Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hello mindenkinek!

2 különböző alkalommal azt figyeltem meg, hogy a gyújtás ráadásakor egy "F" betü jelenik meg a külső hőmérséklet helyett. Mindez egy pár másodpercig tart és többet nem jelentkezik. Összefüggést nem találtam a 2 alkalom közt és nem is mindig jelentkezik. Ez mit jelenthet?

Nincs összefüggésben a hideggel (fagyjelző) bár mondjuk arra ott a hópihe...

Link to comment
Megosztás:

Vezetőülés felett vannak a lámpák(Utastérvilágitás) és előtte van egy szélesebb kapcsoló azt nem tudom hogy mire szolgál.Ha valaki tudja a funkcióját irja már le.5 ajtós 2007-es astra

Köszi :D

Nem kapkodtam el, de ha gyári riasztós a kocsid, akkor kikapcsolja a belső térérzékelőket (pl a kutyád bent hagyod de azért szeretnéd hogy menjen a riasztó).

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Honnan lehet tudni, hogy gyári riasztóval felszerelt-e az autóm? Ha leveszem az akkumulátor sarut akkor utána a rádió fogja kérni a kódot? Már csak azért, mert ha netán majd valamikor cserélnem kell az akksit, akkor gondban leszek, ugyanis külföldről (Belgium) behozott autóról van szó és nincs meg az a kártya amin a kód van!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Honnan lehet tudni, hogy gyári riasztóval felszerelt-e az autóm? Ha leveszem az akkumulátor sarut akkor utána a rádió fogja kérni a kódot? Már csak azért, mert ha netán majd valamikor cserélnem kell az akksit, akkor gondban leszek, ugyanis külföldről (Belgium) behozott autóról van szó és nincs meg az a kártya amin a kód van!

az akkut ha ügyes vagy tudod úgy cserélni, hogy egy pillanatig sem marad áram nélkül a kocsi.

A rádió kódját meg elvileg a szerviz meg tudja oldani

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

2 különböző alkalommal azt figyeltem meg, hogy a gyújtás ráadásakor egy "F" betü jelenik meg a külső hőmérséklet helyett. Mindez egy pár másodpercig tart és többet nem jelentkezik. Összefüggést nem találtam a 2 alkalom közt és nem is mindig jelentkezik. Ez mit jelenthet?

Ma nekem is megjelent az az "F" betü. Fogalmam sincs mit jelent. Eddig még nem csinált ilyet...nem tudom mi lehet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig mint kívűlálló követtem a fórumos témákat, most már regisztráltam is. Utólag is köszönet a rengeteg hasznos dologért, infóért! Fantasztikus, hogy mennyi hozzáértő ember van itt... :D

A gondom a következő: van egy 5 ajtós Astra H-m. A szervíz szerint a jobb hátsó ajtóban szétégett(???) a kábelköteg csatlakozója, ezért ki kellene cserélni a komplett kábelköteget. Kb 45e + munkadíjat mondanak, ami nekem így rengetegnek tűnik. Mivel alapvetően nem félek ezektől a dolgoktól, így gondoltam megnézem én magam, ugyanis jelenleg pl a központi záram sem működik vszínűleg emiatt. Rögtön elakadtam az ajtó kárpit leszedésénél :) Néztem én astra-hu.ru-t, meg egyéb helyeket, de a csavarok kiszedése után nem tudom pontosan hogyan is fogjak hozzá. Hol és mit kell meghúzni, emelni a burkolaton stb stb, ez nekem nem egyértelmű, feszegetni meg esetleg letörni nem akarom. A következőkben kérném a segítségeteket:

1., reális az az ár, amit a szervíz mond?

2., honnan lehetne ilyen kábelköteget beszerezni jó áron. Nem ismerek alkatrész boltot vagy bontót sem, eddig nem volt ilyen gondom. Örülnék tippeknek, hol keresgéljek!

3., csavarok kiszedése után pontosan hol és mit kell tenni a hátsó ajtó burkolat leszedéséhez? Nem akarom feszegetni és így első körben olyan fixen a helyén van, hogy nem is értem mi módon lehetne leszedni :)

4., Ha tönkre megy egy ilyen kábelköteg, akkor valós, hogy az egész központi zár rendszer lehaljon?

Üdv és előre is köszönöm: Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a fagyveszélyre figyelmeztet? Nekem villog a hőmérséklet érték asszem 4-fok alatt.

Nem Zotya, mert ilyenkor előugrik egy ablakocska, hogy SLIPPERY ROAD és a hőmérséklet. Ha OK nyomsz akkor eltűnik azt helló. Ellenben ha nem tévedek mostanában gyakrabban jelentkezik. Az autó jól megy, nemtom mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

az akkut ha ügyes vagy tudod úgy cserélni, hogy egy pillanatig sem marad áram nélkül a kocsi.

A rádió kódját meg elvileg a szerviz meg tudja oldani

Ha H astrad van akkor nem fogja kerni mivel annak a kódja a Tech2-vel van beadva és nem a rádiónak hanem az autónak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig mint kívűlálló követtem a fórumos témákat, most már regisztráltam is. Utólag is köszönet a rengeteg hasznos dologért, infóért! Fantasztikus, hogy mennyi hozzáértő ember van itt... :D

A gondom a következő: van egy 5 ajtós Astra H-m. A szervíz szerint a jobb hátsó ajtóban szétégett(???) a kábelköteg csatlakozója, ezért ki kellene cserélni a komplett kábelköteget. Kb 45e + munkadíjat mondanak, ami nekem így rengetegnek tűnik. Mivel alapvetően nem félek ezektől a dolgoktól, így gondoltam megnézem én magam, ugyanis jelenleg pl a központi záram sem működik vszínűleg emiatt. Rögtön elakadtam az ajtó kárpit leszedésénél :) Néztem én astra-hu.ru-t, meg egyéb helyeket, de a csavarok kiszedése után nem tudom pontosan hogyan is fogjak hozzá. Hol és mit kell meghúzni, emelni a burkolaton stb stb, ez nekem nem egyértelmű, feszegetni meg esetleg letörni nem akarom. A következőkben kérném a segítségeteket:

1., reális az az ár, amit a szervíz mond?

2., honnan lehetne ilyen kábelköteget beszerezni jó áron. Nem ismerek alkatrész boltot vagy bontót sem, eddig nem volt ilyen gondom. Örülnék tippeknek, hol keresgéljek!

3., csavarok kiszedése után pontosan hol és mit kell tenni a hátsó ajtó burkolat leszedéséhez? Nem akarom feszegetni és így első körben olyan fixen a helyén van, hogy nem is értem mi módon lehetne leszedni :)

4., Ha tönkre megy egy ilyen kábelköteg, akkor valós, hogy az egész központi zár rendszer lehaljon?

Üdv és előre is köszönöm: Szabolcs

Előfordulhat hogy igen mivel egy motor van elhelyezve mindegyik ajtóban és nagy valószínűséggel az a motor csatija vagy kábelja égett meg és ekkor leáll. vidd el egy autóriasztóshoz az talán neked tud valami közelebbit mondani pl. www.autoriasztok.hu Ez a motor müködteti a zárat ajtónként de ha még 2 éves az autód és gyári központi zár van benne akkor garanciát próbáld érvényesíteni mert ha leéget a csati az rossz összerakás vagy csati szétrázódás miatt van gyakori ilyen eset a portugál összerakású meriváknál de ott a üzemenyeg szivattú csatija szokott leégni. az 30 e ft!

egyébként az ajtó kárpitot magad fele kell megrántani ahol a patent bolhák tartják ez az általad már ismert www.astra-h.ru oldalon mutatva van majd a rántás után egy kicsit megemelve kell levenni, de ha nem akarod ne csináld mert a végén tényleg törik valami!

A zár mozgató motor pár ezres ha tönkre ment egyáltalán a kábel korbács meg talán bontóban van már de azt egyből ki kell próbálnod!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megjelent a napokban a kis tengeralattjáró. A hibakód amit kiír az ECN30300 Valaki tudja esetleg, hogy mit jelent? Előre is köszi a segítséget! Ja és valőszínű valami a gyujtás környékén lesz valami mert néha megáll egy henger!

talán wessz fórumtárs tud segíteni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megjelent a napokban a kis tengeralattjáró. A hibakód amit kiír az ECN30300 Valaki tudja esetleg, hogy mit jelent? Előre is köszi a segítséget! Ja és valőszínű valami a gyujtás környékén lesz valami mert néha megáll egy henger!

ECN30300= ecu number of fault code P303 3-as henger égés kimaradás lehet gyujtás kimaradás vagy befecskendezés

.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig mint kívűlálló követtem a fórumos témákat, most már regisztráltam is. Utólag is köszönet a rengeteg hasznos dologért, infóért! Fantasztikus, hogy mennyi hozzáértő ember van itt... :D

A gondom a következő: van egy 5 ajtós Astra H-m. A szervíz szerint a jobb hátsó ajtóban szétégett(???) a kábelköteg csatlakozója, ezért ki kellene cserélni a komplett kábelköteget. Kb 45e + munkadíjat mondanak, ami nekem így rengetegnek tűnik. Mivel alapvetően nem félek ezektől a dolgoktól, így gondoltam megnézem én magam, ugyanis jelenleg pl a központi záram sem működik vszínűleg emiatt. Rögtön elakadtam az ajtó kárpit leszedésénél :) Néztem én astra-hu.ru-t, meg egyéb helyeket, de a csavarok kiszedése után nem tudom pontosan hogyan is fogjak hozzá. Hol és mit kell meghúzni, emelni a burkolaton stb stb, ez nekem nem egyértelmű, feszegetni meg esetleg letörni nem akarom. A következőkben kérném a segítségeteket:

1., reális az az ár, amit a szervíz mond?

2., honnan lehetne ilyen kábelköteget beszerezni jó áron. Nem ismerek alkatrész boltot vagy bontót sem, eddig nem volt ilyen gondom. Örülnék tippeknek, hol keresgéljek!

3., csavarok kiszedése után pontosan hol és mit kell tenni a hátsó ajtó burkolat leszedéséhez? Nem akarom feszegetni és így első körben olyan fixen a helyén van, hogy nem is értem mi módon lehetne leszedni :)

4., Ha tönkre megy egy ilyen kábelköteg, akkor valós, hogy az egész központi zár rendszer lehaljon?

Üdv és előre is köszönöm: Szabolcs

Szia! Én már ezen túl vagyok, valószínűleg típushiba lehet. Nem a csati van szétégve hanem a ki-be csukásoktól megtörnek a kábelek ahol a B oszlopból kibújik a köteg. (még az F astrámnál is volt ilyen gond, úgy látszik azóta sem sikerült orvosolni a problémát). Szóval én úgy csináltam, hogy széthúztam az ajtó tövében a stekkert, levettem a köszöbborításokat és a b oszlop alsó burkolatát majd visszahúztam a köteget belülre és kényelmesen kicserélgettem a vezetékeket. Nekem a kb 10-12 szálból 5-6 elvolt már szakadva, jó hogy nem gyulladt ki semmi, mert csak úgy szórta a szikrákat! De valahol már ezt leírtam korábban! A burkolatokat a csavarok után tépd föl bátran, de előtte még a kédergumikat is szedd le az érintett helyeken! :lol:

Jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2005-ös 1,7 cdtdi astra kombim van 124 ezer kilóméterrel. Nemrég lecseréltük az olajat (otthon, mivel már nem garanciás). Most a napi számláló helyén az "insp1000" jelenik meg indításkor és leállításkor is. Kérdésem az lenne, hogy milyen úton módon lehet ezt kiiktatni, kiütni, eltűntetni belőle? Csak műszerrel, vagy csak szervízben lehetséges ez, vagy otthon is megoldható-e valamilyen úton-módon. Ha igen, akkor hogyan.

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös 1,7 cdtdi astra kombim van 124 ezer kilóméterrel. Nemrég lecseréltük az olajat (otthon, mivel már nem garanciás). Most a napi számláló helyén az "insp1000" jelenik meg indításkor és leállításkor is. Kérdésem az lenne, hogy milyen úton módon lehet ezt kiiktatni, kiütni, eltűntetni belőle? Csak műszerrel, vagy csak szervízben lehetséges ez, vagy otthon is megoldható-e valamilyen úton-módon. Ha igen, akkor hogyan.

Köszi előre is a segítséget!

gyujtás le - fék megnyom

nullázó megnyom

minden nyomvatart

gyujtás rá, vár 10 mp et, és Kész

nekem így sikerült.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, nekem is :huh: Kiírta még az 50000-et, akkor lesz a következő elvileg?

igen, a marketingesek ilyen vicces csereperiódust találtak ki hozzá, a tervezőknek meg halgass a neve... :lol:

ha sokszor kevés km-t mész, állandóan hideg a motor akkor jobban csökken a számláló értéke mint amennyi km-t megteszel valójában, előbb jön az INSP 0...

Link to comment
Megosztás:

igen, a marketingesek ilyen vicces csereperiódust találtak ki hozzá, a tervezőknek meg halgass a neve... :huh:

ha sokszor kevés km-t mész, állandóan hideg a motor akkor jobban csökken a számláló értéke mint amennyi km-t megteszel valójában, előbb jön az INSP 0...

Köszi szépen. Értem. Nem az insp... után fogom ezután sem szervizelni, csak zavart, hogy kijelezte :lol: Azért örülök, hogy nem kellett szervízbe vinnem emiatt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyasmit hallottam, hogy az utólagosan beépitett Xenon cuccokat fel kell ismertetni a BC-vel. Ez igaz? Mások azt mondják, hogy nem szükséges...otthon ül a polcon és igencsak szeretném már az autóban látni de míg nem tisztázódik nem vágok bele. Segítsetek!

Szia!

Nekem már kb két éve benne van a xenon és hibátlanul működik! Nem kell felismertetni Bc-vel, legalábbis nekem nem kellett.

Amire figyelni kell, hogy ha berakod, akkor felkapcsolásnál vibrál e vagy nem! Ha nem akkor jó, ha igen akkor valami komolyabbat kell bele venni.

Nekem Z16XEP van 2006os évjárat!

G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.