Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet nem ez a legjobb topic a bajomnak, akkor előre is bocs!

A helyzet hogy néha a keréknyomás érzékelő rendszer nem működik! Pontosabban nem jeleníti meg az értékeket, és a műszerfalon is sárgán világit a ellenőrző lámpa.

Aztán csak úgy magától megjavul!

Nem igazán vettem észre összefüggéseket!

Hibakódot Op-Commal kiolvastam ,de semmi! :D

Ja és ötlet hogy hol tudnék ilyen jeladókat baráti áron beszerezni!

Valamint ezek elemmel működnek?

A szeleppel egybeepitett jeladok pl. a nemet Ebayen is akadnak... Igen, elem van bennuk, de elvileg nem cserelhetok. Kello ugyesseggel azert biztos barkacsolhatoak; ha valakinek lenne rossz, vagy lemerult ilyenje, szivesen megprobalnam :)

Link to comment
Megosztás:

A szeleppel egybeepitett jeladok pl. a nemet Ebayen is akadnak... Igen, elem van bennuk, de elvileg nem cserelhetok. Kello ugyesseggel azert biztos barkacsolhatoak; ha valakinek lenne rossz, vagy lemerult ilyenje, szivesen megprobalnam :)

Igazából Én is szívesen megpróbálnám benne kicserélni az elemet <_<, de nem vagyok benne biztos hogy az a baj! Aztán ha nem sikerül akkor még így sem fog működni! 5 éves autóban már lemerültek volna? Amúgy mennyit bírhatnak ezek ki?

Ja és ha nem az elem a baj akkor mi lehet még?

Amúgy a másik garnitúra a könnyűfém kerékbe kellene. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából Én is szívesen megpróbálnám benne kicserélni az elemet :D, de nem vagyok benne biztos hogy az a baj! Aztán ha nem sikerül akkor még így sem fog működni! 5 éves autóban már lemerültek volna? Amúgy mennyit bírhatnak ezek ki?

Ja és ha nem az elem a baj akkor mi lehet még?

Amúgy a másik garnitúra a könnyűfém kerékbe kellene. :)

Elvileg nem (csak) a kor szamit, hanem a futasteljesitmeny, jobban mondva a mozgasban toltott ido is, mert allo kocsiban ki van kapcsolva az ado.

Ha egyszerre tunik el a negy gumi kijelzese, akkor viszont biztos, hogy nem az elemekkel van baj, hanem inkabb a vevo a gyanus.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg nem (csak) a kor szamit, hanem a futasteljesitmeny, jobban mondva a mozgasban toltott ido is, mert allo kocsiban ki van kapcsolva az ado.

Ha egyszerre tűnik el a négy gumi kijelzése, akkor viszont biztos, hogy nem az elemekkel van baj, hanem inkabb a vevo a gyanus.

Aha! Tehát ha pl. az egyikben lemerül az elem akkor csak az nem ad jelet, és a többi működik!

Ha ez így van akkor valóban nem az elemekkel lesz a baj! De a vevővel meg mi lehet? Kontakt? Ahogy írtam is tök véletlenül menet közben elmegy (és kigyullad a DDS hiba a műszerfalon) és ugyan ilyen rejtélyes módon meg is javul. Az autó 5 éves és lassan 100ekm lesz benne! Ez soknak számít?

Link to comment
Megosztás:

Aha! Tehát ha pl. az egyikben lemerül az elem akkor csak az nem ad jelet, és a többi működik!

Ha ez így van akkor valóban nem az elemekkel lesz a baj! De a vevővel meg mi lehet? Kontakt? Ahogy írtam is tök véletlenül menet közben elmegy (és kigyullad a DDS hiba a műszerfalon) és ugyan ilyen rejtélyes módon meg is javul. Az autó 5 éves és lassan 100ekm lesz benne! Ez soknak számít?

Ha ez sok, akkor mennyi az enyemben levo 216ezer? :) De ettol meg barmi tonkremehet... Elso korben en megrangatnam a csatlakozot a modulon...

Link to comment
Megosztás:

Van mód egy security kód nélküli kódolt kijelző (BID) másik autóban való feltanítására, ki lehet valahogy nullázni, vagy ez egyáltalán nem lehetséges, mindenképpen le kell tanítani?

Levente

Paka nelkul nem igazan eselyes a dolog... De az meg nem okvetlenul baj, ha nincs hozza kodod, mert az a kocsihoz tartozik, azaz probald meg a sajatodhoz hozzatanitani, hatha sikerul (tehat rendesen le volt szedve a donorrol).

Link to comment
Megosztás:

Ha ez sok, akkor mennyi az enyemben levo 216ezer? :D De ettol meg barmi tonkremehet... Elso korben en megrangatnam a csatlakozot a modulon...

Erre már Én is gondoltam! Azonban csak annyi bajom van hogy halvány lila gőzöm sincs hogy merre keressem a vevő egységet! <_<

Ötlet hogy AutoData-ban miként keressek rá???

Ja és szétnéztem a német eBay-en és találtam is elég óccsón jeladót!

Ezeket kell tanítani, kódolni, vagy valami??? Gondolom nem fog csak úgy beszerelés után menni! :)

Link to comment
Megosztás:

Erre már Én is gondoltam! Azonban csak annyi bajom van hogy halvány lila gőzöm sincs hogy merre keressem a vevő egységet! :icon13:

Ötlet hogy AutoData-ban miként keressek rá???

Ja és szétnéztem a német eBay-en és találtam is elég óccsón jeladót!

Ezeket kell tanítani, kódolni, vagy valami??? Gondolom nem fog csak úgy beszerelés után menni! :)

A kesztyutarto mogott keress ra :D A regit le kell venni, es az ujat hozzatanitani a kocsihoz.

Ha odaig jutsz, hogy uj kell, akkor tudok en is adni, mert megvettem az Ebayen, de aztan a hozzavalo szelepek beszerzesekor elfogyott a lelkesedesem <_<

Link to comment
Megosztás:

Egy fickóval csináltuk akinek nem ez volt az első. Fél napos munka, lököst le kell venni de a kábelezést is érdemes alaposan megcsinálni. A lökös formája miatt picit ki kellett ékelni a szenzorok alsó részét, hogy teljesen merőleges legyen a talajra így elkerülhető az, hogy a talaj egyenletlenségeit is kicsipogja.

Köszi szépen a választ.

:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le tudná valaki írni nekem,hogy az INSP (esedékes szerviz) feliratot hogyan lehet otthon házilag eltüntetni a napi km számlálóról?

Segítséget előre is köszönöm!

Megnyomod a km számláló nullázó gombját, pontosabban nyomva tartod, majd gyújtást adsz a kocsira és el kellene tünnie a kiírásnak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,7 -es CDTI Astrában (2006 végi) meghalt a gyári akku. Milyen akkut ajánlotok ? A Bosch mennyire megbízható ? Max. 22eFt -ot szánnék rá.

Előre is köszi a segítséget.

Anno volt egy Bosch akkum, pont ugy meghalt harom ev utan, mint barmelyik masik, de volt olyan no-name is, ami ot evet birt... Szoval a marka nem igazan jelent sokat, inkabb az szamit, hogy van hasznalva es mekkora mazlid van :) A napi hasznalat jot tesz pl.

En azt a taktikat szoktam kovetni, hogy 1-2 eFt kulonbseg eseten a markasabbat veszem, (bar konnyen lehet, hogy ugyanarrol a sorrol jon le az akku, csak a nev felaras), egyebkent pedig azt, amelyik eppen olcso, es adnak ra ket ev garanciat.

Ha az elso ket evet kibirja, akkor jo esellyel van meg benne 1-2 tovabbi ev is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,7 -es CDTI Astrában (2006 végi) meghalt a gyári akku. Milyen akkut ajánlotok ? A Bosch mennyire megbízható ? Max. 22eFt -ot szánnék rá.

Előre is köszi a segítséget.

Mostanság Én és ismerőseim is csalódtunk a Vartában! Pedig régebben ez volt a favorit!

Amúgy szerintem is mindegy, mert mindegyik ugyanott készül. Lehet ma már nem érdemes megfizetni a nevet?!

Én jelenleg az EXIDE-t akkukat részesítem előnyben. (24 hó gari) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,7 -es CDTI Astrában (2006 végi) meghalt a gyári akku. Milyen akkut ajánlotok ? A Bosch mennyire megbízható ? Max. 22eFt -ot szánnék rá.

Előre is köszi a segítséget.

annyiért csak szart kapsz...

egy jó akku dieselbe olyan 30-40 között kapható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig BC-és, BID-es téma:

2006-os 1.4-es Astra H Essentia-ám van. TID kijelző van benne, és BID-re szeretném cserélni, nyilván a BC funkciók miatt.

Egy szerelővel beszéltem (telefonon). Szerinte azokban az autóban, amelyeket TID-del szereltek, nincs kiépítve az a CAN busz, ami a BC-nek küldi az adatokat.

Ti mit tudtok erről?

Elképzeléhető, hogy csak a CAN vezetékezés nincs benne, vagy létezik az, hogy olyan alkatrészekkel szerelték, amik nem küldik ki CAN-re a BC számításaihoz szükséges adatokat?

Vagy benne van, csak a szerelő nincs képben? :)

Milyen buktatói lehetnek egy ilyen cserének? Mire kell figyelni?

Honnan tudom, hogy működni fog az autómban?

Előre is köszi!

Én már túl vagyok rajta, semmi másra nem volt szükség mint kicserélni és feltanítani bár nekem Z17DTL-em van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.