszen a nagy tuning őrületben nem egy átfújt belsőt látni csodaverdákban.Én is lehet elgondolkodom rajta,ha nem lesz más,csak az a baj,hogy ami fejegységet találtam (3 féle színben kínálja a srác cirka 45. eFt-ért) nincs hozzá antenna.Ha még érdekel,akkor ha jól emlékszem grafit szürke is van neki.

Szia!

Én elgondolkodnék a carbon fólián a teljes konzolra, nem drágább mint a fényezés, és jobban is néz ki szerintem.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én elgondolkodnék a carbon fólián a teljes konzolra, nem drágább mint a fényezés, és jobban is néz ki szerintem.

Üdv!

Köszi a tippet.

Úgy érted,hogy a fejegységre is azt húzzam rá,illetve minden betétre,a teljes középkonzolra?Ebben az esetben van ilyen előre kiszabott fólia készlet kimondottan opelhez illetve navis fejegységhez?

Szerinted mennyibe kerülhet csak a fejegység átfújása?

Köszönöm válaszodat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyik ismerősöm ajánlotta fel,hogy elvileg van egy fényező haverja,aki képes lenne ezt megoldani.Annyit kért,hogyha konkrét a dolog,akkor valami kipattintható részt adjak oda neki színminta gyanánt,és megoldja a dolgot.Mondjuk a legtutibb egy színkód lenne,mint a karosszéria esetében,de ezt szerintem a jól felkészült opeles szerviz alkalmazottak sem tudnák megmondani.Egy próbát lehet megér,nekem matt krómból kellene pezsgő metált csinálni.

A fenébe is,olyan nehéz találni egy olyan rendszert,ami minden szempontból jó lenne,na és az ára sem horror. Ebay-en lenne viszonylag sok,de postaköltséggel együtt nem vagyok beljebb,sőt még meg sem tudom nézni vásárlás előtt élőben.Már két tuti lehetőségről is lemaradtam,amikor valaki komplett rendszert alig 70 eFT-ért adott el.Egyszer hátha csak rám kacsint a szerencse.

Ma hívtam az opelt,milliós nagyságrendű tételekről beszélnek,még egy antennát is 60-70 eFt-ért akarnak adni.

Egyébként lehet megpróbálhatnál keresni egy fényezőt,hiszen a nagy tuning őrületben nem egy átfújt belsőt látni csodaverdákban.Én is lehet elgondolkodom rajta,ha nem lesz más,csak az a baj,hogy ami fejegységet találtam (3 féle színben kínálja a srác cirka 45. eFt-ért) nincs hozzá antenna.Ha még érdekel,akkor ha jól emlékszem grafit szürke is van neki.

Normális, nem sufni fényezők gond nélkül megoldják, hogy egyáltalán ne üssön el, annak idején amikor a Corsa-t fújtuk, elvittem a tanksapkát az ismerős festőmnek, ő pedig elvitte és levették róla a színt, ezzel halál pontosan a kifakult 20 éves festék kódját kapták meg és nem kellett utána korrigálni, simán felfújta az autóra, az ajtónál csak felét, de még ha nagyon közelről is nézted akkor is nehéz volt észrevenni, hogy hol a régi és az új.

Szóval ha egy belső elemet oda tudsz adni pl lámpakapcsoló előlap akkor gond nélkül le lehet fújatni az előlapot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Normális, nem sufni fényezők gond nélkül megoldják, hogy egyáltalán ne üssön el, annak idején amikor a Corsa-t fújtuk, elvittem a tanksapkát az ismerős festőmnek, ő pedig elvitte és levették róla a színt, ezzel halál pontosan a kifakult 20 éves festék kódját kapták meg és nem kellett utána korrigálni, simán felfújta az autóra, az ajtónál csak felét, de még ha nagyon közelről is nézted akkor is nehéz volt észrevenni, hogy hol a régi és az új.

Szóval ha egy belső elemet oda tudsz adni pl lámpakapcsoló előlap akkor gond nélkül le lehet fújatni az előlapot.

Én amikor szerettem volna egy kis festéket kevertettni az autóhoz (2 helyen is próbáltam), azt mondták, hogy adnak, de egy bizonyos mennyiséget meg kell vennem (vagy nem muszáj, de van egy minimális mennyiség, amit ki kell fizetnem), aminek az ára kb. 20-25eFt lett volna.

Hol kevernek ki olyan kis mennyiséget, ami pl. rádió előlap lefújásához elegendő és nem adnak egy "fél autóra" való mennyiséget?

Néhány nagyobb festékboltnál kevernek festéket színkód alapján és spary-be töltik. Kérdés, hogy ilyen helyen vajon tudnak-e ilyet keverni így "ránézésre" is?

Van erről valakinek valami konkrét infója?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én amikor szerettem volna egy kis festéket kevertettni az autóhoz (2 helyen is próbáltam), azt mondták, hogy adnak, de egy bizonyos mennyiséget meg kell vennem (vagy nem muszáj, de van egy minimális mennyiség, amit ki kell fizetnem), aminek az ára kb. 20-25eFt lett volna.

Hol kevernek ki olyan kis mennyiséget, ami pl. rádió előlap lefújásához elegendő és nem adnak egy "fél autóra" való mennyiséget?

Néhány nagyobb festékboltnál kevernek festéket színkód alapján és spary-be töltik. Kérdés, hogy ilyen helyen vajon tudnak-e ilyet keverni így "ránézésre" is?

Van erről valakinek valami konkrét infója?

Nekem pár deci lett csak keverve hozzá, nem volt semmi probléma vele, egyébként nem kötelező kevertetni, ha leveszik a színt róla utána kapsz egy színkódot amit bárhol kikevertethetsz.

Persze a legjobb eredményt ott lehet elérni ahol leveszik a szint.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet.

Úgy érted,hogy a fejegységre is azt húzzam rá,illetve minden betétre,a teljes középkonzolra?Ebben az esetben van ilyen előre kiszabott fólia készlet kimondottan opelhez illetve navis fejegységhez?

Szerinted mennyibe kerülhet csak a fejegység átfújása?

Köszönöm válaszodat.

Szia!

Nem tudom, hogy létezik-e készen, mert én nem foglalkoztam vele. De a fiamnak akartuk fóliázni az autóját, és akkor nézegettünk árakat, 2000-2500 környékén kapni 1 nm-t már. Ahogy teljes autókat fóliáznak, szerintem minden további nélkül meg lehet csinálni, vagy csináltatni. A festés is megoldás, ahhoz sem értek :D de az biztos, hogy a műanyaghoz nem sima festék kell. Sokan fóliáztak itt a fórumon is, hűtőmaszkot, emblémát, meg nagyobb elemeket is. Szerintem sokkal egyedibb, és jobban néz ki. Mielőtt bárkinek eszébe jutna nem a saját bizniszemet nyomom :D

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó dolog a fóliázás és a festés, de a klímavezérlőn vannak megvilágított piktogramok. Azok nem lesznek láthatatlanok emiatt?

Attól függ mi van fújva, vagy fóliázva, rádión pl nincs piktogram, mert csak a gombokon van, maximum eltűnik a CD30 MP3 felirat. Persze klímakonzol már más dolog...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem nem éppen elekrtomos, de a szivargyújtóval kapcsolatos, ezért ide írtam, remélem, nem gond.

Nektek nem okoz gondot bármilyen elektomos töltőt használni a szivargyújtóról?

Életemben nem láttam még ilyen rövid "lyukat" kollégáim összes szivargyújtós cuccait - és persze a sajátjaimat is - kipróbáltam, mind hosszú.

Nem értem, miért van ez... ti találkoztatok hasonló problémával?

Eddig a kütyükben kerestem a hibát, órákat töltöttem el rövid szivargyújtótöltő kereséssel... de egyik sem jó, mindet kilöki.

Már azon hezitáltam, h. szétszedem és lekötök róla egy USB-s töltőt...

röhej, de komolyan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem nem éppen elekrtomos, de a szivargyújtóval kapcsolatos, ezért ide írtam, remélem, nem gond.

Nektek nem okoz gondot bármilyen elektomos töltőt használni a szivargyújtóról?

Életemben nem láttam még ilyen rövid "lyukat" kollégáim összes szivargyújtós cuccait - és persze a sajátjaimat is - kipróbáltam, mind hosszú.

Nem értem, miért van ez... ti találkoztatok hasonló problémával?

Eddig a kütyükben kerestem a hibát, órákat töltöttem el rövid szivargyújtótöltő kereséssel... de egyik sem jó, mindet kilöki.

Már azon hezitáltam, h. szétszedem és lekötök róla egy USB-s töltőt...

röhej, de komolyan.

Nekem ez még nem okozott problémát. A coolbox is erről megy, a mobilomat is szoktam szivargyújtóról tölteni, problémamentesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem nem éppen elekrtomos, de a szivargyújtóval kapcsolatos, ezért ide írtam, remélem, nem gond.

Nektek nem okoz gondot bármilyen elektomos töltőt használni a szivargyújtóról?

Életemben nem láttam még ilyen rövid "lyukat" kollégáim összes szivargyújtós cuccait - és persze a sajátjaimat is - kipróbáltam, mind hosszú.

Nem értem, miért van ez... ti találkoztatok hasonló problémával?

Eddig a kütyükben kerestem a hibát, órákat töltöttem el rövid szivargyújtótöltő kereséssel... de egyik sem jó, mindet kilöki.

Már azon hezitáltam, h. szétszedem és lekötök róla egy USB-s töltőt...

röhej, de komolyan.

Nem a hosszával, hanem az átmérőjével van a gond. Ez egy szivargyújtó aljzat, és azért hogy a szivargyújtót ne lehessen az autó másik - nem szivargyújtós - aljzatába dugni nagyobb 1-2 mm-rel az átmérője. Én például kicseréltem olyanra, mint ami a csomagtérben, vagy a hátsó utastérben van. Azokba szorosan illeszkedik bármely töltő, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

A zene topicban már kérdeztem, de sajna nem kaptam választ. Remélem itt tud valaki segíteni. Lecseréltem a gyári cdd70-es fejegységet egy 1dinesre. Hogy tudnám, bekötni, hogy úgy működjön, mint a gyári? Csak akkor kapcsoljon ki ha kiveszem a kulcsot. Mert a magnónál 2 pozitív van és azokon folyamatosan van feszültség. Van esetleg valame megoldás erre?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nem a hosszával, hanem az átmérőjével van a gond. Ez egy szivargyújtó aljzat, és azért hogy a szivargyújtót ne lehessen az autó másik - nem szivargyújtós - aljzatába dugni nagyobb 1-2 mm-rel az átmérője. Én például kicseréltem olyanra, mint ami a csomagtérben, vagy a hátsó utastérben van. Azokba szorosan illeszkedik bármely töltő, stb.

Köszi szépen, erre nem is gondoltam.

Nincs egyébként másik aljzat az autóban. (4 ajtós sedan)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Küldtem egy privát üzenetet.Amikor időd engedi,nézd meg kérlek!

Üdv.:Szabi

SZiasztok!

A zene topicban már kérdeztem, de sajna nem kaptam választ. Remélem itt tud valaki segíteni. Lecseréltem a gyári cdd70-es fejegységet egy 1dinesre. Hogy tudnám, bekötni, hogy úgy működjön, mint a gyári? Csak akkor kapcsoljon ki ha kiveszem a kulcsot. Mert a magnónál 2 pozitív van és azokon folyamatosan van feszültség. Van esetleg valame megoldás erre?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Olyan kérdéssel kéréssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 2006 astra H 1.6 z16xep autóm, és benne egy 2 soros kijelző. azt szeretném cserélni GID (több soros sárga fekete) kijelzőre, és hogy azon minden funkciót tudjak használni.
Mi szükséges a megvalósításához?

Válaszotokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Olyan kérdéssel kéréssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 2006 astra H 1.6 z16xep autóm, és benne egy 2 soros kijelző. azt szeretném cserélni GID (több soros sárga fekete) kijelzőre, és hogy azon minden funkciót tudjak használni.

Mi szükséges a megvalósításához?

Válaszotokat előre is köszönöm

Szia!

Kell egy GID kijelző, a keret elvileg ugyanaz, meg egy kis programozás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv. Olyan kérdéssel kéréssel fordulnék hozzátok, hogy van egy 2006 astra H 1.6 z16xep autóm, és benne egy 2 soros kijelző. azt szeretném cserélni GID (több soros sárga fekete) kijelzőre, és hogy azon minden funkciót tudjak használni.

Mi szükséges a megvalósításához?

Válaszotokat előre is köszönöm

Egy GID kijelzőt kell venned, de olyat ami le lett programozva az előző autóról, másképp te nem tudod felprogramozni, legalábbis nem egyszerű mutatvány akkor.

A középkonzolt ki kell bontani, majd a régit kipattintani és mehet be az új, a csatlakozó ugyan az.

Utána vagy OP-com vagy Tech2-vel aktiválni kell a kijelzőt, illetve utána a BC-t is, hogy legyen fogyasztási adatod, gondolom azért is szeretnéd eleve...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.